Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dora01
12. dec 2008

este ma napadlo k tej miauke, pisala ze mozno 1-2 baby jej odpisu, tak teraz bude uy asi spokojna, lebo jej viacere napisali 😀

dididi30
12. dec 2008

radka 😀 😀 😉

dora01
12. dec 2008

miauka, ale nenastvi sa, ako zo srandy som to napisala 😀

krazu
12. dec 2008

ribizek, ano 30-tnicka som ja uz 😉

maly uz spinka, dnes skorej, ale uz sa s nim nedalo velmi bol mrzuty

dora01
12. dec 2008

aj nas ju ako prvu drzal, davam mu ju do autosedacky, pekne sa s nou zabavi pocas cesty 🙂

krazu
12. dec 2008

dora, my sme vzdy mali umely stromcek a teraz ked mame Dadina tak chceme tiez zivy, nech sa maly vytesi. Ja hovorim ze by stacilo aj na buduci rok, ze Dado je este maly, no este uvidime. Ako poznam mojho muza tak bude stromcek kupovat na poslednu chvilu a nezozenie pekny.

didi pekny stromcek 😉

zuzpolka
12. dec 2008

dididi, jeeeeeeeeej stromček,no super 😉

dora aj ja mam 24 😅 😝

zuzpolka
12. dec 2008

a vlastne som sa chcela opytat či už vam detičky hajaju lebo Viki už ano 🙂 zaspala pri flaške tak super 😅

greguska
12. dec 2008

ahojte mamicky a deticky!

dnes aké vážne to tu bolo 😲
ja súhlasím v podstate s každým názorom, dobre ste to popísali 😉

ja čítam všetko, len niekedy, kým stihnem prečítať, polovicu vecí, čo som chcela napísať, zabudnem...No keď som minimálne pol dňa v robote a ide vám, tak mám čo robiť... 😉 A veľakrát sa mi už stalo, že som sa aj chcela niečo opýtať, ale keď som prečítala, už to tu bolo rozoberané, tak super.
Ja vás tiež považujem za svoje kamarátky, totiž ja žiadne iné nemám....Však kto by sa so mnou kamarátil, keď som furt v práci. Len s jednou bývalou spolužiačkou som v kontakte, ale tiež len takomto virtuálnom, nevideli sme sa od skončenia školy.
Tým som chcela povedať, že som rada, že ste a že kecáte niekedy aj o ničom, však ja tiež a je to fajn na odreagovanie.

a teraz, čo si pamatám, že som chcela napísať 😉

andrejka, díky za pripomenutie tých kukuričných chrumiek, však keď som ich v obchode zbadala, si hovorím, že ty si dobré krepá, však kolko si sa ich najedla a pýtaš sa na koni, že ako to vyzerá 😠 Tak sme kúpili, už aj koštovali, chutia 😉

a ja som bola iskrička, pionierstvo mi zrušili pár mesiacov predtým, ako som mala byť...

júúúúj, malý začal hrozne plakať, tak sa stavím neskôr

greguska
12. dec 2008

no to bol hlad 😀

zuzi, my sme ešte len vstali, takže dnes pôjdeme zase neskoršie spať. no neva, snáď budeme ráno dlhšie v posteli 😉

andrejka, my sme sa dnes tiež viac kojili ako jedli na obed 😒 kupila som hipku cukyna zemiak, nechutilo, však ani mne 😉

dididi30
12. dec 2008

joj baby jak mi fajne pijem caro a papam kaloricke kolaciky 😀 😀 😀

thomasko haja, tamarka lezi 😲 asi na nu nieco lezie, ona nezvykne tak, mojenko ☹

inak som si kupila cdcko od ronana keatinga, neviem ci vam to nieco horovi, ale ja ho milujem 😀 😀 😀 teda az po muzovi 😉 ale este si to rozmyslim, koho viac 😀

gregus, ze aj ja vravim odreagovanie ako sa patri 😉
len niekedy sa odtial neviem odlepit 😠 😀 😀 😀

joj v aprili idem na sk, nedame niekde stretko? 😀

graziela
12. dec 2008

Jej, babenky, tak pozeram, ze priemerny vek mamiciek-junoviek je cca. 30-tocka, vsak? Ako ste sa vsetky pomalicky popriznavali 😲 Ja som tento rok tiez oslavila v lete 30-tku ( som levica, aj manzel je lev).

No a ako ste na to s chudnutim? Kostri, Alicka, ci kto sa to k nam este pridal? Heeeeeeeeeej, ja vas vidim!!!!! 😝 😝 😝 Kto to dnes maskrtil na tych sladuckych vonavuckych vanilkovych roztekoch???? A medovnickoch a lineckych????!!!!
No, musim sa zial, priznat, ze ani ja som neodolala a dala som si...vanilkove rozteky..ale len zopar, no ved som musela okostovat, ci som dobre upiekla... 😲
Cez vikend chcem este medovnicky napiect, cesto som sama este nerobila, vzdy sme mali hotove medovnicky od svokry, len sme si ich sami ozdobili....no, som zvedava, ako sa mi vydaria...
Nas Jurko vcera vecer po dlllhom case zaspinkal bez toho, aby sa o pol hodiny nezobudil...nakrmila som ho pri telke (isla ordinacia), zaspal mi na rukach, prelozila som ho do postielky, zhasla lampicku (akoze oblb, ze uz je noc), no a v pohode spinkal, zobudil sa az o 3 rano a potom pred 7hod...super 🙂
Inac, poculi ste o tom rod. prispevku na buduci rok? Vraj ak nastupi matka do prace a da dieta do skolky, dostane plnu vysku RP 4780 Sk, ale musi vsetko zdokladovat...no a ked nastupi do prace a neda dieta do skolky, dostane len okolo 1000 sk, neviem presne kolko...dieta moze strazit aj napr. stary rodic, ale ten si musi vybavit zivnost a vtedy dostane rodit 4780sk, ale z toho musi este aj odviezt dan atd...No, a to slubovali od noveho roka ine peniaze...som z toho uplne sklamana...ako ten stat na nas matky na RD mysli...ved to je ubohe...

greguska
12. dec 2008

gali, pekný stromček, nám by sa tiež hodil taký slim. máme len taký krpatý, na komode postavený, doteraz nám to na pohodu stačilo. ale nebudeme teraz nový kupovať, keďže do dalších vianoc sa chceme presťahovať a do nového si prosím veeeľký strom. tak ak ešte bude koník a my fungovať, foto bude budúci rok 😀

dididi30
12. dec 2008

mati diky 🙂 to by si nechapala ake tu maju stromceky, este aj do rohu, aby pekne zapadol, no bobma a nam sa taky sikne, bo mame male izbicky...

juj mne sa paci velky stromcek, ale to ked budeme mat vacsi domcek....priprav si vela ozdob 😀 😀 neboj bude 😉

zuzpolka
12. dec 2008

už aj ja mam vanilkove rožky 😀 svokra robila 🙂
ja som dnes spravila ešte medovniky a lepenaky, a to nam musi stačit! 😝

ja už sa tešiiiiiiiim na stromček,,,, 😀 už by som ho najradšej aj ja ozdobila 😝

krazu
12. dec 2008

joj baby, ja budem piect az tesne pred vianocami, lebo by som musela dva krat 😀 urcite by sme dovtedy vsetko zjedli 😝 😝

akurat som dorobila cesto na langose, na zajtra, mnam uz sa na ne tesim take fajne cesnakove 😉

greguska
12. dec 2008

grazi, ja som tiež levica 😀 27 r. 😀
a s chudnutím, pri mojej každodennej horalke to asi ťažko pôjde. ja to furt odkladám, že ked dokojím, potom to budem riešiť. viem, že ty sa musíš prispôsobiť zdravotnému stavu, budem držať palčeky 😉

a čo sa RD týka, je to fakt na hlavu, ale nás sa to teraz netýka. tieto zmeny sa týkajú tých, ktorým bude RP priznaný prvýkrát po 1.1.2009.

didi, to je super, že majú aj atypické stromky. no my už nejako vydržíme. však môžme mať fotku, že maťko sedí na komode pri stromčeku a nie pod stromčekom 😀

no kým som toto naťukala, to trvalo, s maťkom a chrumkami na kolenách 😉
ideme kupať...

krazu
12. dec 2008

grazi, akurat som sa minule rozculovala, dochodcovia dostanu vianocne 1500,- a my nic ☹

dididi30
12. dec 2008

krazu ja som sa narobila s vanilkovymi rozkami a lineckymi a uz som musela skovat, bo mam len par kuskov 😒 ja uz nepeciem 😠 😀

krazu a to je lepsie robit cesto na lagose vecer a na obed piect? ci ako 🙂

krazu
12. dec 2008

didi, to je taky recept na cesto, ze musi byt do druheho dna v chladnicke

alica147
12. dec 2008

ja račica 37a pol 😀 😀 😀
grazi no ja o chudnutí no nemože byť ani reč šak furt niečo tlačím do hlavy
idem teraz vyhrať miliony na jojke a nemusím v januári do roboty 😀 😀 😀

dididi30
12. dec 2008

krazu, hod na pladno recetik 😀 😀 😀 😀 budem rada, dakujem 🙂

alica a co vyhrala si? 😀

co tu zdochol pes?? sakra, normalne to tu je zamorene 😠 😀 😀 😀 😀 😀

dadi co robis? nicis postel ci co? 😅

jarka, nemudruj tolko a pod pisat, ci zase chces byt dokonala a uz 2 hodiny sem daco pises a nechces to poslat skor, kym si neskotrolujes ci nemas nejaky preklelep ci pardon preklep 😀 😀 😀 😀

radka , ty co robis?

zuzpolka , uz zdobis stromcek?

a ostatne babule, co som akosik zabudla meno , co porabate? sak deti uz spia, teda nase urcite 😀

krazu
12. dec 2008
graziela
12. dec 2008

didi, tu som, kukuk, na mna si "akosik" zabudla 😉

zaza_na
12. dec 2008

no ja som zmyzla, lebo sestra dosla a potom manzel a teraz uspavame, tak som zvedava, ako dlho jej to bude trvat, kym zaspi. vecer uspava manzel, lebo Lili si tak na mna zvykla, ze normalne nexce vidiet pri postielke nikoho ineho, len mna 😲 a place dovtedy, kym nepridem 😖 tak dufam, ze si zvykne aj nanho...
citam, ze vy uz zase peciete a popritom aj chudnete 😝 dobre vam to ide 😀
aj ja som bola iskricka aj pionier. my sme boli uz ten posledny rocnik pionierov. ja budem mat onedlho 29 - takze ja som kozorozec. ale nie som vzdy tvrdohlava 😀
aj ja uz xcem stromceeeeek 😝 my sme doma mavali vzdy umely. manzel je zase zvyknuty na zivy. ale neviem, ci tento rok stihne kupit zivy, tak asi bude este umely, lebo ja ho xcem uz zajtra 😀
nic, utekam, lebo mala kvili 😨

graziela
12. dec 2008

Krazu, no ty takto robis chutky na vecer, hej???
Ja som dnes robila zemlovku jabl-tvaroh., spapali sme trochu na veceru a bude aj na zajtra na obed,mnaaaaaam...som jej urobila na cely velikansky plech, z 15 rozkov, litra mlieka, 5 vajec...lebo vzdy sa tak rychlo zje, taka je dobraaaaa 😲

zaza_na
12. dec 2008

ze zmyzla 😲 😀 zmizla...

graziela
12. dec 2008

Mne uz maly tiez zaspinkal, opät pri kojeni na gauci, zatial sa neozval z postielky, som zvedava....ale bol uz dost unaveny, on by najradsej zalomil uz o siedmej, ale to by zasa pospal polhodku a isiel by spat o desiatej, tak sme ho "udrziavali" este hodinu v "bdelom stave" 🙂

zuzpolka
12. dec 2008

dididi, no ved tu sooooooooooooom 😅 jedla som udenu šunku s rajčinami a teraz mam v ustach kusok kinder čokoladky,,,,normalne ma to štve že som vždicky večer taka maškrtna 😠 😠 😠

ja zajtra robim kuracie nugetky v zemiakovom cestičku, prvy krat som zvedava čo to bude 😕 recept mam tiež s mimibazaru 😉

krazu
12. dec 2008

mnam mnam graziela, zemlovka 😀
ja som si pre istotu uz umyla zuby aby som uz nic nejedla 😀 😀 😎

zazana, aj my sme mali presne taky isty problem, maly chcel pri uspavani len mna, ale uz si zvykol bobak jeden maly

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre