Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

lenockach
13. jan 2009

No mne kojenie nevadi. Ako vravis je to uzasne. Ale malinka mi zacala po kojeni velmi vracat. Po prikrme v pohode a ked jej dam mliecko to mi vyvrati. Neviem cim to môze byt. Asi nevie mieru a este je to take sidlo tak mozno z toho.

alica147
13. jan 2009

joj no som konečne aj prečitala 😀
leni aj Mirko ked si dá viac jak má vygrckáva a tým že sa stále ťahá sedieť si aj žaludok tlačí tak ja to pripisujem tomu a nejako to neriešim

didi hej výplata fakt potešila,bola slušná kedže som mala celý december dovolenku, Zuzi -krazu tak sa možeš tešiť na dov 😉

alica147
13. jan 2009

my sa kojíme ráno,potom o tretej ked prídem domov a potom okolo piatej pol šiestej,pred spaním,potom do pol noci ešte raz, potom ráno o tretej a potom už okolo šiestej zase 😎 ale mna to baví 😀

alica147
13. jan 2009

a čavte aj nové aj staronové 😀 junovčiatká 😵

lenockach
13. jan 2009

alica tusim mame rovnaky rezim

dudri
13. jan 2009

rovnako Katka vracia stale, hlavne pekne prospieva, ked bude zvadzat prikrmy(cely den) postupne menej vracat mne sa stavalo aj vracala az na zemi aj moje oblecenie aj Katke oblecenie (kazdy 2dni operiem) co mam robit. ani nestaci podbradnik

alica147
13. jan 2009

hej ved aj rovnaký vek detí v pase,kedy sa presne Miška narodila? my 20.6. 😉

dudri
13. jan 2009

po prikrmoch radsej pockat po 30-60min, moja Katka nevydrzi tak ju dam po15min. potom ona nevladze papat cele didi, este po hodine este papat

lenockach
13. jan 2009

my sme 18.6.

lenockach
13. jan 2009

Miska po prikrme vydrzi aj dve hodinky bez mliecka.

alica147
13. jan 2009

Mirko tri hodky, mama mu dá obed okolo pol dvanástej dvanástej a potom sa kojíme o tretej

lenockach
13. jan 2009

Ja si myslim ze keby ta moja neciti cicik tak tiez vydrzi dlhsie. Este ked som ju neprikrmovala tak pytala strasne casto. Aj cez tricko by mi potiahla (ved aj skusala). Ona je velky jedak. Ved uz vazi 9kg.

alica147
13. jan 2009

leni svatá pravda 😀 ja ked som bola doma a malý citil cici tak si aj po hodine a pol pýtala teraz pekne vydrží kým prídem domov

dobre že cez tričko 😀
aj my máme cca 9kg

dudri
13. jan 2009

lenockach, ake prikrmy len obed? alebo aj desiata alebo olovrant? ja len obed( sa zacina prikrm 31.12)

lenockach
13. jan 2009

Ja som tiez raz bola v meste na nakupoch asi styri hodiny a mala vydrzala s tatinom celkom v poho ale ked som prisla domov tak sa so mnou nebavila lebo som jej odniesla ciciky prec. Ani na mna nepozrela ked som prisla

lenockach
13. jan 2009

My sme teraz zacali aj desiatu a olovrant. Ale len tak po troskach. S obedikom sme zacali asi tak pred mesiacom.

dudri
13. jan 2009

aha, som posledna. kt, prikrmujeme 😀


dobru noc

dudri
13. jan 2009
dudri
13. jan 2009

konecne som trafila spravne linky

lenockach
13. jan 2009

ja mam na nosenie manducu a som s nou velmi spokojna ta satka je na mna moc komplikovana
a hlavne moja mala by nevydrzala to uvazovanie ona by so sebou moc metala

wien
14. jan 2009

lenocka, šatku uväzuješ vačšinou bez bábätka, potom ho tam len do toho dáš a porozprestieraš naň tie pruhy látky, aby tam bolo napevno. dobré ránko inak 😉

eta
14. jan 2009

ahojte
alica, lenocka, s tym kojenim sme na tom aj my podobne, sice uz po spapani obedika sa snazim oddolat a nedavam mu did, pije len cajik ale cez den aj popri ovocicku a vecer este po kasi si musi cucnut 😉 ale zase v noci sa zobudi 1,max. 2x a spinka cca od 19.30-6.30,ale desim sa co bude ked pojdu zubky, my este stale nic 😒

dudri
14. jan 2009

ahojte baby
lenockach , aku farbu mas manducu? chcela by som prirodnu. Povodne cervenu- myslim ta farba pusti

lenockach
14. jan 2009

no mi mame cervenu a je pekna farbu nepusta a to ju mala ocumlava stale na trakoch

greguska
14. jan 2009

ahojte mamičky, vitajte nové 😉

my nejako nestíhame, veľa roboty sa nahrnulo.... no však furt to píšem 😉

čo sa týka kojenia, my papkáme tuším furt, z tuhej stravy máme zatiaľ len obedík. po obede vydrží niekedy aj 2 hodiny, podľa toho koľko spapá. a okrem toho sa teda kojíme, zhruba každé 2 hodiny. v noci spinká tak od 21.00 do 7-8, a papá 3-4x. je to môj malý hladoško 😉

zúbky máme zatiaľ tie 2 "staré", ale vrchné sa už pomaly predierajú. už začal častejšie kakať, tak asi každú chvíľu vylezú.

zajtra máme doktorkovský deň, najprv ideme s maťkom na sono obličiek, potom mama na gyndu a potom s maťkom na poradňu. no odkrútime to jeden deň, snáď všetko vybavíme a maťko to prežije, bo toľkokrát ho vyzliekať a obliekať, to bude zábava 😒

a dodatočne želáme oslávencom všetko dobré a choručkým nech sa rýchlo uľaví 😉

pondelok
14. jan 2009

Ahoj lenka, dalasia trencanka, a odkial si z tn, lebo sme sa tu 3 spoznali, aj sme mali stretko, mame podobne menovkyne 😀

lenockach
14. jan 2009

no ja som bavala priamo v Trenčine ale minuly rok sme sa odstahovali do Tren. Teplej

lenockach
14. jan 2009

ale v trencine som sa 5 minut takze je to kusok

wien
14. jan 2009

greguska, s tým kojením v noci ťa fakt obdivujem. mne už v noci asi 2 týždne pýtal len raz, teraz je dáky nervóznejší, tak kojím väčšinou 2x, niekedy 3x, ale nemôže zase zaspať, tak ja som ho aj porevať trochu nechala. a nesie to svoje ovocie, dnes v noci síce pomrnčal asi 3-4x, ale keď nebola odozva, tak to vzdal a zaspal. ja som v noci nervózna, keď sa často budí 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre