Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

wien
20. feb 2009

akurát je na spektre čosi o očkovaní detí 😨 idem kukať

greguska
20. feb 2009

ahojte!

všetko dobré miruškovi prajeme!

a thomaskovi a celej rodine skoré uzdravenie, keď sme na nich akosi pozabudli 😉

maťko v noci zase spal len 9,5 hod, už sa asi nebudem nad tým vzrušovať, skrátka mu to stačí, tak musím chodiť spať s ním, aby aj mne stačilo 😀

wien, aj náš sa v tej postielke všelijako povykrúca, tiež ho vždy nájdem na opačnej strane a to sa ani na nožky ešte nestavia 😉

u nás tiež fičí TA3, všetky znelky sú pre neho zaujímavé, ale veru počasie to vyhráva 😀

dididi30
20. feb 2009

ahojte

miruskovi vsetko naj k 8 mesiackom 😵

my sme mali hroznu noc, nebudem rozpisovat, aj tak to nik necita

caute 😉

dididi30
20. feb 2009

greguska diky 🙂
u nas je krasne teplo a bude dost dlho 😉

kikaamajko
20. feb 2009

Ahojte, dlho sme tu neboli, sem tam sme prečítali niečo, ale akosi sme sa k písaniu nedostali. Nejako sa mi nechcelo, sa mi zdalo že furt píšem to isté. 😒
Gali vy ste chorí ešte stále, to mi je ľúto, už sa uzdravte. Zabudla som ti podakovať za fotku Thomaska v gumáčikoch, dakujeme a ticho závidíme. U nás určite také nezoženiem. 😠
A nebud smutná. Aj Jurko je tuším zase choručký, chúdatko malé, máte ale trampoty s tými chorobami a alergiami, aj Wien. ☹
My sme zatiaľ zdravý, u nás zima ako v ruskom filme mínus 19 ráno 😒 Br.
Ešte som chcela zablahoželať Miruškovi všetko naj k 8 mesiačikom, aby mamičke robil radosť. Posielam mu pusinku. Cmuk.
Aj Nicovi k 9 mesiacom!
My nemáme nič nové, mám teraz trocha viacej roboty s tým mojim statkom, som to rátala 3 hodky denne so zvieratami a ešte nejaký tan čas čo varím syr, tvaroh, maslo a chodím predávať. To mám ako na polovičný úväzok 😀 😀 😀

krazu
20. feb 2009

ahojte 🙂

v prvom rade gratulujeme Miruskovi 😵 😵 😵

u nas je tiez riadna kosa, rano bolo -15 st.

didi ako to ze nikto necita, neboj citame poctivo vsetko 🙂 🙂 len pekne napis aka bola noc, my sme ju mali hroznu od desiatej bol maly kazdu hodku hore a od druhej spinkal do piatej a vstaval definitivne do siestej 😖 😖 😖

didi, ja som sa ta pytala akoto ze mas viac nickov a ty vobec necitas?? ha ?? 😉 😉 🙂

krazu
20. feb 2009

a tu nie je nikoho
nam vypli elektriku, no uz aj ide. este ze mame plyn.sporak, som normalne rozmyslala ako zohrejem vecer malemu mlieko 🙂

maly spieva postielke a dako nevyzera ze by chcel zaspinkat 😝

krazu
20. feb 2009

ozaj, vraj davali v tv, ze vraj sa detom maju umyvat zubky hned ako dake maju aj pastou, zakze zajtra ideme kupit pastu a ideme na to 😀 😀 , musim kupit daku co sa moze papat 😀 a vraj detom maju rodicia doumyvavat zubky az do desiateho roku aby sa im nekazili

alica147
20. feb 2009

ahojte,dakujeme všetkým, aj za pusinku lenke 😵 aj didi dakujeme, aj krazu, maťke,wien no proste všetkým 😵 😵 😵

alica147
20. feb 2009

inak my už hodinu spíme 😕 lebo mladý muž spal poobede od dvanástej do pol jednej

krazu
20. feb 2009

alicka ahoj, dado este nespi, muz mu dal papucku tak zuzle a hra sa 😀

alica147
20. feb 2009

hm,už sme dospali 😖 tak to som zvedavá kedy teraz zaspí

alica147
20. feb 2009

inak zuzi ja som to tiež počula že treba začať umývať zubky hned ako prvé vyjdu 😕 😀

krazu
20. feb 2009

no my uz spime a ja kruzim okolo chladnicky 😀 😀 😀 , klesli teploty tak telo si ziada viac tukov 😀 😀

alica147
20. feb 2009

no my už tiež zase spíme 😀 😀 😀 😀

wien
20. feb 2009

ahojte.
kikaamajko, mne by sa moc nechcelo to robiť, čo ty všetko robíš 😅 ja som mala niekedy dosť aj len keď som v tom nemecku na tom gazdovstve občas koňom dala alebo tak, hlavne teda cez zimu. cez leto to bolo bez roboty. a to som teda nerobila vždy, len ak nikto nebol doma, tak som ich musela ja nakŕmiť. inak to bolo celkom zábavné, ale u nás nebolo čo dojiť. našťastie 😅
inak, ak máte záujem kuk, kde som bola, tu je link: http://www.hof-am-buch.de.tl/
len teraz to tam majú vymakanejšie, ja som to vymákla, keď tam bývali asi len rok a všetko rozbiehali 😉
kazu, už teraz aj pastou? 😲 nie je to moc skoro? je vôbec taká pasta, čo sa aj jesť môže? lebo ani detské sa nesmú jesť, či áno?

zuzpolka
20. feb 2009

ahojte 🙂

aj Nico ma dnes sviatok? 😀 tak želame aj jemu všetko najlepšie, nanho sme akosi zabudli 😕 asi preto, že ini už sem nechodi 😖 ☹

my už tiež hajame, dnes trošku neskor zaspala, neviem čo sa jej stalo, ale bola strašne upišťana večer 😖

krazu
20. feb 2009

wien, urcite existuju aj take pasty co sa mozu jest, nesmu obsahovat fluor, no neviem ci ich skor nebudu mat nie v drogerii ale v detskom obchode

zuzpolka asi je daco vo vzduchu aj dado bol dnes cez den daky upistany 😖

no idem spat, dufam ze dospim vcerajsiu noc, dnes je aj muz doma tak bude v noci k malemu vstavat on 😀 😀

kostri
20. feb 2009

kuk na chvilku 😉

aj nicovi vsetko naj,hadam su v poriadku a maju sa dobre 🙂

grazi potom napis ako ste dopadli dnes v noci,ci ma este malinky taku teplotu? ☹
a katuska ktovie ako spinkala po ockovani.. 😒

no a galina..trosku mi uz lezies na nervy s tym ako si ta nikto nevsima,ked pol strany o teba nikto nezavadi,hned si na vetvi 😀 tak sklidni hormon,kazdy si ta vsima,neboj 😉

tak ja sa hned aj rozlucim,bo idem este malej masko poukladat do mraznicky..hanka mala neska prvy krat fazulu 😕 no uvidime aka bude noc 😉
zuz,hanka jogurty moc nemusi,ani nic od mlieka.
fotky ziadne nestiham pozerat 😔 mozno nabuduce

wien,dik za ip,a mareckovi cmucik 😉

a thomasko velky chlap sa jak zacal mojkat s maminkou 😵 😵 😵peknucke!

papa dobru nocku,pekne spinkajte 😉

graziela
20. feb 2009

Ahojte,
tak ja opät len zreferujem, co mame nove...lebo vas nestiham citat...bohuzial, nasmu Jurkovi sa nedari dobre ☹ Dnes sme boli opät u dr., znepokojovali ma hlavne tie vysoke teploty, uz 3.den mu nechcu klesnut pod 37,5, rano mal opät 39 ... Dr. sa nepacilo, ze aj po podani inhal. sprejov pocula hlieny na prieduskach...Aby sa vylucila al. potvrdila bakt. infekcia, urobili Jurkovi priamo v amb. vysetrenie CRP z krvicky a vysledok bol viac nez hrozny...Jurkovo CRP bolo 160!!!!! Normalne vraj byva 8..Väcsiu hodnotu by vraj ten pristroj ani nenameral... 😢 Dr. mi otvorene povedala, ze deti s takou dg. posiela rovno do nemocnice, ale kedze na detskom odd. maju teraz preplneny stav, nechala nas doma, s tym ze okrem atb musime brat dalsich 8 druhov liekov... ☹ ☹ ☹ a to niektore az 4xdenne ☹ A este aj to povedala, ze za cely dnesny den, co vysetrila 100 deticiek, tak nikto nemal tolko liekov ako nas Jurko 😢 😢 😢 Normalne som mala slzy na krajicku ... Radsej by som to ja bola chora namiesto Jurka, chudatenko moje male... V po ideme znova na kotrolu...dufam, ze cez vikend mu tie atb zaberu, lebo su vraj tie z najsilnejsich, silnejsie su potom uz iba tie, ktr. sa podavaju infuziou...
A este co sa tyka toho vys. imunity, pytala som sa na to este raz dr., ze preco je Jurko stale taky chory, ked ma imunitu v poriadku..tak to je tym, ze u malych deticiek, tak do roka, je to preto skreslene, lebo oni maju este v krvi vela protilatok od matky...takze z toho sa vychadzat vobec neda...
Bozenku moj, drzkajte nam prosim palce, aby sme nemuseli ist do nemocnice a aby sme sa z toho dostali...uz konecne...
Nestiham citat, co ste popisali, tak aspon takto drzime palceky aj my vsetkym spolutrpitelom, -kam, ktr. su chorucki, nech sa nam tie pokladiky uz konecne uzdravia ...

zuzpolka
20. feb 2009

grazi ☹ to mi je moc moc luto 😢
hrozne vam držkame palce nech mu liečiky hned zaberu aby ste nemuseli do nemocnice 😔
uvidiš dobre to dopadne... držte sa 😢 myslime na vas 😔

wien
20. feb 2009

kostri, no aká noc môže byť po fazuli... šak voňavá, nie? 😀

grazi, no strašné, čo tu píšeš 😲 😲 😲 chúďatko malé 😕 by ma zaujímalo, z čoho to je, fakt. aj my inhalujeme odušu a stále mu to tam na pĺúckach lupoce. aj občas býva totál dýchavičný, doki nám nakázala v takých prípadoch dať nie 1 vstrek flixotide, ale 2, tak sa to trochu zlepšilo. ale aj tak si nemyslím, že v pondelok bude na tom drobec tak dobre aby sa mohol aj zaočkovať.
neskúšala si jurkovi dať homeopatické čípky viburcol? aby stále nemal tú horúčku. možno sa z toho dostane skôr, veď homeopatiká vlastne podporujú samoliečenie, sa mi zdá. ja by som si mala dokúpiť, už tam mám len jeden.
držím palčeky, aby sa to skoro zlepšilo. 😉

dididi30
20. feb 2009

grazi, nedalo mi nenapisat, boze drzim vam palceky, maly jurko si to nezasluzi, bozenko taky malicky, len nech vas z toho dostanu a hlavne viete o co ide...lekari snad budu vediet co a ako a hlavne rychlo vyliecit ☹
aj my budeme na vas mysliet, joj az mi zle ostalo 😢

dudri
20. feb 2009

preskocim tu iba chvilu malo pisete
este zehlim
kostri-jarka... Katka vcera dobre spinkala az o 5.45 papa a zaspala . zobudila sa po 8h...uz nema teplotu

dididi30
20. feb 2009

wien, aj malemu furt v plucach behaju hlieny a mna desi, ze ja som bola v nemocke v jeho veku , kvoli zapalu pluc, boze ja sa uz tiez bojim....strasneee ☹
wien, kto vie, ci by jurkovi tie homeo pomohli, lebo som teraz citala,ze vraj atb ani nic ine na to nieje dobre, ze sa musi nasadit spravna liecba...

dudri
20. feb 2009

prepac alica -mirko- gratulujeme k 8mes
a zajtra wien.marek -gratujujeme k 8.mes a este kto????

drzime vam palce aby rychlo sa uzdrav

graziela
20. feb 2009

Babenky, dakujeme...
Wien, nad homeopatikami som ani neuvazovala, lebo jemu ledva postaci to, co mu davam...striedam panadol cipky s nurofen sirupom a to v 4,5 hod. intervaloch...lebo po podani cipku mu teplota klesne pod 38, ale o hodinu uz prestane cipok posobit a za 4 hodiny uz ma opät nad 38,5, takmer 39, tak mu ju musim zrazit zasa sirupom...visi to uplne akoby na nitke ta teplota...
A tie spreje..Aj my sme museli zvysit davky...Flixotide 2x2 inhalacie a Ventolin 4x2 inhalacie...
No, idem ja uz , som z dnesneho dna dost vycerpana a to nas este cakaju noci... dnes v noci bude aspon manzel doma, ale zajtra ma nocnu...budeme musiet budit Jurka, aby vela pil...davam mu cistu prevarenu vodicku...
Ale prestalo mu uz aj chutit, okrem obeda dnes za cely den mal iba moje mliecko, ani jablcko nechcel, ani vecer kasu...dufam, ze mi neschudne malicky moj...
Tak dobru nocku, papa...
A este som zabudla, aj my gratulujeme Mireckovi a tusim aj Wieninmu Mareckovi (zajtra? 😅 ) k 8.mesiacikom, hlavne nech su zdravucki 🙂

wien
20. feb 2009

didi, no veď ja len tak, na vyskúšanie. ale veď grazi si poradí aj bez nás 😉

dudri, ďakujeme 😉 zajtra oslavujeme len my. aspoň teda ďalší sa minule nehlásili...

dididi30
20. feb 2009

grazi,ved som rozmyslala, bozenko, tolko liekov, ved my mame problem len so sirupom od bolesti 😒

wien, ved ja viem, len ja hned musim o vsetkom citat, potom stresujem 🙄

kostri
20. feb 2009

gali este som zabudla,ze ja som mlej davala homeo na zubky..ale nic to nebolo,vobec to nezabralo 😝 sak vam mozno zabere 😉 uz davas?
katuska je ako po ockovani?uz nema horucku?
a aj hanka si umyva zuby vecer 😅 sak ma uz sest 😀 skoro 😉 ale len nasucho s kefkou bez pasty

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre