Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

zuzpolka
17. mar 2009

joj, vam ide ordinacia??? 🙂 ja až panelak budem kuk,,, ale ide asi do sprchy tak čaute babule 😀 😉

dididi30
17. mar 2009

thomasko haja a ja neviem ale ja tu ordinaciu uz kukam, alic tebe ide neskor 😉 😀

tak dobru nocku 🙂

dora01
17. mar 2009

halooo, vsetky telku pozerate? 😀

dora01
17. mar 2009

lacko uz oskvacol, tak idem asi zehlit, jaj to je veru romantika 😀

kostri
17. mar 2009

seruste cicuse 😀
tak som vas precitala,prd som si zapamatala 😀 ale sak hlavne ze viem ze ste ok a ze humor vas neopusta 😀

gali,ty si este furt nezabudla na to ze sa mi nelubili tie tvoje golface 😖 no ty si otrasna 😀 😉

dudri,ked katka nechce kasicku,tak jej nedavaj,skus davat zeleninove pyre,mozno jej nechuti sladke..hanka mala obdobie,ze jej nechutil banan a teraz sa ide zadrhnut 🙂

inak sa mame fajinsko,akurat ze som s fantaziou na konci,hanku uz v nutri nic nebavi a tu len prsi a prsi jak sproste 😒 ale neska sme boli u segry tak tam trosku pookriala 🙂 ..a stava sa aj vasim drobcom ze z nicoho nic sa rozplacu?katka to pisala raz,ze katuska sa jej tak rozplakala bez priciny..ze normalne sa s hankou hrame,rozpravam jej a ona zrazu do velkeho placu az jej slzy tecu ☹ ci ju zaboli nieco,neviem ☹ asi ano,keby som len vedela ze co ☹

sme ju neska vazili 😵 7450 😵 juj 😵

hanka papa len varene,kazdy den jej varim cerstve a ona toho popapa ako zenaty vrabcek 😵 takze jej z obeda vzdy zvysi aj na poobedie a medzi jedlami pije mliecko a medzitym este chrumka keksiky alebo sulce 😕 😅

grazi,viol nestahujeme do mastale 😕 😅 sak ani nemame 😀 zatial,ale jak poznam mojho muza,bude postavena skor jak nas dom opraveny 😠 lebo uz zajac ma pekny chlievik 🙄 aj slepky maju pekny kurnik 🙄 len ja mam mrdn... 🙄 bordel 😅
viol stahujeme do domcka,ktory sme jej postavili na dvore

aaaaale sme neska kupili novu postel 😵 jupjupjupiiii,no ale este neni zmontovana,lebo nebolo kedy,lebo bolo treba ten kurnik dokoncit 🙄

krazu,radka..takto sa chlapci zacali odstavovat? 😕 radka a ty cez den nekojis vobec?maly nechce?a davas mu cajik?alebo co od smadu?

a hanka ma postupku 😵postavim ju, chytim pod paze a poviem:urob tapi tapuski-tak pekne zatapuska 😵potom poviem:aka velka narasties?a ona vystrci ruky nad hlavu 😵a potom poviem hopihopihopinki a ona zacne tancovat 😵dupka nozickami 😀

kostri
17. mar 2009

no vidim ze niet s kym kecnut 🙂 tak paate zas niekedy 😉

dora01
17. mar 2009

jarka, sikovna je hanicka 🙂 , nas sa snazi postavit 2 kocky na seba, ale bud mu horna spadne alebo dolnu pri tom posunie, ale snazi sa 🙂
no asi sa odstavuje, dnes poobede si trochu cucol pred spanim, inak nic, tak 3 krat v noci a hotovka, zacal pit cistu vodu, dnes vypil asi 200ml, tak som spokojna, ja mu aj cez den pso otrcim, ze ci si da, ale marna snaha, on sa hned dakde skriabe. to by sa asi musel kojit postojacky 😀

dora01
17. mar 2009

a to plakanie, aj on chyti z nicoho nic plac, potom len vlacit na rukach a ani za pana sa nechce polozit, to maju take dake obdobie

wien
17. mar 2009

ahojte. som vás aspoň prečítala, keď asi zase nepokecám 😕
dudri, dobre kostri píše. ak katke nechutí sladká kaša, urob jej zemiakové pyré so zeleninkou. možno má radšej zeleninové a slané chute ako sladké.
ja som dnes dávala marekovi ráno atb, nozas ho trochu ponaťahovalo, ale ustál to. a teraz večer som už dávala aj salmucol proti kašlu, to je také sladké pomarančové a zase ma ošablil 😅 a atb tiež skoro vyvrátil 😒 ale už sa mu aj sople aj kašle tuším lepšia, tak saz toho snáď vystrábime.
zajtra ideme vyskúšať spinkať k opatrovateľke, tak som zvedavá ako dopadneme. lebo dnes spal doma doobeda cez 2 hodiny, ale to sme už pred 6 vstávali, nie o pol 7 ako zvyčajne 😖 a spal ešte raz na prechádzke vonku - asi o druhej zhruba 20 min. odvtedy nič až kým som ho o 8 neuložila. a asi mal dáky strašný sen, lebo o 9 už bol hore a s krikom, tak som si ho pomojkala, ešte trochu pofňukal a zaspal.

lenockach
17. mar 2009

ahojte baby!
tak som sa sem konecne dostala. musim vas aj precitat. My sa mame fajn. len nasa baba zase nevie kedy ma spat. zaspala o 20.30 a zobudila sa o 21.00 no a teraz nechce spat. marne sa ju snazim presvedcit ze uz je cas ist do hajan. a to cez den spala dokopy asi tak 40 min.
niektore tu pisete ze uz deturence moc nechcu mliecko. no ta moja mi este aj tricko strhava - závislák. neskôr budeme mat tazku odvykacku.

lenockach
17. mar 2009

nasa sa tiez vie tak rozrevat ale ona je riadny nervacik. ked nieco nie je po jej tak to su ine nervy.

lenockach
17. mar 2009

miske tiez moc nechuti sladke ona ma rada zeleninkove. ale v poslednom case mi akosi zle papava. furt len cicik pyta a pri papani nervackuje.

lenockach
17. mar 2009

no tak ja idem skusit buvat. kuknem vas zajtra.

zuzpolka
18. mar 2009

ahojky 🙂

tak včera sa Viki ani nezobudila, čo od piatej hajala 😕 😅 tak som ju o deviatej prezliekla do pyžamka, dala mliečko a normalne pri tom spala a zobudila sa o pol siedmej rano 😀

dnešnym oslavencom všetko najlepšie želame vela zdravička 😉 🙂 myslim že Sonička a Miška 🙂 alebo ešte niekto? 😕

čo dnes budete robiť? 🙂 ja netušim, vonku dosť fuka 😖 ale doma sa mi tiež nechce byť,,,mala bude potom zasa upištana z nudy 😀 😝 no niečo musim vymyslieť 😵

kostri 🙂 Hanička je šikulka, normalne celu choreografiu si ju naučila 😀 😉

tak pa pa

greguska
18. mar 2009

ahojte 😉

včera sa mi nedalo prísť, maťko mal deň R, t.j. revúci 😠 celý deň bol dáky upišťaný, možno mu už stoličky lezú, bo slintá jak bernardín a ruky si pchá do úst. a okrem toho málo spal v noci len 8,5 hodiny.

takže ja vám všetkým v dobrom závidím, že vám deťuchy chodia skôr spať a spia viac ako 10 hodín 😀 maťko sa už naučil okolo 21.00 ísť spinkať, v noci cucká podľa potreby a vstáva o 6.30. chce si to niekto vymeniť ? 😀

gratulujeme detičkám k pokrokom 😉
náš najnovšie by sa chcel stavať, ale tak, že sa driape na mňa keď sa hráme na zemi, ale stojí na sedačke keď pozeráme telku. k nábytku alebo v postielke, na to ešte neprišiel, alebo sa ešte bojí, bo stojí tak ako by min. 4 pol deci vypil, nohy sa mu trasú 😀

dnes by mala večer dojsť moja mamina, bo zajtra idem na to školenie. má to byť od 8-12 jeden program a od 13-15.30 druhý, ale tuším sa z toho druhého ešte odhlásim, maťko predsa ešte nikdy nebol bezo mňa viac ako 30 minút, tak aj to doobedie bude zaujímavé. a ja sa aj tak určite nebudem vedieť sústrediť ☹ však som nad tým večer rozmýšľala a nemohla som zaspať, tak čo budem robiť dnešnú noc, to neviem ☹

a tiež gratulujeme dnešným oslávencom, nech sú dievky zdravé a poslúchajú, a ako čítam, tak nech aj pekne spinkajú 😀

greguska
18. mar 2009

no fasa, drobček už reve, spal 30 minút, takže deň R bude aj dnes 😠

dora01
18. mar 2009

ahojte!

zuzpolka,
ani ja netusim co budeme dnes robit, stacilo,ze som s malym na rukach presla do vecierky, skoro nas odfuklo. jedna pani v obchode povedala malemu, ze ´ty sa na mna tak strasne mracis´ , no chudatko moje pani mu nie je sympaticka a este by sa mal na nu usmievat 😀 . No a tym skoncil nas dnesny kulturny program 😀

greguska,
ja by som s tebou nemenila, ja mam to iste, spi od 9tej do 6tej, ale dakedy po hodine rozpravania, trhania mojich vlasov a skakania muzovi po hlave zaspi na polhodku 😀 . dnes sme mali zas noc otras, o 2hej rano uz vo mne kypela zlc, ked sa stale smial z postielky, asi hodinu vobec nechcel spat, hruza...

neboj sa maly to urcite zvladne, to poznam sa klepem, ze ci maly nebude revat, ked ho necham s mamou a on nic ma dobru naladu 😉

flori
18. mar 2009

ahojte maminky 🙂

greguska
no tak my spavame aky vy,teda Rebeka
vecer okolo 21,v noci je to rozne,niekedy sa budi velmi casto,no a rano vysmiata vyspana okolo 6.30,,,,dokonca vcera 5.10,lebo nam slnko tak svietilo v spalni cez zaluzie,ze si myslela,ze uz je budicek,,,skoro ma porazilo,lebo ja chodim spat tak okolo 23,co sa snazim poupratovat a pod,a to si slubujem,ze si aspon par stranok v knihe precitam,no nie je cas,ani sa mi tak neskoro nechce 😒

to skolenie urcite zvladnes,aj Matko a maminou,deticky v tomto veku sa uz zahraju,su na vsetko zvedavi,je to omnoho lepsie ako pred par mesiacmi,teda ja mam aspon taky pocit,ked mi pride na par hodin strazit otec,ze to zvladaju dobre,,,a tiez je Rebeka pritom taky mamin cecek 😉

u nas je krasne slnecno,ale dost fuka,o chvilu idem pre starsiu do skoly a vyrazame do mesta,,,,,Rebeka bude doma s tatom

dora01
18. mar 2009

flori, tak uz sme tu dnes 3 so suprovym spankom 😀

dora01
18. mar 2009

flori, ja som si myslela, ze dievcata lepsie spia, ze mozno ked bude druhe dievca , tak sa vyspim aspon trochu, ale ako vidim zjavne je to blbost. on to ma po mne, ja som bola tiez nespavec 🙂 Hlavne, ze je zdravy.

flori
18. mar 2009

ahoj dora
ja si myslim,ze je to kojenim a uz sa z toho stava v noci zvyk,urcite nie je hladna,,,,julia bola na UM a spala celu noc,nebolo z coho si cucnut

pomalicky sa blizi detickam rok,ale to spanie je niekedy na zaplakanie,ale nechcem sa stazovat,su horsie veci,,,ale je pravda,ze niekedy sa uz nevladzem poobede pripravovat s juliou do skoly 😒

moji rodicia vraveli,ze je som spavala ako mala hrozne,zato moj brat vzdy prespal celu noc ako mimino

dora
ale pri druhom uz budes vediet,do coho ides,,,a ako pise galina,kazde dieta je ine,tak sa to mozno obrati 😉

ja som tiez nespavec 🙂,radsej spat v kuse 5 hodin ako ked je spanok dlhy,, ale stale prerusovany mrkotanim,cucanim a tak

dora01
18. mar 2009

flori, mas pravdu. nam sa ho celkom pred 2oma mesiacmi podarilo presvedcit, ze prso nepotrebuje, ale potom mu zacali ist horne zuby, tak to bol koniec nasho usilia. momentalne som v stave, ze nemam vobec energiu ho znova presviedcat a navyse cez den mlieko vobec nechce, tak kojim len v noci.

lenockach
18. mar 2009

ahojte baby!
no to je dnes otras pocasie. ide ma z toho slaktrafit. Ja uz chcem slnko ☹
s tym spanim to nemame ani my bohvieco. vcera mala skoro vôbec cez den nespala. tak zaspala vecer o pol deviatej a o deviatej bola uz hore a zalahla na nocny spanok az o jedenastej a od siedmej rana bola hore. ale ja si stale hovorim ze neva hlavne ze sme zdravy.

lenockach
18. mar 2009

dakujeme za gratulacie aj ja vsetkym oslavencom blahozelam. boze baby keby mi nenapisete tak si ani neuvedomim ze miska ma uz 9 mesiacikov 😀

dididi30
18. mar 2009

ahojte

gratulujeme oslavencom 😵

tak mna a muza boli cele telo, totizot sa blizi nejake chribka alebo co , sakra 😖 no a moj problem je,ze som sa dala zaockovat a vsetko vo mne vrie a nemoze ist von, lebo injekcia nepusti 🙄 dokonca som sa docitala,ze alergici by sa nemali davat zaockovat proti chripke ☹ tak tak mi treba, ale chcem byt zdrava, lebo thomasko teraz dobra atb a sa mi zda,ze zase bude probelm 😒
no a v noci od pol noci kazdu hodinu, prisaham, na cice 😲 takze ten moj maly betar, tak skoro cicu neopusti, lebo menej papa a viac sa koji aj cez den.

flori presne tak kazde dieta je ine, len tu v anglicku poznam jednu babu, ma o 2 mesiace starsieho syna tiez tomaska a furt len porovnava s nasim,ze jej je vacsi a nas maly, ze ako to ze nema zuby, ako keby bol vadny, tak som je tam vyprskla, nech si uvedomi, ale ona si neuvedomuje ,toto hovori furt ked sa stretneme 🙄 koza 😝 😀

inak my mame fajne teplo, len mne je zima, ta choroba ma zabija 🙄 no nic, koncim, bo uz si asi sibka 😅 😅

pekny dnik a budte zdravucky

krazu
18. mar 2009

ahojte maminy 🙂

aj my sa pripajame ku gratulacii oslavenkynam 😵 😵

kostri tak super ze uz mate postel, konecne sa dobre vyspis 😉 🙂 🙂

didi, z tej baby si nic nerob aj ja mam taku istu "fajn" kamosku a kaslem na jej nazory

baby, daco je asi vo vzduchu, vcera v noci bol aj nas dado hore kazdu hodinu 😠 😠 a len mrncal a mrncal, ale ja verim ze RAZ sa konecne uz vyspim 😀 😀 😀

ja som s malym bola dnes poobede vonku kocikovat a dva krat ma chytila strasna snehova fujavica, dado si pekne chrapkal hodku a 20 min. a mna riadne prefukalo, ozaj uz aby bolo leto

krazu
18. mar 2009

dudri, skus aj iny druh kase, dobra je znacka nutrilon, tie su chutovo dobre a ja malemu kupujem kase z DM dogerie babylove a tie su tiez chutovo dobre, chutia presne ako klasicka krupica, a ak ani potom katka nebude chciet tak ako radia baby katka nebude na sladke 🙂

alica147
18. mar 2009

ahojte, aj my sa pripájame k nočným vakáciám 😀 Mirko sa o jednej zobudil, náramne vyspatý, začal rečniť a vyspevovať, vykrikoval tata, musela som mu pusinku s prskom zaštuplovať 😀 😀 😀 potom našťastie zaspal 😀

alica147
18. mar 2009

gratulujeme Soničke 😵

dididi30
18. mar 2009

caute, no pekne to tu flakate 😀

dala som si paralen a normalne som tak vyhladla, ze som zjedla plny tanier sosovicoveho privarku s vajickom a 2 krajce chleba 😕 ja som mala cely den teplotu tak mi nechutilo ale jak zabral paralen, tak furt snorim co zjem, asi idem spat 🙄

no dobru nocku 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre