Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dididi30
7. jan 2009

alica ale takto to je, vsade....sak sa s muzom smejeme, on maka a co dava na odvody, tak to ide nam 😀 no tak detom, no 😉 tak to mame vyrovnane 🙂

alic, no keby ste nemali pozicku, tak si sa urcite nebrala do roboty, ale tak vies, ono v dnesnej dobre sa to neda..hlavne,ze mate kde byvat a ste zdravucky 🙂

alica147
7. jan 2009

a ved hej ja viem

dididi30
7. jan 2009

hm opat ani nohy, moje dite haja, upratala som, no a teraz tu kuk a tu nikoho ☹ no tak pojdem hajat 😀 😀 😀
stavim sa,ze po potom tu nabehnete,ze?? 😀 😀 😀

dudri
7. jan 2009

alica, si v robote, Mirko z coho pije? vodicku, cajik, alebo umele mliecko... a co tvoje naliate prsicka-mliecka 9h

alica147
7. jan 2009

dudri ráno ho nakojím,cez den pije čajík z flašky a od 15.00hod sa už zase až do rána iba kojíme.Prsia vcelku ok,už som zvyknutá,my už sme boli takto nastavený asi tri týždne

alica147
7. jan 2009

idem babenky aj ja hajať lebo som brutal nevyspatá,dobru nocku 😵

greguska
7. jan 2009

ahojte mamičky!

nejako nestíham koníka ☹
nový rok sa rozbehol, my v robote tiež, ja sa učím ten účtovný program a popri tom ešte prerábam všetky možné tlačivá na eurá, vy ste sa aspoň tomu vyhli, keď nie ste v práci 😉 asi pol dňa som prerábala len poštové papiere, tatinko už totiž niesol prvé dve zákazky na poštu. no však bodaj by bolo dosť roboty.....

čo sa oblečka týka, my na von dávame body s dlhým rukávom, tričko s dlhým rukávom a tenký svetrík, pančušky, tenké tepláčky, capačky a kombinézu, čapicu a rukavice. v kočíku má na spodu hrubú deku na nej maťko a na ňom tenšia deka a "vrchnák" na koč. 2x sme vytiahli aj fusak, ale my máme taký 20 ročný hrubizerný kožušinový, inak veľmi zachovalý, len je strašne široký, tak je v koči napučený. preto len v najvačšej kose sme dali 😉

v noci spinkáme tak, že dokopy 10-11 hodín a minimálne 3x papáme, častejšie aj viackrát 😅 A najnovšie maťko nechce veľmi vedľa mňa na posteli spať, lebo mu zavadziam 😀 On spinká na boku alebo brušku, čiže do mňa vždy nabúra a začne sa pajediť. spíme na takej jednolôžkovej posteli, dá sa síce aj rozložiť, ale to by sme sa už vôbec v izbe nepohli a každý deň to skladať a rozkladať teda vôbec nemám chuť. tak sme sa vrátili k nočnému kojeniu - mama po sediačky 😒

inak je zlatučký, každý deň nám robí radosť, smejko malý. síce má občas svoje záchvaty, ale však kto nemá 😀 včera sme s tatinkom pozerali maťkove prvé video, mal tam 2 týždne, bože, taký tam bol maličký, že to ani pravda snáď nie je 😉 neviem, čo si pomyslím, keď to budem pozerať o pár rokov 😀

no som sa trochu vykecala.... 😅

zaza_na
7. jan 2009

kuk 😕 tu uz nikto?
manzel pozera futbal... takze u nas nuda 😀
som hladala jeden nocnik na nete, lebo v obchode som ho doteraz nikde nenasla 😠 taky obycajny od bebe-jou. len sa mi vidi, ze je aj protismykovy...

grazi, to vazne maju stucne u jackulika take lacne? 😲 ty brdo. a to sme tam cez sviatky boli... 🙄 oni maju snad vsetko. su to riadny kseftari 😝

alica, ja chapem, co xces tym povedat, ked ta rozculuje ta podpora od statu... viem, ze je to aj inde tak, v USA este horsie. pokial sa nemylim, tam materska asi ani neexistuje... 😕 ale cloveka aj tak stve ten system, ze dries ako kon, robis vsetko, co mas a co od teba pozaduju, odvadzas vsetko co kazu... a naspat sa ti dostava ovela menej v porovnani s tymi, ktori nerobia nic a dostanu to iste... 😔
ale ako gali pise, treba sa na to divat pozitivne. sme zdravi a stastni, tak to je to hlavne...
pozeram, ze si si porobila aj nejake vianocne kolaze 😉 sa mi velmi paci ta fotka, kde si Miruska tulis k sebe na posteli, ze ho nikomu nedas 😀

greguska, tak dufam, ze ten frmol uspesne zvladnete a rychlo to prejde. potom snad bude uz pokojnejsie, ale hlavne nech sa dari a je robotka 😉
Matko je zlaty na tom koberci. asi sa mu velmi potesil 😀

mmona
8. jan 2009

dobre ranko tušim som prva ako na to pozeram. 🙂

mmona
8. jan 2009

vidim že tu nikoho tak pridem neskor ak sa my podari.

zaza_na
8. jan 2009

kukuk 😉 tu nikto nie je? 😕
kde ste vsetky?
my sme mali taku zvlastnu noc. Lili sa zobudila uz o pol jednej, tak bola pri nas v posteli do 4.00, kedy sa znovu zobudila. potom som ju uz preniesla do postielky. takze som sa ktovieako nevyspala. medzi 1.00 a 4.00 som sa casto budila, o 6.00 ma zobudil manzelov budik a o 7.00 som sa zobudila, ze odhadzuju sneh na chodniku pod nasim oknom... 😒
a vy ste ako spali? co mate dnes na plane? aj u vas snezilo? 😉

greguska
8. jan 2009

ahojte!

zazi, dakujeme 😉

maťko mal noc klasika, bol 4x hore, ale spali sme až do 7.30, tak som sa aj vyspala. teraz sa zobudil, spinkal 50 minút, to je na neho slušný výkon, my cez deň spávame podobne ako vaša lilianka 😉

tu v blave svieti slniečko, tak sa hádam aj ten zbytok snehu na chodníkoch roztopí, bo vždy keď prídem domov z kočíkom, máme na chodbe potopu 😒

ja som doobeda konečne stihla parkety postierať, bo v poslednej dobe len povysávam a umývať už nestihnem 😅 a tiež som po dlhšom čase uvarila maťkovi polievočku, len takú mrkvička zemiačik a kuracie masko.

a objavila som mu na hlavičke pár drobných žltých šupiniek, tak som mu to natrela oliv. olejkom a trošku vyčesala. som si myslela, že keď nás to doteraz obchádzalo, už to nedostane 😒

greguska
8. jan 2009

maťko má najnovšie zábavku v tom, že keď leží na tej hracej deke, tak odtrháva tie hračky čo tam visia, však to len na suchom zipse drží, tak to naťahuje dovtedy, kým to neodtrhne a potom sa strašne raduje z toho 😀

a keď takto leží na zemi, musí mať päty von z koberca, aby mu to lepšie búchalo. susedia pod nami musia mať občas radosť 😉

greguska
8. jan 2009

oj, až teraz ma napadlo (hanbím sa), že mi máme dnes 7 mesiačikov 😀

tak gratulujeme aj ostatným, však je tu oslávencov dnes viac 😀 😀

erika26
8. jan 2009

blahoželáme všetkým oslávencom 🙂

erika26
8. jan 2009

no zazi my sme mali tiež divnú noc, už o šiestej sme boli hore a celú noc sa malá prehadzovala.Asi bolo niečo v žiline vo vzduchu 😀 😀 😀

cilka27
8. jan 2009

ahojte . . . dlho sme sa neukazali ☹ . . . dufam, ze to bude lepsie 🙂 . . . . my budeme mat uz za chvilku 8 mesiacikov . . . ale aj tak gratulujeme 😀

dora01
8. jan 2009

ahojte baby!

co robkate, maly mi uz 2.krat spi, jednu polhodku mame za sebou.

my spanie hroza, dnes papal 2 krat , 2 krat som ho posuvala a raz tak strasne reval, ze sme nevedeli co s nim, taky dobry hisak chytil, ja neviem co mu bolo, normalne slzy mu padali, ja som uz taka nevyspata, total na zosypanie. ako keby nestacilo, ze maly sa furt budi, moj muz je namesacny, on sa potuluje po byte preklada periny, ja neviem co mam s tymi mojimi chlapmi robit, raz jeden buntosi raz druhy. musime uz zariadit detsku izbu a potom sa rozhodne kto sa odstahuje, ci ja s malym alebo muzicek 😉

a asi mam laktracnu krizu, cici total ovisnute, dieta nervozne.....

uz sa tesim, v nedelu odchadzam k rodicom na tyzden, tak si trocha hadam oddychnem, malenu dobre spravi dedinsky vzduch, u nasich sa spanie vacsinou polepsi 🙂

greguska, aj nas tak bucha nohami o zem a vsetkymi hrackami

dora01
8. jan 2009

greguska, moj sa s hrazdou nehra uz asi mesiac, to by musel pod nou lezat v klude a to on nevie 😀

a som zabudla, setko naj oslavencom, my mame 7mesiacov zajtra 😉

vanilka32
8. jan 2009

tak my sa musime pochvalit, Simonka nam uz tyzden uzasne spava, manzel vravi ze po polroku konecne dostala rozum 😀 davam jej o 17tej kasu a potom o 19tej nakojim a spi krasne. Predtym tie noci to bol des a hroza, to sa neda porovnat. Sama krasne zaspi a celu noc je vo svojej postielke hura hura 🙂

a ten tvoj muz iny srandista, ze preklada periny 😀 😀

a Simonka sa nam sama posadila, lezala v obyvacke na gauci, na malom vankusiku, do polky sla hore iba bruskom a potom si podoprela dozadu rucicky a sup, sedela vedla mna, az som sa zlakla co tam robi 😅

Greguska, vsetko naj naj k 7 mesiacikom!

mmona
8. jan 2009

aj my gratulujeme oslavencom. My a spanok tak to je katastrofa zaspi na 10 minut a 2 hodiny je hore a tak je to aj večer 😒

jana3
8. jan 2009

Ahojte,

ozyvam sa po dlhsom case...
mala je chora, ma laryngitidu, tak tvrdneme uz tyzdem doma. Normalne mam pocit ako v domacom vezeni:(
Ale dufam, ze jej to coskoro prejde a pojdeme aspon na chvilku vonku.

vanilka32
8. jan 2009

jana, Andrejke tiez vsetko dobre k 7 mesiacikom a skore uzdravenie!!

dididi30
8. jan 2009

ahojte🙂

matkovi blahozelame k 7 mesiackom, boooooooooze my v piatok uz tiez 7 😵 ja neverim 😀 😀 😀
taktiez blahozelame andrejke🙂

thomasko si uz stvornozkuje po celom dome, keby som vedala sem hodit video, tak by ste aj vy videli, moj sikulko 🙂 vykecava, zmurka na okolo iduce tety, no normalne hotovy chlapi 🙂

dididi30
8. jan 2009

ze v piatok, nie v piatok ale v pondelok , tak pardon 😀 😉

dididi30
8. jan 2009

inak pekne to tu redne 😀 😀

erika26
8. jan 2009

ahojte, no to máš pravdu že to tu redne, my sme dnes boli vonku zo Zazi a jej Lili. No a moja malá to všetko prespala. Spala od 11,45 až do 14,05. Už som sa potom na ňu pozerala či dýcha, lebo takto dlho ešte nespala 😎

erika26
8. jan 2009

inak pridala som pár nových fotiek 😉

greguska
8. jan 2009

už sme prišli z robotky a maťko ďakuje všetkým za blahoželania 😉

radka, však nám len poodtrha všetky hračky z tej hrazdy a potom valí preč z deky 😉 inak aj ja mám strašne ovisnuté prsia, hruza, des, jak moja mama po 3 deťoch 😠

vanilka, to máte teda super, simonka šikulka, aj v noci, bodaj by vám to dlho vydržalo 😉

jana, želáme andrejke skoré uzdravenie 😉

gali, aj ty štvornožkuješ s thomaskom ? 😀 😀

greguska
8. jan 2009

erika, zlaté fotky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre