Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

wien
9. jan 2009

ahojte. ja vám tu len tak skáknem. dididi - keď ste s mužom obaja alergici, čo vaše deťúrence? lebo ja som a aj malý je... chorý je dokolečka. už mal 5x antibiotiká a od malinka je neustále zahlienený. teraz sa mu to zlepšilo, lebo dostával kvapky a spreje, ale vraj to mám postupne vysadiť a už sa mi zase zdá, že to v ňom chrapoce. a často chrápe 😅

alica147
9. jan 2009

dudri mne tiež annag pár krát poradila 😉

greguska
9. jan 2009

ahojte,
poobede som zaspala s malým 😅 keď sme vstali maťko hrozne plakal, asi pol hodinu, neviem čo mu bolo ☹ našťastie potom prestal, pekne pri mne sedkal na sedačke, teda chvíľu sedkal, chvíľu ležkal, chvíľu pásol....hral sa so psom, potom nám okomentoval krízu s plynom, neskôr sme kupkali a teraz ho prehováram nech sa už nemechrí v tej postielke, ale nech už spinká 😉

radka,
nám doki hovorila, že keď začne papať príkrmy treba zvykať aj na vodičku alebo čajík, no náš malý tiež tomu moc nedá 😒 na fľašu ho nechcem učiť, a keď som to skúšala už dávnejšie, len sa s tým cumlom hral, ja som už všetky fľašky s cumlami odložila (dúfam že ich nebudem musieť vyťahovať). teraz máme avent fľašu so sosáčikom, my máme takú, že zo spodu toho sosáka je ešte taký gumený kruh, takže to samo netečie. ale malý to aj tak nechce. ja mu teda dávam čajík, po príkrme, lyžičkou. a niekedy keď vidí mňa piť čaj, tak aj on chce rovno z pohárika. tak mi ideme touto cestou ....

vanilka,
my nebude kupovať ohrádku, lebo ju nemáme kde dať 😉 ale v robote máme cestovnú postielku, tú plánujem používať ako ohrádku. už ho tam aj dávam, nech si zvyká.... no niekedy piští hneď, niekedy aj 20 minút vydrží 😉

anelis,
nám doktorka hovorila, že nesťahovať, len natiahnuť pokiaľ ide, nič nasilu. takže ja tak raz za týždeň skúsim pokiaľ ide, pretiahnuť ešte nejde, ale tiež tam má takú ako keby zrazeninku krvavú. plánujem sa budúci týždeň na poradni na to opýtať.

no musím mu dať ešte uspávaciu dávku..... 😀

dora01
9. jan 2009

durdi, dakujem za info, zajtra daco kupim 😀 . a prosim ta nepis, ze si postihnuta, mne sa ten vyraz nepaci, nahodou pises krajsie ako moja madarska spoluziacka z vysokej skoly 😉 😀

stahovanie predkozky - na urologii nam vraveli, ze do 2och rokov nestahovat, samo sa to uvolni, ked zacnete stahovat moc skoro, vytvoria sa tam na predkozke z vnutornej strany take mikrotrhlinky a moze vzniknut fimoza-zuzenie predkozky, potom sa to musi operovat a chlapec ma po predkozke 😒

dudri
9. jan 2009

hej som Katka aj mala Katka 🙂 😉

http//https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

keby neda sa tema babatko "dakujeme annag" annag 3d 2.jan.2009 o 23.58

dididi30
9. jan 2009

wien 😅 no tak vitaj skakacka 😀 😉

no co ja viem, ja kojim tak to by nemalo vadi, lebo kojene deti maju crievka chranene materskym mlieckom....ale vies no take to je vselijake...ja idem podla toho ako mam, neprehanam, teda nesolim necukrim a to ze mu dam chlebik, tak to vraj tiez moze....
pozri je to na tebe, ak mas obavy, tak pockaj s takymi vecami, 😉
no vies ja stara paka a este mam druhe babo,tak vsetko beriem inac....
ja si myslim,ze sme slusni v papani, halusky ani klobasku ci tlacenku thomasko nejedava, tak sme ok 😀 😉

a tiez sme boli chori 3 krat po sebe, no co narobis, proste to ma v genoch, ja som bola cele tehu chorlava, herpasy som mala....tak niekde sa to muselo odzrkadlit....proste ked dieta ma byt alegricke tak bude a to ze sa vyhnes alergickym jedlam alergiu oddialis, co je dobre ale zaroven aj take na diskusiu 😉

zvaz co je dobre pre drobceka, vela zdravicka vam 😉

greguska ja som o tebe tak pekne napisala a ty si mi nic nenapisala 😢 😀

radka veru ja nebudem stahovat predkozku, mame cas 🙂

inak baby ja som sa rozhodla,ze chodacku nebudem kupovat, nebudem mu zatazovat chrbticku a na par mesiacov to nema vyznam, kedze sa pekne stavia na nozicky, radsej nech si pekne bezka, ako ma zleniviet v chodacke, moje rozhodnutie 🙂

dudri
9. jan 2009

mam problem s gramatikou, pojmy ako kazdy nepocujuci...

dididi30
9. jan 2009

tak katka, hod to tu tak inac, bo nemozem to kuk, vies ja mam problemos s pc narabanim 😀

dididi30
9. jan 2009

vien, moja tamca je exemicka, exem ma skoro vsade, lecime to, raz to ma pekne ciste a raz hruza, najma v obdobi ked treba nosit pancuchy....tak ich nenosi ci zima ci nie...inak bola nekojena...ale papala skoro prikmy, lebo ona ani mlieko nechcela ☹ ,kto nezazil nepochopi....

anelis5
9. jan 2009

ked ho kupeme,tak mu stiahneme,aby sme mu ho umyli 😉 ale aj tak dakujem 😉

anelis5
9. jan 2009

greguska...my tiez pokial ide,my len kvoli tomu,aby sme ho umyli,nie nasilu....a pekne ide cely von

lucia31
9. jan 2009

ahojte mamulky 🙂
pocuj didi, ten tvoj Thomasko je ale riadny akrobat 🙂 ...a to je dobre, ze este nemate zuby, lebo ked nahodou pri tych svojich kuskoch popada, aby sa mu nemalo co vybit 😀
no, zienky, neuverite, ale ja som vcera nakrmila Tamaru fazulovou polievkou s vyvarenou klobaskou 😕 😉 takou pravou, Liptovskou, so vsetkym, ako ma byt 🙂 NECHTIAC, samozrejme, Janko nedojedol, ponahlal sa pozerat rozpravku, tak som zobrala jeho tanier a isla za nim ho dokrmit ku telke /ja viem, ze to sa nema 😝 😉 /no a nejako som sa zapozerala a zvyknuta krmit uz len Tamarku, zbadala som sa az po niekolkych lyziciach, ze to vlastne krmim ju /muz sedel pri mne na gauci a mal ju na kolenach..a pravdaze, tiez zapozerany do rozpravky, ako inak 😀 /..no, ale najvacsi gol bol, ze ked som sa zbadala a nic jej uz nedala, tak rev 😀 ..ze este 😀 ..no, ale spala ako dudok, som sa bala, ci jej nahodou nebude chudatku tazko, ale nic...
nastastie, aj fazulu cez noc namacam, potom vodu zlejem, dolejem novu, dam zovriet, vylejem znovu a az tak varim...aby nenafukovala...
a inak aj Tamarka mala na obed kralika s fazulou, len jej som kazdu jednu poctivo odsupkovala..ja jej dva dni v tyzdni uz davam strukoviny, bud lupanu cervenu sosovicu alebo takuto bielu lupanu fazulu..
alica, som citala o tvojej krize v praci, nic si z takych zenskych nerob, ver tomu, ze keby si sla do prace aj po roku alebo aj neskor, vzdy sa najde nejaka dokonala matka, ktora ti to bude zazlievat..poznam z vlastnej skusenosti..
zienky, mne mala nechce nic pit, ziaden caj, vodu, stavicku, nic...ani lyzickou,ani z flase, vsetko ide za ten jej maly kratky krk 🙂 len mlieko a potom je taka skoro 10kg buchta....boli sme v poradni, no vsetko ok,len je kratka a tucna 😀 ...taka moja gulka...

dudri
9. jan 2009

dakujeme annag str.10

didi, mas 2 deti, mas skusenost ako prikrmy, ....
ja nemam ziadne, len pokec z mamicky bleble... preto studujem akoakoako babo? chapem tvoja Tamara ako male babo pila huste mliecko ... nikto nechuti ako dadaga-jeho syn odmietol UM-huste a plakal ako pavian a skoro dala 3.mes prikrmy...

greguska
9. jan 2009

tak už spinkáme 😉

gali, prepáč, však som aj chcela, no hlava deravá..... keď som ti to prečítala, tak som sa tu pol hodinu usmievala, že ako si to pekne o mne napísala. ďakujem 🙂 to ja tak zo srdca 😉
my tiež chodák nemáme ani nebudeme mať, tiež mám ten názor o chrbtici, ani ortopédovia to veľmi neodporúčajú. a thomasko už predsa pekne stojí sám, ten chodúľku veru nepotrebuje 😀
a vidíš to som sa chcela spýtať, tam v anglii dávajú tamarke aj nejaké špeci masti na exzém, alebo len premasťujete vazelinou ?

dididi30
9. jan 2009

no luci toto nepis uz nikde bo ta ukamenuju 😀 😀 😀
ale verim,ze chutilo, ked babu chuti vsetko tak vsetko popapajuu a bud rada 🙂 zlata musela byt, tamca jedna 😀 😀
tak ja mam cervenu sosovicu, vyskusam 😀 😉 len tak nejako najemno, alebo radsej nie, bo jeho zduje este aj nic 😀 😀 ale tiez mu chuti co som rada 🙂
ale luci mne sa tamca paci fajna zena z nej bude 😀 😀 😀 to len kusat a kusat, nekuses ju? 😀

greguska
9. jan 2009

luci, tak fajne sa ti podarilo 😀 ale však vy samé také zdravé papáte, tak občas aj klobásku treba, nech si zvykne 😉 a neboj, zachvíľku všetko vybehá, len si pekne uži tie vankúšiky 😉

dididi30
9. jan 2009

luci a to je k comu 😅 som mimo 😅 luci a este nieco ti napisem, postis sa🙂))

gregus 😀 sak pohoda 😀 😀 😀
no hej ma vselijake mate a pomaha jej to, kupe sa v takom olejiku, pekne sa jej to zahojilo obmedzujeme pancuchy a taketo vselijake nezbedy 😉 a ty si co na to davas? my tiez sa vazelinujeme🙂

durdi ano davala som zahutene ale ani to jej nechutilo a tiez sme tak skoro zacali ale ona ani teraz neje poriadne, takze to je v genoch tatko taky isty, on lubi len to co je jeho oblubene 😒 no a to im mam varit, sak mam nervy na to 😒

lucia31
9. jan 2009

didi, kusem, cmuckam, stipkam 😀 toho mojho pampusika 🙂
muz sa smeje, ze ci nie je nahodou aj zenske sumo, ze proporcie na to ma 😀
dnes mi dosla plienocka Baby lucy bambusova, juj makkulinka a ked ju ma Tamca na ritke, tak ju ma taku chutnucku, okruhlucku a makkucku, Janko si na nu polozil hlavu ako na vankusik, ked lezala na brusku 🙂
a kostri sa uz ozvala? 😀

lucia31
9. jan 2009

didi, ten link je k tej annag, co ti pisala dudri...

lucia31
9. jan 2009

gregus, ved v podstate aj ta klobasa bola domaca, takze bio 😀

dididi30
9. jan 2009

luci kostricka nic, dufam,ze su ok, bozenko 😒

inak ja som dnes kuk v mathercare tie plienky co pouzivas, ty vole to je cena.....
ale kupila som jedne naplne ,ze pre novorodencata a to budem pouzivat ako intimky, som to ja pipina coooo 😀 😎 no nejako to pripevnim o gatky, mam take zatvaracie spinky, take speci pre babatka a tie si pripnem o tu vlozku a gatuse, sa tesiiiiiim, bo ja mam furt taku zaparenu tu onu 😅 fuj to by som nepala pisat verejne coo a neserem sa 😀 😀 😀

lucia31
9. jan 2009

didi, co mi napises? idem sa radsej teraz vycikat, aby som sa nepoto.. 😀

montinka
9. jan 2009

ja sem nepatrim iba chcem pozdravit didku. ahooooj 😀

dudri
9. jan 2009

dakujem lucia 31, chyba dvojbodky :

greguska
9. jan 2009

gali, však preto sa pýtam, bo mne od malička všelijaké masti dávali, také zarábané v lekárni, smradlavé ☹ a keď som bola staršia, tak všetko hormonálne 😠 mne ale exzém ustúpil keď som skončila vysokú. keď sa ukáže, tak si dávam mastičku z jednej nehormonálnej kozmetiky (SKIN-CAP), len je to drahé jak šľak 😠

lucia31
9. jan 2009

didi 😀 ..ja ta jednoducho mozem 😀

dididi30
9. jan 2009

luci jaaaaaaaaaj, tak ale aj tak som nepochopila..... 😅 😅 som totalne mimo no 😠 😀 😀

luci a toto som chcela, stavim sa s tebou ze ked zacne behat a bude mat tak 3 roky bude ako lan, tak ako mojej segry syn, ten bol ako tvoja tamca a teraz je chudsi ako moja tamca 😀 😀 😀
no a to ze mate skoro 10 kil, tak sa moze stat, ze k roku budete mat 11kil....proste ono sa to raz ustali,alebo mate fakt malu sumicku 😀 😉 ale sak po kom by bola......no a zas ked jej davas klobasku a k tomu bio.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucia31
9. jan 2009

greguska, prave som chcela didi napisat, ze presne ten Skin cap je perfektne, nehormonalna mast na ekzem a zabera perfektne..u nas stoji krem okolo 20 euro 🙂 600,.sk.

dididi30
9. jan 2009

moti moja zlata ahoj, ako sa mi mate?? napis mi ip alebo mozes aj tu ked budem stihat 😀 😀 😀

gregus, na seba netreba stetrit ja tiez jej kupujem drahe ale aj sebe bo ja som tiez exemova...
a predstv si teraz na posledy mala veru hormonalnu, ta jej fakt pomohla co som rada 😀

luci co ma mozes? nakopat? 😀 😀 😀 jaj bojiiiiiiim 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre