Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

alica147
15. dec 2008

dori čau a ja že kde si celý víkend aty pri trube 😀 😀 😀 😀
Miruško ešte bojuje v postielke,ale hádam už zaspí no a my sa neplazíme vobec

dora01
15. dec 2008

hej, pri trube, som ja ale dora- najskor, ze len linecke, potom som si povedala, ze sak ide to v pohode, spravim aj medovniky, haha vecer som bola taka prepracovana, uz som mala asi aj ja vypeceny mozog 😀 😀 😀

alica147
15. dec 2008

ja ešte len začnem bo keby som piekla už to máme zjedené 😀 😀 😀

lucia31
15. dec 2008

no baby, smame mnamky, ja som minuly rok piekla vianocnu stolu, mnamka, cim dlhsie postoji, tym je lepsia 😉 ale u nas nepostala ani chvilu 😀 nevedela som, ze sa da ajkupit....
a marlenka, mnam, chodievala som na nu do cukrarne v hypernove, mavali ju tam vzdy cerstvo upecenu, joj, pohadka, mnam 🙂
no, Tamarka je uz hore, tak sa ideme bavkat, ani nasa sa este neplazi a ani sa asi nebude, ani Janko sa nie, hned stvornozkoval, ale az ovela neskor....
drzim palce, nech Mirusko zvladne v poho ockovanie a ahlavne ten cas po nom...
papa

alica147
15. dec 2008

diky luci pá

dora01
15. dec 2008

alica, my 26. odchadzame a prideme az na silvestra, tak do sterdreho dna daco hadam zostane. ideme k mojim rodicom, potom k manzelovym, svokra nas urcite nabali, ona strasne rada pecie- aspon 10 druhov, takze tak. a na stromceku kopec sladkosti bude, takze sa neobavam toho, ze by sme nemali co jest 😀 😀 😀

dora01
15. dec 2008

zajtra asi pojdem s lackom znova k dokine, lebo ten soor mu trochu ustupil, ale este tam ma take bodky, tak nech mu daco da, nech sa nam to nevlecie

dora01
15. dec 2008

no uy je hore, idem, papapa

pondelok
15. dec 2008

ahojte maminy, my sme vcera boli na oslave, synovec mal dva rocky, dnes sa chystame tiez k dokimu mihchellka ma vyhadzanu celu susulku ☹ chuda moje, a vobec neviem z coho, ma to totalne cervene uz aj na ritke, nastastie ju to asi neboli, lebo ked ju cistim tak neplace, jedine co som zmenila su tie plienky, moze ta reakcie sa objavit neskôr, teda ze plienky ma tyzden a ptom sa dostavi nejaka alergia?

zaza_na
15. dec 2008

dobre ranko 😉
pozeram, ze vy ste cez vikend vypekali 😝 my sme v sobotuchodili trosku po nakupoch, no a vcera bol manzel v robote, potom mal stretnutie so znalcom na ohodnotenie pozemku na hypo a vecer sa stavili brasko s rodinkou... a konecne sme vecer postavili stromcek. takze ani neviem, ako vikend presiel 😨
blahozelam k narodeninam gali aj lenke (to je kikaamajko? 😕 ).
a chvalim aj tortu. vyzera uplne mnam. ovocne su super. a aj ta od weroni vyzera velmi dobre. sikovne ste 😉

prisli mi nejake infosky od nejakych bab, tak to pohadzem do tabulky a snad este dnes vecer ju dam do albumu. musim pockat na manzela, lebo to on robi. ja to potom uz len obnovujem, ked menim nejake udaje. tak ked to bude, dam vediet 😉

dakujem inak za priania skoreho uzdravenia. tato noc bola zase nic moc. som tak kaslala, az som zobudila o polnoci Lili. tak som ju nakojila a nechala pri sebe v posteli. manzel sa prestahoval., lebo nemohol zaspat. my sme zalomili po jednej a on chudacisko nakoniec az o druhej 😅
potom bola Lili hore zase o 5 a pospali sme rano takmer az do 8.30 😝
no nic, idem povesat pradlo a konecne si nachystat nejake ranajky...

alica147
15. dec 2008

pondelok neviem či by to z tých plienok bolo a vtedy ked sa celá osypala to potom uplne prešlo?

alica147
15. dec 2008

idem zazi tie udaje popísať 😉

pondelok
15. dec 2008

ahoj alicka ano to po tom tele jej preslo, ale toto ma len dole na susulke teraz na chviluzaspa a na 12 ideme k tomu dokimu, ja som tiez akurat poslala udaje 😀
a co mate dnes v plane?

alica147
15. dec 2008

no ideme na očkovanie takže sa bojím trochu ten prevenar bolí chuda moje malinké 😢
inač baby vás nechytaju také príšerné stavy uzkosti že čo keby sa malemu/malej niečo stalo?bo mna hrozné 😕 ☹

zaza_na
15. dec 2008

tak, uz konecne ranajkujem 😀
alica, a to idete uz na kolke ockovanie? este druhe?

alica147
15. dec 2008

zazi hej druhe proti pneumo

zuzpolka
15. dec 2008

ahojte,
tak Vikinke dnes zobrali vyter z ritky a v stredu budu vysledky 😖 ☹

dididi, kikamajko, všetko najlepšie k narodeninkam vam želam 😉

no idem ja nachystat obed kym mala spi, dnes mame zapekane špagetky, mnaaaaam 🙂
zatial pa pa

ribizek
15. dec 2008

Pripájam sa ku gratuláciám Lenke a Gali. Matúško im posiela cmuk cmuk. 🙂

belka - prepáč, som ti tam kúsok skomolila meno.

Zuzka krazu - ďakujem za ten link. Asi nie som jediná, čo ich tá firma naštvala. No, musím si nájsť iný kočík. 😉

Maťka greguška - presne rovnako som v noci zobudila malého, spláchla som wc. 🙂 Oklamala som ho potom čajíkom, zaspal, ale bola to chyba, lebo prsia sa mi potom tak naliali, že som v noci nespala a odsávala. Už dávno som ich nemala ako kamene. Nič, vrátím sa ja k svojmu nočnému kojeniu, predsa je to len lepšia odsávačka. 🙂

No baby, ste šikulky. Pečiete o106. My sme boli včera na návšteve a dostali sme nabalené koláče a aj pravý skalický trdelník. A 26.12. ideme tiež k našim, tak je zbytočné vypekať. 🙂 Tento rok ma to akosi obišlo. 😀

zaza_na
15. dec 2008

alica, tak drzim palce. nam Lili zase po ockovani lespei spala 😝
pondelok, aj mne sa to zda neskoro, zeby sa vyhadzala tyzden po odskusani novych plienok... ale nikdy nevies... uvidis, co ti povie dr 😕
zuzi, dufam, ze vysledky budu dobre 🤐
ribiek, dobre tak, ze nemusis vypekat. dobre si obisla 😀 a tym odsavanim mas pravdu. my sme Lili obcas volali turboodsavacka, ked bola uplne malicka 😀

lucia31
15. dec 2008

ahojte 🙂 tak dnes som chcela byt pracnom vikende za lenivu, ale nejako mam chut do roboty 😝 🙂
pondelok, natri jej ritku imazolom, zazracny kremik, raz-dva bude ritka krasna...
zazi, aj nasa po ockovani spala ako v mede, kotvie, co je v tych vakcinach namiesane, urcite aj dake sedativum...
prave som dovarila Tamarke salatikovu polievocku..uvarila som zemiak s rascou do makka a uplne na koniec som potrhala listy salatu , pridala kopor /mam zamrazeny ale aj suseny kupny je fajny/a uz asi len 5 minut povarila...ked sa zobudi, tak vymixujem, pridam odsate mliecko, trosicku oleja mnamka..dnes mame bezmaskovy den,ale na buduce jej to urobim aj so zltkom 😉
a dnes osm jej vyrobila 6 plienok 🙂 mala som uz dlhsie tyky dvojity kvalitny makkucky flis, bielo-modry, nerobia sa na nom ziadno zmolky, ani sa nepara..tak som nastrihala 6 obdlznikov, ktore prehnem na polovice a na doma to bude mat v plienke, bud v jednorazovke alebo v konopke, mam az jednu kupenu 🙂 ..tusim v casopise Dieta jedna mamina dala navod na vyrobu latkovych nohaviciek a spominala ako plienocku do nich aj z flisu, ze dobre saje, tak uvidime...ale su teplucke..

lucia31
15. dec 2008

boze, pisem ako hotentot, ale hadam ste rozumeli 😉

kostri
15. dec 2008

galinka vela zdravicka radosti a krasnych dni!
lenocka tebe takisto radosti vela a tiez zdravicko..a co si prajete dievcence,nech sa vam splni!

ahojte dievcence
dakujem este za pochvalu torty 😉 uz je po nej 😉 aj ja som si na nej o polnoci pochutila 🙂
pondelok,ja mam tiez tie plienky z dmky,mala z nich nemala zaparenu ritusku,ale podla mna z tych prikrmov..lebo vtedy som jej ich zacala davat a zacala kakavat take hustejsie a hned bola cervena ritka na sveta 😝 😀 dala som rybaciu masticku a za tri dni bolo po vyrazkach.ci to nema malinka len z nejakeho jedla
ja neviem ci budem piect na vianoce..chcela som,mna to strasne bavi..ale ked mne pri vsetkom svokra dycha na krky 😒 a komenuje,jak co mam a nemam robit ☹ to mi hned prejde chut 😠
andrejka avojcek 🙂 miruskovi pusinku,nech uz ma po tom ockovani rychlo a nech ho to nebolenka ☹

gali a tie perky som robila ja,len svokra mi asistovala 😒 u nej neexistuje ze budem robit ked budem mat cas..ona sa rozhodne a uzaj to musi byt!tak sa do toho pusti,potom setko zvrza a este je aj najedovana ze zas setko musela robit ona 😀 😀 😀

emmillya
15. dec 2008

Ahojte, blahozelame dnesnym oslavencom a prajeme vsetko dobre.. 🙂
Nestiham to tu ani citat.... My sme troska chore, sonicke tecu sopliky -sama voda, mala aj teplotu vcera aj dnes. Ked jej to stecie do hrdielka tak sem-tam zakasle...Dufam ze sa to este nezhorsi ☹
Tak uz ladujeme Sinupret , Panadol sirup a striekame Physiomer, snad to prejde...Doki mi povedala ze jej nemam teraz davat zeleninku ani prikrmy, len caj a mlieko .Ja by som aj ale kludne troska supla co vy na to? 😕

Pondelok-ked sme zacinali s prikrmami tiez mala ritku taku cervensiu, nam pomohla masticka Bepanthen.

dora01
15. dec 2008

pondelok, aj lacko mal teraz prvy krat cervenu ritusu, ako sme zacali davat prikrmy, tak vetrame prdelku, imazol tiez pomohol a este z nemocnice mam jekorisovu mast, ta je tiez dobra taka smradlava rybacia

jarka, mna by asi piclo keby mi svokra dychala na krk, ja by som ju asi poslala von , nech sa ide poprechadzat 😀

alica, ja mam z kazdej blbosti nervy, uz len z toho ked ma maly zaparenu ritku, alebo teraz tu pusinu. no som zvedava co budem robit ked bude mat teplotu, alebo daco horsie 🙂

miauka
15. dec 2008

Ahojte baby,
tak som bola dnes na kontrole...moc bez zmeny, cize stale nejaky zapal je tam, pokracujem s antibiotikami 😝 a zajtra mam priniest zase moc, na podrobnejsiu kultivaciu.
Baby, citali ste si v Mama a ja clanok o prvych prikrmoch? Zaujala ma tam jedna veta: Zdravemu dietatu prikrmy nemixujeme. Zda sa mi to cudne, zeby odporucali davat hned prve jedlo nepomixovane?
Vy davate stale mixovane prikrmy? Aj tie s masom? Alebo skusate uz aj cele kusky? Eliska kusky nevie moc papat, ked sa jej nejaky dostal do pusy, tak ju napinalo. No mozno to chce len si zvyknut. 😕

kostri
15. dec 2008

radka,sak jake mam ja nervy? 😠 😠 😠 ne py taj sa!!! 😠 😠 😠 uz som ju par krat vyhodila,ale furt sa vrati 😠 😀 😀 😀
andrejka,ja mam kolko krat taky strach,az si zacnem predstavovat,co setko by sa jej mohlo stat..no potom sa musim prefackat 😀 😀 😀

gali,oslavujes nakupmi?? 😀
co ste dostali,dievcence,ake darceky? 😕 😉 😉

emmillya
15. dec 2008

Ahoj miauka, o tych prikrmoch som pocula. Aj niektore mamicky mi vraveli ze je dobre dietatku jedlo nemixovat, ze sa to takto robilo niekedy ked sa davali prikrmy na flasu. Ja ich robim tak ze zeleninku popucim poriadne vidlickou -na jemno ako sa da, nie je to ako rozmixovane ale ani tie kusky co tam su nie su velke, skor len odrobinky 😉 Pravda je ze masko som takto neskusala, zatial sme ho papkali len v kupovanych prikrmoch 🙂

lucia31
15. dec 2008

miaka, ja to robim teraz uz tak, ze cast pomixujem a cast popucim...ked som napriklad varila v polievocke ryzu, tak som si cast tej namakkucko uvarenej ryze dala stranou a ostatok som pomixovala a tu ryzu potom vratila do misky..Tamarka ma rada, ked niec zuje 🙂 , vsak uz ma zuby 😉 a davam aj papak baby susienky a v poho pozuje aj velke kusky, ked si odhryzne
kostri, a naaaaadherna torticky, si sikula, to by som ja teda neupiekla 😝 🙂

dora01
15. dec 2008

miauka, mozno to tak mysleli, ze ked sa uz nauci ako tak prehltat tak uz nemixovat,. nasmu som davala asi tyzden total rozmixovane, a teraz mixujem len uz nie tak nahladko, su tam aj take mensie hrcky, ale ked najde vacsiu, tak ju vypluje, cely kusok by som mu urcite nedala, by som sa bala, ze sa zadrhne, tiez zase nema moc rad riedke, ten prikrm musi byt taka husta kasa aby pekne papal 😉

dora01
15. dec 2008

jarka, dobre radsej sa nepytam 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre