Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

zuzpolka
8. apr 2009

ahojte 🙂

gabkazabka 😨 no super 😉 čo sa ja nedozviem hi hi A len sebe robiš,,,?

dididi, pre istotu zober par teplejšich svetrikov, lebo večer je už chladnejšie ked zajde slniečko 😉
my sme mali dnes vonku body s dlhym rukavom, na tom s kratkym , rifle bez pančuch a šatku na hlave 😅
a mikinu zo sebou, ale ani som jej ju nedala 😵
takže si zober aj - aj 😵
inak na slnku je fakt hrozne teplo 😕 zajtra vytiahnem asi šlapky či čo 😲 😝

graziela
8. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

dora01
8. apr 2009

ahojte1

gratulujeme oslavencom 😵

greguska dik, veru zajtra mame 10 mesiacov 😕 😀

no to dasienko mu trolinku odpuchlo, doki kukla a povedala, ze musi to maly vydrzat, ze dakedy je to az taketo 😕 😅 , no a mam mu davat kamilkovy caj. My sme sa vratili az o pol7mej, lebo sme uviazli v zapche, potom nas policajti odklonili, nakoniec sme sa nejak vymotali, esteze bol so mnou muz, lebo ja by som tam doteraz kruzila 😀 , ja poznam iba jednu cestu. no hruza ta blava. Uz davnejsie som pisala, ze lackova doki zomrela 😔 , teraz je tam nova, je velmi mila, tak sa tesim 🙂

didi, aj ja som teraz cosi balila, my zajtra vyrazame k svokrovcom a k nasim, vratime sa asi v pondelok. ja malemu nedavam pancuchy, len body s dlhym a nohavuice. klobucik na hlavu, mikinku mam v zalohe, ale to asi az na vecer 🙂

a dostali sme sa do plaveckeho kurzu, v utorok rano zaciname, tak sa tesiiiiim, aj lacko sa bude 😀

krazu
8. apr 2009

ahojte maminy 🙂

gratulujeme vsetkym dnesnym oslavencom aj zajtrajsim 😀 😀

greguska dakujeme, ja by som aj zabudla ze budeme mat zajtra uz 10 mesiacov 😀 😀 😀

didi, prajeme vam stastnu cestu a nech vam rychlo ubehne

ja davam malemu body s dlhym rukavom, pancuchace, rifle a mikinu hrubsiu. no a prechodnu bundu beriem pre istotu do kocika

wien, super ze ste uz koooonecne zaockovany 🙂

jaj dnes som dako dlho hore, idem uz spat, lebo rano nevstanem

zuzpolka
8. apr 2009

grazi,,,si sa ale rozpísala 😕 😅
tak super, že aj vy už budete chodiť plavať 😵 malemu sa určite bude pačiť 😉

dora aj vy sa balite? 😨 hmmm no všetky niekam odchadzate 😒 😀
ja mam isť zajtra s babami na babsku jazdu 😀 u nas v PK je Desmod a potom nejaka disco😵 dnes sme boli kupiť listky 🙂 ale priznam sa, moc sa mi nechce 😖 no uvidime zajtra, ked tu večer nebudem tak sa zabavam 😀 😀 😀

zuzpolka
8. apr 2009

a nikde nikto??? 😠 ☹

tak dobru nocku vam želam,,,,idem do spršky 🙂

inak alicka kde si??? 😲 dlho si tu nebola 😕 😔

wien
8. apr 2009

ajojte 😉 ďakujeme za tak trochu vynútené gratulácie k očkovaniu 😅 😀 ale keď ja som faaaakt taaaak rada 😉
noc bola ok, ale dnes má drobec celý deň mierne zvýšenú teplotku a celý deň bol riadny nervoš, len pomrnčával, aj u opatrovateľky, aj doma. teraz večer zaspal až po veľkom reve až skoro o trištvrte na 9 😖 dala som mu po kúpaní homeopat. čípok, ale tentokrát nezabral, tak som mu šupla 1.x nurofen, tak potom ešte trochu pofňukal a zaspal. snáď mu bude už zajtra lepšie, drobcovi malému.

grazi, ja mám teraz dávať asi 2 týždne len 1x denne ecobec a potom vysadiť aj to. dlhodobo len ten denerel - 1/4 tabletky a livostin do nosíka. tak uvidíme, čo to spraví.

oslávencom všetko naj 😵

ja teraz už asi tretí deň dávam marekovi poobede pančušky dole a behá v tepláčkoch, tenkom bodyne s dlhým rukávom a ponožkách. a aj tak sa miestami potí 😅 na hlavu mu dávam pirátku, aj keď ušká mu to nezakryje.

didi, pekný pobyt na slovensku 😉 koženka sa ti hodí, aj dačo teplejšie aj pre deti, rána sú ešte pomerne chladné.

dora01
8. apr 2009

zuzka, hej nastava velke presuvanie sa po slovensku 🙂 Kebyze tu mame rodinu tak nikam nejdeme 😅 No uz som dobalila, ja to tak neznasam 😠 😀

dora01
8. apr 2009

veru, alicka kde si?

dora01
8. apr 2009

wien, aj nas az po 9tej, ale on tak chodi spavat 🙄 😀

dora01
8. apr 2009

baby, tak pekne sviatky a vela sibacov 😀 boze, ja si to zas zlyznem, muz ma ako kazdy rok hodi do vane 😠 , ale ja sa uz ani nebranim, nic mi nepomoze, iba minuly rok ma len oblial, lebo som bola tehotna 🙂

graziela
9. apr 2009

Ahojte,
ja len tak na skok opät..
Zuzpolka,
asi si ma dobre necitala 😅 , ale ja idem chodit na plavosku sama, kvoli sebe, aby som si dobre zaplavala, nie s Jurkom 😲 Jurka zoberieme mozno niekedy neskor, ked bude väcsi...lenze my mame tu smolu, ze nemame auto, a s 2 detmi sa uz do auta s nikym nezmestime, kebyze sa chceme s niekym zviest...je to velka nevyhoda, nemat auto..no a tak skoro ho ani mat nebudeme...takze teraz sa len vytesujem z toho, ze konecne nieco urobim pre svoje zdravie...Dufam, ze nam to vyjde, aspon raz tyzdenne chodit...
Wien,
vidis, na ten Livostin do nosteka som akosi zabudla...a aj ho zabudam Jurkovi davat, vzdy len, ked si spomeniem...
A Lackovi Mackovi prajeme vsetko naj k dnesnemu vymesaciu, posielame boztek 🙂 🙂 🙂 a nech sa mu tie zubky daju do poriadku cim skor 🙂

wien
9. apr 2009

čaaafte ! a ja už viem, z čoho ešte bol včera marek tak nervózny! 😲 dnes som objavila prerezané horné 2 zúbky 😅 takže spolu budeme mať už 4 kusy 😕
lackovi krásne výmesačie 😉

krazu
9. apr 2009

ahojte,
wien tak super, dalsie zubadla 😀 😀

akurat pozeram ordinaciu 🙂

alica147
9. apr 2009

ahojte mamušky 🙂
dík že na mna myslíte(zuzi ,radi 😀 ) ja som mala tri dni migrénu jak vyšitú 😝 tak ked malý večer zaspal som bola rada že môžem mať zatvorené oči, ble

dnes sme boli na poradni, máme 79cm a 9,20kg 🙂

blahoželáme všetkým oslávencom čo boli a didi vám prajeme šťastnú cestu a si to doma užite 😵 😵 😵

a bola som si dnes pre nový telefonik tak sa vytešujem 😀

graziela
9. apr 2009

Ahojte,
a vy zasa nepisete... 🤐
Ja som bola dnes na tej plavoske, tak som si perfisne zaplavala, ze zajtra a najblizsie dni isto bude svalovka...asi som to trosku prehnala, ale ked ja tak zboznujem plavat 😉 🙂 🙂 Ale je to fakt super pocit, takto ponatahovat vsetky klby a kosti a svaly...juj, keby som tak mala plavosku za rohom, to by som tam bola kazdy den...
No, nikde nikoho, idem ja pozerat panelak, papa 🙂

alica147
9. apr 2009

ahoj grazi aj ja som išla pozerať panelák 😀 ale rýchlo som dopozerala 😀

alica147
9. apr 2009

zuzi a ty kde si ked neni panelák? 🙂

dudri
10. apr 2009

Prajeme Vam prijemne prezitie Velkonocnych sviatky

dididi30
10. apr 2009

ahojte babulky a babatka 🙂

tak thomasko sa dal do poriadku, sice ma soplik, ale ja konecne dobre v noci spim, papa ,,len 3x co je super, lebo donedavna mi cucal na cici 😉
dakujem pekne za prianie, aby mi cesta zbehla 😵
sme zabaleni, grilujem stehna, urobila som arabsky chlebik a este nejake kroketky, co sa nespala, dobali sa k papanicke na cestu 😉, maly mi tu beha kade tade, postavi sa a stoji ako stlp, nie aby sa pohol, no ale sak aj to je nieco 🙂sak on na to dojde, bude sa na tom pracovat, lenivcek 🙂
jaj a toto som chcela, jak som chystala obedik, tak maly mi hadam aj 100 krat na schody, raz bol dokonca na piatom 😕 😅 do prcic, to je nenormalne s nim, davam bacha 😒
teraz som ho smarila do papacej stolicky, sak by som toto tu pisala hodinu, co furt mi tu tuka, no a samozrejma sa nervuje, ze co som ho tam dala 😉 😀a uz som ho aj dala von, hm aj sa dovalil a tuka mi tu, kable taha :-
thomasko pekne papa a vypije kopec vodicky 😵

vcerajsim oslavenocom posielame boztek a buducim tiez, vratane tych nedelnajsich 😵 teda mojho thomaska, vsetko vsetkucko naj ke 10 mesiackom, mojenko, za 2 mesiace rok 😵 😵 😵

prajeme krasnu Velku noc 😵 😵
papa o tyzden 🙂

graziela
10. apr 2009

Ahojte,
tak ja gratulujem dnes mojmu malickemu pokladiku k 10.mesiacikom 🙂 🙂 🙂 🙂
My sme sa prave vratili z prechadzky, akurat sme to vystihli, lebo ked som bola na par metrov od bytovky, tak zacalo poprchat... 😉
No a presne ako som vcera myslela, tak bude svalovka...ale som prekvapena, ze ani az taka riadna ako som myslela, proste len citim, ze som trochu "pokyvala" svojim telom 😲
Inac, neviem, ci to bude tym, ale Jurko mi dnes rano o 8 aj potom pred spinkanim odmietal cicik, mozno mu to mliecko nechutilo, kedze vieme, ze pri svalovke sa vytvara kyl. mliecna, ktr. meni asi aj chut mliecka...no tak si budem musiet davat pozor...
No, idem ja dnes este jeden kolacik upiect, taky som som este nerobila, je to take drobne pecivko..len musim kmotricke zavolat, nech mi nadiktuje receptik 😉
Tak sa majte krasne, a uzite si krasne velkonocne sviatky, so vsetkym tym, co k tomu patri... 🙂 🙂 🙂

greguska
10. apr 2009

ahojte

tak konečne vám môžme aj my popriať krásne sviatky, pekné počasie, veľa šibačov a málo roboty 😀
skôr sa nedalo, maťko furt čosi vymýšľa, alebo sme vonku, alebo v robote. dnes výnimočne už pol hodinku spinká, ale to preto, že cez deň spal len raz, síce skoro 2 hodiny, ale aj tak som nemyslela, že potom vydrží až do večera. tak som zvedavá, kedy budeme zase vstávať 😉

aďka,
tak dobrý kus chlapa z miruška rastie, pekné miery 😀

grazi,
gratulujeme jurkovi k výmesačiu, a tiež sa tešíme s tebou, že si si bola zaplávať. určite ti to urobí dobre na tie kĺby, keď nechceš užívať tie lieky 😉
a hej, tu je teplo až moc by som povedala, ja chodím von už skoro týždeň v kraťasoch a tričku s krátkym rukávom a to prídem domov upotená ☹

a dnes bola sranda pri kúpaní, som maťkovi umývala ruky, že má také špinavé od piesku, kamienkov a trávy a ty bisťu, on ich nemá špinavé ale také opálené. keď ma tričko s dlhým rukávkom, tak to tak nevidno, ale v tej vani to bolo smiešne, ruky jak robotník a ostatné telíčko biele 😀

a gratulujeme dopredu všetkým výmesačníkom, bo neviem kedy ma sem maťko pustí 😀

greguska
10. apr 2009

☹ oj, miláčik plače, to nem dobré...

greguska
10. apr 2009

no tak si ešte chľupol a spinká, dúfam, že aj bude 😉
idem sa aj ja dať do poriadku, keď mám dnes večer voľno 😉

zuzpolka
10. apr 2009

ahojte 🙂

grazi 😕 aha,,, no tak ty bez Jurka 😅 ja neviem či som zle čitala 😕 no myslela som že s nim chceš chodiť plavať 😵 xi xi

včera som tu nebola, bo som nakoniec skončila na tom Desmode a bolo super 😵 tak som sa po dlhej dobe konečne trocha zabavila 😅 prišla som domov o 2 rano 🤐 😀 😝

wien, gratulujeme k zubkom dalšim
😅

a samozrejme všetkym oslavenčekom vela zdravička 😵 😵 😵

alicka, aky telefonik maš??? 😅

ešte pridam nejake foto a pojdem asi hajať, ved včera som toho moc nenaspala, musim dobehnuť 🙂

dobruuuuuu nocku 😉

a ešte niečo 🙂 prajem aj ja všetkym pekne sviatky 😵

kikaamajko
11. apr 2009

Ahojte, krásne ránečko, Gali myslíme na teba, už ste hádam aj na SK 🙂
Grazi, super žerobíš dačo pre zdravíčko, ved to potrebuješ ako soľ. Ja mám svalovku bárskedy ked viacej robím a malý papá mliečko furt rovnako, jemu to nevadí 🙂 Zato s ostatným papaním je to hrúza.
Ani u nás nie je bárs teplo, ale som písala že je tu vždy o 7 stupňov chladnejšie ako hlásia, ved sme v horách 😉
Tak včerea asi 15 bolo ale búrka každý deň.
Včera prišli kamoši z Hlohovca, budú tu až do pondelka tak sa teším, nespia u nás, sú ubytovaný inde ale aj tak je to super. To by bolo asi moc 4 dni návšteva ked máme Majka čo nechce spať ani ked je ticho. A dnes ešte príde asi tatino môj a možno dakedy aj segra, si robia s frajerom okružnú jazdu okolo slovenska na motorkách 🙂
Tak krásne sviatky, nech sú detičky zdravé a maminy nech si oddýchnu 🙂 Jáj a odfotila som Majka jak pasie kravku Tarku.
A ešte sa musím pochváliť dostali sme objednávku na takú preliezačku na jeden penzion do Popradu tak snád sa to rozbehne 😉 Papá

zuzpolka
11. apr 2009

ahojky 🙂

kikaamajko, Majko aky chutny 😅 pekne lozi na travičke 🙂 ja som včera malu posadila do travy a nechcela sa ani pohnuť 😀 boji sa chytiť tu travu 😅 tak zostane sedieť na ritke len a pišti 😝
No a super s tou preliezačkou, nech sa vam to pekne rozbehne 😉 ved čo by nie ked maš takeho šikovneho muža 😀 😉

Viki mi už hodinku haja, potom pojdeme von, ved čo doma ked je vonku tak krasne 🙂 dnes sme ale same , bo tato išiel na cely den na štvorkolku 😒 😠

tak pekny den vam želam,,,,,, 😉

a idem ešte kuk či mame oslavencov 😵

greguska
11. apr 2009

ahojte!

jééj, aké dobré fotky, mariánko teda iný pastier, len neviem či pasie kravku, alebo seba 😉 😀

a vikinka má také zubadlá ako my 😀 ale slečna je to veľká 😉

my sme mali dnes dáku čudnú noc, malý asi súcitil s tatom, lebo ten išiel ráno o pol štvrtej na otočku do partizánskeho a malý do tej pol štvrtej len vymýšľal, budil sa snáď každých 10 - 15 minút, mrnčal, sem-tam si sadol alebo sa postavil, aj mi skoro zdrhol z manželskej postele, no hrúza. a ako buchli dvere, tak zalomil a spal až do pol siedmej, potom sme vstávali 😉
je to fakt zaujímavé, lebo sme tatovi volali, a ten hovoril, že v noci nemohol spať, a malý presne to isté 😕

krazu
12. apr 2009

ahojte 🙂

prajeme vsetkym krasne velkonocne sviatky a babam veeela vody 😵

ja akurat vyprazam zdrave rezne 😀 , salat sa uz chaldi v chladnicke

vonku je krasne, isto ste vsetky vonku,

kostri
12. apr 2009

juhu huhu 😀
no nevyzera to ze ste vela popisali,mozno vas aj stihnem precitat 😅
to mame pekne pocasie co? 🙂
cele dni brouzdame po venku v kocari a vecer na bicykli,malej sa velice lubi,mava rucickami jak vtacik 🙂
inak mava skoro stale 😕 uz zacinam mat obavy,ze jej to ostane 😨
a boli sme na kontrole RHB,povedala dokina,ze hanka uz setko dobehla 😵 sak tak sa mi z nicoho nic zacala zvrtat,stavat na nohy a otacat sa zo sedu doboku..sak vela deticiek to tu uz davno robi,ja viem,ale my sa len teraz vytesujeme 😵 takze uz mame snad poslednu kontrolu o dva mesiace 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre