Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

zaza_na
7. jan 2009

ahoj dori 😉
hej, presne to som myslela. to sa da potiahnut az nad kolienka. ale tieto su drahe. videla som na mimibazare aj za 100Sk... 😝
Lili mava studene rucicky nech ju naobliekam akokolvek a to je na koberci, na tom ma puzzle, na tom decku a este hraciu deku 😀 ale u nas taha z kuchyne, mame tu vysoke stropy a malo slnka a pod nami je vchod a garaz, takze mame dost chladny byt. a ja mavam studene ruky skoro stale 😝

dididi30
7. jan 2009

inak baby co som dopisala,ze co budeme jest , drobec bol do 5 mintu napapany a vykakany 😀 to bola rychlovka ,celu vyzivku spapkal, kariolikovo petrzlenova je jeho oblubena 😵

dididi30
7. jan 2009

zazi sak toto tu maju aj libraku 😀 😀 😀 tu je to bezne, ved vies, ako to tu nosia baby, baletky a na tie baletky 😀 😀 😀 tak mu kupim v libraku a bude 😎 😉

dora01
7. jan 2009

gaki, sak ja mam pocit, ze to vo velkom nakupia v tom libraku a tu to predavaju na internetovom obchode za strasne prachy 😀

dora01
7. jan 2009

prepac gaki myslela som gali 😅

zaza_na
7. jan 2009

diki baby za tipy 😉 myslim si, ze som si vybrala nevhodny cas na nakupovanie. akurat po Vianociach, ked je vsade vsetko vypredane a novy tovar este poriadne nie je 😀
gali, ja viem, ze v UK by som nemala problem najst 😝 a teraz je ten kurz este taky nizky 😝
no a s tym jedenim. v UK to beru asi benevolentnejsie, lebo je tam tolko narodnosti a u kazdeho to funguje inak. vsak oni nemaju problem zaviest do jedalnicka skoro aj exoticke plodiny, co u nas nehrozi, lebo na ne nie sme geneticky stavani (ci take daco 😀 ), tak sa to neodporuca...
ja som opatrnejsia hlavne kvoli jej ekzemu 😨 ale uspesne sme predvcerom zaviedli petrzlen a skusili sme znovu aj zemiak, len tentokrat som ho varila uz aj s rascou 😉 zatial vpohode 😵

dididi30
7. jan 2009

radka suhlasim, ved ten librak, boze sak tam normalne kupis dave tuhe pod pazuchu za tych 30 korun na nase, doma stoji 100 😨 tak nejak
zazi, no tak ak mas nejake stare lyziarske ponozky, este za cias socializmu, tak pozes ich prerobit 😅 ale to nieje zly napad 😉
veru klesla mena, ale aj tak sa tu stale oplati, my sme tu radi 😵
ano svata pravda, dokonca som videla cokoladovy puding od 4-6 mesiacov 😕 tak to by som nedala ani tropicke nedavam 🙂
inak fakt, ved taky domorodci davaju detom od narodenia kokos, ananas.....no a stavim sa,ze im nic niee 😀
indovia zas radi spiplave v jedle a detom nic nieje..a vobec kopec korenin pouzivaj 🙂
tak je super,ze vam chutil petrzlen aj my ho lubimme, teda ja ta thomasko 😵 😝

zaza_na
7. jan 2009

didi, ved to. kazdy dava, co maju v kulture a na co su zvyknuti 😉 ale aj tak si myslim, ze to netreba s tou opatrnostpu prehanat 😝 treba na to ist pomaly a systematicky 😀
no a ten librovy obchod. veru, tak bolo vzdy asi najviac ludi 😀
lyziarske ponozky nemam, lebo som nikdy poriadne nelyzovala, ale daco vari najdem 😉
gali, ale bala som sa, ako nan zareaguje. ci jej bude chutit, lebo on nie je nejako chutny, ale ona ho normalne hltala 😨 😵

dora01
7. jan 2009

zazi, neviem kde si videla tie za 100sk, ale ja som videla vsetky nad380sk 😕 , to nechapem preco tolko stoji taky kusok handricky.
mne to pride take divne na tych obrazkoch, ze babo ma na sebe body ana nohach len tie babylegs, vsak bud ho obleciema lebo nie 😀 Podla mna to na SK vyuzivaju hlavne maminy s bezplienkovoumetodou, aby babo furt nevyzliekali cele

este som sa chcela spytat, ked sa bavite o tych koreninach, tak maminy, ktore kojite uy ste papali kari, lebo ja kari zboznujem len sa bojim co na to maly, lebo on je taky citlivko

dididi30
7. jan 2009

zazi ale sak toto co pises aj lekari hovoria a su studie,ze ked je dieta kojene, tak tym skor zacat s alergickymi potravinami ako aj lepkom 😉 lebo kojene dieta je chranene tym nasim mlieckom 🙂
zazi to je dobre, petrzlen je sladsi ako mrkva, podla mna 😉 tak nech si zvyka, zlatucka 😵

ked som bola tehu tak som sa nadzgavala petrzlenom z polievky a hruskami, toto presne lubi aj thomasko este aj papriku som mala rada, tak nieky vyskusam mu dat cuckat 🙂
no a o vajickach som tiez zila, som zvedava ako pojdu u neho

dora01
7. jan 2009

jaj moj lubi ked mu dam zltok do papy, raz dva je to zmastene, aj ja lubim vajicka. aj kukuricu som mu uz davala aj to lubi ako ja 😀

dididi30
7. jan 2009

radka ja papam kari normalne mam ho rada v ryzi 🙂 aj papavam vselijake maglajzi ako je tatarka kecup, grilovacia omacka(BBQ) tak tak 🙂 do varenia davam oregano cesnak cibulu ja sa uz neseriem 😀 😀 s prepacenim, minule som si dala 2 deci pomarancoveho dzusu boze to bola lahodka 😀 😝 ja uz skoro vsetko 🙂

dora01
7. jan 2009

no mame podobne chute, ja som sa cele tehotenstvo pchala kari rizotom lebo to bolo rychlo spravene, ked som prifucala zo skoli, ja to zajtra asi skusim.

dora01
7. jan 2009

cibulu cesnak uz jedavam v mensich mnozstvach, tak uvidime

dora01
7. jan 2009

jezis to je hrubka skolli-skoly, mne uz asi makkne mozog 😠

zaza_na
7. jan 2009

dori, maju take jednofarebne. tie pruzkovane su krasne, ale ako vravis. pride mi to prehnane drahe taka cena za kusky tkaniny... 🙄
segrenka to dava malemu na pancusky. sa mi to celkom vidi a ked je to tak nahuzvane, tak je to mozno aj teplejsie ako teplaciky... neviem...
dori, neviem ako s tym kari, ale vsak skus raz trosku a uvidis. uz je dost velky, tak by to mohol zvladnut...
no vidis gali, mali sme pocas tehu vsetko jest, nech si zvykaju a chuti im... 😀 ale Lili zatial zjedla vsetko, co som jej dala. na vsetko otvara ten maly zobacik 😀 ale vsak to sa moze kedykolvek zmenit. deti su nevyspytatelne... 😝

zaza_na
7. jan 2009

no cibulu a cesnak aj ja uz dlho jedavam. aj kadeco ine, tak ako gali... akurat sa vyhybam stale citrusovym a orechy lentak opatrne. ale aj ja som si uz dala pomarancovy dzus. vsak aj tak je to len taky pomarancovy koncentrat...
aj som si parkrat dala uz aj nejaky teb pripitok a cervene vino... snad to nebude velmi vadit... tie pripitky ja nemusim, ale cervene vinko mi uz trochu aj chybalo 😅 😝

dora01
7. jan 2009

zazi, myslim, ze ten alkohol v malych mnozstvach nevadi. mam jednu ex-kamosku co, ked som k nej prisla pozret malu, ktora mala asi ľ mesiace, tak pri posteli bedna ôpiva 😕 , ze ci si dam s nou, ked sa vydavala, tak si davala po kazdom tanecnom kole pivo, v tedy bola v 7.mesiaci tehu, proste niektori ludia sa s prepacenim neseru 😀

dora01
7. jan 2009

ľ mesiace malo byt 2mesiace 😅

zaza_na
7. jan 2009

dori, ty brdo. tak to uz je moc. tak zle na tom nie som 😅 ja len tak treosku a obcas... 😝
oki, idem ja s malou nachvilu von. fotku ti pridam vecer, oki? 😉
papa zatial

dora01
7. jan 2009

jasne, dik

graziela
7. jan 2009

Ahojte,
dnes som sa tu dostala aj cez den 🙂
Didi, ja ani nikto u nas v rodine nevie toho nasho Jurka presne zaradit, na koho sa podoba..je to taky miesanec nas , ale ked to ty povies, ze na mna...tak na tom asi nieco bude 😲 Inac, tie spenatove kocky mam z Tesca, len budem musiet opät kupit, lebo sa nam coskoro minu...ale dobry napad to je, nie? Lebo my spenat pre seba nerobievame a musela by som to neviem ako sekat na drobne ten velky kus...
Zazi, tie stucne som videla u nas v NO prednedavnom...u Janckulika, ze celkom dobru cenu - 60 sk tusim...mozno este maju, popytaj maminu, nech sa ide mrknut 😉

dididi30
7. jan 2009

jaj baby sak ja aj pivko v nedelu po vydatnom obediku 😀 ale to raz za mesiac, minule som si dala becherovecku a nic nam nebolo 😀
tiez sa snazim vyhybat cibulke lebo ta thomaskovi vadi, ja mam rada taku opekanu, mnaaaam, najma na tom hovadzom anglickom hamburgery 😀 😀 😝

grazi veru super vecicka, u nas nik ne papa spenatik len ja a thomasko tak budeme varit pre seba 🙂

baby to nieje mozne tu sneziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😅 😅 😅

inak som bola v meste a nekuk som tie stucne, ja koza 😒 no neva sak aj zatra je den 😀

baby ja som taku fajnu papku urobila, kuracie masko v listkovom ceste, zazi ty vies to je anglicka pochutka ale laj nam to chuti
este sa mi dopeka baklazanik, mnaaam 😝

zuzpolka
7. jan 2009

ahojte 🙂
dnes sme boli trošku povymetat obchodiky 😀 Malej som kupila, dvoje gate , mikinku a tenisky 😅
no aj mama si niečo kupila 😀 😝
potom sme sa zastavili v MC DONALDE 😝 juuuj tak som to z chuti zjedla 🙄 mnaaaaaam 😀
teraz Viki spinka tak som si vas prišla prečitat a večer sem ešte kuk 😉

alica147
7. jan 2009

ahojte 🙂
Miruško teraz zaspal tak som rýchlo preletela čo ste popísali

mne denv robote prešiel velmi rýchlo lebo som mala tolko roboty že som nemala čas na hodiny pokukovať 😝 ale aj tak mi malý neeeeeeeeeeeeeeeskutočne strašne chýbal 😢

alica147
7. jan 2009

Soničke rýchle uzdravenie prajeme ☹

a po Jarke stále ani chýru ani slychu? ☹

zaza_na
7. jan 2009

caute 😉
uz sme spat. boli sme sa poprechadzat aj s erikou a jej Veronikou. ale zima riadna vonku, lebo aj trochu fukalo. a Lili je teraz uz napapana - mala pohankovu kasu s jablkovou vyzivou. len tak po tom plaslo 😀
gali, hej, to poznam. na take sme chodili myslim do greggs 😝
zuzi, ja som bola trosku zase predvcerom a kupili sme Lili 2-jo teplacikov, lebo nema takmer ziadne. teda mala som nejake v rezerve, ale maju siroku gumu, ktora sa neda poriadne natiahnut a tlaci ju na brusku 😠
alica ahoooooooj; ako v robote? kedy si bola prvykrat? ako to zvladate?

alica147
7. jan 2009

zazi ahoj 😉

v robote ok,z ničoho som nevypadla tak to je to pozitívne.bola som prvý krát v pondelok,Miruško to zvláda v pohode,dnes boli ráno s tatinkom a potom prišla aj moja mami ale mne je za ním strašne smutno a mám nervy na tento štát ktorý sa stará o kadejaku háved a lichvu len nie o mamičky na materskej 😠 😠 😠

dididi30
7. jan 2009

zuzi, no my teplaky nenosime, my skor pancuchy na doma, na to uz nic, staci 🙂 , ale zato nam zas padaju gatuse, esteze su na tych gatiach gumy 😀 😉
alic no pravda, mohli by sa o take matky viac starat, ale co narobis, aj tu je to tak, po pol roku do roboty, ale zas mne staci 16 hodin na tyzden 😉 aspon nieco .....kebyze nechcem nemusim robit, ale nechcem sa srat zo socialkami, to neznaaaaasam 😒

alica147
7. jan 2009

jasne ved 20rokov robím odviedla som viac penazí jak taká sprepáčením asociálna rodina za 10životov a ked zostanem na materskej tak mi štát dá výsmešných 4500sk či kolko to presne je 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre