Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

graziela
15. mar 2009

Ahojte,
no Didi,
to krasne pocasie vam len a len zavidim..u nas na Orave bolo dnes otrasne 😖 Zacalo "prsosnezit" akurat, ked sme sa vybrali von...ale museli sme, lebo sme niesli ocinovi do prace obed a kolacik...Neviem, ako hlasia dalsie dni, ale bola by som velmi rada, keby uz toto tu skoncilo a slniecko zasvietilo..aspon tak ako v sobotu 🙂
Lucia,
super napad, s tymi MM do nosteka, vidis, toto ma nikdy nenapadlo, zeby som malemu striekla, ked mal nadchu...do ocka, to som mu davala, ked bol este malicky, len tak preventivne, ale toto ma fakt nenapadlo...A je to super, ze Tamci to pomohlo 😉
Kostri,
a kamze to ide Viol byvat, ked budete mat spolocny dvor? Hadam ste ju len nevyhodili do mastale? NO ale konecne si budes sama sebe gazdovat, uz sa tesis, vsak?
Zuzpolka,
tu medzierku ma Viki naozaj asi taku ako nas Jurko, hadam sa im to posunie, ked sa vytlacia dalsie zubky...Ved to by bolo straaasne smiesne, keby im take ostali, ci ako? 😲
Emmilly,
ja suhlasim s tym, co pisu baby, co sa tyka tej imunity...Mne dr. vyslovene odporucala, ze pokial nema maly teploty, tak vonku treba ist, ze mu to len a len prospeje...Jedine, co nam nedoporucovala, ale to ked bol este novorodeniatko (pri 1.navsteve dr. u nas doma) bolo, aby sme moc nechodili po velkych nakupnych centrach, pretoze tie klimatizacie su uschovnou bacilov kadejakych a moc casto tie klimy asi nemenia...Takze ak-tak sa len vyvarujte tohto, ale podla mna, cerstvy vzduch nemoze poskodit...
A na posilnenie imunity ja davam BioGaia probiotika, predtym sme davali Infants Dophillus, tie nam doporucovala dr. ako prve...ale teraz nam dala na predpis BioGaia aniekde som sa aj docitala, ze su na trhu vobec najlepsie...Ale samozrejme, kazdy dr. ma na to iny nazor...Ja to posudit moc neviem, co je lepsie, lebo mne Jurko tak ci tak vzdy do mesiaca ochorel...teraz tieto BioGaia uzivame uz mesiac, no a zatial sa drzime, ale to sme len tusim 3 tyzden odvtedy co bral naposledy atb...NutrolinB poznam, mam aj osobnu skusenost, uzivala som ich ja ako doplnok pri atb liecbe a aj nasej Saske sme ich kupovali, ale juniorske...neviem, od kolkych mesiacov sa mozu...BioGaia su od 3mes. a Infants Doph. tusim od narodenia...Takze si mozes vybrat... ale su tu aj temy zalozene na MK, tak skus kuknut...
Krazu,
joj, to ma mrzi s tym mlieckom, ze sa ti Davidko odstavil...ale mozno je to takto lepsie, ked sa sam, ako kebyze ho musis nasilu odstavit a mozno by ti to bolo viac luto a mozno aj ine nervy z toho...A ved predsa len, to najdolezitejsie obdobie 1.polroka ste krasne zvladli, takze postupne budeme odstavovat asi kazda... 😉

krazu
15. mar 2009

didi, no uz davam len UM, ale aj tak pekne vyzdrzal 9 mesiacov,
tusim aj lucia pisala ze mala odmieta prsnik, no ktovie preco, ale lucia si mliecko odsava 😵
thomasko je zlaty v prilbe 🙂

krazu
15. mar 2009

dora, david od narodenia bol prikrmovany UM, pil aj moje aj UM, takze on je na umele zvyknuty, pije Humanu

graziela
15. mar 2009

No, tak kym som sa ja vykecala, tak ste toho popisali..nejako ste sa rozsupli dnes vecer, ci co to?
A niektore uz aj hajat idu...no toto...

krazu
15. mar 2009

didi a ako golfky??? spokojna?? ja uz tiez pokukujem po dakych golfkach, ja mam sportiak ale lahke golfky su lahke golfky 😀 😀
kocik nejdem predavat, bude na buducu zimu 😉

krazu
15. mar 2009

idem aj ja do hajan
pa

graziela
15. mar 2009

Moc toho nepribudlo, asi ste uz zaspali vsetky...idem aj ja, dobru noc 🙂

zuzpolka
15. mar 2009

tak som sa ešte vratila 😀 už osprchovana 😀
ale už ste asi všetky išli do hajan čo? 😖

grazi, no snad sa im to upravi tie zubky 😕 😵 uvidime, no bola by som rada 😀 😀 😀

krazu, veru ved ste dobre vydržali s tym kojenim, teraz to už nie je tak velmi podstatne 😉 😵

a nejaky golfačik aj my asi kupime, kvoli dovolenke, aby sme neťahali zbytočne ťažky šporťak 🙂
ved sa nam potom aj tak určite zide 😅

tak pa pa

wien
15. mar 2009

ahojte. ďakujem, že na nás myslíte 😔
marek ešte stále straaaašne kašle, až ho dusí, bobátko malinké. ľúto mi ho je. zajtra majú byť výsledky z výterov, ale tipujem, že tam zas nič nebude...
my sme bio gaia dávali, ale neviem, či kvôli imunite. ono sa to dáva, ak treba obnoviť črevnú flóru po atb alebo tak.
my sme teraz dostali od doki kvôli tým večným kašlom a soplom 3-mesačnú kúru broncho-vaxom, že ešte vyskúšame, či to pomôže. zajtra asi pôjdeme navštíviť opatrovateľku, aby mala predstavu, v akých stavoch budem mareka k nej často vodiť 😅 aby sa nezľakla, ako strašne je chorý a pritom je to "len" alergia 🙄
my golfáčik máme v aute stále a používame ho štandartne pri nákupoch. nemusím dávať pozor, aby sa marek poriadne držal v nákupnom vozíku, lebo hentam je pekne pripútaný a tiež všetko vidí.

lucke všetko naj k narodkám a malým oslávencom tiež 😉 - ak nejakí sú 😕

pa, idem aj ja už do hajan, aby som bola ráno fit 😎

dididi30
16. mar 2009

caute baby, co dnes budete robit?? u nas bude zas krasne, cely tyzden , teplucko 😎

thomasko spava dobre a je zlaty, tusim mu tie atb zabrali, no bodaj by som to nezariekla, klop klop, klop 😉

zuzkrazu, tie golfaciky som tu uz hodila do albumu, ale niektorym oskobkam sa nepacil, takze ho sem uz nehodim....ale mam jane, oranzovo riflova(tmavomodra )kombinacia..su svetove a som s nimi spokojna, super sa manipuluju a skladaju sa sup sup, maly je v nich spokojny 😉
tiez stare sme predali, tatko bol kseftovat na bazare, ktory sa tuna kona kazdu nedelu, super vec, lebo sa zavim starych veci, od oblecenia az po klince, xixi 😉 😀
a thomasko ma golface od narodenia, takze my sme zvyknuti 😉

zuzpolka
16. mar 2009

ahojte 🙂

Viki spinka tak mam chvilu čas 😅
potom by som chcela isť do mesta, počasie je take všelijake 😖 raz vykukne slnko potom vyzera že pršať bude 😠 nemam to rada 🙄

a aku ste mali noc? my ako vždy 😵 v poslednej dobe ale Viki vstava už o pol siedmej rano 😖 ale ved za chvilu jej to už posuniem a bude chodiť neskor hajať večer 🙂

pekny den všetkym 😉

greguska
16. mar 2009

ahojte, tak včera ste sa rozbehli, keď som tu nebola 😉 sme boli všetci traja doma, celý deň, ani sa nám nikde nechcelo ísť, a trochen sme oslavovali, bo náš tato má dnes narodeniny 😀
aj lucke dodatočne blahoželáme 😉

gali,
super počasie, tu furt prší alebo fúka, akurát v sobotu bolo pekne ☹ tak vám závidíme. aj keď to poznáš, ja sa až tak na to teplo neteším kvôli sebe, čakám alergiu ☹ však uvidíme, čo s tým urobilo tehotenstvo. ale herpes sa mi túto noc vyhodil na pere, tak fasa 😠

grazi,
my sa chceme niekedy v lete presťahovať do nového bytu, sme postavili takú 3 poschodovú budovu minulý rok, je to na prácu a na vrchnom poschodí je byt. teraz dávame postupne robiť nábytok, inak je už všetko hotové. sú tam 2 detské a spálňa, to sú také malé miestnosti a potom spojedná obyvačka s kuchyňou, to je zas také letisko veľké 😉
maťko má tiež medzierku mezi zúbkami, tiež takú väčšiu, ale myslím, že sa to ešte posunie 😉

jarka,
tak super, že už budete sami gazdovať. vy ste to podľa mňa dobre vyriešili, budete každý zvlášť a zároveň, keby si náhodou potrebovala malú na chvíľu postrážiť, tak len skočíš "k susedom" 😉

želáme všetkým detičkám pevné zdravie 😉

dididi30
16. mar 2009

gregus, vies co od kedy som zacala prijimat viac vitaminov, kazde rano na lacno v puse 15 minut omielam slnecnicovy olej a do jedal som pridala viac zdravsich jedal plus pouzivam uz len kvalitnu kozmetiku, mam pokoj z herpesom, skus pridat do jedalnicka napr mandle 😉

zuzka, no ty ani nepis,ze sa nevyspis, nemusis malej davat papat v noci, nie ako ja a niektore baby 😉 este ze mam cici po ruke 😅

zuzpolka
16. mar 2009

dididi 😀 ale nie, ja sa nesťažujem 😀 keby som chodila skor spavať ako chodim tak sa vyspim až až 😅 ale aj tak je to dobre, ked v noci nemusim vstavať 😝

no a ty daš cicu a spiš dalej tak aj to je super nie??? nemusiš ani s postele vstať kedže maly spi s vami 😅 😉

zuzpolka
16. mar 2009

greguska, to budete mať super 😅 s tym byvanim 😉

ja by som tiež prijala nejaky pekny novy bytik xi xi xi 🤐

dora01
16. mar 2009

ahojte!

my sme mali noc suprovu, iba 3 krat hore 😵 O 6tej si dal polhodinovy preslov v nasej posteli a potom este zalomil na polhodinku, takze paradicka, ani ja sa nemozem stazovat 😉

lacko teraz spi na balkone a ja idem asi zehlit.

vcera chytil ovladac a zacal prepinat kanaly, sme sa na nom nasmialy, otrcil rusku s ovladacom na telku a prepinal, par krat ho mal naopak, ale na to este neprisiel, ze to treba mat aj spravne otocene. a este tento tyzden sa naucil ukazovat, ze kde je svetlo, natiahne ruku a ukaze na lampu. No a este jeden negativny pokrok, vcera ho dal muz do papacej stolicky a nepriputal ho, zacal si citat noviny a maly sa postavil a vyliezol mu na stol, raz ma porazi z toho mojho muza 🙄

greguska
16. mar 2009

gali, tak to si s tým dobre "vypiekla" 😀
ja sa tiež snažím zdravšie jesť, oproti stavu pred tehu je to teda oveľa lepšie, ale aj tak nič moc. kozmetiku tiež len značkovú a odskúšanú používam, olej ja teda veľmi nemusím a mandle nemôžem kvôli alergii, ma strašne svrbí hrdlo, keď si ich dám.
no čo, so mnou je to ťažké, niekedy mám pocit, že najlepšie ma len zakopať dakde a bude pokoj 😠

veru s tým spánkom si my teda užijeme 😀 ale však čo by sme pre drobčekov neurobili. aj maťko posledné 3 dni pekne spinkal cez deň, 2x po hodinke a pol, až som sa čudovala. a dokonca aj v noci celkom dobre, ale túto dnešnú si to vynahradil, cucal aspoň 5x. ja to už ani nevnímam, tiež len vyhrniem tričko a spím ďalej 😀
ale tuším lepšie spí keď ho nechám v jeho postielke. lenže keď sa prvýkrát zobudí, ja ho 😀 nakojím po ležiačky v našej posteli a vždy zaspím, a keď sa preberiem už sa mi nechce ho zase prenášať ;-

dora01
16. mar 2009

didi, pekne fotky si pridala, thomasko pekne tapka, ja ked mojmu robim ruckami tap tap, tak ich este nevie poriadne otvorigt, prstiky ma skrcene

dora01
16. mar 2009

greguska, aj mne sa stava, ze uz ho neprenasam, nakojim a po polhodine zistim, ze som zaspala, ale ked ma zacne kpat tak hajde do svojej postielky 🙂

dora01
16. mar 2009

otvorigt/ otvorit

greguska
16. mar 2009

zuzi, no snáď to bude fajn, aj keď neviem ako to budeme volať, či dom či robota 😀

gali, pekné foto, detičky sa vám vydarili 😀

radka, no však ja keď sa preberiem, tak sa mi straaaaašne nechce postaviť zase 😀 a my spíme na manželskej bez tatiho, tak máme dosť miesta. aj keď je pravda, že ráno už ja skoro padám z postele a maťko nalepený na mne 😉
no nech to lackovi vydrží, 3x je lepšie ako 6x 😀

dididi30
16. mar 2009

greguska a ozaj, sak tie mozu byt tiez alergeny, mne skor vadia ine orechy tie su v poho, mna boli jazyk z orechov a muza pdnebie.
no a mne staci nejaky stres a kaslem ako tuberak, vraj mam v sebe bacil, ktory len ockava,ze bude troska v strese a hned mi urobi sarapatu v plucach 😒 ☹ aj ja sa chcem zakopat, alebo to moje vnutro by som zakopala 😠 😀
my presne spavame ako vy aj to je dobre 2x po hodine a pol, parada🙂 tak tiez, mam rozopnutu nocnu kosielku a dam mu cici a spime, lenze niekedy tak zaspim,ze mam ruky strpnute, alebo ma boli chrbat, nenormalne.. on spi stale s nami🙂

radka dik, hej on nevystre prstiky, stale ich ma zovrete, lakomec jeden 😀 no ale snaha je 😉 on strasne rad prekrizi psrtiky a potom si ich ozuzlava, asi bude pobozny, len neviem po kom 😅

dora01
16. mar 2009

didi, este som sa chcela spytat, myslim ty si mi odporucial poharik na pitie tomee tipee, ci jak sa to pise, len v navode bolo napisane, ze sa tam nemoze davat nic horuce. ako to umyvas? lebo ja jarom popd teplou vodou a kefou na flase, najradsej by som ho vyvarila, len neviem co by z neho zostalo...

dididi30
16. mar 2009

gragus dik za pochvalu, no moj muz by ti povedal,ze sa snazil 😀 😀 😀 😉

dididi30
16. mar 2009

radka, umyvam v antibakterialnej jary alebo normalne to hodim do vriacej vody, ale len to tam obtocim a hned vyberiem 😉
aj mam teraz avent, zda sa mi lepsie a maly si nan zvykol 😉

greguska
16. mar 2009

no gali, sme my teda prípady 😉 😀 ale hlavne že nás naši ľúbia aj s našími chorobami 😀

a náš sa ešte stále ťapušiek bojí 😉 😀

zuzpolka
16. mar 2009

dididi, pekne fotečky 😅
no tvoj muž to teda pekne povie 😀 vieš čo hovori moj??? 😕 ked poviem že mala je aka pekna, on že nemaš za čo!!! 😠 😀

dora01
16. mar 2009

aha, dik, ja mam este jeden taky co treba z neho tak aktivnejsie sat, taky ventil tam je, vyhoda, ze nekvapka, ked ho hodi na zem, ale z toho tolko nevipije ako z toho tomee

dora01
16. mar 2009

no idem, lebo zas nic nespravim, caute

dididi30
16. mar 2009

gregus, no to hej 😕 ved to sme ako v prechode, furt daco, bud sopel, alebo kasel, alebo sa skriabeme ako opica 😲 😀 😅 😀 😀 😀 😉 no a o herpese sa nebavim 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre