Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

lola11
30. jan 2009

kazde baby je jedinecne, ze? To sa uz napisalo x-krat. Moj maly si napr. este v oktobri ked sme boli u dokiny necmulal palcek na nozicke, ale oblizoval labku na nohe....Doktorka sa isla z neho urehotat 😀 😀

dora01
30. jan 2009

no moj si zacal chytat nohy az tento mesiac, asi dovtedy nevedel o tom, ze ich ma 😉

dora01
30. jan 2009

didi, prejdime radsej na inu temu 😉

lola11
30. jan 2009

No idem ja toho mojho maleho nervacika obliect a ideme von lebo dnes vynechal doobednajsi spanok - dufam, ze aspon v koci pospi, lebo to zase bude noc....Dobru chut k obedu. Packo

dididi30
30. jan 2009

radka, moj je pejlolo, hej 😀 😉
tak tvoj bude dabel 😀 😉

sak ja mam maleho v seditku, inak ho uz ani nekupem, sak ja ho nechcem ratovat 😲 🤐 😉 vo vode, hore dole ako na susi 😀 😀 😀 😀
sak on nechce sediet nikde, ani v kociku ani v papacej sedacke, nikde.....lozit, chodit, lasovat 😀
sak teraz pisem a odbehujem 😒 😅 zive zlato moje 😀

dora01
30. jan 2009

co je pejlolo?

dora01
30. jan 2009

hej zive striebro, nas sa najnovsie otaca v stolicke a snazi sa postavit, ja ho popritom akoze krmim 😀

dididi30
30. jan 2009

to je moj syn 😀 😀 😀 😀 zivan, certik, naj chlop na svete(moj) 😀 😀 😀

inak najhorsie je, ze ani na rukach nechce byt a volako mam malo mlieka, hm asi sa mi straca 😖 sak bodaj by nie, on cez den vobec ani cuc....v noci maximalne 3 krat

dora01
30. jan 2009

didi, sak aj ja som minule rozmyslala, ze kedy to moje dieta mlieko pije, vyslo mi, ze rano jeden cuc, potom aaz vecer, ced den mu ponuknem, raz potiahne a hotovo, hned si sada, ze co by kde schmatol, zhodil...

dora01
30. jan 2009

moj je zivy po muzovi, ja som bola take usadle tiche dieta 😉

dora01
30. jan 2009

aspon to mam na koho zvalit, muz zase povie, ked nechce spat v noci, ze to ma po mne 😀

dididi30
30. jan 2009

tak thomasko je zas asi po mne povahou, aj tusim tamca 😀 teda ked su zly, ale aj muz bol zly do 2 rokov, nespal , chory bol furt...
tak zeby boli po nom 😅
sak aj my sa tak s muzom natahujeme, kedy je na mna a kedy na neho 😀

dididi30
30. jan 2009

my uz obedikujeme, mnam aj mne to chuti 😵

detickam dobru chut 🙂

dora01
30. jan 2009

dobru chut 🙂

flori
30. jan 2009

ja davam hippku tiez casto alebo alnaturu z dm

ja malu vo vani drzim ako kliest,ked sedi,zadok sa jej smykne a uz je pod vodou a kolko davate vody,no a s tym plieskanim,ked zacne vo vode,tak pokracuje v osuske aj pri natierani,nevie sa zastavit,,,,ja kupem kazdy den,ale len v cistej vode a natieram len tak stroho

dora
Lacko je na fotkach uzasny,ale jedna sa mi strasne paci odkedy si ju dala do albumu,to je ta s otvorenymi ustami,myslim,ze je na nej s tatom,ta nema chybu 😀 😉 a pri tej fesaaak,som sa normalne zadivala,ze na nej je dokonaly

no a nenapisala som,ze po tych 2 nociach velkeho revu som mala pozdrav v schranke od nejakeho somara,takych mame susedov 😝

a nasa nechce zaspat sama v poslednej dobe uz vobec

didi
ja kojim vecer,v noci a rano,cez den plne prikrmy+caj a asi tiez takymto stylom pridem o mlieko,uz by mi to az tak nevadilo,ale co v noci??ona chce len mm,na com bude zaspavat??to mam robit umelac v noci,ved revom zobudi vsetko naokolo,ked to nie je do sekundy

dora01
30. jan 2009

flori, dakujem za pochvalenie lacka 😉

ako si to myslela, ze pozdrav v schranke?

dora01
30. jan 2009

jaj, susedia, nam zatial nic nikto nevravel, ale tiez tu paradne vsetko pocut, byva tu vela deti, bytovka ma len 16 rokov, takze hadam maju pochopenie 😉

graziela
30. jan 2009

Ahojte krasky,
takze nase deticky nam robia pekne pokroky, ako tak citam...
A vy uz kupete vsetky vo velkej vani? Lebo mi stale v malej vanicke, ale museli sme sa prestahovat zo stola v kuchynu na zem do kupelky...vo vani neviem, kedy budeme, lebo mame rohovy sprch. kut, sice s tou hlbsou vanickou, ale je tam dost blby pristup...aj ja to kvoli tym mojim krizim oddalujem, ako sa len da...
Dnes rano som isla na wc...a skoro som odpadla...noooo, uz som dostala kramy..1.krat po porode...aj som to uz tak pomaly zacinala tusit, mala som posl. tyzden take predmenzesove stavy, a tak to dnes prislo v plnej parade 😲 No, ale asi sa nemam co stazovat, väcsina z vas ste dostali uz dost davno, ak si dobre spominam...
Je tu este niektora mamina, co este nedostala?
Nas Jurko zasa dnes spinkal celu noc...len raz som mu davala cumlik, lebo zacal recnit...a hned zaspinkal zas...takze spinkal od 20,30 do 7,00hod...parada 🙂
No, len sa mi zda, ze ja takymto stylom tiez pomaly pridem o mliecko, uz teraz sa mi ho tvori viditelne menej...doteraz som musela nosievat stale kojenecke vlozky do podprdy, ale asi mi ich uz ani nebude treba ... a aj v noci som si musela davat aspon plienku na ciciky, lebo plachta bola hned mokra...Asi aj preto som tie kramy dostala, lebo sa uz kojime ovela menej...uz len tak 5x za cely den aj noc...
Inac, posledne dni sa Jurko dost jedoval pri kojeni, hlavne doobeda...dlhsie trvalo, kym sa mi mliecko spustilo a to ho hnevalo, lebo mu hned netieklo...neviem preco, ale fakt to trvalo dlhsie...poobede a v noci uz OK...tusim aj Zazana spominala, ze sa jej mliecko neskor spusta...
My sme dnes papali kur. prsicka, zelena fazulka-struky, mrkva, kasa z kukur. krupice a ovs. vlocky - spapane vsetko 😉 A my dospelaci sme mali na obed tiez prsicka ale so sampinonmi na prirodno a k tomu trahona, aj to bolo mnam 🙂
Ale ma dnes akosi riadne prehnalo...bola som na wecku asi polhodiny a potom este raz...fuuuj, davno mi tak nebolo...ale to som tak vzdy mavala aj predtym, 1.den kramov som mala vzdy prehanky...no ale nie zas az taketo...
No, uz musim ist, lebo maly uz z ohradky vyvolava "mama, mama"... a som sama doma, manzel isiel s malou na alergologiu....
Aj s Jurkom mame ist 090209, no a v pondelok na krvicku...volala som vcera sestricke, chceli sme ist dnes, ale mame prist v pondelok...a to mu budu zo zilky brat....som myslela, ze len z prstika....juuuuj, ja nechcem, aby ho pichali a vraj az do 3 skumaviek...ja asi odpadnem, chudatenko moje malicke..mala som dost co robit, ked dcerke 1.krat brali ako 5roc. krv zo zilky a nie to este takemu malickemu drobcekovi...
Mizim, papa, vecer sa mozno este zastavim 🙂
A dodatocne este gratulujem vsetkym oslavencom, ja v tom akosi nemam prehlad, tak takto hromadne, sice mozno oneskorene, ale predsa 🙂

dudri
30. jan 2009

hej ...vela pisete 🙂

obedovala som sosovicovu polievku, zapek.cestoviny....

Katka- desiata jablkove pyre
obed-petrzlen+cukina+brokolica+pseno

za chvilu pojdeme vonku cakam kedy Katka odgrgne a ked sedi na kresle,a sama vyzula ponozky a chvalim ju, sme sa smiali 😀 😀 😀

Viem len Katka hovori"aaaaaaaa"ostatne neviem .predtym sme boli u rodicov otec pocul katke"haf" ako pes steka

neskor precitam papa

dudri
30. jan 2009

hlasim este nemam menstruaciu

dora01
30. jan 2009

flori, aj ty mas krasne princeznicky, vsetky deticky su krasne 🙂

graziela, my kupeme vo vani ako sme sa prestahovali, to mal asi 3 mesiace, predtym sme mali tiez iba sprchovy kut. vo velkej vani preto, lebo sa nam do vanicky uz nezmestil a strasne spliechal vodu, vzdy bola potopa, taktoje iba muz mokry a kusok kupelky 😀

dora01
30. jan 2009

ani ja nemam kramy, ale ja beriem antiku, takze ju ani nedostanem 😉

flori
30. jan 2009

grazi
kupeme v detskej vanicke,ale tej najvacsej,nemam ju odfotenu,foto mam z vanicky u rodicov,ta je o dost mensia,lezat sa v nej neda

a co budeme robit s tym ubytkom MM pri takomto sposobe kojenia??ja som si uz do zalohy kupila france lait 6+,ale najradsej by som bola bez toho a prislo mi ako darcek um hami 6+ a nejake vyzivy,aj vam??

kojime sa asi tiez 4x,no zacnem castejsie

dora
no dostali sme siahodlhy anonym o dusivom detskom reve,asi zistili po polroku,ze tu byva male dieta,no konecne,a sme tu s kocikom jedini,ine male dieta tu nevidno

a ja som bola ako dieta certisko,strasne zla,len som revala,brat bol oproti mne anjel

dididi30
30. jan 2009

vladi, no vies co, vraj aj kamoska tak ma a koji este 2 rocnu 😉 mala jej vobe cez den nepapavala, len cez noc ju kojila a tak to priroda vraj da,ze na noc sa ti naleju, budes ako naprogramovana 😀
ale tiez sa bojim,ze stratim mlieko a co v noci, sak on chce cicu a bude cicat a nic🙂
no tak ho asi naucim potom na vodicku, teda on len vodicku,cajik nedavam, kedze cica aspon v noci....ale ked nebude ani v noci,tak neviem.....
inak nieje problem dam mu umele a bude, pekne som vydrzala a som rada....ale sak este mam mlieko tak co placem🙂))

inak maly mi vobec nehaja, hm zase mame hyper den 😝
ale doobeda hajal a bol zlaty samozrejme sme sa motali po vonku 🙂 teraz je doma a furt hore dole, ale muz je uz hore tak chvala bozku, veget 🙂

dididi30
30. jan 2009

grazi tak vitaj medzi kojacimi s mendzesom 😉
ja mam nasite latkove intimky a budem pouzivat tampony, takze pohodka....ekologia 😀

radka ja budem prat so slyzikom asi az zajtra, bo este mi treba doplnit pracku 😎 tesinkam sa 🙂

flori
30. jan 2009

didi
ci gali,ci ako mam pisat

nasa mala spala od 22.30 do 06.30,malo,lebo rano prisiel dedko,musela som s Juliou k lekarke,tak strazil a mimi jasne ze pri nom nespalo,treba dedka vyuzit a zaspala az o 10.30 a este spi

no ja tiez mlieko este mam,ale z tyzdna na tyzden menej a menej,cez den malo,v noci staci,ale nasa zas nevie,co je to len cucnut,ona ani v noci nezaspi,kym nema brucho plne

no nakoniec sa to naozaj mozno ustali,asi napisem annag

mne sa velmi paci,ako detickam rastu vlasky

graziela
30. jan 2009

Jurko mi zaspal a ti moji dvaja drndosi sa este nevratili, cvicit sa mi nechce, tak idem este nieco posurfovat...
Flori, aj ja som sa dnes rozhodla, ze budem asi castejsie kojit...ja neviem, mozno mu tolko mliecka asi staci uz, tak sa robi tolko, kolko potrebuje...no ale vsade pisu, ze nocne kojenie je velmi dolezite pre tvorbu mliecka...vy vsetky kojite hlavne v noci a mne Jurko prespi aj celu noc...no ale kvoli tomu ho budit nebudem, ale cez den zaradim este jedno kojenie navysem aj ked si len cucne, ale hlavne, ze cucne, aj to je stimulacia...
My sme zatial ziadne vzorky UM nedostali...a tiez rozmyslam nad tym, ze si kupim do zasoby nejake mliecko, chcela som hlavne do varenia malemu, lebo mne sa odstriekavat nechce a napr. do zem. kase, al. ked robim hlav. salat alebo neskor nejake privarky a tak..Ale chcela by som sa o tom poradit s nasou dr., kedze Jurko ma nabeh na alergiu, tak asi nejake antialergicke....Ale ak bude treba, budem ho davat tak do 1roka, potom uz normalne plnotucne kravske z obchodu...
Dididi,
citala som cosi, ze si sila nejake plienky, som myslela, ze pre maleho...tak to si si sebe...a je to fajne? Ja inac, tiez pouzivam tampony, teda pouzivala som pred otehotnenim...no, je to tak trochu na ostaru, ale co uz...nejako to dobojujeme do tej 50-tky, nie? Ja mozno ani nie tak dlho, lebo som 1.krat dostala kramy ako 11-rocna, tak mozno aj skor skoncim 😉
Inac, videla som konecne na DVD Bathorycku...a musim povedat, ze som bola trosku sklamana...oproti knihe to bolo uplne ine...vo vela veciach...ale to bol vlastne roman, takze asi to bolo trosku prifarbene...a kniha je vzdy o niecom inom, lebo fantazia viac pracuje 😉

greguska
30. jan 2009

ahojte 😉

no neuveriteľné, doobeda som si pospala so synkom 1,5 hodiny 😀 😀 😀

tak idem písať, čo si pamätám 😀

maťko je taký živý, furt sa vrtí, mechrí, skrátka je stále v pohybe, až niekedy večer nechápem, odkiaľ berie tolko energie. už sa teším, keď sa mi bude tmoliť popod nohy 😉
s tým slabikovaním si baby nič nerobte, maťko začal až tento týždeň. a keďže je taký ako lacko, že ho niečo baví asi týždeň kým si nájde novotinku, užívam si ma-ma-ma, bo zachvíľu príde niečo iné 😉

čo sa kojenia týka, ja kojím teda ešte dosť, maťko je taký nenásytník malý 😉 ale včera sa nejako rozpapkal, doobeda zjedol celú activiu, na obed 80 ml hipky jahňacinkovej a poobede jablcko s banánom. a tak sa mi pravé prso nalialo, že ani v noci ho nevycucol, tak dnes doobeda mal len mliečko, bo ma to prso dosť bolelo. už je teraz lepšie. ale tiež si neviem predstaviť, čo budeme robiť bez prsa, však u nás je to zatiaľ úplne nemysliteľné 😀

my kúpeme stále v detskej vaničke, keďže tiež máme len sprchový kút a miesta tam veru nie je. zatiaľ sa tam ako tak vopchá, na poslednej poradni mal 70 cm. ale potopu máme vždy a to ho kúpem v izbe s parketami. aj keď v okolí vane je koberec, ale furt ešte musím celú izbu poutierať, nech nám to tu nezačne kvitnúť 😉

menštruáciu som tiež nemala, a tiež beriem antik takže by som ani nemala mať.

grazi,
júj, že krvičku zo žilky. držíme pršteky nech to pekne jurko (aj ty) zvládne, a nech sú výsledky pre vás pozitívne.

no zatiaľ vsio, idem malého nachystať, bo tati má pre nás prísť.

jaj, a môj muž sa bol včera dať ostrihať a mňa objednal na dnes, tak idem po roku ku kaderníčke 😲 ale len na postrihnutie, bo už mám také dlhé vlasy, že mi ani v gumičke nedržia 😎

dididi30
30. jan 2009

vladi ,spravne ma volas 😀 😉

ju ale sak to ti dobre spi, bud rada, tamca nespavala cez den tiez ako thomasko a teraz si to predstav, cez vikend mam doma cely den dvoch nespajucich certikov 😝 😀 nemame ani chvilu oddych s muzom, totalne pernamentna sluzba 😒 😀
sak nam budu este chybat, ked zacnu rozky vystrkovat 😉

aj ja citim, ze je ho menej a menej, toho mliecka, ale ja som rada,ze cosi papal, lebo tamca ta mlieko do teraz nepije...to su tazke geny po tatovi a jeho mame, oni tiez mlieko od malinka e e.
tamarka vobec a thomasko cosi....jeho normalna strava zasiti...,
ja som bola za umelu nahrazku, ale ked mne toto umele tak smrdi, ble...
ale tu predavaju uz hotove,zarobene v malych 250ml krabickach(aj nutrilon) tak rozmyslam,ze mu kazdy den kupim aspon jedno,ved on denne viac mlieka nevypije, snad v noci tolko, ale zas chcem aby mal na rano a vecer, ostatne uz mi je jedno...mozno skusim aj plnotucne , obycajne, aspon do varenia 😉

annag povedala,ze je to ok, ja som sa na to pytala..
a
a vam nerasu vlasky, ze ked sa ti to paci?
😅 sice tamca bola bez vlaskov do roka 😒 cista brutal blondynka bola..

dididi30
30. jan 2009

leni jaj ja sa tesim,ze mam konecne vlasy v gumicke, mam pokoj 😀
tiez len podstrihovat davam...

veru ta krvicka, aj tamce brali a ona plakala a tak je neslo spustit tu krvicku a lekarka , krava 😠 furt jej to do zili pichala , ja som odpaduvala, musela som ist von.... 😢 😢

prijemne strihanie 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre