Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

zuzpolka
1. máj 2009

😀

idem aj ja,,,musim ešte do sprchy 😝
tak dobruuuuuuuuuuuuuu 😉

wien
2. máj 2009

čaute 🙂 sranda, aký je marek teraz iný, čo? 😵
didi, ja som strihať musela, strašne sa na hlavičke potil a tiež mal stále prsty v uškách, čo ho to tam šteklilo.
a jahodový jogurt som raz dávala aj ja, lebo som iný doma nemala 😅 a bolo to v poriadku. ale čerstvá jahoda je asi väčší alergén ako uvarená, si myslím. ale po kúštičkoch sa smie dávať. snáď 😕
vikinka iná borkyňa 😲
marek by takú trasu ešte sám neprechodil. nemám ho totiž kde tak vypustiť - na dvore je stavenisko a na ceste to je na houby, lebo nie je rovná 😖 a okrem toho sa straaaašne u toho jaší a ponáhľa, hlavne doma za mnou 😀 takže my si ešte asi trochu počkáme na také chodenie 😉
idem variť, kým drobec spí. ráno sme vstávali o 5 a ešte len o 10 išiel spať 😒 ale už ťahá viac ako obvyklých 30 minút, tak snáď hodinku potiahne.
pa.

zuzpolka
2. máj 2009

ahojte 🙂

wien,, Viki sa tiež do teraz tak ponahlala ale už ide pomaličky ked ide sama 😵 asi prišla na to že aj padnuť može 😀

a čože ste tak skoro vstavali??? 😕 My o siedmej a o 10 tiež išla hajať 🙂
ja už varim sviečkovu tak to tu rozvoniava, mnaaaaaaam 😀

Počasie dnes uplne hnusne 😠 asi bude pršať 😒 takže von nepojdeme ale asi pojdem s malou k sestre na navštevu, nech sa deti pohraju 😅

pekny víkend mamičky a detičky 😵

krazu
2. máj 2009

ahojte 🙂

no zuzpolka, viki je teda uz riadna chodkyna 😀 😀 😀 super sikulka jedna

dodatocne blahozelame oslavencom a oslavenkynam

pozerala som fotky, no krasne su vsetky deturence 😵 😵 😵

wien
2. máj 2009

zuzpolka, marek je také kamikadze, tomu nevadí ani padanie 😅 síce zafňuká, ale viac reve, keď vidí, že má obecenstvo 🙄
marek sa budí teraz medzi pol 6-6, ale dnes bol hore už o tej 5 a mekotal v postieľke. aj som mu dala napapať, ale potom nám už liezol po hlavách,ťahal nás za vlasy a oslintával a osopľoval celú posteľ, tak som s ním teda vstala. určite by inak spadol z postele 😖 včera totiž na výlete 3x spal, z toho 2 razy asi po 40 min a raz asi hodinu a pol - no div divúci - oproti obvyklým 2x30 min 😲 takk bol asi prespaný a dnešok chcel mať dlhší 😒
a púršalo u vás? u nás sa aj zatiahlo a nepadla ani kvapka 😕 ale vraj od pondelka má aj pršať, tak uvidíme. šak by sa tuším už aj patrilo, nech mi to v záhradke trochu porastie. burina by nemusela 😅

wien
2. máj 2009

krazu kukla som tvoje fotky, dávno som nevidela. zlatý je dado 😵
kukám, že aj vikinka, aj dado majú pod cyklistickou prilbou čiapku. marek má teraz tiež novú prilbu kúpenú, tú najmenšiu a aj tak mu je ešte voľná. aj vy ste mali, preto majú deťúrence aj čapicu?

krazu
2. máj 2009

ahoj wien, dakujeme 😵
dado mal siltovku aby mu nesvietilo slnko do oci, ale nabuduce dam pod prilbu asi ciapku cez usi, aby mu nenafukalo. inak prilba mu je dobra aj bez ciapky, ked dam ciapku tak len povolim to zapinanie 🙂

wien
2. máj 2009

no my sme kúpili od 48 vyššie a vraj menšiu nemajú. trochu mu na hlave lieta 😅 to by asi nemalo, čo? tak asi mu pod ňu šupneme aspoň teraz čiapku, aby mu nepadla do očí, keď viac mykne hlavou 😝

krazu
2. máj 2009

wien, asi by to nemalo lietat, ja ked malemu pritiahnem remence pod bradou tak mu nelieta, daj radsej ciapku

wien
2. máj 2009

krazu, ja som to aj pritiahla ako sa dalo, aj remienky, ale ešte stále je mu trošku voľná. veru, dáme radšej ešte čapicu 😉 zajtra ho tatino plánuje doviezť k babke - asi 12 km na bicykli, ak bude pekne. ja pôjdem autom - pre istotu. okrem toho som si dnes vyvrtla nohu, tak aj tak by som nemohla. idem kuk telku. pa.

krazu
2. máj 2009

pa

zuzpolka
2. máj 2009

ahojte 🙂

wien,,, nepršalo tu nakoniec, ešte aj slnko vyšlo 😅
No nam je tiež prilba trošku volna ale v pohode drži 🙂 tu čiapku ma mala kvoli uškam 😵 ved aj von ked ideme nosime čiapku alebo šatku cez uška 🙂 a na bicykli to ešte aj fuka 😒 🙂

krazu, dakujeme za pochvalu 😵

inak baby tak sa z toho tešim 😀 ide jej to každym dnom lepšie 😵
aj dnes som ju natačala tak kuk:
http://viki-zuzpolka.blogspot.com/2009/05/blog-...

zuzpolka
2. máj 2009

a ešte som chcela povedať že sviečkova malej chutila 😵 ešte na zajtra ma 🙂
wien tak diky za tip 😀 😉

zuzpolka
2. máj 2009

☹ už tu asi nikto neni 😒
tak dobru nocku 😵

kikaamajko
3. máj 2009
dididi30
3. máj 2009

ahojte

kikamajko ahojkaj, dakujem pekne za gratulaciu, si mila,ze si si na mna spomenula 😵
a tebe sa furt tie nase bundicky pacia 😉 dik za pochvalu 🙂
tak vy takto chudnete?? no predstav si, thomasko za zacal priberat 😕 no asi preto,ze sa konecne vyliecil z tych nekonecnych chorob, aj sa veru cudujem,sa furt je v pohybe 😉 no ale on k roku nebude mat hadam ani 9 kil aj to prehanam 😀
takze tatko to mate, zvieratka vas veru dobre zamestnavaju, no ale vidno mas ich rada 😉
juj ja som veru davno aj ,,2 tyzdne nebola chora, cudo, mne furt pomoze vybeh na slovensko 😵 nuz toto pociase tuna to je hruza, ale chvala bohu kosa nieje 😉
a ty sa moja pekne liec, menzes prsiel a az do prechodu nam neda pokoj 😠 😀 pekne sa vitaminikuj aby si bola silna 🙂

pekny vecer a dobru noc, kto vie, ci tu niekto zakopne 😉 ale asi hej, ved toto je uz pomaly len citatelsky kruzok, vsak baby co ,,len citate 😀 😉

zuzpolka
3. máj 2009

ahojte 🙂

dididi, všetko najlepšie k meninkam 😵

kikaamajko,,, tak sa tešime na foto prasiatok a aj ked kravka porodi, dufam nafotiš 😅 😅 😀
a z toho si nič nerob že ti maly schudol,,,to je asi normalne ked začnu deti chodiť alebo sa viacej hybať, či nie???

zuzpolka
3. máj 2009

hmmm,,,asi tu ozaj nikto nebude už 😒 No pojdem do sprchy a možno sa ešte ukažem 🙂
keby nie tak dobruuuuuuu 😉

dudri
3. máj 2009

ahojte 🙂
uz sme doma 😉 , museli sme cestovat, lebo zajtra pojdeme ku det.lekarke vypisat recept, vo stvrtok mi pisala SMS, ze Katka nema v poriadku moc, ze predtym Katka mala vysoku teplotu... 😒
Katka vonku vobec nespi, ked uz sme doma, pyta spat
blahozelame gali
kikaamajko, cakam fotky-zvieratka...

dudri
3. máj 2009

majko opaleny... Katka ma opalene ruky...

kikaamajko
4. máj 2009

Ahojte, Gali díky moc, už mi je lepšie, hoci ešte to nie je ono, tak trocha oddychujem vrámci možností, však to poznáte. Aspoň ma už brucho nebolí. Gali, však asi máme dáky podobný vkus, ked sme sa v rovnaký deň narodili, ja som normálne rozmýšľala že ten svetrík ukážem svokre nech taký uštrikuje. 🙂
A už sa tak netráim že schudol ale bol to šok, lebo on bol vždy v tej väčšej váhovej kategorii a teraz za posledné 4 mesiace len 700 g 😒 Ale zase je zdravý ako rybička chválabožku 🙂 Prasiatka odfotím dneska jak sa vyvylujú na slniečku, však to je život, len žrať, srať a spať 😀 😀 😀
Katka dúfam že bude katuška v poriadku 😒
Tak pápa a pekný deň 🙂

dora01
4. máj 2009

ahojte,

my sme boli cez vikend u muzovej sestry v poprade, 4 hodiny cesty v aute, no vycerpali sme asi cely repertoar pesniciek, lebo ked sa lacko zobudil, bolo to o drzku 😀 , ale prezili sme. bolo super, len lacko zase dostal nadchu tak sa teraz modlim, aby to bola len nadcha, nie ako naposledy 😒

cez vikend zacal celkom pekne bezkat, prejde aj cez ceku izbu, pokial o nieco nezakopne, strasne je srandovny, lebo chodi s predpazenymi rukami, snazi sa udrzat rovnovahu 🙂 , ale na viki sa samozrejme nechytame, my sme taky tarbavi medvedi proti nej 😀

ribizek
4. máj 2009

Ahojte.
Po x- dňoch a týždňoch zdravíme aj my. Môj "drak" žiarli na počítač, tak sem chodíme dosť málo, väčšinou letmé kuk počas doobednajšieho spánku. Väčšinu času trávime vonku vytešujeme sa, že je teplo.
Chodiť ešte sami nechodíme, ale kde potrebuje, tam sa dostane. Aj do vaničky zachrániť dinosaura. 🙂 /hodila som tam aj foto. Modriny ako u vás - pomaly na dennom poriadku. Minulý týžden sme boli na očkovaní a prvý krát sme aj teplotovali. 😖 A aj cez víkend sme asi nachladli, soplíkujeme a teplotkujeme, čo je u nás nezvyk.
Inak - gratulujeme všetkým oslávencom, chodcom a sediacim. 🙂

dudri
4. máj 2009

boli sme u lekarky, ze Katka ma zapal moc.cesty 😖 .
este raz zajtra odber moc. potom uvidi ako dalej ,keby zle, tak posle do ultrazvuku oblicky, teraz uziva antibiotikum (12h) a probiotika. Hm...
ked Katka spi v postielke casto niekolkokrat zobudi do polnoci.Podla mna lepsie spolu spime, dlho by spala do skor.rana. Musi zvyknut Katka spi v postielke, je istota a bezpecnost, hm 😖 aby nespadla z postele...
papa

dididi30
4. máj 2009

ahojte

dnes sme sa nasmiali, thomasko strasne opakuje, ked zvysim hlas aj on, ale brutalne, uz nas krasne oslovuje, tamarka je ata, ja som mam a tatko ta 😀 ked tamca kresli aj on musi, ked ona papa aj on musi, vlastne on papa s kazdym, xixi 😀 zacne prehltat slinky a mem mem, no a ked chce cici odhrna mi tricko, sinter🙂
najviac ma tesilo,ze zu nepada a dnes sa mu podarilo 3x, lebo tamca do neho stale strci, ona mu robi zle, mala kozana 🙄 😀 natahuje ho a hra sa,ze ona je mamicka a on babatko, strasne rada ho krmi 🙂

lenka super napad, presne daj si ustrikovat, xixi..veru ja zboznujem take farebne svetriky s kapucnou, sak vcera sme isli von a s tatkom sa skoro rovnako poobliekali, kapsace a mikinky s kapucnami, tamca sa zas oblieka ako ja, ked sam suknu aj ona musi mat, ale sak nech, aspon je sranda
inak stranda,ze sme mame rovnaky vkus, xixi, kto vie v com este 😀 😀 😀 😀
tak tak pofot, som zvedava, na ten novy prirastok, snad porod prebehne bez komplikacii 😀 😉

katka diky ku gratulaci 🙂
juj a katulka ma z coho zapalene mocove cesty? zeby tak prechladla? chuda malicke, aj ti plackavala, ci mala soplik, ked to takto ma?
moj thomasko spi s nami v posteli, ja mam postielku na suche pradlo, xixi mne to vyhovuje,ze spi s nami a mame postel pri stene nalepenu a z druhej strany je tamcina posteli prilepena, tak nema kde padnut, teda zatim 🙄 budem musiet aj ja naucit na postielku 😒 ale bude to tazke 😔 tamca s nami v posteli spavala do mojho porodu 😀 😀 😀 😀

ribizek skore uzdravenie malickemu 😉

zuzka dik za gratulaciu, co porabas, ha? 😀

radka, veru aj vy ste sa uz pekne rozbehli, my este len zaciname 🙂, snad sa rozbehneme do roka 😀

flori
4. máj 2009

ahojte 🙂

zdravime vas vsetky
jarke a galine vsetko najlepsie k meninkam
aj detickam ,co mali k vyrocia, vela zdravicka

vikinka krasne chodi,onedlho bude uz utekat 😉 ,ale aj ostatne deticky urobili velkeeee pokroky

aj nase slniecko sa uz odstavilo od mm,jednoducho takmer zo dna na den,ved aj annag v nejakom prispevku pisala,ze po 6. mesiaci nastava obdobie odstavovania,akurat ze je to naozaj individualne
s UM prespi aj celu noc,nema uz potrebu pocucavat,ako to bolo este asi pred 2 tyzdnami...bolo mi to aj luto 😔 ,ale nic som s tym nenarobila,akurat mam pocit,ze za tu kratku dobu,co je len na UM, dost pribera 😲

rebeka spi so mnou tiez v posteli,vedla nej ma prilepenu postielku,ale v nej ma len hracky,ved ona mi vzdy okupuje celu manzelsku,velakrat spim na takom kusticku,co sa tak prevaluje

u babky a dedka mame cestovnu,ale sluzi na spanie len pocas dna a ako ohradka,ale vydrzi sa v nej hrat tak 5 minut,potom uz musi preskumat izby,,,,,,ked odchadzam z izby,len ju zavolam a uz stvornozkuje rychlostou blesku za mnou,takze nema dovod za mnou plakat 😀

hrat sa na zemi ju vobec nebavi,len vsade postojacky natahovat sa za vecami na polickach,alebo ruckovat okolo stola,ale ved to urcite vacsina deticiek praktizuje

inak weroni napisala pekny clanok na altermater.eu o naj povolani-materstve,citali ste?

dididi30
4. máj 2009

flori ahoj, fiha o tej stranke som nevedela, teraz som si to precitala 🙂 a to si sa ako k tej stranke dostala, ha? 🙂
a ty uz tiez nekojis? 😕 to som nevedela, no ale super, ked pekne prespi po umelom mliecku 😉
nas cica celu noc, ja budem asi aj do troch rokov 🙄 maznavy chlap 😀 😀 😀
od umeleho sa pribera rychlo 😉 aj kamoska tak kojila, potom prestala a maly je teraz aky tucko 😀 , ale zlaty je 🙂
no a thomasko spi takym stilom,ze je na mne nalepeny, no sak preto,ze potrebuje k dispozicii cici, tak sa tatko smeje ked nas vidi, po prichode z nocnej, ja cici vonku a maly bud ma cicu v puske, alebo ruku na cice 😀 😀 ze moje 😀 😵

dudri
4. máj 2009

asi vecer nezastavim 😉

Katka vyzera je celkom zdrava, stale sa usmieva, place len vtedy, ked odchadzam z izby, alebo lezi na postele-vymiena plienky...musim dat ju nieco kefku alebo rybaci mast...hracky nebavi... ☹

gali, neplace, ani nema sopel...
treba pit vela tekutin, musim bojovat s nou, aby pila dostatocne... vodu par lyziciek, ani nechce ovocny caj. konecne pije flasu jablkovu stavu. co mam robit. este nevie pit poharik s naustokom...

flori, uz mas manducu? 😵

altermater patri alterativ.mamicke...niekedy priehladnem temu alter.mamu... aj Weroni niekedy prispieva aj ma nove fotky...
weroni sikovna, krasne pisala... 🙂 . ma talent pisanie...moze pracovat ako spisovatelka 😉

lutujem nemam babysatku...Davno chcela by som kupit, ale drahe aj narocne uviazat.ked budem mat 2.mimino, kupim ked som v tehu, aby som precvicovala...

dudri
4. máj 2009

este doplnim este v noci zobudi-place...babyalarm ma zobudi...

dudri
4. máj 2009

zaujimave co poviete detske slnecne okuliare

http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/20-1-NO...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre