Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dora01
27. apr 2009

dudri, katuske setko najlepsie, hlavne vela zdravicka 🙂

zuzpolka
27. apr 2009

dori, veru poriadne fuka že? 🙄
včera sme chceli prvy krat vyskušať s malou bicykle ,,,no ale ten vietor nas odradil 😝
tak už aj vy budete mať??? 😅 no super,,,,,my mame tiež tie krosove,,,,no tušim 😀 take tenšie kolesa to ma 😀

dora01
27. apr 2009

zuzi, vcera sme boli na pezinskej babe, som sa skoro pos..la, kedze som tam soferovala a moj mily muzik ma dopredu neupozornil, ze je to horsky prechod a su tam brutus zatacky 😠 😀 😀 bolo tam fajne az na ten vietor, ale tu furt fuka, este som si asi nezvykla 😝

My tie bicykle pojdeme skusit asi dakedy vecer, len som strasne zvedava, ci sa to bude lackovi pacit 😅

alica147
27. apr 2009

ahojte 🙂
gratulujeme Katuške aja ešte aj dodatočne Mariánkovi malinký moj som na teba zabudla cmučky a Leni ty kde si tolko 😕 😕 😵 😵
a ešte mojej dcerke ktorú prijali na strednu školu jupííííííííííííííííí 😀

graziela
27. apr 2009

Ahojte,
Katuske vsetko naj naj naj 🙂 cmuk 🙂
Ja musim pochvalit nasho Jurka, ktoremu sa dnes podarilo samemu sa posadit 🙂 🙂 🙂 🙂 A ocko s maminkou to presvihli a nevideli, ako sa mu to podarilo...Bolo to tak necakane..manzel sedel za PC, ja som si citala na gauci casopis, Jurko najskor sedkal na zemi, potom sa zvalil na brusko, poposuval sa ako rad dozadu, presiel celkom fajny kus, iba naraz muz , ze "doparoma" (to akoze, zo flaka, ze som to nevidel) ...ja pozeram, ze co sa stalo a Jurko v takom kutiku medzi gaucom a ohradkou si sedkal a tesil sa, co sa mu podarilo 😀 Potom to uz nezopakoval, ale my sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiiime 🙂 🙂 🙂
A Kristinke tiez gratulujeme, ze ju zobrali na skolu 🙂 Alicka, na aku skolu ju zobrali?
Inac, my uz mame konecne po oslave, dnes boli este kmotrovci, tak som rada, ze to uz mame za sebou...torticka sa mi podarila a kazdemu chutila...foto bude...
No, dnes som hotova, ani zehlit sa mi nechce..uz 3.den to odkladam...mam teraz opät krizu s krizami, kolenami a bedrami...ani cvicit nemozem..plavaren by bodla, len neviem , kedy pojdem, lebo bracho robi poobednu..mozno piatok...
Idem ja, dobru noc 🙂

alica147
27. apr 2009

grazi ahoj, idena strednu školu podnikania taká sukromná stredná škola v Nitre
gratulujeme Jurkovi k posadeniu sa, Mirko si furt sadá ešte aj zo spánku 😝 😀

graziela
27. apr 2009

Boze, tie moje chybicky...takze este sa musim opravit, lebo nezaspim...nie "ako rad" ale ako "rak" dozadu... a nie "zo flaka" ale "do slaka"...toto neviem ako sa mi podarilo skomolit...asi v tej rychlosti.... 😀 😝
Alic, dakujeme, tak Mirusko aky podareny, ze este aj v noci sedka...ja sa uz tesim na tie krkolomne pozy pocas spanku 🙂 mame take chutne zabery aj so Saskou... 🙂 ale teraz uz naozaj idem.pa

alica147
27. apr 2009

pa dobru

wien
27. apr 2009

ahojte!
marek ďakuje za gratulácie 😵 len zase strašne kašle, dnes sme museli k doki. zase alergia 🙄 čo už. asi sa musím naučiť zareagovať už dopredu na tie pele a podobne. ale zase to ide dosť ťažko, keď človek nevie, na čo presne alergický je 😝
katuške všetko naj 😉
aj my sme dnes marekovi objednávali sedačku na bicykel a prilbu, zajtra ideme pre to. plus musíme kúpiť papučky, lebo z jeho prvých mu už idú pomaly palčeky von - podrástla mu rýchlo nôžka.
dostal nejaké peniažky od príbuzenstva na veľkú noc a meniny, tak dostane dodatočne užitočné darčeky. ktorú sedačku ste kúpili, baby? my máme objednanú túto: http://www.cykloshop.sk/sedaka-abs-walaroo-modr...
objednali sme červenú, lebo máme červené bicykle. a len za 44 EUR. paráda, nie? ževraj je super, lebo nezostáva na bicykli napevno, ale dá sa nacvaknúť a vycvaknúť podľa potreby. my ešte neskôr dokúpime ešte jeden držiak na bicykel, aby sme sa vo vození mohli striedať a nebola pripevnená len na jednom bicykli.

k tým pipíkom - ja nesťahujem. ale dnes som skúsila, keď ste sa o tom rozpísali. celkom pekne sa to uvoľnilo, ale úplne som ho nestiahla, aby som niečo nespravila zle 😅 aj tak som čítala, že do 2 rokov s tým nič robiť netreba, tak nerobím.

wien
27. apr 2009

jurkovi gratulujeme k sedkaniu a kike dobre vybranej k strednej škole 😉
pa 🙂

dora01
28. apr 2009

ahojte,

wien, ja som sedacku kupila taku podobnu, tiez co sa takto naklikava, stala 50 EUR, v kamennom obchode, vyzera uplne rovnako, len je cela seda, a to makke na sedenie ma v tvare macka 🙂

vcera som zacala odstavovat 😔 , teda lacko sa odstavil, uz dlhsie chcel pit len z jedneho prsa- praveho a to len1-2 krat v noci, cez den ani vecer nie, v noci ma posledne dni len kopal 😕 , reval, krutil sa, nachvilku sa pricucol a jedoval, prsia som nemala uz vobec ani trochu naliate, mliecko sa asi vytratilo, neviem si vysvetlit inak jeho spravanie. Vcera vecer pred spanim vypil asi 180ml a dnes rano 220, az sa trhal za tou flaskou, co sa dost cudujem. som si myslela, ze bude zlozitejsie naucit ho na flasku, ale prekvapil nas 😕 kupila som mu mliecko hami, lebo ma rad ich kase, tak asi som trafila spravne, vsak uvidime ako sa to bude dalej vyvijat. Vydrzala som s kojenim necelych 11 mesiacov, trochu mi je to luto, ze nie aspon do roka 😢

graziela
28. apr 2009

Ahojte,
Dori, netrap sa kvoli tomu mliecku, aj ked ja tvoje pocity uplne chapem..ja sa tiez stale nemozem odhodlat...mala by som uz konecne nasadit liecbu, ale stale si hovorim, co ak mi to tak nezaberie, ako by som chcela, co ak stale budem mat bolesti a potom mi bude luto, ze Jurka som kvoli tomu odstavila a vratit spät sa to uz nebude dat...ved naco budem do seba pchat drahe lieky, ked mam nadvahu a ta mi to este viac stazuje...tak rozmyslam, ze v lete este budeme kojit a potom na jesen necham tomu volny priebeh...stale neviem, ako to mam urobit...ale uz teraz mi je to tak luto.... ☹
Wien,
neviem, ci aj nasmu Jurkovi sa opät po 2 mes. zacina prejavovat alergia...vcera v noci uz zacal chrapkat, hned rano sa mu spustili sopliky a stale mu to nepreslo...chvalabohu ze nekasle, ani nic viac...len zacal dnes aj kychat, to z tych soplikov, ma take vodnate a same mu chvalabohu vytekaju, ale aj tak odsavam...hned som nasadila ventolin sprej, aj zvysila flixotide...dufam, ze to zaberie...
No, musim koncit, lebo zehlim (konecne 😝 ) a aj Jurko sa mi zobudil..tak pate a poekny den 🙂

alica147
28. apr 2009

Jarke všetko naaaaaaaaaaaaaajlepšie k meninám, vela lásky radosti z Hanulky cmuk cmuk 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

wien
28. apr 2009

ahojte. kde ste všetky? 😲
dora, sedačku už máme doma, je super. marek sa v nej už previezol a celú dobu od radosti výskal 😀
a to odstavovanie je ok, najmä ak sa lacko odstavil sám. aj tak si krásne dlho kojila. a určite si kojenie ešte zopákneš, nie? 😉

grazi, myslím, že je to zhoršená alergia aj u jurka ☹ hlavne, ak sú soplíky také biele napenené. my ešte stále bojujeme, zlepšenie zatiaľ veľmi malé. ráno o 4 som sa pokúšala mu nakvapkať počas spánku nasivin, lebo strašne funel a tie soplíky mu v nosíku lietali a nejako sa mi nedarilo, lebo spal na brušku a driemkal a ako sa mrvil, tak som sa mu do nosíka skoro ani netrafila. tak som len vyčkávala, kedy sa zobudí a tak som už ani nezaspala. a o pol 6 sme vstávali 😖
no čo už, keď je chúďa taký usoplený.

dnes je jarky? 😲 jaruš, všetko naj 😎

dudri
28. apr 2009

ahojte 🙂

dakujeme za gratulovanie
jarka, blahozelam 😉

vcera spala v postielke od 20.30 do polnoci 5x zobudila. ☹ len cici.tak som nechala v postele spolu ssme spali do rana 7h...
dorka, mas krasne si dojcila skoro 1rok... Laco ako spi, sam alebo davas cumel

dora01
28. apr 2009

ahojte,

baby dakujem, sak neva, co uz, on je aj tak zlaty ked papa z tej flase, klipka ockami 😵

wien, aj my uz mame, muz vecer doniesol bicykle, tak sa vytesujem 😀 , boli sme sa trochu povozit, aj lackovi sa to pacilo, usmieval sa, blabotal, a nadskakoval na zadku ako ked sa tesi 🙂

jarus, seeetko najlepsie. kdeze si? oslavujes s muzom, zeee? 😝 😀

dora01
28. apr 2009

dudri, lacko sa budi teraz2-3 krat, dakedy zaberie pohladkanie, dudel, dakedy na ruky... nad rano si ho uy davam k sebe do postele 🙂 Strasne je teraz srandovny, rano sa zobudil, hned na 4, na okraj postele a sup na zem, som ani oci nestihla rozlepit a uy mi zdrhol 😀

dididi30
28. apr 2009

ahojte babulky
no moc sa tu netrhate, xixi

blahozelam oslavencom 😵 detickam aj mamickam , popripade oteckom, xixi 😀 😀 😀

radka, no ked ti vypije umele mliecko , tak bud rada, pekne si kojila, krasne pokracujete umelym, zato ja by som aj odstavila ale nemozem, on by bol aj furt na cici 😠 uz by som to aj sekla, ale on mi to nedovoli, takze ja asi tak do troch rokov 🙄 😅 lebo on umele vypije tak 60ml(skusala som) a to je vsetko, takze nic, budeme sa cicat.....

grazi a vy co zas alergia? joj my sme ,,zatim ,,ok...pfuj pfuj 😉

dora01
28. apr 2009

gali, sak ja som rada, ze mi to umele pije, aspon daco 😉

wien
28. apr 2009

čaf dudri 😉 to máš šťastie, že katuška spí aspoň s tebou dobre. mne sa to teda stať nemôže 😝 buď spí v postieľke alebo vôbec 😅 ja ho asi rozčulujem .
a čo sa tak moc budila? zúbky alebo je chorá? 😕

dora, ja sa normálne celkom teším, až tak spolu niekam vyrazíme 😵 ale ešte prilbu nemáme, dovezú ju asi o týžden aj s druhým držiakom.

zuzpolka
28. apr 2009

ahojte 🙂

oslavencom detičkam a Jarke k meninkam gratulujeme 😵 😵 😵

a tiež Jurkovi k pokrokom 😉 🙂

my mame tiež podobnu tu sedačku,,,ale do predu 🙂 vy ich mate vzadu či v predu??? 😨
ale ešte sme s malou neboli, stale sa chystame ale fuka hnusny vietor 🙄

graziela
28. apr 2009

Ahojte este raz,
takze nasa Jaruska ma dnes mena ? 🙂 Vsetko najlepsie zelame samozrejme aj my 🙂 🙂 🙂
Este som zabudla napisat, ked o tom UM pisete...kamoska, ktr. od zac. dokrmovala UM mi hovorila, ze Nutrilon, vraj presne ten isty ako u nas, kupuje v Polsku a vyjde o 200 sk lacnejsie ako u nas...u nas stoji nieco cez 10eur, tam cca. 4eura...tak to som vam chcela len dat tip, ktr. mate do polska blizko, usetrite par koruniek... 🙂
Inac, ja som uz Jurka prestala asi tak pred 1-2 tyzdnami vecer o tej 23hod. budit na dojcenie, bola som zvedava, ci sa zobudi sam v noci alebo nadranom a ten moj maly bambulko spinka taj tak kraaaasne celu noc az do rana, do tej 5-6 hod...od osmej vecer...to je zvlastne, ze niektore deticky tak velmi potrebuju cicik, aspon si len tak cucnut a nas Durinko je taky ohladuplny ku mamnke, ze spinka celu noc...a cez den ho uz kojim tiez len tak 3x a potom pred spinkanim vecer...takze spolu tak 4x... 🙂
Wien,
tie sopliky ma Jurko take skor priesvitne, ako voda...ale nemozem mu ich celkom dobre odsat odsavackou, vzdy mu tam cosi ostane chripiet.....ale mal dnes aj take cervene ocka, akoby sa mu chcelo spinkat...Inac, aj pre mna je to vzdy problem presne definovat, co je u neho vlastne prejav alergie a co je uz nieco viac...a tiez aj u Sasky, ked zacne kaslat, tak vzdy sa uz zlaknem, no uz zasa zacina byt chora...napr. aj teraz, uz sa jej ten kasel vlecie 2 tyzdne, trosku jej uz povolil, zvysili sme jej davku spreja (Giona Easyhaler) a davali sme denne sirup Aerius, tak to asi zabralo...no ale zacali kvitnut pupavy, na ktr. je alergicka, tak to sa dalo cakat takato reakcia...

wien
28. apr 2009

zuzpolka, tá naša je vzadu 😉

grazi, to UM je vraj aj v maďarsku oveľa lacnejšie ako u nás.
skús soplíky zriediť nejakou tou morskou vodou, ide to potom oveľa lepšie von.

baby, ja som dnes normálne marekovi vcarila takú akože sviečkovú s hovädzím mäskom - na zajtra na obed, zas bude bačovat s tatinom. no normálne sa to podobá na tú klasickú našu 😵 mrkva, ja som dala k tomu aj cukinu a paštrnák namiesto petržlenu a po uvarení vymixovala + asi 1 PL bieleho jogurtu a do toho hovädzie mäsko a cestovinku. som dala trochu marekovi košta a sa zalizol. tak snáď mu bude zajtra chutiť, lebo v poslednej dobe je strašne vymýšľavý. posledné 2 dni mi ani jesť nechcel, tak som ho musela namiesto obeda nakojiť 😖

graziela
28. apr 2009

Wien, dobry tip, ta svieckova 🙂 budem sa inspirovat...ja asi zajtra Jurkovi urobim spenatik so zemiacikmi a zltkom, davno nemal...my si ideme robit francuzske zemiaky, mozno by sa to dalo aj tak nejako pre Jurka urobit, ale manzel ma rad take aj so slaninkou a tak...takze asi nie...

zuzpolka
28. apr 2009

wooooow ,,,, wien dobry napad 😅 ja to tiež skusim 😕 už neviem čo mam variť malej 😒 dnes si dala s nami kuraciu polievku a normalne aj trošku ochutenu 🤐 😝 však raz začať musi 😒

zuzpolka
28. apr 2009

baby prajem vam dobru nocku ,,,idem do sprchy už 😵 😉

dudri
28. apr 2009

wien, neviem preco Katka zobudi niekolko krat...

katka je zavisla od mna, nechce sama hrat, musi mat niekoho pritomne 😒 napr. Katka je v detskej izbe, ja v kuchyni...katka sa znazila stvornozkovat az do kuchyne..odpadla som...
este v postielke su aj hracky, chcela by som ist na zachode... uz place...

wien
28. apr 2009

np baby, len si nemyslite, že som na to sama prišla 🙄 lebo som rozmýšľala, že čo robím zle, že mi nechce nič jesť, tak som kukala recepty v mama a ja a toto som tam našla 🙂
papa, zuzi 😉

dudri
28. apr 2009

wien, dobry napad, dnes spenatik, zajtra kuracina polievka

wien
28. apr 2009

dudri, teraz sú asi všetky také 😎
ja som napríklad dnes bola na wécku a marek ako zistil, že som zmizla, tak vyfňukoval, tak som mu zavolala, že tu som a za chvíľu dofukotal na 4 za mnou - cez obývačku, kuchyňu a chodbu... a keď som čurala, tak mi išiel aktívne do misy pichať ruky a keš som spláchla, tak si ich v tej vode skoro vymáchal. len tak-tak som ho zachytila 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre