Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

alica147
2. feb 2009

inak jaruš ty si ma tiež pobaila s tými klincami a bustami, obrazmi a pod 😀 😀 😀

greguska
3. feb 2009

dobré ránko,
idem prečítať čo ste večer stihli popísať 😉

greguska
3. feb 2009

tak s jablkovým octom nemám skúsenosti, tak sa na včerajšiu debatu nechytam 😀

sa teda zase pochválime "fajnovou" nocou, prvý krát sa zobudil klasika o polnoci, ale potom hneď po hodine, tak ma napálil, že som ho nechala trochen sa vykričať, ale keď ani po 10 minútach žiadny efekt, ani náznak toho, že by chcel ukludniť, tak predsa dostal prso. potom spal 3,5 hodiny 😲 to je fajn, len ja som bola z toho nejaká rozrušená, že som hodinu nemohla zaspať 😠
a celkom drichmal 9,5 hodiny, ja neviem kde berie energiu 😉

dúfam, že ostatní z klubu poslúchali a pekne spinkali 😉

krazu
3. feb 2009

greguska, my ostavame verny "klubu", dado v noci hodinku od druhej pozeral z muzom rozpravky 😠 😠

greguska
3. feb 2009

zuzka, no iní vymyselníci sú tí naši chlapci. našťastie ten náš aspoň zaspí keď dostane prso. klop-klop, aby som to nezakríkla.

lola11
3. feb 2009

Ranko babeny, Alica nemysli si, ze som ju nemala chut do tej r.. nakopnut, ale nastastie sme zasiahli.Vies ona je vystana jak mrak - zoberie si maleho na ruky, zataji sa a dava mu kostovat na prste co vidi...V sobotu som by som ani o tej slahacke nevedela, ale jedla som kolac a mala som maleho na rukach a hovorim mu - dal by si si pravda. A ona, ze : "ja som mu uz dala" 😠 😠 😠 Takze takto to nejak funguje, esteze tam az tak casto nechodime. Uz sa tesim akymi "dobrotami " ho bude napchavat ked bude vacsi....

dididi30
3. feb 2009

dobre ranko
thomsko pomrnkaval celu noc, no asi preto, lebo som jedla cibulu a on ju nelubi, tak ho asi z nej naduvalo, chudiatko, uz to obmedzim 🙂

zuzkrazu, fuha vy take nocne kukanie mate? 😀 jaj my az tak o 5 rano, velke bavenie hodka a potom este taha do 7-8 rana 😉

matka, kedy tie nase deti prespia bez papania 🙄 no snad na druhy rok 😀

papa baby ideme do skoly 😉

lola11
3. feb 2009

No a vcera som bola aj na tom Urade prace - tam ma poslali na Zdravotnu poistovnu a na Socialku tiez 😒 😒 No takze dnes mam o zabavu postarane. Idem dat malemu daco zjest, obleciem ho a bezime. Este k vcerajsej debate - Kristianko je zrana v postielke - hra sa tam, potom ho obleciem a hodim do stolicky, alebo dam na zem na deku, do obeda si hodku zdriemne, dalej obed a potom spi vonku a do vecera je bud v kresielku, stolicke alebo na zemi - vecer ma uz ale zvycajne nerva a mrnkosi. Ale zacala som chodit 3x do tyzdna do fitka, tak sa stara tata....V poslednej dobe nema na neho nervy, oblecie si ho a ide s nim este von a pockaju ma z fitka 🙂 🙂

greguska
3. feb 2009

gali aj ostaní z klubu, však snáď sa umúdria detičky naše už čoskoro 😀 ja keď som už zúfalá si poviem, nech si spí ako chce, len nech je zdravý, to je podstatnejšie 😉

inak včera sa moja mama prekecla, bo mi vždy hovorila, že neboj, keď trochen podrastie bude lepšie búvať. no a včera z nej vypadlo, že však aj vy deti moje ste začali poriadne spávať až keď ste do školky chodili 😅

zuzpolka
3. feb 2009

ahojte 🙂
Dnes teda mame hrozne počasie 😠 prši prši len sa leje 😠 😀
no asi dnes nikam nepojdeme,,,, nevadi čo už 😝
Viki teraz spinka ja som si nalakovala nechtiky a pojdem jej pripravit obed 🙂 dnes bude mat špenatik, zemiačik, žltko....to hrozne lubi a raz do tyždna jej to robim 😅

greguška, presne tak 😉 hlavne nech su detičky zdrave 😅

PEKNY DEN VšETKYM 😉

dudri
3. feb 2009

ahojte 🙂
konecne som tu
prepac za neskorenie gratulovat, tak gratulujeme k oslavencom....
mamicky, mate krasne fotky... 😉

vitajte nove mamicky 😉

zuzapolka , viki krasne chodi, tak skoro 🤐
zuzapolka, weroni nechodi sem tu, ale chodi do volnej diskusii 😵 hej som spionka 😀
didi 30-gali, cakam fotku, kt. si sila intimnu vlozku.hej, som odbornicka na sitie 😉
kostri-jarka, som rada si nasla annag-dojcenie, skoda sa ti nedarila stlacit, treba vycvicit...myslim
dora-radka, pohanka-smrdi, vcera som ju podala jablkove pyte s pohankou, nepapala celu misku, len pol. aj surove jablko nie, dam piskoty, dnes na olovrant dam aj s bananom,

Katka buva 4xdenne...a 20-30min a niekedy podvecer vyse ako 30min,
vecer spinka okolo 20-20.30min ,niekedy blazniva, vela sa rozprava az 21-22h, v noci okolo zobudi 1-2x-papa
Katka chuti masko...

Katka sa hra s hovoriacom psikom, vzdy chyta chvostik a kuse ho 😀

dudri
3. feb 2009

zuzapolka, mam plan zajtra dame obed ja-spenatove halusky, Katke spenatik
dneska ja paradajkova omacka, knedla, hov.maso, Katke- morcacie masko+mrkva+cuketa+petrzlen+ryza

dudri
3. feb 2009

ohovarate svokry.,... 😀
tu byvame uz 3tyzdne, svokra prisla k nam iba raz 😕 . mne staci,,, ale mame kusok 2 zastavky 😀

zaza_na
3. feb 2009

ahojte maminky a deticky 😉
po dlhsej dobe sa znovu hlasime. citam, ze viacere maminky vyskusali pohankovu kasu a zda sa, ze nechuti kazdemu 😅
ja som Lili skusila dat uz aj psenovo-kukuricnu kasu a aj tu spapala len tak zaprasilo. je to proste maly jedak 😀
posledne noci uz prespime cele. parkrat ma v noci zobudi a mrnci alebo zacne odusu revat zo spanku. tak jej strcim cumlik do pusinky a spinka dalej... ale uz som sa parkrat poriadne strhla zo spanku, ked tak zacala z nicoho-nic nahlas revat 😖
s tym dennym spankom sa trapime trosku aj my. posledne dni ma kazdy den iny. dnes sa zobudila rano o 6.30, este podriemala a o 7.00 sme mali budicek. no a potom mi zalomila v postielke pri hrani o 8.45 😒 som ju nasla s knizkou v hrsti 😝
tak som ju nexcela budit. pospala slabu pol hodinku 🙄
no a teraz zase spinka... som ju xcela uz konecne naucit na rezim dvoch poriadnych spankov cez den, ale nejako nam to nejde... ☹
snazim sa jej zaviest spanok na 10.00, obed o 13.00 a poobednajsi spanok o 14.00...
vecer byva chudacik uz taka vycerpana, ze ledva vladze vypit mliacko z flasky. vcera pri flaske zaspala, tak sme ju len preniesli do postielky. ona akosi nevladze potiahnut byt hore dlhsie ako 3 hodiny... a to v mudrej knizke odporucaju, ze pred nocnym spanim by malo byt dietatko hore 5 hodin a ist do postele spat cule 😅
no u nas nehrozi... 🤐

zaza_na
3. feb 2009

manzel sa dnes neciti dobre. dufam, ze na neho nic nelezie 😖
zubky stale nemame ziadne 😝
pokukala som albumiky niektore. no zlatucki su vsetci 😵 zuzpolka, no este som neskusala dat malu tak do nakupneho vozika ako ty. ma to ani nenapadlo 😀 najblizsie musime skusit 😝

zaza_na
3. feb 2009

baby, ja vas obdivujem, ze tolerujete niektore tahy vasich svokier. ja viem, ze sa neda vsetko ustrazit a treba brat niektore veci s nadhladom a tak... 😔 no ale ja by som asi vrazdila 😠

dora01
3. feb 2009

ahojte 🙂

zazana, neviem v ktorej verzii knihy si to citala, ale v tej co mam ja tak pisu, ze medzi spaniami 3 hodiny hore, a pred nocou 4 hodiny 😉 tak nam sa taketo celkom dari, akokedy samozrejme ked idem s nim v aute alebo kocari, tak zalomi hockedy. ked vydim ze je uz total mimo, tak ho netrapim 🙂

dora01
3. feb 2009

doki ho vychvalila aky je sdnes sme boli na poradni 74cm a presne 9kg, za 2 mesiace pribral kilecko 🙂

zaza_na
3. feb 2009

dori, je to v tej knihe 'kazde dieta sa vie naucit spat'. kdesi pisali, ze pred nocnym spanim by malo byt aspon 4 hodiny hore. sa mi zda, ze niekde spominali 5, ale mozem sa mylit 😝
to je dobre, ze sa vam to dari dodrziavat 😉 vsak snad casom aj my nabehneme na taky rytmus 😅

ribizek
3. feb 2009

ahojte. greguš, tak aj sa pridávam k vám do klubu. ☹ Síce to bolo oveľa, oveľa lepšie, ako posledné 2 noci, ale prespaná celá noc nám nehrozí. A rovnako, ako u väčšiny, zaúradovalo prso. Možno si dali aj zúbky pauzu, lebo zatiaľ pekne papá.

dididi30
3. feb 2009

caute mam kusok veget, teda ani nie, tu drobec je drobec pri mne a kradne mi z babovky 😠 😅

zuzka, no co narobis, niektore deti nebudu spat a hotovo, netrap sa ono to pride a najhorsie je cim viac chces tym horsie....chce to cas 😉

gregus, ja ked idem spat, ja fut cakam na drobca kedy sa zobudi, bo ja zaspat do kedy si necucne, co budem robit potom ☹ 😀 😀 😀

katka, odfotim neboj, ale ja som ich sila rucne, no a ked si odbornicka tak usudis,ze to nieje ako na stroji, ale neva niekedy si aj ten proriadim, ked uz taka kriza nastupila, budem si prerabat oblecko , podla trendov 😀 😀 😅

ja som proti knizkam..teda ako dieta jest, ako ma spat, no dakujem pekne, kvoli tomu sa veru stresovat nebudem...
mna staru paku nebude nijaka spivovatelka, alebo spisovatel srat a este najma ti, co ani deti nemali, teda vacsinou toto pisu taki bezdetni, vraj🙂))))
tralala tralala😉)

co budete dnes varit detom?? ja asi sosovicovu polievocku, jaj luci supat nemusim , kupila som osupanu 😀
jaj sak to uz aj poobede co?? hm ja nemozem varit, moj pejlolo mi nedovoli, smola...a este smarim hranolky a rybie prsty na plech a sup do truby, nech sa to pece 😀

jaj idem uz , bo krpec mi tu vybera z klavesnice pismenka, uz ich par povyberal predtym 😀 😅 tato ich potom dava do kopy..no co nech sa uci, sak to bude normalka , ked vyrastie 🙂

dididi30
3. feb 2009

zuzi, my ci sme pred nocnim spanim hodinu alebo 5 hodin hore, to je za jedno, on vstava vzdy v presnu hodinu a ide spat v rovnaku hodinu.....takze nie furt to funguje, kaslem na to 🙄 😀 😀 😀

ribizek
3. feb 2009

Ked tu to varenie spomínate, tak trošku prispejem. Fajt sú to dobrôtky. Možno aj poznáte.
Cesnačky:
Cesto- 1/2 kg polohrubej múky, 1 kocka droždia,1/2 až 3/4 litra mlieka, 3 polievkové lyžice kryštál.cukru, 1 poliev. lyžica soli. Najprv si urobíš kvások z mlieka, cukru a droždia a ten vyleješ do zvyšku surovín, spolu to poriadne vymiesiť a nechať 3/4 hodiny vykysnúť.

Plnka- 1 palmarin, veľa cesnaku, 1 poliev. lyžica vegety, 2 žĺtka, vymiešať a potrieť rozvaľkané cesto. Krájať šikmo, potrieť bielkami, posypať sézamom alebo makom a dať upiecť.

Tekvicový kompót:
2 kg tekvice ( obielenej, nakrájanej na kocky) namočiť do octovej vody a nechať ich v nej od večera do rána. Na 2. deň precediť, do tekvice dať nálev ( 1/2 litra vody, 1/2 litra bieleho vína, 1/2 kg kryštál. cukru, 1 vanilínový cukor, celú škoricu). Všetko to spolu zvariť do polomäkka, ak chceš môžu sa pridať aj 3 poliev. lyžice rumu, naložiť do pohárov a dať sterilizovať na 20 minút.

ribizek
3. feb 2009

didi - presne. ja tiež hnihu prečítam zbežne, lebo potom sa niekedy človek zbytočne stresuje, že dieti nie sú knižkové. Ja hovorím, ak sa dieťa usmieva, kadí, ciká, papá a je veselé, nič mu nechýba. Veď kto by sa usmieval, keby mu niečo chýbalo. 🙂
No padám, lebo mi strhne záclonu. A potom hajde von. Síce fúka, ale dobre sa mu tam spí.

zaza_na
3. feb 2009

hihi, didi, ty si bosorka 😀 vsak ani ja neberiem knizku ako navod. ale da sa v nich najst vela dobrych rad a odporucani 😉 obcas naozaj pomozu 😝
ja dnes varim zemiak, petrzlen a mrkvu 😉 uz to akurat idem popucit a mozme papat.
teda, ako tak citam, vela z vas sa trapi s tym noznym spankom 😕
drzim vam palce nech sa to co najskor zlepsi a vela trpezlivosti 😔

zaza_na
3. feb 2009

ribizek, ja citam len to, co ma trapi; ze ci tam najdem nejaku dobru radu alebo navod 😉 vsak ako pises, nebudeme sa predsa stresovat nad niecim, co nas netrapi 😉

dididi30
3. feb 2009

ribizek spravna zena 😉 😀

zazi, ano zide sa, ale ked moje dite si uvedomi,ze sa da v noci spat bez cici 😀 😉
ja sa s nocnym spankom netrapim, ja si to uzivam, teda thomaskove cicanie 😀 len ma stve,ze o 5 rano sa chce hrat, to som grogy 🙄 😀 ja som spokojna ako spi, ja milujem ked hlada v noci cicu, ved to je take nadherne, take matersky zenske 😅 😅 😅 😀 bla bla.idem si vypit caro a zobudit tatka, zacina sa mu sichta 😀 😀 😀 myslim, sichta starostlivosti o deti 😀 😉

dididi30
3. feb 2009

zazi, ale aj tak drzim palec, nech sa tie nase deturence naucia, co je pre nich dobre, teda spanok a nam klidanek , na chvilu 😉 😀 😀

dora01
3. feb 2009

no moj posledny prispevok bol uplny uzas, lebo lacko mi tuka do klavesnice 🙂

mne ta kniha pomohla urcite veci pochopit, tiez necakam presne 3 hodiny a netrasem ho, ze laci nespi este, este neni cas 😀

didi, vsak v pohode, to je tvoj nazor, ze si proti knizkam, sak naco su nam knihy, daj mu babovky, na obed rezen a na veceru klobasy 😀 ale niekedy sa popise fakt vela blbosti v knihach a hlavne v casopisoch ;-

zazana, som nepochopila tu bosorku, koli comu? 🙂

my noc podobne, muz mal straz nad lackom, bo ja nemozem s nimi spat, lebo stale kaslem, no couz o 1nej papal a 3 krat ho ukladal, lebo sedel a nevedel co so sebou 😉

tiez si myslim, ze daktore deti proste spia a niektore nie, tak kym pojde do skolky tak hadam to dako zvladneme, kedze ja som spala celu noc az od3och rokov

dora01
3. feb 2009

zazana, beriem spat tu bosorku, to bolo pre didi 😀 d ako d, sak maleho odhanam od radiatora, tak neviem co citam 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre