Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dora01
1. feb 2009

zabudla som napisat, podarilo sa mi take bezpecnostne traky kupit, namontovala som ich na papaciu stolicku, lebo sa mi v nej stale pokusal postavit 😀

zuzpolka
1. feb 2009

baby dakujeme za gratulacie 😉 😅

kostri, diky za vysvetlenie ,,, no viol nema chybu 😅

lucia31
1. feb 2009

dori, tie traky poznam, kupovali sme ich este pri Jankovi, bolo pri nich aj take "voditko" na chodenie 🙂

dora01
1. feb 2009

jaj zuzi, vsetko naj viki, tusim je najmladsia 🙂

zuzpolka
1. feb 2009

aaaach tie svokry 😀

zuzpolka
1. feb 2009

dori diky 😉 ano tušim je 😝 😅

graziela
1. feb 2009

Ahojte,
vitam nove maminky, ej, ale nam bude veselo 🙂 🙂 🙂
Zuzpolka,
malinkej gratulujeme k 7.mesiacikom, sikulke malej, ci velkej 😅
Kostri,
sisky uz pojalo vcera...ale nie vsetky, dnes ma muz 24 sluzbu, tak nemal kto pojest...ale keby si vcera videla tych mojich dvoch "siskarov"... obidvaja este priamo nad misou, do ktr. som sisky vyberala a cukrovala a pchali, pchali do seba, kym im hrdlo racilo...podla mna neboli az tak vydarene, ale im chutili a to je zaklad 🙂
Ja inac, velmi rada peciem, aj torty, len toto kysnute...s nim neviem, ci budeme niekedy kamarati...mozno ked viackrat "porandime"...
Ked pisete o tych chorobach, mam taky pocit, ze na nasu SAsku nieco lezie...uz par dni je taka sklesla, bez zivota, nema naladu a uz zacala aj kaslat, a to uz viem, ze to nie je dobry signal...len tazko sa to da odhadnut, ci to ma kasel z alergie alebo nejaky virus, ci co za bacil...Zajtra jej dam pre istotu sirup Aerius, ktr. mame predpisany do zasoby z alergologie, tak uvidime, ci zaberie...
A zajtra ideme s Jurkom hned rano na tu krvicku, jooooooooj, ja budem asi plakat s nim....bojim, bojim....on mi takmer vobec neplace, je taky zlaty anjelik, on zvykne len mrnkat...ale zajtra, to bude urcite veeelmi plakat...drzkajte nam palceky...

dididi30
1. feb 2009

luci cau.......aj ja mam traky, mala som ich pre malu, ale mala to nezniesla, tak snad pri malom sa vyuziju 🙂

vikinke vsetko naj, tej nasej velkej dievke 🙂 😉

dididi30
1. feb 2009

luci, no ta tvoja svokrusa nema chybu ale uz je snad dobre nie? 🙂

zuzpolka
1. feb 2009

grazi, dakujeme 😉
jooooj držim palčeky nech to Jurko zajtra zvladne na jedničku 😉

dora01
1. feb 2009

lucia hej aj to voditko, som dosla do auta vravim muzovi ze som kupila kazajku malemu a k tom u aj voditko na prechadzku 😀

lucia a vyuyili ste to voditko?

dididi30
1. feb 2009

radi o ktorom voditku sa bavite, lebo teraz neviem 😅
my sme mali pri malej to na prechadzky 😀 tak ostalo aj pre maleho, jemu tusim aj teraz treba, lebo lozi kde nema lozit, ved to poznas 😀

lucia31
1. feb 2009

aj ja gratulujem Vikinke k 7 mesiackom...sa mi ani verit nechce, ako to nadherne cupita, nenatahali ste jej nahodou take tie tenucke vlakenka na nozicky ako bábkam, ked sa hra divadielko? 😀
nasa Tamca v 7 mesiacoch vegetila bud na bruchu aleb chrbte 😀
didi, ahoj 🙂
grazi, ono je to urcite neprijemne, ale deticky niekedy prekvapia a zvladnu to na jednotku..Jankovi brali krv ako 3 rocnemu, strcila som mu do jednej ruky cukrik a druhu statocne drzal, doktorka mu nevedela napichnut zilu, nakoniec mu trafila asi na 3 krat a aj to do druhej, tak si len cukricek prelozil a ani nemukol, moj zlaty 🙂
skus ho niecim zabavit ak sa bude dat a tvar sa akoby nic, deti najviac reaguju na vyraz nasej tvare..

graziela
1. feb 2009

Zuzpolka, dakujeme 🙂

lucia31
1. feb 2009

dori, vyuzili, inak by som prisla o krize, takto som sa nemusela tak zohynat 🙂
didi, ja neviem, ci dobre, sa neozvala, komunikuje len s muzom, ja jej nevolam, ani ona mne 😝

zuzpolka
1. feb 2009

didi, lucka ,dakujemeeeeeeeeeee 🙂 😉
😀

lucia31
1. feb 2009

joj, babulky, chudera moja zehlicka, sa tu vypina, zapina, ci co to robi, sem tam pusti paru, ze co je? 😀 ale uz som ozehlila v priebehu pol hodiny 3 tricka a 2 plienky, no, dost nie? 😀

graziela
1. feb 2009

Luci, ak prides pozehlit aj ku mne, poziciam ti moju zehlicku....ale trosku pridat do rytmu by bolo treba 😝

graziela
1. feb 2009

No, dorky, idem ja od vas, chcem konecne uz docitat tu knihu, je to take napinave...a vcera som tiez zacala citat az o pol24 a citala som do pol jednej...hroza, to takto nemozem dalej..a zajtra vstavame ku tej dr., tak musim byt fit...

graziela
1. feb 2009

dobru noc som zabudla 🙂 🙂 🙂

dididi30
1. feb 2009

luci no prehanas to s tym zehlenim, boze ja nezehlim od kedy mam susicku ale tamca nosi do skoly take rovnosaty a treba mi jej tricka ozehlit, ma ich asi 20 a z toho 19 treba pozehlit, ma len jedno ozehlene 😀
asi aj idem na to 🙂

tak dobru nocku, pradlo caka 😀 😉

zuzpolka
1. feb 2009

dobruuuu baby idem aj ja asi 😀 pa pa

kostri
1. feb 2009

grazi,jedna kamoska mi hovorila,ze ked pichaju babatko,ako injekciu,ze je dobre ked je na prsniku a papa..ze neciti bolest 😕 no som to este neskusala,ale pri odbere krvi by to bolo asi zlozitejsie 😕 no mna by hanka asi kusla 😀
jurko to zvladne,neboj,raz dva ho utisis a zabudne pri maminke co mu robili,bakanosi 😉

dobru uz ozaj,cmuki 😉

lucia31
1. feb 2009

no,pekne, vsetky z kona prec 🙂 ok, tak sa idem venovat zehlicke 😝
grazi, a co citas? no, ja zehlenie v podstate milujem , ale nie az natolko, aby som zehlila kade tade 😀

lucia31
1. feb 2009

kostri, ty potvorka, tak ty figu spis 🙂
sa chcem opytat, ty kojis s klobukom?, lebo aj my sme sa tak od narodenia kojili, ma to zaujima...mali sme s tym dost problemy na zaciatku, malo si cez to vytahala..

kostri
1. feb 2009

no uz som tu v podstate neni 😀

furt sa tu este zabudnem pri nejakej teme..
no kojim s klobukom,tiez som mala velke problemy zo zaciatku,hanka sa vobec nechcela prisat v nemocnici koli plochym bradavkam tak mi sestricky poradili klobuciky,no aj na to sa chytila az ked som jej strekla so striekackou cajik do pusky-zacala sat a islo jej mliecko..no mne sa tvorilo mlieka dost,lebo hanka bola prve dva mesiace v podstate stale na prse,takze som mala furt flaky na trickach 😀 celu plienku som si musela davat do podpdy 😝

mne to nijakovsky neslo zbavit sa toho😢 a teraz ked uz mam bradavky vytiahnute,nechce sa chytit,lebo je to pre nu v podstate cudzie ☹ potrebuje tam mat ten silikon,inak si mysli ze jej nechcem dat papat a straaasne sa rozplace a to potom uz je po skusani kojenia bez klobucikov,vis,to jej uz musim dat papat

tak aj ty si kojila s klobucikmi?az do konca?som nevedela 😕 a skusas dat tamce este aj prso,ci uz neskusas?

wien
1. feb 2009

ahojte. došla som si len trochu pomonológovať ako obvykle 😖 😀
idem si počítať. objednávam si aspoň pol strany na vyplnenie, nie že mi do toho dakto skočíte 😠 😎 😀

lucia31
1. feb 2009

kostri, no, my sme tak kojili 4 mesiace, potom sa jedneho pekneho dna chytila bez a slo to..to bol teda pocit, normalne som konecne vedela, co su to bolave bradavky 🙂 ale kojila som len z praveho, lavy zacala odmietat / z neho som odsavala/ kedze z neho islo mliecko tazsie a ani si nevedela nejako najst dobru polohu pri nom...ale stacilo, v nom mam mlieka vela...no a teraz uz len odsavam /dnes 1200ml 😝 😉 /, kedze Tamarka ma, ked som ochorela, zacala riadne hryzt/ale to robila uz aj pred tym/, nechcela tahat ani za svet..vcera som skusila jej dat, ale tvarila sa uplne lahostajne a ked som ju s nim otravovala, tak sa zacala jedovat 😝 🙂 ..no a ked vidim, ako hryzie do cumla na flaske, tak uz ani nemam odvahu jej ho dat..sa bojim, ze by mi bradavku odhryzla 😀 selma jedna zubata..

wien
1. feb 2009

didi, ja som asi náročnejšia maminka ako ty 😅 ak sa drobec v noci zobudí a chce papať, tak to za prespanú noc nepovažujem 😝 ja som mala mareka v postieľke, takže po každý krát som musela k nemu vstať a nakojit ho. aj keď som ho mala pár krát pri sebe v posteli, aj tak som sa musela ja zobudiť a ponúknuť mliečko, keď sa mrvil. aj keď to bolo v polospánku - mojom aj jeho. ale zase plus je v tvojom prípade aspoň to, že papá mliečko aspoň v noci, keď tomu cez deň moc nedá.

alicka, my bývame samozrejme na SK, len to máme kúsok do ČR, tak tam robím. do roboty to mám okolo 27 km, tak to je vcelku OK.

grazi - ohľadne toho kojenia - ja večer pred spánkom marekovi dávam vypiť oba prsníky a ráno jeden o piatej a druhý asi tak o 2 hodiny. potom je ovocie na desiatu a potom obed. občas dám zapiť aj to mliečkom, inokedy ponúknem vodičku a mliečka mám dosť. kukám, že to nejako inštinktívne robím celkom dobre, ako som tak annag čítala 😉

zuzpolka, ja by som aj nejaké video hodila, aj viac fotiek, ale zase sa mi nepáči skutočnosť, že sem hodím link a potom to kuká kde-kto, nielen tí, o ktorých viem 🙄
mne by sa pozdávalo hodiť to niekam, kde sa to tá zablokovať a otvoriť na heslo len pre rodinu a priateľov. také dačo nepoznáš?
vikinke všetko naj k 7. mesiacom 😉 som myslela, že má viac po tých videách 😕

wien
1. feb 2009

ahoj lucia. dnes sa ti aj čkať mohlo, šúpala som fazuľu 😝 😀 malú hrsť asi tak pol hodiny minimálne 😕 musím pre mareka kúpiť takú tú veľkú, lebo toto bolo o život. celá rodinka sme dnes mali fazuľu. my omáčku s údeným a marek s pohánkou a kúskom mrkvičky a petržlenu+kur.mäsko. hodila som košta, celkom dobré to bolo. len to lepilo ako čert, ani som to rozmixovať nemohla. marek papal, ale občas ho u toho natiahlo, niektoré krúpky tam boli málo mixnuté. ešte máme jednu porciu na zajtra, trošku som to viac zriedila a aj viac rozmixovala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre