Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

lucia31
6. jan 2009

..a kde je kosticka, ha?
babulky, dam vam paradny receptus na pohankovu kasu..ja som si ju nazvala "nutelka", lebo ma peknu hnedu farbu, krasne vonia a skvelo chuti..bez problemov ju zje aj Janko a to je uz co povedat...
takze susene slivky si dobre umyte pod teplou vodou, dajte do horucej vody, povarte asi 2-3 min., pridajte pohanku a uvarte do makka, kym sa nerozpadne, ta pohanka 😉 ...potom to uz len pekne rozmixujte s bananikom, postraste stipkou skorice /nemusite/, je to paradna mnamka...este pozor, v hrci nech vam ostane aj trochu vody, aby ked to budete mixovat, nebolo z toho lepidlo..musi to byt pekne vlacne...
jankovi do toho pridavam este biely jogurt,no, fajnotka....
nabuduce vyskusam so susenymi marhulami...
a pekne pohanku papajte aj vy, obsahuje rutin, dobry na cievy, aby vam zilky nepraskali 🙂
a pre deticky je pohanka velmi zdrava, obsahuje bielkoviny podobne zivocisnym a neduzive deticky vraj po nej dobre rastu 😉 no, ale tu asi take nie su 🙂

alica147
6. jan 2009

eri 😀 😀 😀 😀 😀

erika26
6. jan 2009

alica mám nejaký výpadok,ale ty si lekárka alebo niečo také? ked hovoríš že pacienti?

lucia31
6. jan 2009

no, super alica, jasne, ze Mirusko to zvlada bez problemov 🙂
ano, sijem aj plienky aj vlozky do nich, uz mam pripraveny strih na dalsiu,Haipa daipa, ci ako sa to vola 🙂 chodim po byte s noznicami ako vlcica a snorim, co nepotrebne by som rozstrihala 😀 ze by muza? 😀

alica147
6. jan 2009

luci 😀 😀 😀 😀 😀 😀 muža zrovna nééééééé ale tričká jeho možeš 😀

erika diplom.psychitrická sestra,robím psychoterapiu závislých

alica147
6. jan 2009

luci dík za recept musím vyskušať 😉

nevieme čo je s Kostri ☹

pondelok
6. jan 2009

ahojte maminy
no nam tie zubky robia tiez neplechu, nase nocne spanie je hruza, teda ako kedy, ale nie je to co byvalo, ze zaspala o 20 a zabodila sa o 7, a teraz sa jjej tlacia i vyrchne, tak ucite viete o com pisem, inak sme zdravi, mala ma cca 8 kg, ale pojdeme do poradne, tak to bude presnejsie, zajtra by sme mali ist plavat, tak uvidime ci to bude..no my sme zacali s takou malou dietkou s manzelom, ziadne prezieranie 😀 ako na vianoce 😀
no mne Michelle spi vonku aj 4 hodky, ale iba vonku, uz spi len dvakrat za den, to asi v skratke vsio. pa pa

lucia31
6. jan 2009

jeej, alica, pridem sa lieeecit 😀 inak, aj moj muz sa venuje tejto problematike

suzie
6. jan 2009

Caute junovky, dlho sme tu s Terezkou neboli, a vidim same nove tvare, iba sme sem nakukli pred kupkanim, kym nam tatinko napusti vodu do vanicky. Vidim, ze kazde junovciatko je ine,... my mavame noci tiez celkom zaujimave, mala byva hore dost dlho, od desiatej do dvanastej zalomi nocnym spankom a potom uz potiahne tych sedem hodin v kuse, ale asi sa to zmeni ked nam zacnu rast zubky ako vas citkam ☹ , no ved uvidime...

alica147
6. jan 2009

luci fakt?čo rrobí?

pondelok ahoj 🙂 nechávaš teraz v zime aj 4hodky malú vonku? 😕 ja chodím teraz ta kna hodinu max hodinu a pol von

suzie
6. jan 2009

...Terezka je uz "cista, vlacna a vonava" 😅 este sme sa vas prisli spytat ako obliekate drobcov ked je vonku okolo nuly... My davame body s dlhym rukavom, pancusky a ponozky, na to teply flisovy overal a na to pleteny svetrik, navrch hrubu zimnu kombinezu a do kocika deku (mala je nou dvojmo zakryta). Obcas ma chyta panika, ci je dobre oblecena, ale studena nebyva, tak je asi ok. A tiez riesim dilemu ze ako dlho s nou mozem byt vonku... Ako ste na tom vy?

dididi30
6. jan 2009

jej ako sa to tu pekne rozbehlo vitam luciu 😀 😀 😀 sak aj my na teba myslime 😵 😉
tak sijes sijes co? no , mala by si si obchodak zalozit 😀 😀 😀

alica147
6. jan 2009

suzie ahoj,zdravím Nitru 😀

my máme oblečené asi toto:body s dlhým rukávom,hrubý pulovrik,pančuchy,ponožky,overal zimný,rukavice čapica a v kočíky hrubá deka pod fusakom,fusak a v nom ešte taká lahšia bavlnená prikrývka no a hrubá deka na fusak a nánožník.bývame vonku tak hodinu max hodinu a pol.
bývaš priamo v NR?

dididi30
6. jan 2009

suzie, no asi oci vygulis ale ja davam body pancuchy mikinka a sup na to overalik a prikryvame sa teplou dekou a pod dekou je tepla vlozka do kocika 😉 neprehanam to, neobliekam moc 😉 inak aj tu v anglicku je kosa pod nulov, co tu nebyva zvykom 😉

luci, pocuj a stavim sa ze si uz sijes aj vlozky pre seba 😀 😀 😀 ked to pride tak aj menstruacny kaliskok budes pouzivat, ked si uz taka ekologicka 😀 😀 😀 😉

alic ja od teba nemam daleko, tiez som mala statnice zo psychologie, sak sa aj prejavujem nie? manipulacia s ludimi to je moje hobby 😀 😀 😉

alica147
6. jan 2009

no nevím didi či zrovna manipulácia je v psychologii prípustná 😀 😀 😀
aj si niekedy robila niečo vo svojom vyštudovanom odbore?čo máš vlastne akú školu?

lucia31
6. jan 2009

alica, donedavna robil riaditela centra vychovnej a psychologickej prevencie,venuju sa tam mladym zavislym alebo experimentujucim s drogami a kadecim inym..teraz sa pretransformovali na krizove centrum, cize aj tyrane detim,matky atd..
aj Tamca spava vonku, aj ked je poriadne pod nulou, a tu na Liptove je teda riadna kosa..Tamca ma oblecene body s kratkym rukavom, natelnik s dlhym rukavom, hrubu flisovu bundicku s kapucnou, frote pancusky, teple ponozky, na hlave bavlnenu ciapku, nie nejako extra teplu, lebo na nej ma este kapucnu z bundicky ...na a takto naobliekanu ju este strcim do flisoveho podsiteho overalu s kapucou...av kociku mame teply fusak, pod nim poskladanu flisku deku a ked je fakt kosa ,minus 10 a viac, tak este navrch deku...ked spi viac ako 3 hodky, tak ma akurat tak ladove licka, ale nostek ma teply a aj vsetko ostatne 😉

suzie
6. jan 2009

Ahoj alica, (krasne meno 😉 ) byvam priamo v nitre, nechodis s malym plavat do hviezdice?
dididi negulim, praveze nasa mala tiez nelubi byt moc teplo oblecena, ani fusak este nepouzivame a asi ani nezacneme 😲 aj tak to asi zalezi od drobca ze ako obliect, no nie? Kazde babo je ine.

lucia31
6. jan 2009

didi, neeeee, mooncap nieee /ale vyznas sa 😀 / , ja mam vyhliadnute nieco lepsie, pockaj, najdem a hodim sem link 😀

alica147
6. jan 2009

nie nechodím,ja už moja chodím akurát tak do roboty 😝

alica147
6. jan 2009

suzie no krásne meno je Alica som sa premenovala inak som Andrea 😀

suzie
6. jan 2009

Alica, a kde pracujes?

lucia31
6. jan 2009

didi, no, kukni ake krasne latkove vlozky, vsak to je radost mat menzes 😀
http://www.hajecek.cz/kategorie/20--pro_maminky

alica147
6. jan 2009

no tak si myslíte že v pohode možu vonku spať aj tri hodky?sa bojím že sa malý podchladí 😕

suzie
6. jan 2009

Ale ked maju na sebe nejaku tepelnoizolacnu vrstvu, tak by nemusela vadit ani dlhsia prechadzka, nie? A skusali ste uz s malymi v zime ist von aj bez kocika, napr. v satke alebo v nosici? lebo nas kocik moc sneh nemusi ☹ tak sa snazim najst nejaku alternativu...
Alica a ty si priamo z nitry?

lucia31
6. jan 2009

neboj alica, nepodchladi, ja mam odskusanu aj teplotu minus dvadsat 😀 ..pri Jankovi,aspon sa im spomaly metabolizmus a nepytaju jest 😀 ..ale ani to u nas nefungovalo 😝 🙂 ..ale musim povedat, ze do 3 rokov nebol absolutne chory, nepozname ATB, takze ma to otuzovanie nieco do seba..

emmillya
6. jan 2009

ahojte vsetky 🙂

vidim ze riesite obliekanie, tak mi body s kratkym rukavkom, triko s dlhym rukavkom, svetrik, pancusky, ponozky, overalik a sup do fusaka... 🙂 perla je to je mame fusak sirsi ako nanoznik tak si viete predstavit ten boj 😠 malej je uz teplo ja ju tam tlacim jak hurku /myslim ze to citujem gregusku 😉 / ale zapnem ju este do nanoznika 😀 ideme vykricane, spotene, ale stasne ze sme konecne von 😝

my vonku chodime celkovo menej ako ked bolo teplejsie, mala mi spinka aj doma / v kociari samozrejme 😉 / a ked aj ideme tak max. hodinku hodinku a pol 🙂

inak luci jezkovi oci na oko super, ale kto by to pral?! 🙄 😕 😉

dididi30
6. jan 2009

alic nic som nerobila akurat manipulujem so svojou rodinou 😀 😀 😀 😀 mam na UKF sociologia psychologia a uz nic neviem som totalna guma 😅 🙄 hanba mi 😅 teraz upratujem 😒 😀 😀 😀 ale neva zarobim tolko co doma taka psychoska 😉 😀

luci videla som to a vies co normalne ma to zajuma, len neviem ci by som nepretiekla a to pranie to ma odradza, sak muz by zosalel este aj toto vidiet sa povalovat niekde, ble 😀
inak by som to aj chcela skusit, totizto ja mam furt problem a ked som pribrata ako teraz tak sa tam dole normalne zaparim ☹ uz neviem co mam robit, ja bez intimky neexistujem, boze ja chcem byt volnaaa 😀 😀 😀 ale ta intimka ma zaujala, joj asi si to dam objednat, ako sa to objednava? 😀 😉 tak na april by som si to dala ked pojdeme domov 🙂

dididi30
6. jan 2009

luci aj my byvame tak dlho vonku a nie len maly alle aj ja 🙂 dufam,ze schudnem ked moje telo musi tolko v chlade pracovat 🙂
inak luci zacala som zdravou vyzivou, na rano vlocky alebo pseno, obed normalka a vecera len nejake caro bez cukru 🙂 citim sa skvelo a uplne lahucka, koncom januara nastupujem do roboty a tak verim,ze pri 2 hodinovom upratovani to pojde krasne dolu 🙂

alica147
6. jan 2009

adi ahoj 😀

suzie hej z Klokočiny 🙂

didi ná šak za také prachy by som aj ja išla upratovať,nemusíš tam nič riešiť,čistá hlava 😀 ale tá vyška asi ani mna neminie 😝 som si pred piatimi rokmi robila tu diplomovanú a dodnes lutujem že som tam zabila dva roky a nešla rovno na vyšku

suzie
6. jan 2009

alica, na klokocine som vyrastala, teraz byvame kusok od centra...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre