Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

flori
25. mar 2009

gali 🙂 🙂dik
myslim,ze to moze byt aj tym,tiez neberiem ziadne vitaminy,ja na to moc nie som,no a chytim teraz od julky kazdu nadchu 😝 a ta sa mi vlecie potom dlho
s muzom sme alergici,mna to chyti tak poriadne 2x do roka,jeho ked to lapne,tak koniec sveta 😀,tazko to preziva,julia musi brat od jari do jesene kvapky livostin do oci,no zdedila to po nas

aj ja pouzivam na flaky zlcove mydlo

zuzpolka
hod potom foto nalepiek
chvalim Vikinku,pekne fotky
a mate krasnu taburetku

flori
25. mar 2009

Rebeka spi cez den,ked to spocitam,asi 3 hod

lucia
si sikovna,krasna urobena knizka,aj flisky

zuzpolka
25. mar 2009

no ešte som v tej sprche nebola 😠 pisala som si na skype s kamoškou 😝
a ešte som ti flori nafotila nalepky 😀
a inak diky za pochvalu 😉
a tu taburetku som objednala cez MMB ako aj ti nalepky 🙂
tak idem pridať foto, dať sprchu a potom ich vymažem 😵

zuzpolka
25. mar 2009

nie ti nalepky ale tie nalepky 😀 😝

dudri
25. mar 2009

ahojte baby...
vcera ste pisali vela, nestiham precitat 😖

gratulujeme oslavencami 🙂

greguska perieme Lovelu, aj skvrny-zlcove mydlo z DM (1euro), neskor budeme vyrobit sliz na pranie

lucia , hej mas dobry napad...kukla som fotky... stihnes vsetko? mat 2deti a sitie... by som nestihla ani varit 😵

len som sila lopticku ako mas na fotke... moj manzel sa stale pyta kedy oprava sitie jeho oblecenie... 😖 😝 . nechce sa mi

dudri
25. mar 2009

Katka asi bolieva zubok... rano sa vstala o 5.45, plakala, poobede spala po prebudzani uz plakala...asi od zubiek
na obed spala vonku v pohode... vcera v noci pekne spala. inak v pohode...

Katka spi okolo o 21h niekedy skor...co mam robit...

zajtra pojdem do lekarne vypytat zubny gel pre Katku

dudri
25. mar 2009

Katka niekedy spi 2-3xdenny spanok vonku po 1-1,5h a niekedy 2h. doma od 30 az 60min... neda sa povedat presne...

dudri
25. mar 2009

hej nikto......... papa

wien
25. mar 2009

ahojte.
did, podľa mňa ti chýbajú vitamíny určite, keď si sokolečka chorá. ja som si minule nasadila aj probiotiká, tie zvyšujú imunitu. možno by to to tiež pomohlo. a pomerne často pijem aj acidká. kurník, musím kúpiť, lebo som zaslintala, len som o ňom napísala 🙄 😀
ja tiež periem v lovele. a ja že sa mi samej nejako málo míňa a vidím, že aj ostatným 😀 ja prať v inom ani nesmiem, lebo marek má nábeh na atopický ekzém, tak mi kožná tak povedala. ale prd vyperie, fakt. používam aj mydlo na pranie, aj vanish a niekedy ani to na tie fľaky nepomôže. ale to je asi aj tým, že ja periem len na 40 😝
a ešte idem kuknúť späť na greguškine lieky proti alergii, lebo som včera na to chcela zareagovať a zabudla som, tak som na to myslela celý deň 😕

graziela
25. mar 2009

Dobry vecer,
gratulujeme vsetkym Majkom, ktr. ste tu uz spominali, a zelame im veeeela zdravicka 🙂 🙂 🙂 , cmuk, cmuk 🙂
Didi,
takze ti predpisali atb?A co ti povedali, ze co to mas za chorobu? A tie vitaminky by si si mala nejake kupit, my kojace potrebujeme zvyseny prisun vitaminkov, zo stravy nam to asi nestaci...
Dnes ma napadlo, ked som Jurka kupkala, ze sa vas opytam ... hlavne tie, co mate chlapcekov...aj vasi si pri kupkani skumaju pindurika? Lebo Jurko to zacal minule robit, asi si ho 1.krat objavil a venoval mu aj nalezite velkuuuuu pozornost...ani ine hracky vo vode ho nezaujimali, stale tam len "žmolil" toho svojho "kamosa"...taky bol podareny 🙂 🙂 🙂
Jurko je inac uz 3.den taky nervoznucky...doobeda ani zaspinkat nemohol, este o pol 12 sa vrtel ... a vsetko tak zurivo hryzie, myslim, ze to budu isto zubky...uvidime, kedy vyjdu von...dala som mu vecer, nech si hryzka mrkvicku, tak sa potom trosku ukludnil...
Co sa tyka prasku, ja pouzivam striedavo ariel a persil, bud tekuty alebo prasok...a na tmave ten ciernny woolite black, ci ako sa to pise...Uz asi od 3mes. nekupujem detske prasky...zatial pohodicka...
Zuzpolka,
ked pises o tom MMB, aj mna v posl. dobe chytilo nakupovanie cez MMB, zatial mam len dobre skusenosti...väcsinou len nakupujem, ale podarilo sa mi uz aj predat jedny moe tehu rifle a akurat v piatok idem na postu poslat prebalovaciu podlozku...no, len zajtra sa budem trapit ako to zabalit, kedze to ma ten tvrdy spodok...a dnes ma jedna predavajuca trosku sklamala, lebo som mala zaujem o jedny topanocky jarne pre Jurka a dohodla som sa snou, ze keby sa jej ozval niekto iny do piatku, ze mi da vediet...a dnes pozeram a ona ich uz predala niekomu inemu...
Inac, ake c. topanociek ste kupili pre vasich drobcov? Tusim tu uz niekto spominal aj velkost, ale nepamätam...Nas Jurko ma nozick asi tak 11cm, myslite, ze vel.19 mu bude dobra?Obj. som si totizto druhe topky, kde je vnut. dlzka cca. 12 cm...mame jedny pekne po Saske, ale tie su az 21, takze moooc velke...

wien
25. mar 2009

sokolečka - no fúha, to čo je za slovo, háááá??? 😎 dokolečka som myslela 😖

graziela
25. mar 2009

Ahoj Wien,
a ako je Mareckovi, uz lepsie? A co tie nove lieky, co vam doki predpisala, uz ich davas?

graziela
25. mar 2009

Dudri,
aj nasho Jurka asi trapia zubky, tiez som mu ich potrela gelikom, my mame Citrovital, je to take prirodne...ale neviem, ci to nejako zabera... ta mrkvicka bola asi lepsia, bolo si zubky pobrusit trosku...

wien
25. mar 2009

že žmolil kamoša 😀 😀 😀 😀 😀
marek si nič nežmolí, my sa totiž nekúpeme, ale len sprchujeme. a to je taká rýchlovka, že nič žmoliť nestíha 😕 nekúpeme preto, lebo odkedy sa postavil, tak ho nemôžem ani za oného zlomiť v páse 😠
my máme momentálne papučky 12,5, ale to neviem, čo je to za číslovanie. ale asi dlho nevydržia, lebo sa mu palčeky tlačia už dobre dopredu.

wien
25. mar 2009

ahoj grazi 😉
marekovi dnes zobrali krv, držal sa statočne. tentokrát bola ihla chvalabohu ok. brali z rúčky. výsledky budú v piatok. liečky som ešte nedávala, lebo v žiadnej lekárni ich nemali, museli objednať, budú zajtra. ale máme už svoj aerochamber, doteraz sme mali požičaný od doki a tento náš je taký iný a zdá sa mi taký nejaký stabilnejší a viac utesnený alebo čo. uvidíme, či cez toto spreje zafungujú lepšie alebo nie. tabletky budeme dávať až od zajtra, vraj takým malým detičkám pekne zaberajú. tak drž palčeky, nech aj nám, lebo ma z toho už fakt picne 😝
mariánkovi všetko naj k meninkám. ja mám tatina mariána, má aj narodky. v nedeľu sa asi trochen prežereme 😵

wien
25. mar 2009

a normálne na tomto aerochaberi je napísané, že sa má minimálne raz do týždňa nechať 15 min vymočiť v mydlovej vode 😲 ja som ten starý umývala, až keď sa mi zdal trochu zaprasený. rozhodne nie raz do týždňa 😅

graziela
25. mar 2009

Wien,
tak drzkam palceky, nech tabl. zaberu, uz by bolo aj nacase, vsak?My ideme pichat v aprili, juuuj 😒
Aj my mame svoj vraj sa to vola "optichamber" 🙂 Ja zajtra musim ist pytat fenistil na predpis, lebo uz 2 dni nemam a to nie je moc dobre...
No, musim ja uz ist, lebo mangel sa dohodol na desiatu, tak dobru nocku...

greguska
25. mar 2009

tak drobček predsa zaspal, ja som sa konečne pustila do lepenia jeho prvého albumu, ale už sa mi nechce 😉 to sme dostali taký kartónový, aj s takými lepkami ako boli kedysi, len sú modernejšie, tak som si povedala, že každý večer nalepím tri strany, bo to nikdy nedokončím 😉

zuzi, super kvetiny, ja by som na niečo také mangiho určite nenahovorila 😀 ale my sme obaja dáky konzervatívny tuším 😉
a maťko spí v noci cca 10 hodín a cez deň dokopy 1,5 - 2. takže málo si myslím ☹

gali, ja tiež aspoň calibrum mami, a ako wien píše, občas tresnem probiotiká, to mi kázala alergologička už počas tehu užívať. uvidím, čo povie budúci týždeň, idem na kontrolu.

wien, však ja tiež tú lovelu radšej, keďže som alergik aj exzém mám, tak nech to malému nespustím dákym práškom. ale vanish som neskúšala, som sa bála. a tiež len na 40 všetko periem.

grazi, aj náš si ten svoj poklad nedávno objavil, tak ho pri každej príležitosti poriadne ponaťahuje 😀
my sme kupovali topánočky č. 11,5, ale jednu sme stratili, v pondelok sme kupovali č.12, ale aké je to číslovanie to ti nepoviem 😉

greguska
25. mar 2009

ja musím tiež vypadnúť, bo tati už išiel spať a ja mu tu ťukám 😉

tak dobrú a pekné sny !

dudri
25. mar 2009

greguska, by som nedala vanish- by som nedavala, lebo je chemicke...
zlcove mydlo je prirodne

topanocky pred mesiacom som jej kupila cislo 12, Bata ma ine cislo od 18

flori
25. mar 2009

zuzpolka
vdaka za fotky,teda,no super kontrast,paci sa mi to 🙂
ja som cez MMB objednala odrazadlo,tak snad zajtra pride,tie taburetky som tam nasla,este vybrat farbu a pocet,aby sa dievky nebili,lebo sa len tahaju o hracky,Julia Rebeke spacifikuje hrkalky a ostatne,ale barbiny jej nepozicia 😝

grazi
my tiez topanky este nemame,len papucky,ale v nich nema taku pevnu nohu,ale uz sa musime vybrat kupit nejake poriadne,kupim o 1 az 1,5 cm vacsie,aby mala nozka volnost

jaaaj,keby som vedela sit,nieco by som aj ja vymyslela,stroj mam,ale boli len take pokusy,mama sit nevie,naucila ma kedysi len hackovat a strikovat,no teraz sa uz take svetriky nenosia,ale taka hackovana crazy capicka alebo klobucik na jar....mozno skusim

wien
25. mar 2009

grazi, presne, aj my máme ten optichamber 😵
potom poreferujem, ako tabletky zabrali. však najneskôr do táýždňa by to snáď malo byť poznať, nie? ja by som to tuším aj oslávila, keby zabrali, sakriš 😅 myslím, že aj s našou dokinou 🙂
mne sa až teraz objavili príspevky od dudri 😲 😲 😲
ja tiež tak "rada" opravujem roztrhané veci a podobne 😝 niekedy je mi milšie radšej kúpiť nové ako zips vymeniť 😝
dudri, skús katušku ukladať večer vždy v približne rovnaký čas. 3-4 h pred nočným spánkom by už nemala spinkať. ja ukladám mareka už od zaščiatku okolo 8 a je na tú hodinu tak navyknutý, že vždy okolo tej 8 zaspáva. na prse, samozrejme 😎 ale nevadí, aj od toho sa postupne odnaučí 😉
keď vstáva s plačom, možno má len živý sen. aj marek spustí občas taký žalostný nárek až no. vždy sa musíme riadne potuľkať, aby to prešlo 😉

idem už aj ja funieť do perín 😉 papa.

dudri
25. mar 2009

wien, kazdy den kupeme od 18 alebo 18.30 (18.20kukame vecernicek-stv1) potom ju kojime, odgrgneme a sa hrame, ked ona trie oci, este chvilu kojime-na uspavanie. Katka je sova. vecera okolo od 17h

zuzpolka
25. mar 2009

tak ja sa konečne osprchujem a vy už odchadzate? 😠 😀
ale nie , pojdem aj ja ved ked mala nahodou zas bude mať budiček o piatej, tak nech sa aspon vyspim 🙂

greguska , diky 😉 no ja som sa manžela v podstate nepytala,,,ale lubi sa mu 😀

grazi, ja tiež rada kuk ten MMB a zatial som nenatrafila na zleho predajcu,,,teda dufam 😀 😝 mam objednane tenisky a furt mi nechodia 😠 🤐
no ale aj take sa stavaju, najhoršie je že pošleš na učet peniaze a potom sa s niekym ešte musíš naťahovať 🙄

no a k tym topanočkam,,,,Viki ma tušim 12 cm nožičku a nosi 19 teraz... tak asi budu 19-ky stačiť 😉 dokonca niektore ma ešte len 18-ky,,,alebo aj 20 😒 no treba to asi skusiť alebo odmerať vnutornu dlžku najlepšie 🙂

tak dobru nocku 😉

kikaamajko
26. mar 2009

Ahojte, Majko dakuje za včerajšie gratulácie, aj starý Marián 😀 😀 😀
A všetko naj dodatočne Galinmu manželovi, dúfam že ste to oslávili, my veľmi nie 😒 Dáko nebola nálada, včera samé zlé správy.
Akurát som mu naliala poldeci a bolo po oslave.
Tak krásny deň, aj ked je zima ako v ruskom filme.
Grazi aj náš sa hrá s pipíkom. To mu vždy poviem že kde máš pimprláka a taký úsmev nahodí a už ho naťahuje. Včera sa kúpal s Kikou a skúmal že kde má ona pimprláka 😀 😀 😀 😀

lola11
26. mar 2009

kikaamajko 🙂 🙂 Aj Kristianko si ho prednedavnom objavil - niet lepsej hracky ked je vyzleceny 🙂 🙂 Kocky ako casto kupete deturence?

greguska
26. mar 2009

ahojte 😉

maťko včera zaspal sám, hurá, v noci tuším 6x cuckal a spal dokopy presne 10 hodín, si môžem hodinky podľa neho nastaviť 😉 teraz odfukuje, už to bude hodinka, asi budem oslavovať 😀

ďakujem za odpovede ohľadom toho prášku 😉

lola,
my kúpeme každý druhý deň, ale posledný týždeň som bola akási unavená večer, tak sa až každé 3 dni. ale ako začal nosiť topánočky, tak sa mu nožka potí a normálne smrdká 😀 však teraz už bude teplejšie, tak sa aj viac celý spotí, tak predpokladám, že sa vrátime k tým 2 dňom.

greguska
26. mar 2009

☹ no už je hore, tak oslava nebude

lola11
26. mar 2009

ja tiez tak kazdy 3 dni - ale ked sa riadne dokadi tak skonci v umyvadle 🙂 🙂 No a ked sa KONECNE otepli tak budeme aj my castejsie - aj malemu nozky posmrdkavaju 😀
Inac som naucila Kristianka spat na balkone - uz taha od 10h, tak som happy - tento tyzden si tam aj 1,5-2 hodky vie pospat. Poobede este prida hodku az hodku a pol - dokopy mi spi cez den take 3 hodiny 🙂 🙂

graziela
26. mar 2009

Ahojte babenky,
joooj, ale som sa nasmial z tych "pimprlakov" vasich 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀 teda aj mojich....som sa tu tak nahlas rozosmiala, ze Jurko sa smial so mnou a moj muz akoze urazeny..."no, sa tu smeju z nasich pimprlakov, ako keby sa oni s pipinami nehrali " 😲 😲 😲
Lola,
ja kupem tak v priemere kazde 3 dni, ale snazim sa kazdy den ho aspon v umyvadle poumyvat...no priznam sa, niekedy sa mi ani to nechce... ale ved leto este nie je, to bude treba potom isto kazdy den, lebo sa budu nase dietky potit...a s tymi smradulkami nozickami aj ja mam skusenost...ked sa moja dcerka vyzuje z tych papuciek, co cely den ma obute v skolke na nohe, tak to je vam ina sranda.... 😲 ale ked tie detske papucky uz akosi smrdia hned ked su nove, z lepidla alebo co ja viem co...a to kupujem zasadne len papucky slov. vyroby, so stielkou...
No, idem ja nakrmit mojho pimprlaka, prave sa zobudil, tak papa... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre