Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

wien
21. mar 2009

😀 😀 😀 dobrý je lacko 😀
daj šálku inde a ďalej skúšaj, neho to raz prestane baviť, keď zistí, že sa nič nedeje.
1,5 l vody treba vypiť nalačno ešte pred umytím zubov. je to fuška, ale vraj to pomáha od mnoho chorôb. som to písala asi 2 stránky dozadu alebo tak nejak.
brú noc 😵

greguska
22. mar 2009

ahojte maminky, peknú nedeľu prajem !

sme sa neukázali od stredy, bo tu bola moja mamina, vo štvrtok som bola na tom školení, mimochodom, ďakujem za povzbudenie 😉
jasnačka, že to dopadlo fajn, ja som bola viac v strese ako maťko s babkou. tí sa pekne hrali doma, spinkať ho dala mama do kočíka, ani mlieko mu nechýbalo 😉 a po prvom školení volám, že ako, či idem aj na to druhé, a oni že jasné choď, nám je tu fajn 😉 takže som to celé absolvovala, mám to za sebou na jeden šup, tak super 😉 síce stratili jednu topánočku, tak teraz maťko špičkuje, obchod s tými topánočkami je otvorený až v pondelok, tak pôjdeme kúpiť nové. takže maťko bol spokojný, vydržal bez mliečka 10 hodín ! tak by mohol aj v noci, nie ? 😀 😀 😀

no mamina tu potom zostala, aby sme ešte niečo z toho účtovníctva urobili, a včera pre ňu došiel aj môj ocko a braček, zobrali aj moju babku, tak sme tu boli celá família, síce len pár hodín, ale som rada. však babka má už 78 rokov, malého nevidela od nového roka, bo sme sa akosi od vtedy nedostali do žiliny 😅 čiže sme sa tu všetci povytešovali a poobede všetci odišli, tak už si zase gazdujeme s maťkom sami 😉

trochen sa mu poposúvalo to spanie, keď mal zmenený režim kvôli návšteve, no však aj tak sa bude ten čas meniť, tak až potom s tým budeme robiť poriadky 😉
v noci vstáva furt podľa nálady, a celkovo málo spí ☹ však si tiež stále hovorím, zdravie je prvoradé, vyspíme sa snáď niekedy inokedy 😉

papáme tiež celkom dobre, najradšej je s nami a to čo máme aj my 😀 minule mi zjedol polovicu ryže, čo som mala na tanieri 😉 no nech len papká 😉

a začíme pomaly chodiť, myslím, tak že ho držíme za obe rúčky - naučil sa krokovať, doteraz len stál ako stĺp 😉 ale v postielke sa ešte stále sám nepostavil, však mi aj celkom vyhovuje 😅

ani som neprečítala, čo máte nové, ak bude trochu času, tak to dobehnem 😉

ale gratulujeme všetkým oslávencom, nech sú zdraví a poslúchajú 😀

a dúfame, že nikto nie je chorý, ale ak náhodou hej, tak skoré uzdravenie 😉

dididi30
22. mar 2009

ahojte

wien tu tvoju kuru som vyskusala uz 2 krat 😀 no a predstav si, pekne som vypila prvy den, tak po 2 hodinkach som sa najedla, teda ja som vlastne ani chut nemala, ale dala som si taky malinky kolacik po 2 hodkach druhy po hodke obed a po obede som to vsetko vygrcala 😕 😅 no ked pojdem takto dalej, ostane zo mna kost a koza 🙄 no ale teda po tom vracani som si dala len jabko a banan a vecerala , o siestej, podotykam, nemala som vobec chut jest
dnes som zase vyskusala , chvala bohu vsetko ok, ale ako pise radka, normalne svalovka ci co 😕
jaj a toto som chcela, vcera som cikala 3 krat a dnes vobec, teda az tak na obed 😅

juj aby a ja som taka ukaslana, strasne ale prestrasne, sirupy mi nepomahaju ☹ zajtra idem k lekarke, lebo keby ste ma poculi, ako keby som vyhulila 40 cigariet 😠 teraz mi otec hovoril,ze ci nebudem mat stitnu zlazu 😕 ze aj on to tak mal a toto mu zistili, co poviete moze byt? lebo ani sprej na astmu mi nepomaha 😒

a cudujem sa tomu,ze thomasko je napriek moj kaslaniu zdravy, klop klop

tak zatim caute, prisla mi navsteva 😉

dora01
22. mar 2009

didi ahoj, mozes to mat aj od stitnej, ale ludia vacsinou pocituju bud take tlaky, alebo akoby sa im chcelo odkaslat a nedari sa im. Chod k lekarke a sprav tam poriadny rambajz alebo histericky zachvat, nech s tebou konecne daco robia a poriadne ta vysetria 😉 Drzim palec.

my vsetko v pohode, vecer dojde moja mama, lebo muz ide na tyzden prec tak navrhla, ze nas pride na par dni pozriet, sak tu nebola od jesene 😕

dididi30
22. mar 2009

radka, hej? no ja toto mam, kaslem kaslem a nic sa mi neodtrhava ☹ doslova ma dusi a skriabe v hrdle, ale to mam dlho a oni,ze astma, mozno jedno s druhym a posledne dni sa citim uplne slaba, normalne som malemu musela vcera urobit nutrilon na dobru noc, lebo som si dala dva paraleny 😒 spal dlho, len nad ranom pytal, tak som mu dala cici, co uz s nim
no a tlaky mam a riadne, mam problemy s tlakom 😒 😒
a diky zajtra budem pouzivat lekarske vyrazy v angline 😕 😅 tak si urobim radsej zoznam, aby som netrepla a neukazovala ako male dieta 🙂
fiha a to tak dlho si nevidela maminu? no nieje cas, co narobis, dnesna doba, ble.......

inak predstavte si, tamca sa v skole uci posunkovu rec a ja som o tom nevedela 😅 a aj spanielcinu 😀 , no ked tu su taky slahosi, nic nepopedia a neoznamia, dokonca odcitava a scitava do desat a ja ze furt len citaju , no a matika jej ide lepsie ako citanie, no nieje po mne 😀

alica147
22. mar 2009

ahojte 🙂
som tu len na skok

Všeeeeeeeeeetkooo naj naj naj a hlavne zdravíčko želám Hanulke 😵 😵 😵 😵 😵 aj Michelke 😵

didi takáto si ty chorá? 😕

zuzpolka
22. mar 2009

ahojte 🙂

ja tiež želam všetko najlepšie Haničke a Michelke 😅 nech su stale zdravučke 😉 🙂

dididi, woooow ty si grcala z toho? 😕 juuuj, no ja som to ešte neskusila,,, uvidim možno sa aj ja na to dam 😒

dididi30
22. mar 2009

no baby takto, mam strasne tlaky , ja som sem ani vcera nesla, nevladala som vstat 😢
dusim sa a vobec nic nevykasliavam 😖 ja neviem co to je, proste vrchol mojej nekonecne opakujucej sa choroby a to som zaockovana 😒

sakra, taka som sebecka ka na hanku a misku som zabudla, vela zdravicka 😵

zuzka ja som zase grcala, ale to preto,lebo som nevedela zastavit kaslanie, to je podla mna preto 😒
no ale vyhoda je v tom ,ze mi nechuti jest 😲 😅 alebo sa mi ztiahol zaludok 😀

juj smejem sa, ale taky mam oprskany monitor 😝 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dora01
22. mar 2009

vsetko najlepsie oslavencom, cmuky cmuk posielame 🙂

dora01
22. mar 2009

lacko uz spinkaaaaa 😀

didi,
vsak mi k nasim chodime casto, len mamina nebola u nas dlho, tak som to myslela 😉

nie si vobec sebecka,ja sa ti ani necudujem, ked som bola v anglicku, to len 2 mesiace, tak som mala najvacsi stres z toho, aby sme neochoreli a nemuseli ist k doktorovi, zlate slovenske zdravotnictvo 🙂 , co som pocul;a len na stazi od doktorov co tam robili , tak som mala dost, oni su strasne skostnateli, 100 rokov za opicami....

tak drzim ti palce, aby si sa dopatrala tomu, co ti vlastne je, potom napis 😉

len tak pre zaujmavost, zmeraj si pocet pulzov (tep) za minutu v pokoji a napis mi 😉

dididi30
22. mar 2009

radka ani nie 100rokov za opicami, ale oni bezdovodne, alebo len na ,,nejaky kasel atb nedaju, musis to mat dlhsie...od malicka deti otuzuju, no a .,,preziju len silny jedinci, teda komu nezaberie otuzovanie ochrnie, preto tu je tolko na vozickoch 😵

idem to skusit 😉

dididi30
22. mar 2009

radi, no raz som mala 89 a druhy krat 80, to je tusim dobry, ale ja mavam vysoky ten vrchny, ci ako sa to povie.. 😖

dora01
22. mar 2009

to je ce;lkom ok 😉

tak sa drz, ja idem cvicit 🙄 😀

dobru nocku

dididi30
22. mar 2009

dobru, ja sa idem dusit ☹ 😢 😔

kostri
22. mar 2009

ze baba prebytocna 😀 😀 😀 😀 zdechnem 😀 😀 😀

nazdarte!este som vas nedocitala a vy uz mozno aj spite 😔

gogos
22. mar 2009

ahojte kocky, vam vstupujem uplne nadrzaka do debaty, ale chcem vas poprosit, ktore mozte a nemate tam svoju favoritku, PROSIM zahlasujte za mna, som cislo 12

http://www.jemnemelodie.sk/zmenaren

velmi pekne dakujem

kostri
22. mar 2009

sak ste toho tolko popisali nemozem ani reagovat,bo si velky trt pamatam 🙄

tak vam len oznamujem ze sme zdravi,mame neska devat mesiacov 😵 za gratulacie dakujeme 😵
aj miske zelame vsetko najlepsie 🙂

katka,aj mne hanka padla uz dva krat..tomu sa asi neda zabranit,aj ked sa ako snazis 😔 to je sekunda 😔
gregus,super ze ste to tak zvladli!a aj ja ked som prec,hanke mliecko nechyba 😕 akoze je taka nespokojna,ale volako to zdy dobacuju moj muz s moju svokru violku 🙄 😀

gali,viol ma tez stitnu zlazu a grhle tak nasucho 😕 veru chod tam narobit rambajz tym dochtorom 😠 😉

aj wien mi neco pisala sakra 😒 si neviem spomenut co 😔 a tento hnus pomaly mi tak lajbavo nacitava ti stranky 😠 juj napalena som 😠 😀
tak nevjem co som to este stela..na ip odpoviem nekedy istotne,ale cilkaj volako nestiham 😖
inak mame tu novu postel 😲 jaaaj parada 🙂 akurat ze muz sa rozhodol ze bude spat s nama 😖 tak som sa prvu noc moc nevyspala 😖 ale od polnoci som si dala stuple do usi a bolo to ok 😵
som par noci pred tym ako sme mali kupit tu postel zacala ucit hanku na postielku a odvtedy vstava len dva krat za noc 😕 o dvanastej a o stvrtej😕 a ja sa kazdu chvilu strham zo spanku jak taky dilino,a strkam ruku do postielky cez mrezky,ze ci dycha 😨 😔 tak som zistila,ze jej vobec nechybam ☹ bo napapa sa,pelozim ju do postielky a spi..som ju asi rusila,zato sa budila ☹ ale nekedy nadranom ked ju prekladam,tak nechce byt v postielke,dam si ju k sebe 😵 postel je jak letisko,tak sa mestime 😵

no moc som toho nepopisala,hovorim,setko som pozabudala 😖
hanka sa uz stavia na nozicky,vie povedat papa 😵 pekne cika aj kaka do serbla,ma pred sebou hrazdicku a neska sa po nej vytiahla na rovne nohy a serbel prilepeny na ritusu 😀 😀 😀

tak idem,muz uz drichme,avojte,setko som poctivo precitala,ozajski,ale nemozem na setko reagovat,tak mi prepacte,tesim sa ze som vas troska videla,zas sa stavim 🙂
avojte,pekne posluchajte svoje deticky 😀

kostri
22. mar 2009

jaj este ,radka,my hippky nedavame ani rybu som este nedavala,ale tak viem ze od desiateho mesiaca sa moze davat.ale to zas kde ako napisu a ktory doki ako povie 😝 😀

a gali,nam idu zubky tak, ze ked ma hanka pusti do pusy 😅 co je tak dva krat do tyzdna 😀 jej to cele prehmatam a kde je taky hrbolcek vystupeny a take ostrejsie,tak tam jej za par dni vyjde zubok 😉

a nejaka nova junovka sa pytala,ci nam deticky stvornozkuju..hanka nestvornozkuje,ale ucime sa pomaly si sadat 🙂 ked lezi,len tak jej podam prsty a ona sa zachyti a pekne sa podoprie rukou a si haca 🙂 jaj tesim sa 🙂

cmugance,paa

wien
22. mar 2009

ahojte. no didi, ináč aj mňa z toho skoro naťahovalo 😅 ale ja som to ustála. ale som si všimla, že potom sa mi odlepujú dosť hlieny - viac, ao zvyčajne. ale upchatý nos mám stále aj tak 😒 v polke apríla idem našťastie konečne na alergológiu, tak uvidím, čo mi predpíše, keď kojím. ja som ráno tiež jedla len z povinnosti 😅 ale ja som rozožraná, mne by žrádlo asi chýbalo 😕
a to s tými vozíčkarmi si nemyslela vážne, či hej??? 😅 no deeeees 😀 ešteže som na slovensku. ja by som isto mala aj 2 vozíky, nie som na otužovanie 😲

hanke aj michellke všetučko naj k 9 mesiacom 😵 nech maminkám robia len radosť.

dididi30
23. mar 2009

caute 😀 😀 😀 😀

baby nam sa prerezal prvy zubok 😵 😵 je uplne malilinky, ale uz aj cinka, ked zucka lyzicku 🙂 no akurat od rana 2x kakal, inak ziadne problemy, zatim 🤐 dufam,ze ani nebudu, tak ako tamce sli ani sme nevedeli 😉

tak jarka, mame to s tym zubkom tak ako pises, cize onedlho sa vytiahne a bude to zubcek ako svet 😀

wien, no mna natahuje bo ruhlilm ako tuberak 😠 a porad vsetko von ide 😒
no a vies co by si mala skusit? nasla som na nete,ze na suchy kasel je dobre teple mlieko v nom rozpustena lyzica masla plus med 😉 no a fajne sa mi odtrhava, uz to nieje take drazdive, ale stale ruhlim 😒
a tiez ma stve,ze nic somnou neurobia ani mi nebudu moc nasadit, kebyze mi nieco zistia, bo kojim, ale ak bude treba, tak s tym seknem, teda stopnem kojenie a budem sa liecit, lebo ja uz fakt nevladzem, vlastne od tehu sa takto trapim ☹

a dnesnym oslavencom posielame pusinky 🙂 a ktoze dnes ma, ci nema? 😅

zuzpolka
23. mar 2009

ahojte 🙂

Mariankovi želame všetko najlepšie, vela zdravička 😉 🙂 a ešte niekto ma dnes? 😕

Bože u nas tak hrozne fuka a prši 😠 😠 😠 na nervy,,,kedy už bude konečne to teplo 🙄

Viki prave zalomila, no dufam, že bude hajať čo najdlhšie 😀

prajem vam pekny den 😉

kikaamajko
23. mar 2009

Ahojte, Zuzka dakujeme za gratuláciu 😀
Aj mi vinšujeme Haničke a Michellke a Mjko im posiela pusinku. 🙂
U nás fučí , sneží a dotoho svieti slnko. Paráda. Majko sa rozhodol že výročie oslávi čo najviac a tak vstal 4.45. Skoro ma porazilo. 😝
Boli sme vonku pozerať ako tato kuje koňa susedovi a ako tečie potok, potom sme kus starú trávu trhali zo skalky, Majko jej teda viacej zjedol, no ale čo už, bol celý happy.

dididi30
23. mar 2009

ved aj ja som vinsovala, no ale ked nieje vidiet, tak teda este raz, mariankovi vsetko naj k 9 mesiackom a onedlho bude s nasim tatkom oslavovat meninky, ci aj s vasim? 😀

a ja som napisala nieco uplne nove a nik si to neprecital, sak dockajte 😝 😎

flori
23. mar 2009

ahojte 🙂

gali
blahozelame k 1.zubku 😀 😉

Hanicke,Miske a dnes aj Majkovi vsetko najlepsie,vela vela zdravicka 😵 😵 😵

flori
23. mar 2009

gali
a co dnes ten lekar,uz si tam bola??

dididi30
23. mar 2009

flori dakujeme 😵

no nebola, som objednana na zajtra, som zvedava, dusim sa nenormalne, unavuje ma to 😒
ale furt sa len stazujem 😖

dnes mal thomasko slavnostny obedik,alebo skor polievocku, dala som do nej morcacie masko, zemiacik, cukinu,
porik, joj to bola dobrotka 😝

thomasko kakal 3x inak v poho, len ma furt volaco v puse, len aby neteplotoval 😉
boli sme dnes u lekarky podpisat nejake papiere a som jej hovorila,ze thomaskovi vysiel prvy zubok a ona na to,ze mu mam zacat ten zubok cistit a kupit fluoridovu pastu 😅 a ze ci ho z nej nebude boliet brusko a ona ze nie, ze v poho 😉 ale on miluje kefky tak ci tak, mozno vdaka nim sa mu prerezal zubok 🙂

emili a vy ako ste zdravi?
a greguska co je je s nou?

graziela
23. mar 2009

Ahojte,
Didi, tak pozeram, ze teba to riadne lapilo...to si na tom podobne ako ja, hoci kazdu trapi nieco ine...ja mam od porodu problemy (teda uz par rokov, ale teraz sa to zhorsilo) s chrbticou a klbami a tiez sa trapim bez liekov...povedala som si, ze zatial mi je kojenie prednejsie...lebo ja uz mam dokonca asi polroka lieky na 2 mesiace ulozene v policke, ale stale to odkladam...a neviem, kedy na to budem pripravena, aby som Jurka odstavila...uz som si hovorila, ze este asi tak mesiac, dva...ale potom som si povedala, ze v lete by to bolo super, keby som este kojila, ze by mal aspon pitny rezim a keby sme niekde isli, nemuseli by sme so sebou vlacit flasky a pod...bolo by to praktickejsie, len vytrcit cicu a bolo by...takze vobec netusim...ale na 2.strane zasa, chcela by som byt v lete uz aspon trosku fit a v tom by mi prave tie lieky mohli pomoct...ucinok je tam tak ca.2-3 tyzdne od zacatia liecby...tak ja neviem...
A gratulujeme vsetkym oslavencom a samozrejme Thomaskovi k 1.zubku... 🙂
Ja neviem, ci nasho Jurka netrapia uz horne dvojky, dnes je akysi ospaly...doobeda spinkal 1,5hod, aj poobede, a teraz bol tiez akysi nervoznucky, tak som mu dala cicu a zaspinkal...manzela mam na nocnej, pride az rano...a mame tu na navsteve svagrinej synatora, rovnako stary ako nasa Saska, tak sa hraju v izbe...
Dnes u nas navalalo zasa kopec snehu...mna uz asi porazi...este vcera to vyzeralo tak, ze konecne by uz mohla aj jar prist a v noci opät vystrajalo..len som rano cucala z okna, ze to co je 😨

dididi30
23. mar 2009

grazi, to ano, viem ze tiez je to tazke s klbami, ale vies, nevies si to predstavit ako ma dusi, normalne sa nemozem nadychnut len polihujem, som totalne vystavena, nespim, nejem a kazdu druhu sekundu kaslat a nie a nie prestat, rosprskavam to tu vsade pookoli ,riskujem zdravie mojej rodiny, ja som tiez za kojenie, ale toto je kapanek ine ako klby, maly sa mi v noci strhava, co tolko kaslem a sameh ho nenecham, nevhladzem chodit ani po schodoch a mame ich tu neurekom a ked ti mam povedat pravdu, mne nic fakt nic nepomaha, vies kolko sirupov som vypila, mala tom atb davam si inhalator a nic, ziaden klud, skusam nedychat, potom sa neviem dokaslat, az ma napina, proste jednoducho, prestanem kojit ak bude treba, lebo astma ci stitna zlaza tiez nieje strande, najma neliecena a tu v anglicku to je strasne, tu sa mi bola este aj atb dat...
a dik za gratulaciu, som na to hrda ako vy predtym 😵teda na prvy zubok 😀

jaj baby a neflakajte to tu, xixi

zuzpolka
23. mar 2009

ahojky mamule 😀

dididi gratulujeme k prvemu zubčeku 😅 vitajte v klube zubatych 😀 😀 😀

Vikinke sa tlačia dalšie a dalšie zubky 😒 dnes kvoli tomu prvy krat hrozne plakala ☹ normalne zachvat plaču dostala, chdatko asi ju to moc bolelo... 😔 teda myslim, že to boli zubky, bo si pri tom stale pchala prsty do pusy 😖

juuuj baby tak som sa prave najedla,,,,hrozne somnou aka som nenažrana 😠 😠 😠 ako sa poznam ešte vytiahnem niečo sladke k panelaku 😠 😀 😝

dudri
23. mar 2009

ahojte baby

gratulujeme marekovi(wien), hanke, marianovi, michelle... 🙂

hlasim Katka vcera prerezavala prvy zubok,
stale drzala nejaky dreveny predmet do pusy, vcera prvy krat som ju videla ako silno kusala poharik s naustokom... a podala som ju desiatu lyzicku, zavazdala a drzala lyzicku v puse...inak dobra

Povedala som manzelovi aby kupil saty pre Katku- jej prvy zubok 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre