Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

zaza_na
3. jan 2009

caute vsetci! 😉
dufam, ze ste dobre sviatkovali a este stale sviatkujete 😀 my sme boli u svokrovcov a potom u nasich, takze som voooobec nemala cas sem prist. takze vobec neviem, co ma kto nove 😝
my zubok stale nic. sedkat Lili posedi sama, ale nedavam ju nadlho. obcas sa zvali, ale ona sa skor hrbi dopredu. este sa nevie celkom tak pekne vystriet.
my sa mame dobre. zcestovani sme az-az. Lili toho uz mala asi aj moc. nejako sa nam pokazilo spinkanie 😖 teda zaspavanie je hruza. u svokrovcov vpohode, lebo tam som ju dala na velku postel a vacsinou uspala. ale u nasich katastrofa... mali sme prenosnu postielku a to sme uspavali minimalne pol hodinu a s placom. potom som ju uz radsej uspavala v posteli pri mne...
ale poslednu noc, ked sa zobudila a nakojila som ju, tak nevedela zaspat v posteli pri mne. len sa krutila a pretierala si oci a nakoniec zacala plakat. tak ju musel manzel uspat na rukach... 😒
no a tuto noc tiez. krutila sa v posteli, prehadzovala a nakoniec sa rozplakala. tak som ju dala do postielky a tam vpohode zaspala 😲 😕 tak nechapem, v com bol problem...

a inak, prajem vsetko najlepsie do noveho roku, nech je aspon tak uspesny ako ten predosly a nech sme vsetci zdravi a deticky nam rastu a tesia nas 😵 😉

dididi30
3. jan 2009

zuzka, pekne fotecky si pridala ake ste zlatunke 🙂
tiez nemame zuba, no neva dlhsie vydrzia 😉 to pisem vsade a hlavne ma nebude skoro kusat do cici 😀 😀

zuzpolka
3. jan 2009

zazi, pekne foto 😀
možem ti poslat do IP fotku Viki? lebo už aj my mame pol ročika 😀

krazu
3. jan 2009

mmona, ti nasi maly su riadny betari 😵 😵 a huncuti

idem do hajan, pa

zaza_na
3. jan 2009

diki 😀 tak sme sa trosku nahodili a pofotili. musim si najst cas pokukat aj tie vase fotky. uz sa na ne tesim 😝
didi, aj ja vravim, ze sa nemusi ponahlat 😀
zuzi, idem ju pridat 😉

zaza_na
3. jan 2009

didi, thomasko sikovny. teda, ten uz aj stoji 😲 a ako pekne sedka na nocniku. my sme skusali Lili dat u nasich a sa hnevala a revala 😀

zuzpolka
3. jan 2009

zazi, dikes 😉

zaza_na
3. jan 2009

zuzi, nz 🙂

zaza_na
3. jan 2009

idem ja kocky trosku este kuknut telku. papa zajtra. snad sa mi podari sem dostat aspon nachvilku 😝

dudri
3. jan 2009

Vidim malo pisete, aspon stiham precitat 😉

včera a dnes rano Katka vstala po 9h. prvy krat...vzdy okolo o 8h. 🙂 to by bolo kazdy den, aby som mohla stihnut pre seba.
dnes nechutila zemiakove pyre. papala asi celkom 3 lyzicke ☹ , na tvari nakyslo. zajtra pridam aj s mrkvičkou.
V noci spala obratene a prevratila za chrbata na brucho.A paplon prec. asi hladala moje prsicko 😀 😀 😀

erika26
3. jan 2009

ahojte, aj my sme konečne doma po sviatkoch. Prajeme všetko naj v novom roku. Niečo som stihla prečítať, ale ste sa rozbehli s tým písaním cez sviatky. No neviem čím to je, ale aj my sme sa s tým spaním pokazili cez vianoce. My sme bolo cez vianoce unašich potom svokra u nás a teraz sme boli 5 dní na silvestra na chate. Boli tam ešte 2 detičky, tak si to aj Veronika užila. Až na to, že to prežívala aj v noci. Som sa skoro vôbec nevyspala a presne ako Lili aj my sme včera v noci veroniku museli tíšiť na rukách, v noci plakala 1hod a pol, no hrôza nedala sa utíšiť. Teda neplakala v kuse, mala aj malé prestávky na oddych. Teda nevieme či to bol oddych pre nás či pre ňu a potom spustila znovu.
Inak ani my nemáme žiadny zúbok, ale už celkom pekne sedíme, aj dlhšie vydrží a sama chce sedieť, dokonca sa aj zdvihne do sedu keď je v takom polosede. No a na nohách ju to ohromne baví. Ked ju dám na chviľočku na nôžky tak je celá vysmiata. Ale zase to nechcem preháňať, až sa jej niečo nestane s klbikmi, ved predsa je ešte na chodenie skoro. Uf som sa riadne rozpísala. 😲

alica147
3. jan 2009

drahý mi to tu dnes okupuje,tak som sa sem nanominovala kým si vybehol zapáliť na balkon 😀 😀

zazi krásne foto

😉

dididi30
4. jan 2009

ahojte, dobre ranecko

zazi dakujem za ochvalu fotiek 😉

inak baby nasla som super recepty, kuknite na to 😉 http://diskuse.dama.cz/komunita.php?d=7185, mozno luciu to bude zaujimat 😉

inak noc bola fajn, az na ranne zobudzanie, kazdu chvilu 😉 dnes bude mat thomasko hovadziu polievocku, som zvedava kolko z nej zmasti 🙂 asi mu tam namocim aj chlebik 🙂

co dnes varite? moj tatko bude varit nejakych vtacikov v kapuste, no a je po diete 😅 ale nie, ja sa drzim doobeda planota, pred obedom vlocky, obed a po obede len ovocicko 😉

kikaamajko
4. jan 2009

Dobré ránečko,
Jaj my sme zabudli zagratulovať včera Danielkám tak všetko naj 😀
Zazi krásne fotečky naozaj. Mne sa dáko nedarí fotiť, tento foťák je dáky nanič, strašne dlho zaostruje a pritom svieti stále blesk. Takže malý má stále zavreté oči 😖
Gali dneska svokra varí fazuľkovú polievku a vyprážaný karfiol. To bude malý zase prdieť. Ja už sa odo dneska prestávam prežierrať lebo mi to dáko už robí zle ☹ Ani spať som dobre nemohla, a malý akurát dobre spinkal.
Adi gratulujeme k zúbku, nmy ešte stále nič, ale aspoň nehryzie 🙂

dididi30
4. jan 2009

lenka ahoj

no tak to sa ma majko na co tesit 😀 , fazulova polievka je zabijak a karfio, ten je tiez zabijak, ale ja ho tak lubim,ze ho hlcem a potom mam problemy so zaludkom ☹ hruza des 😒
inak vy takto zeleninovo? my v nedelu len maskovo, polievocku maskovu a nejake masko k tomu 😀 😀 cez tyzden tiez masko ale pomanej, ked u nas zeleninu len ja jedavam a musim sa krostit bo ma strasne duje a potom sa zvyjam od bolesti, no nedam si povedat 😀 😀

ani my zubka nic, tiez som toho narozu, aspon nehryzie, teda hryzie ale zatim bez zubkov 🙂 nam pojdu tak okolo 9 mesiaca, tak ako jeho segre...lenze ta aspon tolko neslintala, thomasko od narodenia a zuby nidke 🙂

alica147
4. jan 2009

ahojte 🙂
no len čo som si sem sadla a prečítala čo ste popísali-nie že by som sa pri tom učítala 😀 😀 už Mirko vykrikuje z postielky 😵 50min spánku

kikaamajko
4. jan 2009

Gali my sme teraz 3 dni mali sviečkovú a mäskovú polievku, tak teraz trocha zmeny. Inak tiež v nedelu vždy mäso. Môj drahý je tiež veľmi mäsový. Ja mám rada aj zeleninku, aj strukoviny ale ako hovoríš strašne to nadúva.
A ako sa ti darí z dietkou?
Ja dnes na raňajky 1 chlebík s našim masielkom a teraz jablčko.Obed normálny ale večer tiež si dám asi iba zemiaky s kyslím mliečkom. To upravuje trávenie. 😉
Ja si nemôžem nariadiť očistný deň lebo by som to nevydržala. Jedine že by som nebola doma. 😀
Inak moja Kika mala už v Majkovom veku 4 zúbky. Ale ved je to jedno 😉
Zabudla som vám napísať, taká som bola nasratá, segra tu bola na vianoce aj s frajerom a on ju tu požiadal o ruku. No to je krásne nie? A ona to nikomu ani nepovedala, potom mi to volala o týždeň 😠 A ešte trepla že dúfam že sa nebudeš vydávať v lete? Lebo mi sa možno tiež budeme toohroku brať, ked našetríme 😒
To ho roku sa žení aj môj najlepší kamarát, tiež druhý krát a beria si takú xantipu 😝 Chudák.

alica147
4. jan 2009

Leni no tá tvoja segra je teda číslo 😠

ja varím perkelt kurací,dávno sme nemali a totovi sa zažiadalo

Gali počuj šak to ovocie radšej doobeda jedz podla správnosti 😉

dididi30
4. jan 2009

lenka, ale sak svieckova je mnam 😝 😀 lenka to je krasne, ved co nech sa vezmu, hlavne ten kamos s tou xantiopu🙂))
tak veru, to su vydavky a potom nezostane na vasu svadbu☹ no a co tak ich predbehnut, sak take domace posedenicko🙂

inak co ja viem, ja ani nedietkujem, len chcem troska zdravsie zit, dnes som si urobila tofu na cibulke a chlebik, ale predtym som pila len vodu a caro bez mlieka a cukru 😉 inak davam len lyzicku cukru a to hnedeho do vsetkeho 😉 aj do vary najma ked robim spagetky 🙂 plus sojovu omacku 😝
to tofu so robila na olivovom olejiku,mnaaaaaam, muzovi to smrdi 🙄 somar 😀 😀

alic ja perkelt lubim, fajne halusky k tomu 🙂
preco radsej ovocie? to jedavam v priebehu dna, vcera som si dala za lyzicu kyslej kapusty 😝 maly je ok 😀

alica147
4. jan 2009

tak sa hovorí v roznych dietach ja to mám z delenejstravy a faktom je že ked som jedla napr. jablká hocikedy bývalo mi zle a odkedy jedávam ovocie len ráno je to uplne ok

ja silne zvažujem že sa k delenej strave vrátim,okrem toho že som fajne schudla som sa vynikajúco citili,žiadny pocit prejedenia,žiadne tráviace problémy,možem len doporučiť;

dididi30
4. jan 2009

alic , vraj staci rano pohar vody a po hodine ovsenne vlocky a potom sa aj chudne

alica147
4. jan 2009

to som skušala a nič 😝 teda ako ovsenné vločky su ok,zdravé ale nechudla som od nich

alica147
4. jan 2009

ono diety su vždy len dočasné ale delenú stravu možeš držať roky,nemusíš sa obmedzovať v jedle takže je to taká nedrastická cesta ale aj pohyb je tiež velmi velmi doležitý

dididi30
4. jan 2009

hej pocula som o nej ale nemam nervy varit na viac krat

dididi30
4. jan 2009

musim pockat kym deti podrastu, potom kupim chladnicku na zamok 😀 😀 😀 som si povedala,ze budeme pekne chudnut a zdravo jest, ved ked je clovek stary a chory a zdvyhat ho to je hruza 😲 no odbocujem ale bojim sa, ved ali vies ako to je 😉

inak thomasko spal 2 a pol hodiny a je zlaty a vsetko popal dnes mal cestovinku s cukinou 😵 😵

kikaamajko
4. jan 2009

Baby keby ste počuli aký koncert robí Majko na balkone 😒 Už 10 minút. Lebo nebol už hladný a odmietol cicku, no ale teraz sa nevedel ukludniť.Chúdatko. Idem ho pozrieť.

dididi30
4. jan 2009

leni a co sa deje, neboli ho brusko, alebo zeby aj vy zubky? 🙂

kikaamajko
4. jan 2009

Nebolí Gali, len sa poriadne najedol polievky, ale je zvyknutý pred spánkom na cicku, tým sa ukludní. A kedže nechcel, tak sme mali koncert, ale už spinká. Už som sa aj napapkala a ideme si dať kávičku s drahým. 🙂 Teda ja Inku, mne caro nechutí.

dididi30
4. jan 2009

leni, tak je dobre 😉 , inku som neskusala ale tu maju kedejake, ked dominam caro skusim aj ine 😉

emmillya
4. jan 2009

ahojky 🙂

urobila som si kavku a idem tu kuk 😉 a tu nikoho 🙂

my celkom dobre, sonicka zatial klop klop aby som neuriekla... 😀 zubky dve, vyzera ako keby sa hlasili dalsie, ale zatial nist nevidno 🙂 ked pije mliecko alebo sa hra tak si vrta prstikom v usku jednom aj druhom, nejak pri tom neplace ale tak si ich sucha ze su cele cervene, tak neviem ci to nejaka nova finta alebo zas sa k nam nieco plizi... 😒

musim kuk na vase fotecky 🙂

blahozelame vsetkym oslavencom aj tych ktorych sme nestihli 😉

no s tou ocistnou kurou to nie je zly napad, zacnem to urcite redukovat aj ja 😀

adi, nezabudni zajtra vykrocit pravou nohou cez prah domu 😉 a potom sa ozvi ze co a ako 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre