Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dididi30
8. dec 2008

alica no to ja az tak nie, inak my na noc vypiname topenie a spime pri otvorenom okne, pod maximalne hrejivim paplonom, no a vidis, otuzujeme sa a moja imunita je v pr.. 😠

no a to som chcela, moj otec topi v noci na plne obratky , da si teple pyzamo a prikryje sa az po celo, segra aj bracho su tiez taki 😀 😝

alica147
8. dec 2008

čítala som že ak je v izbe kde sa spí chladno,organizmus musí viac pracovať na udržaní tepla a neoddýchne si,tak si pekne zatvor okno pozakrývaj sa a oddychuj 😉 😀 😀 😀

kostri
8. dec 2008

gala s makcenom 😉 a bola si na imunologii?

dididi30
8. dec 2008

jarka moja, doma hej liecili mi to, ale tu mi robili vysetrenie z krvy a vraj som ok 😠 , tak nist , musim toto obdobie pretrpiet, sak ja na to umrem 😠 ☹

alica to vazne? hm a my sme tak zvyknuty, nam je zle ked topime 😲 ale sak ja budem oddychovat pod hlinovu 😕 😅 fuj 🤐

alica147
8. dec 2008

didi fuj prestan,taká mladá žena 😠 no no no

kostri
8. dec 2008

andrejka,mne mala spava po polhodke,niekedy jej to staci a niekedy sa zobudi mrzuta 🙄 neviem ju rozobrat,alebo placeeeee a utisi ju az prsko 😔
ale posledne zacala spavat v kocari vonku dve hodky,potom je taka vyspatucka..no trva to tak hodinku dve a zase spat 😒 a dnes trhla absolutny svetovy rekord-spala vonku tri hodiny!!ja reku jaka bude oddychnuta..no aj bola,bez placu sa zobudila,usmievala sa,pekne sa napapala,vykakala 🙂 🙂 hrali sme sa..no presla hodka odkedy vstala a konec,nic ju nebavilo,papat nechcela,cajik nechcela.. 😒 tak sme sa trapili,az nakonec zas zaspala,ale na pol hodku a samozrejme poplakavala az do kupania ☹ dufam ze raz dospeje k takemu panku,ze jej to bude stacit cez den aj v noci 🙂

kostri
8. dec 2008

teda ozaj prestan 😠 😠 😠 😠 fuj ble ble!!!
mozem ta volat gal? 🙂 to je take plesove 🙂 take vznesene 🙂
a dievcence,kolko z tych kolackov,co som vam poslala budete piect na vianoce? 😀

dididi30
8. dec 2008

kostri aj my mame chvilky,ze spime 2-3 hodky ale to malo kedy a vonku spi najdlhsie a najlepsie, doma jedine v noci dlho a cez den je to doma onicom, tak preto sme casto vonku 🙂

a tiez pred nocnim spankom mame tazke ceremonie, mrnci a mrnci, ale neva, lebo uz viem ze sa blizi nocny cas 😀

dididi30
8. dec 2008

kostri jasne tak ma volali na vyske 😵 😀

no ja vaninkove rozky a linecke chcem robit, uz dnes som mala ale tuna sedkam a uz sa mi nechce 😝 😅

alica147
8. dec 2008

no presne kostri aj my tak, najviac spíme vonku v kočíku,lenže mne sa v tejto zime nechce chodiť tri hodiny po vonku a ked chodím prídem jak cencul 😝

alica147
8. dec 2008

nooooooooo,dobrá otázka kostri 😀 😀 😀 ja budem asi iba medovníčky,ja robím také dva s džemom zlepené a celé v čoko a ostatné napečie moja mamul 😉

graziela
8. dec 2008

Ahojte babenky,
len tak narychlo posielam link so super receptikmi pre nase deticky:
http://www.alinka.sk/brozurka-detske-recepty-ii/
Da sa to pekne vytlacit a mate to ako brozurku...dobra inspiracia a dobra pomocka, co ako varit, ked nam uz dochadza fantazia...aj ja si to urcite vytlacim 🙂 🙂 🙂

alica147
8. dec 2008

no super grazi,dík 😉

alica147
8. dec 2008

a čo už všetky spíte či čo? 😕

kostri
8. dec 2008

kuk 🙂
som sa prisla rozlucit 🙂
ali,dik za mailik krasny,lepsi jak ti moje vianocne 😠 😀
no mne sa tiez s nou nechcelo vonku mrznut,tak som vyklidila prostor pod oknom kuchynskym,bo tam sme mali stavebny bordel 😠 a cil sedkam v kuchyni napchavam sa a pijem kapucinko a tak 😀 a z okna divam na malu 😀
a kolko si neska zjedla sladkosti? 😠 😀 😀 😀
jaj idem dievcene 🙂
gal 🙂 andreka 🙂 papa
aj vsetky ostatne dobru nocku 😉
a lucia sa tu dnes neukazala? 😕

kostri
8. dec 2008

gal a aku mas vysku? 😕 myslim skolu nie cm 😀
ty,ale mne sa k tebe viac hodi ze didi 😀 budem to striedat,dobre? 😉
dobru..

alica147
8. dec 2008

požrala som slasdkostí že ti radšej ani nepoviem,tfuj 😝
dobru nocku ti prajem bay bay zajtra

greguska
8. dec 2008

zase mi skor nevyšiel krok, tak idem pomaly reagovať 😉

kostri,
my sme papali zase mrkvičku, zemiak, celkom dobre, už spapal možno aj do 10 mini lyžičiek. a zlatý bol už tak k večeru, sme pozerali TV v robote (dobrá robota), a on začal také zvuky že mňam mňam a mlaskal pritom, tak som mu ešte skúsila dať, čo zostalo a dal si. zlatý bobček (tak ho občas volám 😉 )

kika,
tak to máte za sebou, snáď všetko ok dopadlo a už sa nebudete musieť nikam trepať. Ďakujeme za pozdravenie rodného mesta 😀

greguska
8. dec 2008

my tiež bývame úplne na vrchu, v lete je tu teplo, ale máme klímu 😀

alicka,
ja tiež myslím, že niekedy je mu málo keď len tie 30 minútovky dáva. ale je to naozaj ako kedy, niekedy je vyrehotaný celý deň a niekedy vidím, že by si viac schrupol. ja furt čakám, kedy už bude spinkať "podla knižky", že 1,5 hodky doobeda a to isté poobede. ale on mi tú radosť neurobí, to viem už teraz 😀

a na margo tých zúbkov, my už máme také veľké tie dva, ale horšie je, že si s nimi sám sebe blíži ☹ teraz má zase obdobie, že mi prstíky cumle a občas si ich pohryzie a potom plače. chúďatko, si to ešte nevie dať dokopy, že to on sám si robí 😢

no a dnes sa teda v robote dokakal ako ešte nikdy, až na krku mal trošku 😀 kým som ho z toho okakaného oblečka dostala, už to mal naozaj všade, tak putoval rovno do umývadla, a tam máme také veľké umývadlo, že to mal ako bazén, si tam sedkal a špliechal dookola. Tak to mal ako oslavu 😀

jaj, a to som chcela, som mu kúpila s lekárni, že sušienky hami, keď už má dnes ten sviatok, tak že mu dám, a čítam zloženie (koza až doma samozrejme), že obsahuje cukor. Tak chudák nedostal 😅 Musím kuknúť tie kukuričné, čo ste spomínali, len neviem, či majú aj v tescu a ani neviem ako to vyzerá 😅

greguska
8. dec 2008

s tými prstíkmi, to malo byž, že si ich on cumle, teda svoje nie moje 😀

alica147
8. dec 2008

greguška su aj sušienky nestlé od polroka ale zloženie som veru tiež nepozerala,ale zasse si myslím že namrviť trošku do jablčka možu,nie? tie kukurične to sme mysleli také tie clasické kukuričné chrumky také dlhé potočené,určite ich poznáš,je to taký velky sáčok
mne sa takto malý pokakal v septembri na svadbe,no horor 😀 😀 😀

alica147
8. dec 2008

idem drichmošiť,dobru nocku 🙂

dudri
9. dec 2008

Dobré ráno, raňajkujem a kukam modrý koník čo je nového...

dudri
9. dec 2008

cez víkend u rodičov....katka furt vyplazuje jazyk a oblizuje na perach .Dlho trvá 😀 aj Katka v kočíku stále oblizuje vetrovku aj zips. 😀 ... Pomahala som babke zdobila som ozdody medovníky 2hod 😝

dudri
9. dec 2008

Moja mama každý večer očistila jablka na zjedenie. Katka chcela ochutnať jablko, tahala dopredu ako chcel jablko, ponukla som ju jablko a Katka oblizovala. 😵 mňam 😎 .
v piatok som bola na mikulašské posedenie, jedla som kapustnicu a švedske stoly...Všetko som jedla...mňam. Malá Katka je v pohode, nebola žiadna reakcia...Večer dobre spinká 😎 😎 😎 môžem jesť kapustnicu na Vianoce...Teším sa

eta
9. dec 2008

Ahojte,
vidim, ze uz zacinate piect na Vianoce, teda klobuk dole, ja este stale nic 😒 a ani neviem kedy zacnem, mam teraz doma obidvoch krpcov, tak zase nic nestiham, Samko ma od soboty vysoke teplotky, tak zrazame a kurirujeme sa ☹ chudatko moje, je z toho taky zoslabnuty

dididi30
9. dec 2008

ahojte

dobre ranko a alica a kostri tu niesu 😀

durdi, aj thomasko rad oliizuje visacku na zipse 😀
to je super,ze po kapuste ste ok, ja skusim na stedry vecer 🙂

eta skore uzdravenie samkovi 😉

dididi30
9. dec 2008

teraz thomasko zuzle rozok, tak ho bojal a zaryl do neho pstecky ,ze az, len aby mu nevypadol 😀

kikaamajko
9. dec 2008

Dobré ránečko,
eta aj moja Kika má angínu chúdatko ☹
Greguška, Alicka ale tie kukuričné chrumky sú zase solené, jja to môjmu určite nedám 😖 Aj som to raz písala že všetky kaše od hami obsahujú cukor, aj tie od 4 mesiacov. Hlavne že píšu aby sa deťom cukor nedával, ja som včera kúpila kukuričnú krupicu, skúsim uvariť Majkovi z nej kašu.
Dneska má na obed kuracinku s brokolicou a sšenom, prvý krát som mu ho tam dala tak som zvedavá tak uvidím čo povie. 😉
Dnes idem na poštu mi prišli 3 balíky s darčekmi čo som objednávala tak sa vytešujem. Mal by tam byť aj kalendár čo som dávala robiť.

dididi30
9. dec 2008

kika, kustit cukru nevadi, je dobry na rozvoj mozocku a mozno kvoli tomu ho tam davaju 😉
no a ja mam chrumky bez soli, speci pre dita, ale zas babo ich tolko a casto nepapa, takze tiez neva 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre