Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dididi30
4. jan 2009

no sak to je to take divne ako kondom 😀 😀 😀 len som chcela skusenosti, ale ako vidim nici moc 😅 aj tie vlozky sa mi pozdavaju tie latkove, ale sak kto by ten bordel furt pral 😝

alica147
4. jan 2009

mne uplne postačia klasické vložky,ja ani tampony nemusím 😝

dididi30
4. jan 2009

alic neviem kedy pojdes hajat, ale ja ti chcem popriat nech sa ti v praci dari a sem tam kuk z prace 😉 😀

alica147
4. jan 2009

jaj diduš dakujem,no určite sa tu vždy večer zastavím aby som vedela ako sa máte 😉

maximkomiruska
4. jan 2009

tak ja som tú fotku teda zmenila aj keď s malou nevôlou 😢. Nemám totiž s malým veľa fotiek a táto je len "pracovná".
Kočky,potrebovala by som vedieť,ako ste na tom s príkrmami....malý je zatial len na mm ale už na mňa začína babka tlačiť s dokrmovaním. Vraj my so sestrou sme už dávno jedli 😒 a malému nedoprajem./inak myslím,že anemická som bola práve preto 😉 / Ďakujem a dovi zajtra večer

dadaga
4. jan 2009

ahojte dakujem za blahozelania....vsetko dobre sme oslavili...
len net mi neustale nejde a vypadava takze zajtra volam a nech si ma tam nezelaju....uf...

alica147
4. jan 2009

maxi ja si myslím že už by si mohla začať zeleninkou určite tu už sa asi nenájde nikto kto by ešte neprikrmoval 😉

a kde ste kto???

dora01
4. jan 2009

maximkomiruska, myslim, ze uz vsetky maminy dokrmuju, ak nie tak ma opravte 😉

myslim, ze nemas uz naco cakat. najnovsi trend je dokrmovot uz medzi 4-6 mesiacom ci kojene alebo nekojene deti, prikrmy v malych mnozstvach, predchadza sa tym vzniku alergii. este to nevyslo oficialne odporucanie, ale napr. aj moja pediatricka mi to vravela

ak myslis anemiu z nedostatku zeleza, babatko vo veku okolo 6 mesiacov sa ma zacat prikrmovat aj koli tomu, ze v tomto veku sa vyskytuje prvy krat jeho nedostatok, preto je prenho dolezite papat aj masko a zltok...

takze hura na prikrmy babka ma pravdu 😀

dora01
4. jan 2009

ali, ja som tuuu 🙂

graziela
4. jan 2009

Ahojte,
jeeej, tak Alicka nam uz ide do prace, fiha...ako to rychlo preletelo..no musim povedat, ze ti vobec nezavidim...ja dufam, ze este taky rok to nejako potiahneme (financne), ja sa musim v 1.rade dat zdr. do poriadku a aj maly casto byva chory, takze aj keby som chcela nastupit teraz do prace, nemozem...no nebranila by som sa, keby sa mi naskytla len taka prilezitostna praca, par hodin do tyzdna...Zistili sme s muzom, ze musime vymenit stare okna za plastove...a to je teda dost drahy spas, hlavne teraz, ked som na RD...Tie stare okna su hrozne, nic ine nerobime, len cele dni a aj noci chodime s handrami a utierame na oknach, parapetach a na podlahe mlaky, co stekaju z okien, strasne sa nam rosia a tie spary... ☹ uz nam aj zacali plesniet, aj poza spajzu (skrinkovu) nam to ide...a to takto kazdu zimu... ☹ ☹ ☹

dora01
4. jan 2009

graziela, kup si savo proti plesniam, je to v takej flaske s rozprasovacom, nam zacal plesniet balkon, som tam nemohla davat spavat maleho, tak som to kupila, raz postriekala, a plesen bola o par min ut fuc, len to treba potom poriadne vyvetrat 😉

graziela
4. jan 2009

Didi, tak Thomasko uz stvornozkuje?? 😕 To je teda riadny sikulko, to si neviem ani predstavit...a na tej fotke, ako stoji pri stole sam, to som normalne nechapala... 😨 😨 😨 My sa este stale väcsinou valame na posteli manzelskej, na zemi malokedy, ked uz zacne mat take tie pohyby akoze ide lozit, premiestnime sa na zem, tam sa mu bude lepsie odrazat...pamatam si na dcerku, ako zacala ona lozit...bolo to okolo Vianoc, som sedela na zemi a supala som si mandarinky...jednu som jej pozicala, gulali sme si ju po zemi a ona sa za nou "rozbehla"...doteraz to mam v pamäti 😉
Inac, ako na to vyzerate s vahou po Vianociach? Kilecka isli hore? Ja som sa snazila nejako extremne nepapat, priznam sa, ani jeden plnkovy maslovy kolacik som neokostovala, vsetko len suche...dokazala som odolat, no aj napriek tomu sila vaha hore...Ja som normalne aj rada, ze uz nabehneme na normalny rezim, nie len stale pchat do seba a vysedavat, ako to cez sviatky byva...

graziela
4. jan 2009

Dora, to savo mame doma, aj sme to striekali, ale ta pliesen je taka pliaga, ked sa uz raz objavi, tak sa toho tak rychlo clovek nezbavi...A to nam uz zacali plesnut aj steny...a v dcerkinej izbe...to jej na tu jej alergiu tiez moc neprida ☹ No, co uz, budeme musiet nasetrit, len neviem kedy...

dora01
4. jan 2009

jaj, musite to stale striekat, alebo kupit daco ine, plesen je pliaga, hlavne aby to mala nedychala, alebo to oskrabte

dudri
4. jan 2009

didi, hej Thomasko je sikovny

zaza, pekne fotky. Zboznujem ako babo vystraja...skoda nepocujem, nevadi sa citim jej telo vibraciu ako sa
smeje -rehota....

maxi, myslela som som posledna ,kt.papa prve prikrmy...uz som jej dala papat 31.12(aspon dobre spamatam

kedy som zacala davat jej papat) 😀 😀 😀

alica, je mi smutno, zajtra ides do roboty. Spominam nasa byvala susedka (3deti) nastupila do prace po

maters.dovolenky 4mes. pod americkej firmy .(tu 3roky MD) Na zaciatku plakala, postupne zvykne.

Nastastie jej mama z Vychodu prisla sem a opatruje...Co uz

dudri
4. jan 2009

dneska okolo o 13h sme boli vonku, krasna priroda, snezi vsade biele...
poobede som ju kojila na poleziacky.som udrela laket do hlavy...chudatko moje plakala chvilu. 😨

dudri
4. jan 2009

dneska papala mrkvicku+zemiaky...papala-chutila, vcera zemiakove pyre nechutila ☹ i papala celkom asi 3lyzicke, na tvari nakyslo

alica147
4. jan 2009

dakujem vám babulky že na mna myslíte,tak sa majte pekne,ja sa tu určite vždy večer za vami zastavím 😢 😢 😢

dudri
4. jan 2009

alica, spominam si kupila mrazene spenatove kocky pre malemu. Ktory obchod a ktora znacka?

alica147
4. jan 2009

dudri to grazi zhánala a kupovala ale ja som ich videla v kauflande 😉 značku neviem

dudri
4. jan 2009

o.k. kupim normalne mrazeny spenat. kusok spenatu pre malej, ostatne ja papam

kikaamajko
5. jan 2009

Dobré ránečko,
v prvom rade želáme Andrejke všetko naj , naj, hlavne zdravíčko. A ešte nech sa jej v práci darí a neni smutná. 😉
Zdá sa mi že ešte nejaká Andrejka tu bola nie som si istá ale všetko naj.
Dudri aj ja sa stále chystám kúpiť špenát a vždy zabudnem, ale už som si to dala na lístok. My chodíme do obchodu len raz za týždeň tak musím všetko písať. Zajtra príde moja Kikuška konečne domov od otca a príde aj môj brácho čo robí v Anglicku tak sa teším. Za Kikou mi už je riadne smutno ☹
Včera som to môjmu drahému nandala v žolíkovi, ešte že som nakoniec vyhrala lebo neviem prehrávať.
Grazi ja som asi 2 kilá pribrala 😠
Gali ako ? Čo si papkala? Darí sa ti?

emmillya
5. jan 2009

ahojte, dobre ranko 🙂

pripajame sa k blahozelaniu pre Andrejku a prajeme vsetko najlepsie, hlavne nech co najlepsie zvladnu navrat do prace, nech su zdravucki a nech sa im dari 🙂 😉
Kika ahoj urcite sa musis tesit na Kiku ja len idem von na dlhsie bez malej a sa tesim ked dorazim domov a ona sa teska este viac, moja 😀

kikaamajko
5. jan 2009

veru Emilia už je preč 2 týždne, aj ked mi lezie na nervy, po 2 dňoch už nám chýbala

dora01
5. jan 2009

dobre ranko, vlastne uz den 😀 !

vsetkym andrejkam vsetko naj k dnesnemu sviatku 🙂

ako sa mate?

mne drobec spi, dnes som s nim po 2och tyzdnoch sama, jaj tak si navykol, ze s nim furt dakto sedi a kuka nanho, ako sa hra, no neva, ani salku do kuchyne nemozem ist odniest, proste ako ma vidi pri dverach, tak zacne pistat a hovorit baba baba ale strasne zurivo a uz sa plazi za mnou, kym sa vratim tak uz je pri dverach 😀 😀 😀 😀 😀

dora01
5. jan 2009

lenka, aspon si budete chvilu teraz vzacne, ja som sa tiez strasne vzdy tesila, ked som isla z domu na prazdniny a potom mi bolo smutno 🙂

dora01
5. jan 2009

prihodila som lackove foto do albumu 🙂

dididi30
5. jan 2009

dobre ranko

leni, andrejka je alica, tak ktora uz zarezava v praci a tak vsetko naj k meninkam 😵

so zdravou vyzivou sa mi dari, nejem vyprazane, skor pecene(vcera) a snazim sa trocha obmedzovat tuky, hlavne do jedalnicka zavadzat zdrave veci a poviem ti citim sa fajne, aj plet je suprova 😉
nasla som nieco o ociste, je to s olejom, proste si das do pusy polievkovu lyzicu oleja, najlepsie rano, a ten ojel obmielas po celej puste medzi zubami, pod jazykom, proste celej puse, ako dlho to neviem, ale vraj to detoxikuje cele telo a pomaha to na vselicko, tak som zvedava 😉 neocakavam vysledky hned ale hadam za mesiac to bude ok a tesi ma,ze to nema vedlajsie ucinky, ziadna chemia 😎
rano mavam vlocky alebo celozrnny tvrdy chlebik 😀 ale mne to chuti, tak som rada, dobry start...

thomasko bol vcera zlaty hajkal, hral sa a v noci pekne hajuskal od 6 15 do pol osmej, parada....a este mi ho zobral tatino a ja som si schrupla do pol desiatej 😵 no ale toto mi skoncilo, lebo tatino uz zacina nocne, tak uz budem skor hore a este aj tamca zacina v stredu skolu, tak to bude perne..

dididi30
5. jan 2009

radka lacko je zlaty, cela mama 😉

dora01
5. jan 2009

didki didi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre