Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

alica147
20. jan 2009

malý sa dnes totálne rehlil ,som si kloktala hrdlo a pre neho to bola najväčšia zábava na svete 😀 😀 😀 😀

krazu
20. jan 2009

ilduska, no ja ledva dam do maleho 120 ml cajiku za den, ale ked mu rozriedim stavu hipp tak to by vypil celu flasu aj naraz 😀 😀 , davam mu slivkovu kedze ma problemy s kakanim a riedim mu ju vodou

krazu
20. jan 2009

alica, ja som dnes konecne videla ako sa davidovi prerezali horne dvojky 😀 😀 , nechcel si dat kuknut

a to ti verim ze sa smejkal, deti maju radi taketo veci, na mne sa smeje ked si rano umyvam zuby a mam ho v kupelke

krazu
20. jan 2009

ribizek, ja som minule skusila zase dat zmrazit zeleninku, ale spravila som to ako si pisala, zvlast druhy a celkom sa mi to pacilo, po rozmrazeni bola ako predtym 😉 😉 , takze si nieco budem aj mrazit a budem mat potom menej roboty

krazu
20. jan 2009

no kde ste , zase som tu sama

ilduska14
20. jan 2009

krazu,no to daj kvapku hippu a liter vody 😀 .Ja som ešte šťavy neskúšala.Je to už v takom veku v pohode?

dididi30
20. jan 2009

iduska, urobi si do pasu ci mas babu ci chlapceka, a kolko ma mesiacikov a aj albumik, no som narocna co 😀 😉

emili veru cica je easy 😀
hm nas pijaval asi 2 tydne z flase a uz nechce z flase uz len lyzickou, teda tie kase, ostatne len s lyzickou

alic kuik 😀

krazu
20. jan 2009

ilduska na flaske je od 4 mesiaca, tak hadam uz mozu stavy 😕

dididi30
20. jan 2009

alic aj ja budem kloktat 😀

inak my mame miesto vody cicu, on jej moc neda a caje a stavy nemusi 🙂 ani mu nedavam

dididi30
20. jan 2009

zuzka mozu od 4 mesiacov 😉

krazu
20. jan 2009

didi, ja malemu robim sypany ovocny caj a stavu tak raz za dva tyzdne,
ale cista voda aj tak naj

ilduska14
20. jan 2009

dididi a čo by si ešte nechcela? 😀 nemám zatiaľ ani poriadnu fotku,lebo všetky sú v blbom formáte,musím to niekedy upraviť a pridám

dididi30
20. jan 2009

idus no, som zvedava 😀

zuzka, jasne vodicka je naj,ved este kojis nie? 😉

krazu
20. jan 2009

ano kojim ale vacsinou v noci a rano

greguska
20. jan 2009

kuk 😉
maťko ešte nespí, rehoce sa tu na mňa z postele, pritom si tak cmuká akoby tu niekto chrápal 😀 inak to robí dnes poobede furt. a pritom sa ešte vála hore dole po posteli, ohrýza vankúš aj perinu. úúha teraz nejako stíchol, no tuším tlačí 😀 takže ešte bude raz prebalovať, no ešte že sa mi dnes nechcelo kúpať 😅

emmillya
20. jan 2009

riesite tekutiny? tak my len minimalne , naratala by som len mozno 20 ml vodicky , stavy som este neskusala a cajik moc nemusi 😒 tak sa jej snazim dat troska vyvaru do zeleninky k obedu 😉 no v lete pila caj ako duuuha tak neviem cim to je

ilduska14
20. jan 2009

didi a máš fotku 😀 ,len nie mojej malej,tú niekedy pridám do albumu,ale musím upraviť 😉

krazu
20. jan 2009

emillya asi oni male kotuhy vedia kedy su smadne 😀 😀 😀

dididi30
20. jan 2009

gregus, ty kupes kazdy den? ja nie

dididi30
20. jan 2009

idus jej, krasne 😵 tesim sa na dalsie 😉

krazu
20. jan 2009

no idem ja spat 🙂
ahojte

greguska
20. jan 2009

zuzka dobrú nocku !

gali, doteraz som kúpala, ale na poslednej poradni mi povedala, že má maťko trochu suchšiu kožku, dala nám aj olejik do vane, tak kúpem každý druhý deň.

inak bol práve slušne pokakaný. ale mal zelenú stolicu 😕 to máva len keď papá špenátik, ale ten už týždeň nemal 😕 tak neviem, čo to teraz znamená.

momentálne sa háda s mastičkou na prdelku, no zlatý bobček náš malinký 😀

dididi30
20. jan 2009

gegus , no to mozu byt zuby allebo predne mliecko, z toho byva zelena stolica alebo spapal nieco co mu vadi 😉

malicky sa hada?? tak ho pozdravujeme, nas sniva, hadam nieco pekne 🙂

ok idem hajat 😵 dobru nocku 😉

greguska
20. jan 2009

maťko už tiež spinká, išla som za mangim, že hodíme reč no a zistila som, že ten už tiež sníva 😉

no snáď mu len niečo trošku inak potrávilo, uvidíme ako bude kakať ďalej.

tak aj vám dobrú nocku, ja tu ešte čo to pokukám, akosi sa mi ešte nechce spať.

alica147
20. jan 2009

ahojte čo ste tu 😉 a dobru noc tým čo išli spinkať 😢

my pijeme tiež čajík, hipp 😖 šak sladký je no, ale iné piť nechce a kedže niečo piť musí ked som v robote tak mu ho dávame, vypije tak max do 2dcl denne

a kupeme sa tiež zväčša každy druhý den

alica147
20. jan 2009

Maťka tiež si už išla hajať?

alica147
20. jan 2009

no idem aj ja hajať, dnes ráno zaspala 😝 dobru nocku všetkým 😵

lucia31
20. jan 2009

ahojte moje mile mamulky 😉 velmi ste mi chybali, no skolila ma taka neuveritelne silna angina, aka este v zivote nie, takze ak si tu niekto myslel /didi?!!! 😉 /, ze nebodaj to tu flakam preto, lebo sijem, sijem, sijem plienky , tak bohuzial nie, to az ked sa dam do poriadku 😉
takze, minuly tyzden dovliekol Janko zo skolky nejaky virus, on mal dva dni teplotu, cervene hrdlo, ale preliecila som ho doma a bol fit..no a ja sa rano zobudim s hlavou ako tekvica, mandlami ako snehove gule /nielen velkostou, ale aj farbou/, cize, biele, no hnusna hnisava angina..nevladala som ani chodit, nic, horucky, zimnica, po byte som chodila v dlhej paperovej vetrovke 😝 😉 a keby mi neprisla pomoct mamina, tak Tamarka hadam aj umrie od hladu...ta je nastastie a klop, klop, klop, ok....no,takze som skoncila na peniciline, ktory zabral az za dva dni, na perach sa mi urobil herpes, boli ma ucho, to by som este nejako prezila, ale prisla som takmer o mlieko 😒 teda, kojila som uz len z praveho, bolo to uplne v poho, mliecka vela, z druheho odsavala, tiez dost a naraz takmer nic..Tamarke neslo, tak sa zacala nervacit, hryzt, ze sme s kojenim skoncili..nechcela cicu ani vidiet, tak len odstriekane z flase, esteze som mala nejake zasoby v mrazaku...povedala som si, ok, tak si budem odsavat, lenze ked som mala zimnicu, tak pri predstave, ze sa vyzleciem do tricka , som skoro umrela...ale premohla som sa , sadla som si na vanu, nohy do horucej vody a slo to....za den, len 600ml z oboch, co niekedy bolo len z jedneho...ale stacilo to na dennu davku..vcera sa mi ale zlomila /uz zase!/ odsavacka, hned som si objednala nahradny diel, ale dojde az za dva dni, tak dovtedy som nahrataaaaaa...rukou neodsajem ani povicu toho, co odsavackou, ide ma porazit, konecne som celkom k svetu a este toto....no, ale hadam to nejako dokrkame, dnes som jej zase skusila ponuknut, nech si cucne, tak sa rozzurila, vystrcila tie svoje ostre zubadla, ze som hned skryla 😝 🙄 ...takze sme dokojili, amen..ale este zabojujem o mliecko, aspon do roka nech pije materske..potom uz nech si pije, co chce, teda nejake umele 🙂
takze tak, zienky moje..ale napriek vsetkemu som rada, ze Tamarku to nechytilo, a konecne sa ta moja leniva korytnacka zacala pretacat na vsetky strany 😉 ..sice v tom najnevhodnejsom case, ked som bola rada, ze zijem a nemusela pozeraz, kde je zase zalezena, ale aj tak som rada, ze sa dievka hybe a pregula sa aj celu izbu..aspon trochu zhodi 😝 🙂

graziela
20. jan 2009

Ahojte,
juuj, ako tak pozeram, sami marodi su tu ☹ ☹ ☹ Vsetkym prajem, nech tie bacily odidu co najskor tam odkial prisli a dufam, ze nepojdu cez Namestovo ☹ Lebo aj na nas sa vzdy cosi musi nalepit...hruza...som rada, ze aspon 2 tyzdne sme teraz bez atb a soplikov...nechcem ziadne take uz vidiet....
Luci,
tak Teba to teda poriadne chytilo a este taka smola s odsavackou...no, skus este zabojovat, aby si neprisla o mliecko...ja by som tiez chcela do roka kojit, no neviem...mam taky pocit, ze Jurko sa asi odstavi skor, ako budem ja na to pripravena...on je taky hlados, uz by najradsej papal vsetko to, co my...jemu nevadi, ze je prave nakojeny, zhltne cely chlebik len taky fukot...Ale mozno sa mi potom aj tak trochu ulavi, myslim fyzicky a po zdr. stranke, lebo teraz kym kojim, nemozem tie lieky na tu moju artrozu brat a teda sa stale trapim v bolestiach, len cvicenim si trochu pomaham...ale inac mi to bude nesmierne chybat, to kojenie....joooooooooj....
A este, dakujem za vyslovenie obdivu, hlavne mojho manzela, ako to vsetko zvladol a stale zvlada...viem, ze by ho kazda brala...ale ja ho nikomu nedam, je len moj a moj a moj !!!!! 🙂 🙂 🙂
Co sa tyka vahy, nas Jurko ma cca. 9kg, ak nie viac...je to veru ina vahova skupina, uz aby sa naucil chodit, aby ho nebolo treba nosit.... 😲 aaale, nie, ja som rada zatial, ze zatial m nemusim chodit v pätach, sedi alebo lezka si tam, kde ho dam...
Dnes som toho tolko postihala...manzel bol cez den v praci, bola som sama doma s malym...doobeda som si stihla pocvicit na rotopede, len takych 10 min, potom nejake uvolnovacky na zemi, zatial co sa Jurko hral na zemi na puzzlovom koberceku, fajne sa hral sam, zlatucky, kym spinkal (tych 30 min.) som sa stihla osprchovat, zacala som varit obed, medzitym Jurko vstal, pohrali sme sa, napapali, isiel spinkat, pozehlila som, isla som pre SAsku do skolky, cestou domov sme sa zastavili v cukrarni na kolacik, prisli sme domov, upiekla som pernik s coko polevou a kym dosiel manzel z prace (o 5), vsetko bolo hotove...sikulka som, vsak? teraz vecer som este citala knihu (zlaty kompas) a idem uz do hajan....najvyssi cas.... 😲
Prajem vam vsetkym dobru nockul...asi som tu dnes posledna....nezvyk....

emmillya
21. jan 2009

dobre ranko 🙂
luci tak to si ina bojovnicka 😉 velmi velmi ti drzim palce aby ste to co najlepsie a najrychlejsie zvladli. Hlavne s tym mlieckom 😉 Viem co to je bojovat s odsavackou o kazdy ml, vydrzala som 2 mes a mliecko bolo fuc. To bol ale uuuplne iny problem ako u teba. Velmi vam drzim s Tamarkou palce nech tu krizu prekonate. Chvalabohu ze malicka je OK. My maminy uz nejako vydrzime ze? 😉 Tak hlavne nech to cele rychlo prejde...

Grazi no klobuk dole aka si sikovna, myslim to uprimne... a celkovo obdivujem vsetky maminky ktore s takou ladnostou zvladaju aj 2 a viac deticiek 🙂 no mam sa co este ucit 🙂

my sme mali celkom dobru noc, len mala stale plackala zo sna suchala si tvaricku, tak neviem, ci ju hneva nostek/co sa mi nezda/ ci zubky , no to len hadame 🙂 😝

ak su dnes nejaky oslavenci tak im prajeme vsetko najlepsie -hlavne vela zdravicka 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre