Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dadaga
29. jan 2009

alic neboj sak sa dockate.. on posledne zacal tak,ze mi odtlaca ruky aby som ho nechytala....sranda...... tak mozno uz coskoro aj sam zacne..xixi

alica147
29. jan 2009

dadi jasne ved ja sa nebojím, Kika chodila v deviatich mesiacoch sama čo je extrém, malý ma čas 🙂

krazu
29. jan 2009

baby ja sa lucim, idem spat
tak dobru noc a pa 😉

alica147
29. jan 2009

dobru zuzi,ja sa tiež poberiem pa pa

graziela
29. jan 2009

Didi,
aj nas Jurko kyve hlavickou do stran, ze nie nie nie, ale to len tak bez dovodu, kedy ho to napadne...a aj to robi s tymi pästickami, ked nieco chce alebo ocakava nieco, ze sa mu niekto prihovori, alebo tak nejako, taky je pri tom rozruseny a este aj dychci pri tom...som ine deti takto nevidela, tak som si myslela, ze ci to len tie moje tak nerobia, ale ked pises, ze aj thomasko, tak som rada 🙂
Inac, nas Jurko este okrem tych klasickych "slov" ba-ba, ma-ma a pod. este aj dobre kvika alebo ako to mam nazvat...on si proste tak spieva akoby vratka vrzgali...a presne to iste robila aj saska v jeho veku...a toto som tiez ziadne ine dieta nevidela robit...robia take nieco aj tie vase?

graziela
29. jan 2009

no, idem aj ja uz pomaly spat, este trosku pocitam knizku a idem hajat, dobru nocku aj vam vsetkym 🙂

greguska
30. jan 2009

dobré ránko,

my sme mali zase nejakú divnú noc, maťko zaspal po deviatej, potom papal o 1, o 4, a potom každú hodinu a pred siedmou vstal. tak som ja dnes nejaká mechom prašťená ☹

aj náš maťko tak kýve hlavou, že nie-nie-nie, hlavne keď prídeme do roboty a tam vidí našu kolegynku. som si aj myslela, že či náhodou mi nechce povedať, že ju nemusí, ale nie je to tak, oni sa majú radi, vždy sa nahlas rehocú keď ho stráži. aj s tými pästičkami kýve o dušu, až si niekedy myslím, že si ruku vykĺbi 😉

a ešte tak vykrikuje, že už mi aj suseda hovorila, že ho občas počujú 😲 a to bývajú oproti nám, čiže cez chodbu 😀 ale našťastie im to nevadí, ona sa z toho teší.

greguska
30. jan 2009

leni,v tej prepravke by som ho len tak nenechala, však sme ho traja strážili 😉 ale našťastie ešte nemá to obdobie, že by sa chcel vyštverať odvšadiaľ 😉

dididi30
30. jan 2009

dobre ranko

grazi, ja si myslim,ze uz je to rovnake u vsetkych deti, co sa ti ka ma ma, ba ba, kvikanie a tak 😉 a urcite deticky aj robia brrrrrrrm a vselijake debaticky, uz to patri k ich veku, teda mesiackom 🙂
vsak baby? 😉
staci citat kazdu babu a je mi to jasne 😉 pekne debatime vsetci 😎 😵
a krasne sa pustame do lozenia, stvornoskovania a uz aj pomaly lozenia 😅
jaj uz som ako matka, ta vie tak vseobecne pochvalit vsetky fotecky🙂ale je to mile a nik sa neurazi😉

gregus co sa tyka vykrikovania, hm my robime budicky o 5 rano, susedia ani nepipnu, bohu zial, je to babakto 😀 😀

dididi30
30. jan 2009

ups myslela som lozenie , stvornozkovanie a chodenie 😀 😉

jarus, sem tam po sebe precitam 😎 😉

dididi30
30. jan 2009

a este toto som chcela.....gabi ja som tak rozmyslala,ze pisem o tamce,ze toto a hento nerobila ,ale mozno robila, len som si to tak nevsimala , bola som u svokry a nejako som bola zo vsetkeho mimo, prve dieta a tak....
ja uz fakt rozmyslam,ze teraz sledujem vsetko co robim maly az moc prehnane, pri malej mi to bolo normalne, lebo som sa nemala akosi pred kym pochvalit a nestudovala som tolko clankov a vselicko o kojeni o stravovani sa dietata a tak.....

dora01
30. jan 2009

dobre ranko!

jeej, aj nas robil to nie nie hlavou, on ma take obdobia, ze robi jednu vec dookola a potom na to zabudne alebo si najde nieco zaujmavejsie, tyzden robil nie nie, minuly tyzden tak prdel jazykom a plul na vsetky strany, robil to cely den a teraz zacal zase vykrikovat baba dada aja aja... tusim su tie deti vsetky rovnake 😀 😀

dora01
30. jan 2009

dnes v noci sme zacali odvykat od nocneho kojenia, vlastne pocucavania, o1nej som mu dala obe prsa a odpochodovala do obyvacky, maly sa zobudil o4tej 5tej a 6tej, ale nic nebolo, muz ho pacifikoval, vzdy mu zachvilku zaspal, len raz ho zobral na ruky na chvilku 🙂 , neviem ako to bude pokracovat, ale muzovi to slo lepsie ako mne, lebo ked ho ja idem tisit, zaciti mlieko a reve ako tur 😉

wien
30. jan 2009

ahojte maminy, aj vy nové 😉
lola, máme podobnú spoločnú fotku ako vy tú druhú z ateliéru. my ju máme aj vo veľkom na stene v spálni 😉

no neviem či všetci rozprávajú. mne marek teda neslabikuje absolútne 😲 už som sa tu raz na to pýtala, ale som bola asi priesvitná, lebo mi nikto nič nepovedal 😒 maximálne čo robí, tak to aaaa a asi pred 2 týždňami zistil, že dokáže dobre piskotať, tak len piští a počúva sa 😝 a občas z neho vyletí nejaké ga. ale o nejakom ma, ba, ta u nás ani nechyrovať 🙄 na nôžkach stojí rád, keď ho držím pod pazuchami, tak sa mi aj otáča veľmi rád keď ho tak mám medzi kolenami ( ja sedím v kresle a on sa mi medzi nohami tak v stoji motá ). otáča z bruška na chrbátik a opačne, ale to už dlho, cúfa dozadu a asi týždeň lozí aj trocha dopredu, postupne sa zlepšuje. plastová prázdna fľaša je teraz najlepšia hračka 😝

wien
30. jan 2009

no veru - a sedí. sám vydrží aj 10 minút, keď sebou nemece, inak sa aj vyklopí nabok alebo dopredu. ale sám si samozrejme ešte nesadne, má čas.

kostri, aj mne sa rysuje robota od apríla na pol úväzku... bola by som celkom rada, aj marek nech si zvykne byť aj s niekým iným ako so mnou. peniažky sa hodia, aspoň by som zarobila na splátku na pôžičku, čo si chceme zobrať na to pristavovanie. uvidíme, koľko mi ponúknu. ak sa mi to neoplatí, tak samozrejme budem radšej doma 😉
kukala som fotky, kde si, keď stále rozprávaš, aká si tlstá a psie uši a brucho XXL.. - no neviem, ale mne sa nezdáš 😲 ale neviem, ako si vyzerala predtým. bola si chrtica???
😀
2 dni sme neboli vonku, dnes už asi na hodinku zase vypadneme. síce ešte dosť fúka, ale ja vydržím a marekovi dám na kočík ten igelit, čo sa dáva, keď prší - aby mu tam nefúkalo.

krazu - a nepila si medovku, keď sa ti tak sladko spalo? 😀

didi - ako perie ten sliz? som len zastrihala ušami, šetrím, kde sa dá 😎 zatiaľ prášok mám aj na naše prádlo aj na marekove, ale do budúcnosti by som možno vyskúšala, ak aj dobre operie.

wien
30. jan 2009

grazi, jurko je šikulka. marek nevie ukázať ani pá-pá, ani tlieskať, ani aký je veľký, ani ako sa má, ani jeden zo znakov, čo mu ukazujem v rámci baby signs 😖 som zvedavá, kedy začne. len sa na všetkom vyrehotáva 😒

lola11
30. jan 2009

ranko kocky,
dakujem za pochvalu fotiek - ste zlate 🙂
wien - nic si z toho nerob ani Kristianko neslabikuje - on len take ze aleee, ajeee, ab-ab, ale ma-ma, ba-ba a podobne nehrozia. Ale vie na mna kricat 🙂 🙂 hlavne ked ho obliekam von. Moj maly ma este stale najlepsiu hracku jeho nozicky 🙂 Tie by cmulal stale a co sa s nimi nabucha - volame ich kladivka - aj v postielke ked zaspava, tak ich zdvihne do vysky a tresne s nimi o madrac - sem-tam uz aj mna zasiahol - normalne to zabolelo 🙂

lola11
30. jan 2009

no myslim, ze ti nasi dvaja su dost podobny wien - aj Kristianko sa cely den smeje a vyrehotava 😀 😀

lola11
30. jan 2009

kocky, co vam chodi materska - kedy vam pride? Mne teraz skoncilo ta fajna do pol roka a tych 4700sk(ci kolko to ma byt) my este neprislo tento mesiac. Treba ist na socialku ci co? Neviete mi poradit, pl.

wien
30. jan 2009

včera večer som vás len prečítala, že nebudem si tu sama vykecávať, ale aj tak ma to neobišlo. keď som tu ja, tak tu nikto večne nie je 🙄

včera som marekovi do postieľky dala ten vankúš na kojenie a zas to prd pomohlo, otočil sa aj tak. tak som to stade vybrala, pretočila som ho na chrbátik a zobudil sa a stráááášne reval. tak dostal prsko na ukľudnenie a zaspinkal. a skúsila som mu vyzliecť vak, či to bude lepšie a spali sme až do 5, ani neviem, v akej bol polohe. ani rúčky nemal studené, až o 7, keď sme vstávali.
než som išla spať, ešte 2x som zo spálne počula jeho výkriky, ale asi zo sna, lebo po tom druhom som išla zakrátko spať a tato chrápal, až sa steny triasli a drobec spokojne odfukoval 😕 drahému som sa už vyhrážala, že mu kúpim ten voľný dych, čo teraz reklamujú. však iné nerobím, len než zaspím, tak ho večne musím kopať do rebier, aby sa otočil alebo si odkašlal 😠 na iné nejako už nereaguje, no des...

dudri - škoda tej červenej, taká je pekná. ale prírodná je tiež fajn, len tam je vidieť dosť špina. my máme taký kočík. neni dávno som niektoré časti musela už oprať. našťastie to pekne zišlo.

dori - ono sa to odporúča, aby dieťatko radšej tíšil muž. ja som ho tiež len rozčuľovala, ale nakoniec sme ho netíšili ani jeden, ukľudnil sa sám. keď vydržíte ešte noc - dve, tak vám bude pekne spinkať až do rána. nám sa teraz dokonca začína upravovať aj spánok cez deň. už 2 či 3 dni za sebou pospinkal pekne doobeda 1,5 a poobede 1 h. 2,5 h je pre neho akurát.ak spí dlhšie, budím ho. dnes pôjdeme ešte von, tak ho teraz nechám pospať doobeda len asi 1 h - ešte uvidím a poobede 1 h. v kočíku spí pravidelne na hodinovej prechádzke len 30 min, tak musíme nechať nejakú rezervu.

utekám pre zeleninku, pomaly by som mala ísť uvariť obedný príkrm.

wien
30. jan 2009

ahoj lola, jéj, neni som tu sama, zázrak 🙂

mne prišiel rodičovský teraz prvý x a to myslím okolo 15.-16.1. ale možno je viac termínov, kedy ju vyplácajú. odkedy máš rodičovský?

lola11
30. jan 2009

teraz v januari mal prist 1x

wien
30. jan 2009

oni to vyplácajú o mesiac pozadu. ja som materskú ukončila k 2.12., takže prvý rodičovský som dostala až teraz v januári. aj ty tak, alebo si ty materskú ukončila až teraz v januári?

zuzpolka
30. jan 2009

ahojky 🙂

my sme mali paradnu noc, Viki pekne hajala až do 8 rana 😕 😀
včera som tu ani nebola, musim kuk čo ste popisali 😅

dori, presne pre to to ide mužovi lepšie lebo s teba citi mliečko 😉 kamoška teraz prestava kojit maleho, už ma vyše roka,,,,,no ale ten sa budil aj 10 krat za noc 😲 a teraz musela 3 dni spat vedla v izbe, tak jej dokina poradila a je to už ok 🙂 už si nepyta prso 😉

wien
30. jan 2009

zuzpolka čafko 😉
no teda, paráda ste spinkali 😲 nech vám to vydrží. mne stačí aj o tej 7 s jedným papaním okolo 5. vtedy aj tak ide mangel do práce a zvoní mu budík, tak sa väčšinou tak či tak budíme všetci 😉

zuzpolka
30. jan 2009

wien ahoj 😉
aj my sme sa tak budili že jedno papanie nad ranom a potom o tej 7-8, no len teraz posledne dni vydrži pekne až do rana kedy vstavame 😅 teda fakt by to tak mohlo ostat 😀 😝
a ty tiež nekojiš???

wien
30. jan 2009

nie, ja kojím 😉 mne nespí tak sám od seba, ja som ho to musela asi pred dvomi týždňami naučiť 😎

zuzpolka
30. jan 2009

kojiš? 😲 tak to ti spi maly perfektne 😅

wien
30. jan 2009

ja poznám jednu babu, čo má myslím okolo roka asi. keď mal okolo 8-10 mesiacov, tak sa budil aj 3-4x za noc a mama mu musela dať vždy mliečko, lebo keď nedala a dala iba vodu, tak vydržal revať dovtedy, kým mu mliečko nedala 😲 no nešťastná z toho bola. to mi jej mama rozprávala, keď som behala s kočárom po ulici. som jej vtedy poradila, nech k malému vstáva tatino, aby sa odnaučil. kto vie, ako dopadli. celkom by ma to zaujímalo 😕

wien
30. jan 2009

zuzpolka, však aj mne sa marek budil ešte donedávna 2-3x v noci. len som toho mala už dosť, aj tak nebol vždy hladný a potom len buntošil, tak som nastolila drezúru a išlo to 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre