Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

greguska
13. feb 2009

pondelok, aj mne ide koník normálne...

dora01
13. feb 2009

baby, varite drobcom kus kus? lebo ja teraz robim s masom a zeleninou, uy to raz jedol, chutilo mu, vlastne jemu vsetko chuti 🙂 Tak rozmyslam, ze s cim by sa to dalo este kombinovat..

greguska
13. feb 2009

radka, ja dnes po dlhšej dobe varím zemiak, mrkvu a mäsko rozmrazujem. ideme vyskúšať zase raz niečo domáce, bo tento hríbik náš len hipky ľúbi a iné nechce 😒
takže ja ti neporadím, ale však ja aj tak neviem variť, tak čo sa sem vôbec hlásim 😲

dora01
13. feb 2009

greguska, ja ked osm minule maleho vecer obliekala, on je vzdy pri obliekani a prebalovani ako besny 😉 , tak som mu dala masticku imazol do ruky, tak ju ozuzlaval okukaval a neviem akym sposobom odkrutil vrchak a vytlacil si to do ust 😕 😕 😕 🙄 🙄 , nastastie to mal len na kraji jazyka, tak sme mu to potom rychlo drhli mokrym uterakom, odvtedy mu uz ani indulonu nedam do ruky 😒

dora01
13. feb 2009

daj mu to do poharika od hippky, ak mas odlozeny, uvidis ci sa da oklamat 😀

greguska
13. feb 2009

aj náš pri prebalovaní ohrýza tubu z mastičky na ritku 😀 😀 😀
ale otvoriť sa mu to ešte nepodarilo 😉

no on je taký huncút, jemu podľa mňa vadí konzistencia, ale však také zubadlo a nechce iné ako hladkú kašu, no veď to musíme napraviť !!!

graziela
13. feb 2009

Ahojte,
sranda, to s tymi kremikami na ritusku...aj aj davam Jurkovi do rucky, ked nemam nic poruke 😲 Ale davam bacha, aby to nedaval do pusy, radsej mu tam vzdy strcim cumel 😝
Neviem, ci ste uz o tom pisali, ale opytam sa, ake kremiky pouzvate na tvaricku? Ja som mala tie testiky od Hippu, tak som vyskusala a boli fajn, aj take pekne vonave, tak som vcera kupila tu väcsiu tubu...pri dcerke som davala Buebchen, tu 2 druhy, jeden na zimu do veterneho pocasia a 2. na leto, neviem si aj s UVfiltrom...aaj tie krasne vonaju, ale ked som uz jeden skusila, nebudem zatial skusat druhy...
My mame chvalabohu navarene od vcera...dnes som sama s detmi, manzel je na dennej do piatej..Sasku sme dnes nechali doma, lebo vcera jej vyskocila poobede teplota...mali sme ju my predsa len nechat aj vcera doma...no, dufam, ze sa to zasa nezhorsi, ked ide vikend...ale dnes uz ma len 37,3, tak to uz je take v pohode...len horsie, ze aj Jurko mal vcera vecer 37,3, a dnes mu uz aj soplik tiekol rano...tak som mu pre istotu dala sprej do nosteka, ten z alergologie, co som mu najskor nechcela moc davat... a inac, uz mame za sebou 2 inhalacie 🙂 Snazim sa mu to dat tak formou hry, ze to najskor ja akoze ovoniam, potom dam jemu ovoniat, trosku sa bal zo zac., ani to potom chytit nechcel, ael je zlatucky, zvykne si...
A este som chcela..ked pijeme nieco zo salky, hlavne muz ma taku specialnu na kavu, tak Jurko sa tek tesi, ked tu salku zbada...normalne az vyska...tak mu ju davame opatrne obchytkat, aby vedel, ze je horuca, nech sa nauci, ze "kava, pali"..to mu dookola opakujeme...aj dcerku sme tak naucili, aj, ze "rura pali", tak ju potom zdaleka obchadzala...

graziela
13. feb 2009

No, idem sa ja pustit do zehlenia...tolko sa mi toho nazbieralo...ale uz ma stve ta zima, ani nemam kde pradlo povesat...ja by som potrebovala oprat aj kazdy den, ale nemam to kde zavesit a kym mi jedno pradlo uschne, uz mam na dalsie 3pracky a potom zasa musim cakat, kym sa mi to suche nazbiera, aby sa mi to oplatilo zhelit...no, des...uz nech je leto...alebo aspon jar...

lenockach
13. feb 2009

Ahojky kocky!
No konečne som sa sem dostala. Idem Vás aspon trošku pocitat nech som v obraze ake su Vase deturence sikovne 😉 .
Dora my sme to mali so zúbkami tiez take horsie. Najskôr sme mali teplotu tri dni a malá bola take tri tyzdne nervozna a az teraz jej zacali tie horne zubky vykúkat. Uz je to trosku lepsie, ale spanie sa nam velmi pokazilo.
Akurat som zistila ze som premeskala stretnutie trencaniek co mi je velmi luto.
Aj nasa mala oblubuje rozne tuby s masticiek. Raz som vedla nej nechala polozenu indulonu a pre nieco som odbehla a ked som prisla tak ju mala otvorenu (neviem akym zazrakom sa jej to podarilo) a uz olizovala obsah, ale nastastie nic nevytlacila. Ju zaujima vsetko okolo len nie hracky. Tak medzi nase najoblubenejsie patri: obal z CD, masticky, balzam na pery, kelimok od jogurtu, euroobal atď. Veď naco minat peniaze na hracky.

lenockach
13. feb 2009

Baby vy vytierate malinkym ústočka po papani. Minule som v telke pozerala nejaku relaciu a tam hovorili, ze by sa aj malym detom vytierala pusinka vlhkou gazou. Ale ta nasa pri tom besnie a strasne ma hryzie. Tak je davam aspon napit cistej vodicky po papani.

graziela
13. feb 2009

AHoj Lenocka,
ja nevytieram pusinku Jurkovi nicim...ja viem, ze niektori dr. radia, cistit zubky uz od prvych zubkov, ale veru neviem si to v praxi predstavit..mojej 6-r. dcerke sme ich zacali umyvat detskou pastou az tusim okolo roka aj pol, ak nie neskor a doteraz nema ani jeden jediny kaz...a to by jej uz mali zacat rast nove...skoda starych zubkov, ked vypadnu... 😒

graziela
13. feb 2009

A este babenky, dajte nejaky tip na Valentina..chcem pripravit ockovi nieco doma urobene, len nejako nemam napad..idem pokukat nieco na nete, ale potesila by som sa, keby nieco pridal nieco kreativne 😉

wien
13. feb 2009

ahojte. dudri, ja kukám občas po diskusiách o znakovaní, tak som ju v ktorejsi objavila.

dora, mne sa to zdá nejako strašne dlho na prerezanie - skoro 32 mesiace, nie? ja by som to asi zubom nepripisovala 😕
náš drobec v noci vymýšľal 😠 večer som mala dáko málo mliečka, aspoň sa mi zdalo, tak sa asi nenapapal dosýta a o polnoci bol už zas hore. tak som mu dala papať a o 3 otravoval zase 😖 hodinu vydržal fňukať, aj naberal na hlasitosti, potvora. ale som sa nad ním zľutovala, že nech sa mangel ešte trochu dospí, keď mal za hodinu vstávať 😅
tak som mu dala zase jesť a pred pol 7 už bol klasika hore. ale je poznať, že sa v noci dobre nevyspal, lebo celý deň je taaaak otravnyyyyy.... 🙄 aj teraz som ho šupla do postieľky, snáď už spí, keď je ticho.
som ho včera nechala cez deň pospať skoro o hodinu viac ako je zvyknutý a hneď to je poznať 😖

dididi30
13. feb 2009

caute mamulky 😵

my sme stale nachladeni a nie a nie sa z toho dostat 😠 😠 😠 mam take nervy, ostatni su chori 3-5 dni a finish a my? taha sa to s nami ako sopel 😠 no a ze sme ok, ja nechapem, vraj mam imunitu dobru a hned sa nakazime, no chapete to? ja uz len cakam na herpes, lebo toto je uz znamanie, ze je koniec

lenka stale sa naduvam cesnakom cibulov, tie sirupy a tak nic stale je to v nas, dokonca som citala, ze ked je niekto nachladeny nemali by jest, ani mliecne , len vodu pit, sila co 😲 no tak to si neviem predstavit 😒

pondelok jej ty mas novy nick 😀 😉 pravdepodobne sa ti do neho niekto navirusoval, daj pozor, lebo vraj sa tu stahuju fotky na internet a tiez su tu vselijaky vadny ludia.... 😖

inak thomasko uz vie oblbovat, paradne zmurka a nie nahodou, vedome, ja zmurknem aj on, vsetko opakuje, svetovy je 😵

dididi30
13. feb 2009

wien, hm tak ked my nemame zuby, ako dlho pojdu nam? 😅 nevadi o nic sme neprili a paradne zuje aj s dasienkamy 😀

dididi30
13. feb 2009

grazi co sa tyka davania hocicoho do pusky, tak tiez to riesim ako ty, strcim mu dudlik do pusy, ale nie vzdy to zaucinkuje, siner jeden 😀

inak ked sa mota po kuchyni, tak sem tam pri vareni mi daco padne na zem, najma kusok cibule ci cesnak a on ten kulilincek najde a zuzle, boze minule zuzlal cesnak a ja ze co tolko zuzle a jaky smrad z pusy a vybrala som paradne rozuty cesnak 😅 minule zas cibulu, ze mu to nevadi 😀 😉

juj a este aby som nezabudla , esterke vsetko naj k 8 mesiackom, asi jej napisem ip 🙂

tak cafte, ideme von 🙂

wien
13. feb 2009

dora, aj my sme už vytierali imazol z pusiny 😀 😀 😀
mangel prebaľoval malého a ten sa tiež krúti na všetky strany pri tom, katastrofa ho udržať na chrbte. tak si zboku podal sám imazol a tiež si ho nejako odšroboval a pred mangelovými očami to tam ocuckával 🙄 ešte že som bola nablízku a skoro hneď som to zbadala a vybrala som mu to z pusiny. no nechápem, ako sa mohol dostať tak ďaleko s otvotrením tej tuby, keď ho mal mangel rovno pred nosom 🙄 no chápete??? aj som na neho vyletela, kam kuká, že to nevidí 😅 samozrejme ho to mrzelo, že sa snažil, aby ho vôbec prebalil 🙂
ja stíham všetko, zaujímavé. ale je fakt, že dakedy je to teda prácička mareka prebaliť.

grazi, ja mám niekedy tiež riadnu robotu mu ten air chamber udržať na ústach. najlepšie pomáha, keď dýcham s ním. vtedy je kľudný, inak si to dáva z pusy preč a chce to ožužlávať 😖 to je potom nervný, keď tam spolu potom bojujeme...
sestrička z tých pod.biskupíc mi odporučila po sprejoch vytierať pusinku, aby nevznikali plesne. spomínala som to našej doki a tá povedala, že stačí dať napiť vody.
čo si predstavuješ pod tým "doma urobené"? niečo praktické alebo niečo na papanie? trebárs nejakú malú tortu vo forme srdiečka alebo tak dačo. ja som mangelovi k narodkám dávala tiež "doma urobené" - upiekla som bábovku a urobila slávnostnú večeru 😉 a bol príjemne prekvapený a myslím, že mu to aj stačilo.
celkom dobré je aj dať si pred odchodom do postele mašľu okolo pása 😀 to je spravené dosť rýchlo a snáď to aj zaberá 😉 neviem, ešte nemám odskúšané 😎

ani ja po papaní pusinku nevytieram, ale marek už zapíja vodičkou, tak to snáď stačí. tiež by som sa mu do pusiny nedostala. a po MM snáď nič vytierať netreba 😕

wien
13. feb 2009

čaf didi.
s tým mliekom môže byť, to vraj zahlieňuje. skús vynechať alebo obmedziť mliečne výrobky, možno sa to rýchlajšie zlepší. ale ja som tiež ešte stále prechladnutá, ale už len také dozvuky. upchatý nos a trochu kašel.
počula som, že komu lezú mliečne zuby neskôr, tak o ne aj neskôr príde. no to som zvedavá 🙂
ďasienkami toho marek moc nepožuje, on väčšie kúsky rovno hltá a potom mu oči vybehnú až navrch hlavy 😀 snáď na to časom príde.

😀 😀 😀 a že mu to nevadí, keď zožuje aj cesnak a cibuľu? 😀 určite to robí, aby ste smrdeli obaja rovnako 😀 😀 😀
aj my pôjdeme von, len sa drobec zobudí. už asi 2 alebo 3 dni sme neboli. to sa nám ešte nestalo 😕
pajte.

dididi30
13. feb 2009

no wien, ti garantujem, moja tamca ma 5 rokov a zuby ma pekne a vsetky, tiez jej isli zubky az okolo 10 mesiaca 😉 jej spoluziaci su uz strabavi 😀

no on ma rad vsetko , cela mama, nic mu nevadi, zozre aj kona 😅 😉
asi to mlieko skusim vynechat, len co thomasko, sak on je celu noc na cici, chuda 😒 😉

papa

graziela
13. feb 2009

Wien, ja som skor myslela nieco take z papiera a pod., vies? Ale dobry napad stou maslou 😉 Moja dcerka prave dokoncila nieco taketo : http://www.alinka.sk/c/rucicka-v-srdiecku-2183...., ale trosku sme si to este upravili, doplnili srdiecka cervene a kvietocky, nalepili na biely tvrdy papier... tak ocinka nasho to urcite potesi, aj ked je to taka somarinka...lebo my nezvykneme nejako Valentina oslavovat, lasku si prejavujeme kazdy den 🙂
Inac, vidis, po tych sprejoch, to by sa asi malo vytierat...to ma vobec nenapadlo...lebo presne to bolo napisane pri tom spreji, co uziva dcerka (Giona Easyhaler), ze treba hned po uziti umyt zuby, aby nevznikol soor...tak ona chuda vzdy uteka rovno do kupelky, lebo sme ju tym strasili, ze sa jej to urobi ked si hned neumyje...(to na nu zabera, lebo vecerna hygiena..to je horor, ako jej to vzdy dlho trva... 😲 ) ALe dr. nam o tom nic nespominala, ani to nebolo popisane v tych pribal. letakoch..ale vodicka to snad isti... len ked ten nas Jurko akosi moc pit nemusi...z flasky nechce vobec a teraz mu davame z poharika s naustkom a to ho vzdy zacne drhnut, lebo mu zabehne...takze denne nevypije mozno ano pol dcl cajiku (robievam mu fenyklovy)..

graziela
13. feb 2009

Didi, som sa zasmiala, ze maly zul ten cesnak...ja som raz malemu ochutila polievocku vantkou s cibulky a moj manzel, ked ho drzal na rukach sa stale cudoval, ze co to tak smrdi, potom privonal ku pusinke a bolo jasne .... 😀

kikaamajko
13. feb 2009

Čaute, no to si neviem predstaviť vytierať mu pusu. Zistil že ked má v puse veľký kus potrva tak mu ho vyberiem , tak teraz zatne zuby a nepustí ma tam. Jak to píšem že zatne zuby, skôr zatne dasná.
Radka môj tak spával od 3 do 5 mesiaca, že ani 2 hodky v kuse, potom sa to trocha upravilo a to tak že 2 dni spí lepšie a potom 3 dni katastrofa 😝
Neviem s čím to súvisí, náš mal zase ráno 37,1 umrnčaný je až hrôza, tiež neviem čo si mám o tom myslieť, o tých jeho teplotách.
Grazi náš Majko chodí tak kontrolovať radiátori či pália, lebo dakedy máme vypnuté kúrenie. Ale šálku už nechytí ked mu poviem páli.
Dneska som mala takú rozcvičku, som išla kamoške zaniesť syr, býva asi 1 km, som ten kočík nemohla cez ten sneh pretlačiť a nazad hore takým obrovským kopcom, skoro som dušu vyplula 😀 😀
Kika išla akurát zo školy, autobus ich skôr vyložil o kilometer lebo sa bojí až k nám ísť, tak mi aspoň pomohla. 🙂
Zuzkapolka, Gali tak sa už uzdravte.
Náš krpec sa rád hrá s krabicou s liekmi, všetky tuby a blistre s liekmi to sú naj hračky. Ale musím dávať pozor.

wien
13. feb 2009

didi, dúfam, že MM je predsa len iné 😅

grazi, tak to fakt neporadím, nič iné ma nenapadá. ale to papierové srdiečko je milé 😵 aj mňa by také potešilo
marek tej vody tiež moc nepopije, približne toľko čo aj jurko. ale veď to stačí, n pije dosť mliečko, takže tekutín má dosť.
a fakt už prchám budiť mareka, aby mi v noci zas nebuntošil 🙄

duracelko
13. feb 2009

ahojte. poradite mi? moja mala tuto noc vobec nespala. asi sa prerezavaju spodne zubky. zatial este nemame ziadne a to budeme mat 9.mesiacov. bianka mala aj horucku a trochu sopliky. moze to byt zo zubkov, pravda?

ako dlho trva kym zubky vyjdu von??

kikaamajko
13. feb 2009

Duracelko, neviem ti poradiť, my sme tu zistili, že u každého je to iné. Môže to byť od zúbkov, aj nemusí. Väčšinou vyjdu do tých 4 dní. 😉

greguska
13. feb 2009

grazi,
my dávame krém na tváričku, len keď je vonku zima alebo fúka. máme 2 krémiky, jeden od Hipp - to je asi ten čo máte aj vy a potom z Altermedu - tiež do chladného počasia. obidva sú fajné 😉
želáme saške, nech ju rýchlo všetky bacily opustia a na jurka nech nesadajú.
ja vás obdivujem, aj wien, že inhalovať s takými malými detičkami, však ja tomu nášmu nemôžem ani šušník z nosa vybrať, keď on sám nechce. naozaj baby, klobúk dole 😉
a s valentínom domácim neporadím. ja som už dávnejšie objednala cez net šálku, je na nej napísané Ľúbime tatinka a z druhej strany je M&m. inak tento sviatok veľmi neoslavujeme, len dáku čokoládku sme si dávali.

gali,
aj vám prajeme rýchle vyzdravenie, naozaj vás to nejako často chytá a dlho drží. žeby to bolo tou klímou ?
no nech vás to už prejde 😉
a že cesnak, thomasko teda dobrý jedák 😀

lenocka,
ja mu nevytieram pusu ničím. inak nám doki na poslednej poradni kázala, že keď mu vylezie viac zúbkov (vtedy sme mali 2), že máme postupne na kefku učiť. no ale ja si to neviem celkom predstaviť, už má teda zubov dosť, ale však ani pusu nechce otvoriť a keby aj otvoril tak ho to ešte určite bolí, však lezú jeden za druhým 😒

wien,
tak marek takto vymýšľal? náš sa budí presne v takých časoch ako si napísala 😉

a dnes musím zase matejka pochváliť, konečne spapal aj doma uvarené, síce ho 2x naplo, keď naďabil na väčší kúsok, ale spapal všetko. a vodičku ani čajík ani on veľmi nechce, tak som mu začala dávať pomedzi lyžičky cez obedík, tak tak vypije aspoň trošku.

dididi30
13. feb 2009

wien, jasne, mm je ok aj jogruty, vraj 😉
no a neviem potom z coho toma on, ved on to ma este od cias co bol len kojeny, teda ja chory od vtedy, tak neviem, fakt 😒 asi po mne nieco zle zdedil 😒

duracelko, my ja ti neporadim, nas je zly a soplavy casto, takze ja to to mu nepripisujem 😉 a zuby tiez nemame 🙂

lenka, no diky, ako keby sa to len tak dalo nadirigovat, ze uzdravte sa ☹ uz ma to nebavi 😠 😖 najviac ma stve,ze mi to steka do hrdla a totalne ma to tam skriabe, to mam aj ked idem spat, len tuto tym tupim lekarom to vysvetlit....no je to tazke, sami nevedia co to moze byt, ale jasne,vsekto hadzu na astmu 😠

mati , my sme viac chori ako zdravi, no tak uz sme normalka, ja budem vyplakavat ked budem zdrava, lebo to je malo kedy 😒 😀 😀

my pijeme len vodicku a moje mliecko, cez den kojim malo...
pusinku nevytieram, to sa robi ked je babo malilinke, teraz je uz chlap a zas vsetko zuzle , olizuje, to by som nic nerobila len mu pusku vytierala, treba si vytvorit aj nejaku imunitu, takto bude.... 🤐
radi sa hrame so vsetkym co pride do cesty
😀 😀

greguska
13. feb 2009

gali, náš tiež ožužláva všetko možné, už som mu z pusy vyberala aj obálku. radšej som ani nepomyslela, kade tá obálka všade chodila. možno si teraz niekto pomyslí, čo som to za matku, ale nech...

greguska
13. feb 2009

no idem asi synka zobudiť, už spí hodinu a pol skoro, to je nezvyk.
aby sme nedopadli, ako wien včera 😉

duracelko
13. feb 2009

dik aspon za nejake info. uvidim ako bude do pondelka ak to neprejde (teplota, sopliky) tak pojdeme k doktorke a uvidime ci to je od zubkov alebo skor prechladnutie....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre