Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

kikaamajko
16. jan 2009

Čaute maminy, neprovokujte tu s tým spaním na celú noc 😠 😠 😠 😠
My spíme stále horšie a horšie. V poslednej dobe má taký ľahký spánok že spím celú noc na jednom boku, lebo zašuchocem s perinou a hned rev. 😒 A striehnem v noci aby drahý nechrápal. 😉
Takže super. A od tej piatej každých 5 min, dudel, od pol šiestej má vážne rozpravy o stave svetovej krízy 😉
Ale zase cez deň pekne spí, doubeda sice len pol hodku ale na obed zalomí aj na 3-4 hodiny. To tak dlho spí asi odkedy mal 6 mesiacov.
Katka kukuričnú múku som ani ja nevidela, len kukuričnú krupicu.Dragila my sme tiež začali dávať mäso asi po 3 týždňoch čo papal zeleninku. Asi máte pravdu s tými jogurtami, začnem mu asi dávať nech nemá takú tvrdú stolicu. Musím kúpiť živý jogurt a budem vyrábať z nášho mliečka jogurtíky. To by mohol aj acidko jesť?
Miška bola som sa 2 razy korčulovať tak na hodinku, a mala som svalovku. 😅
Maťka super že sa vám to upravuje, aj my máme prísť na sono obličiek až jak bude mať rok, že už to má lepšie.

kostri
16. jan 2009

krazu,aky hrasok si kupila malemu?

leni avoj 🙂 ako sa ma statok? 😀 neviem,ci mozes acidko dat,to som nepocula 😕 mne o tej aktivii pisala lucia,ze to citala v mama a ja alebo v dietati uz neviem 😅 super ze mozes si urobit vlastny jogurtik,aspon vies co tam je 😨 😀

to s tym suchotanim periny poznam 😝 a drahy kedze chrape,spi vo vedlajsej izbe 😀 a basta fidli midli 😀

no hanka tiez mava rozpravy,niekedy zase zalomi,niekedy viem,ze toto uz spanok nebude-to vacsinou ked je rozprava tak okolo tristvrte na sedem.ked je o piatej,siestej,alebo ako dnes v noci o tretej 😠 😀 😀 tak este spinkame 🙂

kostri
16. jan 2009

matka,to s tym spankom mas podobne ako zazana 😖 a ja tiez neviem zaspat,ale ja vecer.nezaspim,kym sa mala prvy krat nezobudi 😖 to tak okolo pol noci,niekedy o jedenastej,samozrejme neratam,ked sa zobudi hodinu potom ako vecer zaspi 😀 to som este hore a kukam telku 😀

a co u gynekologa?jako?setko v parjadke?kedy bude druhe babo? 😀 😀 😀

my sme tiez boli na sono obliciek,ale mala mala pat tyzdnov,mala podozrenie na zdvojenu oblicku,ale bolo to v poriadku

a jake je to super,ze sa uz celkom da s tymi detickami chodit kadetade 🙂 ze vydrzia,zabavia sa pozeranim,hrackami a tak..

kikaamajko
16. jan 2009

Jarka ahoj 😀 😀
Statok sa má dobre, už si zvykajú že ich je menej 😒 Len sviňa zasedostala ruju tak nežere len huka, sviňa jedna 😀
Tak sme sa rozhodli že budúci týždeň bude zabíjačka, naša Hortenzia pôjde do klobások. 😉
No s tými jogurami je to super, kúpiš živý jogurt, taký s 2 dňovou zárukou zmiešaš s mliekom a 3 hodiny necháš pri 50 stupňoch a je jogurt.
Ja som na mojom drahom neskutočne závislá ja by som bez neho asi nezaspala. Tak radšej nech chrápe , ale je tam. 🙂
Neviem kto to tu včera písal, že má drevenú stoličku tú starú a sa bojí že decko vypadne tak dnes môj drobec to skoro dokázal, ledva som ho zachytila.
A všetko najlepšie Andrejkinej Kristínke 🙂

kostri
16. jan 2009

no idem ja pomaly,bo dieta mi bude za chvilku vstavat 😕 tak nech som redy 😀 vecer vas este kuknem

gali,co si na nakupoch? 😀 😀 😀

kostri
16. jan 2009

vsetko naj kristinke 😀 😀 😀 😀 aj andrejkinej a aj tvojej 😀 😀 😀

ze hortenzia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no toto ked mu poviem 😀 😀 😀 😀

kostri
16. jan 2009

inak,skoda ze ja nemam ruju,aspon by som tolko nezrala 😀 😀 😀

kostri
16. jan 2009

inak ja si pri mojom drahom vzdy pred spanim trosku polezim 😉 ale nie nadlho,lebo potom sa mi nechce odtial odist 😉

kostri
16. jan 2009

no sak uz som isla prec a este furt som tu?? 🙄 😀

kostri
16. jan 2009

inak fakt uz zacinaju vycinat tie deturence 😕 budu nam ruky musiet lietat hore dole a cele telo s nimi 😅 sak niektori tu uz deturence nahanaju 😀 galina aj radka..to bude urazov 😕 😢

kostri
16. jan 2009

grazi a este som chcela,ja kojim rano a potom az po obede asi hodku a potom ked vstane po poobednom spanku a odvtedy kazdu hod a pol az do kase apotom po kupani este 😅 no a v noci tak styri pat krat 😅

nikto si tu so mnou nepise 😢 😢 😢 😔 😔 😔

kostri
16. jan 2009

..len lenocka 😉

krazu
16. jan 2009

kostri to mas pravdu, ze budeme lietat 😀 😀 mne by sa dnes zisli plienky co spominala raz didi, take natahovacie ako nohavicky, ledva som malemu zapla plienku 😕 😕 ale ja ziskam prax 😀 😀

hrasok som kupovala mrazeny a dala som malemu vtedy taky mix asi hrasok, mrkva, kalerab, zemiak a kuraciny, no hrach prevladal a nas dado po prvej lyzicke ani usta neotvoril 🙂

no a nam idu horne zuby, bola tu kamaratka a krmila ho, ked vyberala lyzicku z ust tak mu zavadila o horne podnebie a to bolo revu, joj isli slzy ako hrachy este ze kojim, neviem ako by sa upokojil

dididi30
16. jan 2009

kuk 😀

dididi30
16. jan 2009

caute,

zuzkrazu veru, uz aj ja rozmyslam, nad takymi plienkami, sak uz nemam nervu 😠 😀

jarka, vy teda kojite 😲 my cim dalej tym menej, cez den len cucne a naviac sa napapa vecer ci v noci, ale aj to uz len 2-3krat, tazke bida...no vody tiez moc nevypije, pitnym rezim ma nejaky biedny, ale tak snazim sa mu davat kazdu chvilu nejaku vodicku, dokonca som mu skusala davat aj umele, no moc tomu neda, ale aspon si cucne, to umele chcem davat tak,ze mu do toho rozmocim piskotky, dnes bude mat na veceru 🙂
a nenakupovala som, len som nemala casu a ked som tu potom nic nestiham, tak som radsej vypla pc a bol pokoj 😀 😉
jaj urazy, no tych uz bolo a budeeeeeeee, ved tym musi kazde babo prejst 😉

alica147
16. jan 2009

ahojte 😉 dakujeme za gratulácie Leni a Jaruš a aj my samozrejme Kristínke Lenkinej gratulujeme 😵

pondelok
16. jan 2009

ahojte kocky, ja som dnes bola u kamosky, caka babatko 7.2, tak som si zaspominala na svoje tehotenstvo 😀
Michellka opat spi od 14 som ju stiahla z terasy do zimnej zahrady, tato ide na oslavu, bo mal meniny, tak budeme vecer same gazdovat
Baby poradte mi prosim, my mame strasny problem ked mala zaspava, ona jednoducho potrebuje mat moju ruku, bez toho nezaspi, ked odidem rew jak hovado az sa zajakava, takze nase vecerne uspavanie je nasou morou, ked zaspi spi az do rana, pred tym to nerobila mala svojho macika a bolo, no teraz ho vyhadzuje, nic nechce len mna alebo tatina, ako ju to mame odnaucit? robi to len vecer.

dididi30
16. jan 2009

a to komu gratulujete, co ma kto? 😲 som nejaka mimo, dnes ma nieto 7 mesiackov ci co 😀

pondelok myslis,ze je to problem? to je len zvyk, ale celkom pekny a potrebuje mat kusok teba, ja si nemyslim,ze je to problem, len skus jej dat do rucicky svoje pyzamo, v ktorom spis aby ta citila...alebo nieco ine, tvoje 😉

dididi30
16. jan 2009

jaj leni, horetnzia ide do klobasok? 😀 😀 😀 ja umrem este aj vase klobasky budu mat meno 😅 😅

inak , moj muz ma len nocne, takze ja mam muza nahradneho, mojho synceka 😵 😵

alica147
16. jan 2009

didi moja a lenkina dcera majú meniny 😉 😀 😀

a suhlasím s tebou čo sa týka toho čo písala pondelok 😵

pondelok
16. jan 2009

ahoj didi, no az tak velky problem to teda nie je mna to tesi, je to krasne ked ma drzi a hladka, len sa bojim, aby nebola moc naviazana, neviem ci chapes co myslim, ja sa nou stale maznam, stale sa hladkame, ved je to uzasne tie jjej male prsteky, len aby to nemala navykove,
moj muz spava odjakziva s nami ked zacne chrapat ho zobudim, otoci sa a je ok, niekedy je i mala medzi nami.
Este ma napadlo, ze sa mi zda ako keby nechcela byt v tej postielke, ze je tam kvazi stiesnena, ked ju dam do velkej manzelskej ppostele, za sekundu spi, ona ani v perinke nechcela byt, proste musi mat priestor, nemoze byt problem aj v tej postielke?

lenockach
16. jan 2009

Nasa mala tiez nechcela spavat v postielke len s nami v posteli, ale spravili sme to tak ze na postielke sme dali dolu jednu stranu a je prisunuta k nasej posteli tak takze vlastne spi spolu s nami a tiez nemusim k nej vstavat ked sa zobudi.

dididi30
16. jan 2009

alic jaj hanba, vidis, nemame kalendar na tento rok, bo sme neboli doma a tu nemaju taky s menami 😅 tak gratulujem vasim dievkam 😵
a co uz sa tesis, volno a taaak 😀

pondelok jasne chapem, ale napr my sa az tak strasne nemazname, ale maly nas potrebuje citit, ked spi sam v posteli, tak sa budi, lebo potrebuje byt na nas nalepeny, a vies co, vlastne aj ja a moj muz a dcera potrebujeme mat niekoho pri sebe, citit,ze niesme v nej sami, tak ako si odvykneme od toho my 😅
nechaj to tak, bud ju to prejde, alebo nie, potom to budes riestit, alebo mozes zacat aj hned ak to nieje tak ako chces ty 😉

lenocka dobre riesenie, aj my sme to tak riesili pri malej a stale riesime, ona ma v nasej spalni velku postel 😅 a rovno prilepenu pri nasej 😀 , no tak my vsade kuk len velku spalnu 😀 😀

pondelok
16. jan 2009

lenocka my mame tiez tak postielku cez dierku mi drzi ruku a je klud, a nebudem ju este tyrat 😉 sak je to moje prve krasne zdrave babo, sak je to moj cicik, sme sa na nu tak tesili, ale mas pravdu vyskusam to stym pyzamom 😀 aj manzel je za, tak uvidime, a ked to nepomeze budeme sa nadalej cicikat 😀
ta moja ruzenka este spi 🙂 uz ju chcem vystiskat 🙂
aj my gratulujeme vsetkym oslavencom 🙂

lenockach
16. jan 2009

ono je to fakt super sak som si aj tukala po cele ze som na to neprisla skôr. Ja som ju predtym do postielky nedavala vôbec lebo mi jej bolo tak luto ze je tam tak sama ale zase na druhej strane nemame moc velku postel a ja som spala dovykrucana jak paragraf

dididi30
16. jan 2009

pondelok tak toto co si napisala naposledy sa mi paci viac, tak to ma byt 🙂

zuzpolka
16. jan 2009

ahojte 🙂
dnes sme sa boli zasa kupkat a malej sa hrooooooozne pačilo 😀 stale sa rehlila 😅
večer pridam fotky 😉
dnes Viki pekne naložila do šerblika 😅 hned ako som ju tam dala 😕

gratulujem aj ja Kristinkam 🙂

inak ešte som vam chcela povedat Viki bola zasa na vytere a vraj jeden bacil zmizol a jeden ešte ostal ☹
ale na ten čo ostal neexistuju atb tak mi kazali aby som jej kupila probiotika nejake 😖 ale hlavne je to že už nehnačkuje 🙂

lenockach
16. jan 2009

ja by som bola rada keby mi nalozila aspon do plienky

pondelok
16. jan 2009

didi dik
Michelle sa zobudila o 18,30, sme ju prezliekli a tatino ju teraz krmi kasou 😀 ja mam este chvilu casu, tak som si vas precitala
lenocka a vy nemozete kakavat? 😉

graziela
16. jan 2009

Didi,
uz minule som ti chcela napisat, ale nejako som na to zabudla...ja vzdy, ked si pozeram tvoje fotocky, resp. Thomaskove, tak som uchvatena...z toho, ako ti uz pekne stoji...on sa ti uz normalne postavi v postielke? aj sa udrzi pri stoliku postojacky???Ja to normalne nechapem, nepoznam take dieta, co by toto robilo v takomto veku...To kto ho naucil, prosim ta? Nas Jurko sa len vcera 1.krat prevratil z chrbatika na brusko, lenivcek...ale uz trosku ozil, rozkyval sa, uz sme sa dokonca museli presunut z postele na zem..mame rozlozene puzzle, nie je to take tvrde ako na koberci...a nenechavam ho uz spavat na nasej posteli cez den, ale uz pekne zaspava vo svojej postielke...niekedy potrebuje trosku pohladkat, a inokedy zaspinka za sekundu...ale ked vidim, ze sa mu este nechce, tak ho vyberiem a skusim ho ulozit neskor... takto nam to funguje, nemame problem so spinkanim a zaspavanim...no a v noci sa mi budi v priemere tak 1-2x, väcsinou nad ranom...

Zuzpolka, my sme davali pri atb probiotika Infants Dophillus, je to vo forme praske, za cca. 300Sk/10EUR.

Inac, vy, ktorym sa prerezavaju zubky, potierate drobcom niecim dasienka? Lebo ja som kupila v lekarni nejaky Citrovital gel a nezda sa mi to nejako ucinne..pri dcerke sme nedavali nic, prezila to celkom v pohode, no manzel ma ukecal, ze ved ked mu mozeme nejako pomoct, tak preco nekupit...
No, budem musiet ist, dat maleho do poriadku a ulozit ho spinkat...pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre