Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

zaza_na
10. feb 2009

a slnko sa schovalo 😠

krazu
10. feb 2009

jaj baby som sa teraz vyplakala, ked som prisla po maleho tak vraj uz 10 min. plakal a nechcel sa dat nijako utisit ☹ , teta vravela ze ju az odtlacal ked ho brala na ruky, ked ma zbadal hned prestal ale este vzlykal, mojko maly
no zajtra ide znova a ked si nezvykne tak ja neviem co budeme robit, hadam si najdem daku pracu na doma

pondelok ano chystam sa do prace ☹

pondelok
10. feb 2009

juj krazu to mi je luto, a on je stou tetou sam, ci je tam viac deticiek?

lola11
10. feb 2009

ahojte babule, ako sa mame? Dnes sme skusili ten sladky zemiak - bolo to vyborne, Kristianko si pochutnal - je to ako mrkvicka, len sa to menej vari 🙂 🙂 Didi diky za typ - budeme ho zaradovat castejsie.

krazu
10. feb 2009

pondelok, je tam sam, chodime tam uz od novembra kazdu nedelu , to som bola vzdy s nim ja alebo muz a teraz bol druhy krat sam, no minule to zvladol lepsie ako teraz

lola a to kde si kupila tie sladke zemiaky

zuzpolka
10. feb 2009

krazu,,, juuuj, to mi je luto ☹ ale určite si zvykne Davidko časom 😔
a to je tvoja znama ta opatrovatelka? 😕
noo keby tam boli detičky ako napr. v jasliach bolo mi mu veselšie 😖

pondelok
10. feb 2009

lola ako si robila tie zemiacky na sladko, viem ze ste te to tu urcite niekde pisali, ale neviem to najst,
krazu neboj on si zvykne, a ako stara je ta opatrovatelka?

lola11
10. feb 2009

No zemiaciky som kupila v Tescu, ale aj v Hypke som ich uz videla. A len som ich klasicky uvarila s ostatnou zeleninkou - s petrzlenkou, mrkvou, aj klasicky zemiak som pridala a pekne mu to potom popucila na pyre. Hotove to bolo take sladucke - fakt chutne 🙂 🙂

krazu
10. feb 2009

je to mama mojej kamaratky a je to 50-tnicka

pondelok
10. feb 2009

no my sme sa zacali chystat pred hodinou von a unas zacalo snezit jak hovado 😠 tak ssom dala malu do postielky a spi, no co uz, idem si aj oddychnut, akasi som malatna
lola dik za typ, ked mne ta mala tie zemiacky vobec nechce jest, skôr len cestoviny a tu pohanku 😀

dididi30
10. feb 2009

ahojte

baby my sme sa dnes super vyspali, akoze thomasko v noci papal, ale spinkal 4-5hodin, napapal sa a zas 4-5hodin, spal od 6 do 7 rana 😉 uplna pohodicka 🙂

lenka bozenko, co za seplotujete?? joj len nech sa marianko rychlo zotavi, co to s nim je ☹
inak co ako, stihas sa starat aj o svinky? 😒 nas toho dost co?

lola som rada,ze vam chutilo 😉 my ho tiez radi papame, aj s petrzlenikom nam chuti, vlastne aj petrzlen je sladsi 😉
my sme dnes mali opat spenatik so psenom, jemu to tak straasne chuti, tesim sa, bo su tam same vitaminky 😵

wien, a neviem ci lenka ci kto ste robili tie jogurtiky, dalo by sa sem smarit ten link, alebo do mojej posty? nech ho skusim, lebo aj my sme sa nejako rozjogurtovali 😉

grazi, takze ziadna vyhra s tou castou chorobou co?? aj my sme nachladeni, uz neviem co mam robit, kazdy mesiac ako vy ☹ este aj kojime, snazim sa dodrziavat ako taky zdravsi rezim a furt nas ta neplecha chytiti 😠 aj mna stve,ze tamca furt daco zo skoly donesie, ona je chora 2-3 dni a finito a my sa nevieme z toho dostat, strasne daco, no aspon jej to rychlo prejde, chvala bohu 🙂
ja ho skusim dat do poriadku ked pojdeme na sk...

zuzkrazu, ty uz tiez pracujes?

dididi30
10. feb 2009

zuzpolka aj vy ste nachladeni?? my uz dhsie a furt nie a nie to zastavit ☹
inak vam sa pokazil vysavac?? hehe minule som pisala,ze nam zhorel, tak muz bol kupit novy 😀

zazana, parada ako ti malicka haja 🙂

pondelok, pekne fotecky si popridavala, miselka je zlatunka 😵

dididi30
10. feb 2009

wien,ved ty si uz ten link hodila, jejdo, diky 😀 😉
vyskusam......inak mozem aj z polovicnej davky? 🙂 a mozem ho hocicim dochutit?

kikaamajko
10. feb 2009

Ahojte, díky že na nás myslíte 🙂 Už sú tie choroby na mňa priveľa, od vianoc v kuse im dačo je, raz jeden potom druhý, potom svokra, potom zase Kika a teraz majko . Zatiaľ nič len teplota ale mal 38 celý deň chúdatko. Dúfam že bude mať takéto teploty zakaždým ako mu pôjdu zuby ☹
Minule mal 5 dní horúčku , vyšli mu 2 ale to bol aj vakcinovaný a aj hrdielko zapálenéé takže neviem z čoho bola tá horúčka.
Vikinke aj ostatným chorým skoré uzdravenie.
Wien vieš čo ja som minule mala tiež redší ten jogurt a teraz taký hustý, pohár som otočila hore dnom a nič, ako džem 😀 Zistila som že to závisí od toho jogurtu čo pridáš. Zlá správa je že neviem aký som tam dala 😀 😀 😀
A tie jogurty s čo najkratšou trvanlivosťou preto lebo je tam viac živých mikroorganizmou a menej konzervačných látok 😉
Gali mali sme trampoty aj s prasiatkami, 2 nám uhynuli, tie ostatné ich napádali ☹ Tak sme ešte behali k veterinárovi a pichala som injekcie ale nepomohlo. Ale ostatné sú krásne. Tak kričia ked prídem a vyskakujú na mriežku. Včera zase muž kupoval krmivo 3000 kg, tak sa chudák navláčil ale bola dobrá cena.
U nás je taká kosa, vetrisko severný, až za nechty zachádza.
Ten jogurt môžeš aj z 1 l mlieka a 1 jogurtu, to nevadí.

zaza_na
10. feb 2009

caute 😉
no, lili nakoniec pospala takzem 2 hodiny. normalne nechapacky. som kukala len tak telku a cakala, kedy sa zobudi 😀
potom som jej dala rychlo vyzivu a utekali sme von. dnes vybavovacky - u doktorky a poistenie...
pobehane, lili prave doobedovala. este ju prebalit, dat spat a mozem ist obedovat ja 😝
jeeeej, kde ste nasli sladke zemiaky? kukala som v tescu uz niekolkokrat, ale nevidela som 😕 musim popozerat. my ich mame radi 😉
didi, tak aj vy ste dobre pospali 😵
krazu, urcite sa to bude lepsit. neboj 😉

kikaamajko
10. feb 2009

Jáj ešte som chcela Zuzka krazu dáko to vydrž, je to ťažké ked ti malý plačká, ale hádam si zvykne ☹
Môj plače iba ked odídem z izby, ja som rada že mám robotu doma. Ale ako ste písali všetci sme chodili do jasiel a nikto z toho nemá traumu. Minule som čítala že robili výskum a deti ktoré sú v jasliach alebo u opatrovateľky majú taký istý vzťah k rodičom ako tie čo sú doma.

zuzpolka
10. feb 2009

juuuuuuuuj,,,,,strašneee ako nam nasnežilo 😕 a nie a nie prestat 😖 škoda že takto nebolo radšej na vianoce 😔 🙂

dididi,,,no neviem čo sa stalo s tym vysavačom 😀 😝 už nam to raz spravil a potom išiel 😖 musim počkat na muža nech na to kukne 😀
ale dnes som ho inak otravovala s tou sušičkou, si ma nejak navnadila na to 😀 😀 😀 je to moc velke alebo menšie ako pračka 😕 alebo maš pračku zo sušičkou??? 😨 lebo vraj samostatna sušička je lepšia 😖

dora01
10. feb 2009

ahojte

deticky, zase chore, to je smutne, uz aby bola jar 😉

leni, vsak skoc s malym k doki, ci to nebude aj daco ine okrem zubkov

zuzpolka, aj ja pozeram von ako sa chumeli 😕 , som taketo snezenie este nezazila v tychto koncinach 😀 , sususicka je tak velka ako pracka, je to super pomocka, aj my by sme kupili, len ju nemame kam dat

didi, super ste sa vyspali, ja sa radsej nevyjadrujem, nad ranom zase buntosil, furt stal v postielke a mrncal, no co uz sak hadam ho to dakedy prestane bavit 🙄 😀 😀 😀

my sme mali na obed cestoviny s maskom a zeleninou, velni mu to chutilo 🙂

tie sladke zemiacky musim vyskusat, rodicia ich davnejsie pestovali, mnozi sa to ako burina 😀 , davali ich v zime zajacom, ja som ich mala rada surove 😝 😀

kikaamajko
10. feb 2009

Radka, ešte počkám, má iba prvý deň teplotu, žiadne príznaky tak čo mu zistí? Aj keby mal napr zapálené hrdlo, aj tak by som chcela zostať bez ATB. A doktorka je 30 km, tak radšej počkám aspoň do zajtra či sa dačo neobjaví.

dora01
10. feb 2009

leni, pekne foto si pridala, hlina mu zjavne chuti 😀 . vsak v pohode, mne sa zdalo, ze uz vcera si pisala, ze ma teplotu, to asi pisal niekto iny 😅

krazu
10. feb 2009

baby, dakujem za povzbudive slova 😉

no u nas tiez strasne snezi, chcela som ist von, no zostali sme pekne doma

krazu
10. feb 2009

kikaamajko mne maly trha listky z kvetu, bacam ho po ruke a vravim no no no, ale dakosi nepomaha 😠 ked sa uz blizi ku kvetu tak sa najprv na mna pozrie ci som dost daleko a potom sa nan vrhne

ribizek
10. feb 2009

Aha dievčatá, čo som našla. 🙂 Nepôjdete sa pridať tie, čo to máte blízko a kojíte? 🙂
Pripojte sa k našej „kampani proti úzkoprsosti“ a príďte vyjadriť vo štvrtok 12. 2. 2009 o 14. hodine svoj názor do priestorov Ateliéru fotografa Jakuba Klima na Pestovateľskej č. 1 v Bratislave (Ateliér sa nachádza v blízkosti nákupného centra Avion a IKEA. Doprava: autom priamo, autobusom č. 61 a 63.) s tým, že sa stanete súčasťou neobyčajnej umeleckej fotografie slovenských dojčiacich mamičiek.

„Túto myšlienku veľmi vítam, a preto by som chcel vytvoriť portrét všetkých dojčiacich mamičiek. Myslím si, že táto vec je natoľko prirodzená a čistá, že si zaslúži úctu a pozornosť. Rád by som poprosil všetky mamičky, aby vzhľadom na podčiarknutie umeleckého dojmu i samotnej myšlienky prišli v bielom oblečení,“ odkazuje fotograf Jakub Klimo.

Vaša účasť na vytvorení hromadnej fotografie na protest proti odstráneniu fotiek dojčiacich žien z internetu tak, ako to bezprecedentne a brutálne urobil Facebook, bude tou najlepšou odpoveďou.

Všetky záujemkyne prosíme, aby sa hlásili na email doubkova@baby-web.sk Pre každú z vás máme pripravený i milý darček. Všetky, samozrejme, dostanete i kvalitnú fotografiu v elektronickej podobe.

ribizek
10. feb 2009

My dneska tvrdneme celý deň vnútri. Vonku je otrasne, prší a fúka do toho. Hádam sa zajtra vyčasí, lebo ani malému sa nepáči trčať celý deň doma. Už sme si akosi zvykli na každodenné prechádzky.

A dneska je už ďalšia noc, čo pekne prespal. Dokonca sa nechcel ani v noci kojiť, čo ma trochu šoklo. Ja už nachystaná a maladec sa otočil na bok a zaspal. 🙂

dora01
10. feb 2009

ribizek, ja by som sa teoreticky mohla pripojit, ale maly papa mliecko uz len v noci a rano, potom cez den ho nechce ani vidiet 😀

graziela
10. feb 2009

Ahojte,
Kikaamajko, tak vy sa este stale trapite s teplotami? Chudatenko, nech vam to aj vsetkym nam ostatnym rychlo prejde....
Ribizek,
dobry napad ten fotolgraf..mne sa veeeeelmi pacia take umelecke aj amaterske fotky maminiek a babätiek s cicikom v puse...aj ja som si doma urobila paaaaar....A ty sa ides pridat?
Krazu,
drzim palceky, aby si Davidko rychlucko zvykol na opatrovatelku...ono ho to prejde, nebojkaj...a vies co, moja Saska, ked isla 1.krat do skolky ako 3-rocna vobec neplakala, zato ja som si poplakala statocne, ked som vychadzala zo skolky...ono, my maminky to asi viac prezivame ako nase deticky...aj ked je pravda, ze teraz su este malicke a velmi priputane k nam, no ale co narobime, ked peniazky nepadaju z neba... ☹ Ja som nastupovala do prace, ked mala SAska 1,8 roka a to mi este bolo tak tazko na dusi, ze uz tak skoro musim od nej odist...ale boli doma s tatinom (manzelom), a ja som vedela, ze sa mozem na neho 100% spolahnut, tak to ma tak hrialo pri dusi...ale bola som zo zac. na vazkach, ci sa predsa len nevykaslat na robotu a vratit sa na rodic. prispevok...no mali sme vtedy 1-izb. byt, chceli sme väcsi, potrebovali sme peniazky, aby sme mohli splacat hypoteku, tak som to vsetko obetovala pre nas...da sa to zvladnut, len ma stve, te ten nas stat nas matky vobec nechce podporit, ako by sa patrilo...
Didi,
ked je Thomasko tiez tak casto chory, skus sa opytat, ci by mu nevysetrili aspon krvicku...aspon budes vediet, ci je Thomasko ok a je to len bezne nachladnutie vzdy alebo je za tym nieco ine...Alebo ked budete na SK, tak nech mu vysetria imunitu, krvny obraz...nam este maju robit v aprili nejake spec. testy, neviem presne ake, ale to uz na odporucanie alergologicky...
Aj u nas dnes bolo vetrisko a poriadne, ja som sa s Jurkom vybrala vonku, a skoro nas odvialo...ale Jurko mi fajne pospinkal v kociku, zaspal skoro hned ako som ho tam dala, tak som si stihla aj do obchodu zajst...

flori
10. feb 2009

ahojte 🙂

Jurkovi prajeme vsetko najlepsie ,vela zdravicka 🙂 🙂 aj ostatnym oslavencom,neviem,ci je dnes este niekto,ale vcera a predvcerom boli,tak aby sme nezabudli

vdaka aj za odpovede,ci kupujete vsetko bio,aspon mam trosku prehlad

my sme zatial zdravi,ale len co to napisem,nieco na deti zajtra skoci,tak len potichu sa tesim

nasa Rebeka si teraz uziva 3. spanok pred kupanim,zatial redukcia na 2 denne u nas nenastala,,,,a doobeda spi najdlhsie cca 2 hodiny,,,vsak postupne sa to upravi

ani my sme dnes vonku neboli,som zvedava ako bude zajtra

ribizek
10. feb 2009

No, ja by som sa aj pridala, ale nemám sa tam ako dopraviť. Auto má tatino a v tomto počasí isť vlakom alebo autobusom, sa mi naozaj nechce. 🙂 Ale tiež sa mi celkom páči tá myšlienka. Mali ma fotiť v lete. Kojila som malého všade, kde to na neho prišlo - v parku, na autobusovej zastávke, v kostole /nebojte, nebola omša 🙂 /, v nákupných strediskách..... Takže ja som už taká vytrénovaná. 😀

zuzpolka
10. feb 2009

ahojky 🙂

tak my už hajame 😅 ja už som stihla aj zmrzku zbaštit 😕 😝
dnes sme ani my neboli vonku ved toooooolko snehu napadalo 😀 😝
a ešte aj tie sopliky Viki.....no snad jej to rychlo prejde ☹ davam jej homeopatika, tie jej aj minule pomohli 🙂

krazu
10. feb 2009

my uz tiez spime 🙂
vonku teda napadalo kooopec snehu, urcite zo 15 cm a stale pada, ktovie kolko sa udrzi

tak dnes uz zacina ordinacia, uz sa tesim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre