Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

kikaamajko
22. jan 2009

Ahojte všetci, dáko vás nestíham čítať, malý bol dnes dáky mrzutý, ale v noci celkom fajn.
Wien presne tak som robila jogurt a nedala som ho pod perinu ale na 3 hodinky do trúby ktorú som nastavila na 50 stupňov. A jogurt musí byť s čo najkratšou trvanlivosťou. Mlieko neviem aké, určite nie trvanlivé. Ak máš doma syridlo tak skús aj nátierkové maslo. Do 2 l mlieka daj 2 dc kyslej smotany, ale tiež takej čo má krátku trvanlivosť.Zohrej na 22 stupňov a pridaj syridlo. Nechaj stáť cez noc, zlej cez plienku a nechaj odkvapkávať aj 10 hodín. Ja ju ľúbim iba osolenú alebo ako bryndzovú pomazánku. 😉
Gali klobásky sa už údia, mňamky. 😀
Všetko naj želáme Haničke a Mišelke. Nech nám rastú do krásy.
Zuzi gratulujeme ku krásnemu kočíku. Určite sa tešíš. 😉 Lucia to si si teda vytrpela, chúdatko. Uzdrav sa rýchlo a gratulujeme k otáčaniu. Gaka tebe zase k narodkám, pekne to oslávte s mužíčkom.
Radka šťastnú cestu.
Idem rýchlo žehliť kým spí malý.
Inak začala som trocha cvičiť doma a tak som pribrala aj v páse aj na váhe, neviem ako je to možné, rozmýšlam či som neni tehotná, asi si radšej kúpim test.

kostri
22. jan 2009

jeej leni 😀 tak netrpezlivo cakame na vysledky testu 🙂 🙂 🙂 😉
mi chutky robis s tym natierkovym maslom 🙂 musim muzovi napisat do zoznamu nakupu 😉

kostri
22. jan 2009

inak baby ja som konecne dosla na to ako usetrit peniaze 😀 som sa neska po dlhej dobe vybrala na nakupy a za desat minut mi muz vola,ze som si nezobrala penazenku 😠 😀 😀 😀 no tak som usetrila 🙄

a viol mi vcera spravila prednasku,aka je sol pre deti dolezita,ze robim velku chybu,ze hanke nic nesolim,lebo sol je jedinym zdrojom jodu a ten je velmi dolezity pre cinnost stitnej zlazy 🙄 no,len aby ste vedeli 😉

emmillya
22. jan 2009

ahojte maminky 🙂

tak v prvom rade blahozelame Hanicke a Miske k sviatku 😀 😉 🙂 nech rastu maminkam a tatinom pre radost

my dnes noc klasika - kostri ano je to druha dievka do klubu nocnych buntosov 😉 dnes v noci dtto ako vcera. Sonicka sa furt otocila na brusko, zobudila a mrncala. Ja furt taka prehnana aktivita som ju otocila a pod. no a tuto noc som ju nechala tak a div sa svete pospala troska aj na brusku -no nie na dlho 😒 tak taky nocny folklor teraz doma pestujeme. No a nad ranom opat rev jak vrata -nakrmena, no proste nechapem takze co? rovna ciara do kociara 🙂
Inak kostri aj vy spite doma v kociari?

Dnes mala zjedla vyzivku s keksom sunarka a na obed kuracinku s porom a zemiakom - nie vela ale total pokrok 😀 Inak jak nechcela jest tak som jej tam dala asi 3 zrnka soli -nezabite ma 😖 ci jej to neochuti -ja som ju tam ale necitila vobec... osobne s tym nesuhlasim tiez ale ked neje tak uz skusam na co sa chyti...
Vidis kostri to by nas Viol asi vsetkych poucila a mna mozno aj pochvalila 😀

No a co sa tyka lozenia tak my ako bez kompasu -okolo vlastnej osi a smerom vzad 🙂 najlepsia vec na tom lozeni je u nas zuvanie puzzle rovno zo zeme 😝 mangel chyta nervy ,keby mohol tak to puzzle sterilizuje kazdu minutu 😀

Zuzi -casualplay je supis kociarik -normalne ti tak troska zavidim ale tak v dobrom 😉 pre nas bol drahy takze sme ho vylucili a ficime v tom x-landri co som ti spominala

Dudri super ze malicka nema zistenu poruchu sluchu - tes sa z toho, urcite z nej vyrastie sikulka uvidis 😉

Gali a vy ako? Zda sa mi ci si tu teraz menej? Je to kvoli chorobe? Aj detusky su chore ci len ty?

OK idem vas este pocitat - ozaj kikaamajko -tak ti budeme blahozelat ? 😉 🙂 🙂

kikaamajko
22. jan 2009

Jáj Violka zase nesklamala. 😀 😀 😀 😀
Jarka to s tou peňaženkou bolo tiež dobrré 🙂
Zajtra budem robiť test a teraz neviem či mi to nebude veľmi ľúto ked bude negatívny. Aj ked tak skoro som to neplánovala, ale potešila by som sa.

kikaamajko
22. jan 2009

Aha a ešte som chcela Wien, neviem či acidko sa dá spraviť lebo Ja ked robím maslo zo smotany tak to čo ostane tá tekutina chutí ako acidko. V čechách to aj volajú podmáslí.

flori
22. jan 2009

Velke dakujem 🙂 🙂 za tie rady ohladom gelov a kvapiek na dasna,pisala som to tak supom,lebo mala ma uz 2 dni zvys. teplotu,v noci buntosila,mrnci,zub ani jeden,tak mozno nas nejaky prekvapi,,,a muzik isiel do mesta,tak som rychlo potrebovala poradit,co kupit v lekarni,takze vsetko poznacene a skusime 😉

kostri,vdaka za super napad s dm kefkami,minule som okolo nich preletela,tak si pri nich spravim prestavku a vyberiem dake 🙂

emmillya
22. jan 2009

Flori uz asi neskoro ale my na tie zubky pouzivame gel Dentinox , davam ho malej sice malo ale ked je zle tak nacas pomoze 😉

Chcela som sa vas este opytat ako vam spinkaju deticky -teda co maju na sebe a cim su prikryte. Ja uz haluzim ci nie je pricina zleho spania u nas aj v tom ze mala je v spacom vaku a ked sa otaca tak sa do neho zakruti 🙂 Vak sme zacali davat lebo sa vecer casto odkryvala a ja som ju nejak extra hrubo neobliekala ... 😝

dididi30
22. jan 2009

caute hviezdy, neviem ci sa mi chce vas citat, ale ja nemam total cas, maly mi nespi uz cez den skoro vobec, tak si to vazte...inak mam co robit , vsade za nim beham, modrim mame zase o nieco viac, no katastrofa, dufam,ze schudnem 😀 😅
tak preto tu niesom casto emili 😉
a este moja segra je vazne chora 😢

dora01
22. jan 2009

cavte, cavte, uz som tu zas 😀

ja som normalne stihla sprvit palacinky na veceru 😀 ako nic preborne, ale je to vykon popri malom, dala som mu na zem varesku par misiek, tak mal co robit, popritom mi liezol pomedzi nohy a tahal mi teplaky 😀

emily, ja davam na noc pyzamko, take obycajne tesco, a na to prikryvku taku s umelym vlaknom, ziadna perina. on sa aj odkope, v izbe mame tak 19 stupnov, zatial nam nezamrzol 😀 😀 😀

jarka, zober tu tvoju svekrusu dakedy do poradne, nech ma trochu osvety 😀 😀 😀

emmillya
22. jan 2009

gali som si myslela ci nie su chorucke aj deticky ... Inak ked ti Thomasko nespi cez den tak si viem ten den predstavit. Mne ked Sonicka nespi tak je takaaaa nervozna ze mam s nou co robit aby som ju zabavila 😒 no mozno u vas to vyzera inak...
Inak dufam ze segra bude OK a ze to nie je az tak zle 😉

dora01
22. jan 2009

did, a co je tvojej sesgre?

dididi30
22. jan 2009

baby nechcem o tom pisat, lebo je to take deprimujuce ☹ budu ju operovat, no tak sme trocha paf ☹

inak sledujem,ze uz zacinate lozit, no tak sa teste, ja len cakam na to kym muz vstane po nocnej aby som navarila daco porobila
inak v kociku spi 15 minut potom ma nervu, musim ho na ruky brat mam dost, este ze sme nizsia vahova kategoria 😀

dora01
22. jan 2009

didus, drzim palceky tvojej segre, moja mala problemy presne pred rokom, nikto nevedel co jej vlastne jeskoncilo to operaciou, skoro umrela- mimomaternicove tehotenstvo 😢

dididi30
22. jan 2009

juj dora, pisem ti ip 😉

zuzpolka
22. jan 2009

ahojte 🙂
Božinku dididi snad to nie je až take zle zo sestrou ☹ držim palčeky nech všetko dobre dopadne 😉

dididi30
22. jan 2009

baby dakujem pekne 😉

zuzka aj ty daj na seba pozor 😉

zuzpolka
22. jan 2009

dididi prečo???????????????????? 😕

dididi30
22. jan 2009

zuzka sak co beries ten detoxiakacny maniak tak nech ti pomoze 😉 😀

dudri
22. jan 2009

kostri, 😀 😀 😀 😀 😀
dufam mas pevne nervy so svokrou...

emmillya , Katka ma u sebe overal na noc (tesco), zakryjem detskym paplonom. ako dora. a samozrejme stale odkope...

dudri
22. jan 2009

za chvilu pojdeme kupat, teraz moj muz venuje katke,

pytala som lekarke,ze Katka nema rada caj, vravela nevadi, staci mliecko a vodicku. a jogurt -aky? ziva kultura 😉

teraz asi okolo 15h pokakala v pohode, neplakala ako vcera, ani som nevedela ,,,len katka dlho kricala "aaaaaaaaaaaaaaaaaaa" myslela som chce nieco, najprv som kontrola plienku , ze je o.k...alebo chce spat....

ribizek
22. jan 2009

emmillya - neboj, tak málinko soli nevadí. Sestre raz povedala detská doktorka, že nej deti odmietali mäso a zeleninu, tak im do toho dala trošku vgety /tá bezglutamánová/ a zafungovalo to. 🙂

kostri
22. jan 2009

gali a sestra je v anglicku alebo na slovensku?

emili veru spime v kocari,ale nie vnutri ale vonku na vzdusiku 😉 pod oknom,ja pekne v teplucku obcas na nu mrk 😉 a supis,ze mozem vnutri vyvarat,upratovat..no proste trieskat 😀

s viol si cvicim ake mam pevne nervy..pomaly povoluju 😀 a to som vam este nenapisala,ze popri tej mudrej reci malej pchala do ust madovy chleba 😠
radka,do poradne ju nezoberem,ale kupim jej tie cd-bol raz taky zivot 😀

flori neni za co 😉 dufam ze pomozu,nam ich doniesla kamoska,najprv som na ne kukala ze co to je? 😝 dala som to malej a odvtedy je to jedno z najoblubenejsich hryzatiek 😀

jaj a emili ja tiez vselico vymyslam,ze preco hanka nespi 😀 podobne ako ty 😀 raz si myslim ze ma male pyzamo,raz ze velke pyzamo,raz ze vak jej zavadza 😀 raz ze jej je zima,potom zas taplo 😀 ale prdlajz 😀 nic nevykoumame,nehaj tak 😀 oblec ju tak ako si ty,tolko vrstiev,tak pisu aj knizky a tak radia aj doktori:1vrstva mamicka=1vrstva babatko 😉

leni,uz aby bolo leto,deti podrastene,kupujem malej gumaky a cestujeme k vam 😀 hory,lesy,prasiatka,kravicky,klobasky 😀 a za Slanina 😀 😀 😀
jaj uz sa neviem zajtrajsku dockat,na ten vysledok testu 😉 dufam ze my budeme prve,komu to povies 😉

zuzpolka
22. jan 2009

moja kamoška solila hippky lebo jej to mala inak nezjedla 😨

alica147
22. jan 2009

ahojte 😀
všetko naj oslávencom a prepáčte ale hlavne mojej nevestičke Hanulke Miruško posiela božtek na noštek 😵 😵

alica147
22. jan 2009

idem dočitať čo ste popísali 😀 Leni to by bolo super, ja by som ti závidela v dobrom dalšie baby 😵 😵

alica147
22. jan 2009

som si objednala cez net takú digitálnu klučenku, je to ako ten digi rámik len je to klučenka a dnes mi to prišlo tak sa teším, už som si tam a foto nahádzala-teda povodne som to chcela dať tatovi k narodkám ale nechce to tak aj tak dobe mám ja 😀 😀 😀

alica147
22. jan 2009

dobe-dobre 😀 😀 😀

alica147
22. jan 2009

no do roboty som zaspala ale stíhala som auto čo ma vozí kolega takže v poho a zajtra mám dovolenkuuuuuuuuuu juchúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú 😀 😀 😀

emmillya
22. jan 2009

kostri asi mas pravdu to mozno uz len take nase spekulovanie ze im nieco vadi 😉 a oni take vybite uz vedia ako na nas 🙂 mna keby kolisali tiez by sa mi lepsie spalo ,len by som vytuhla asi rychlejsie 😀

Zuzi-solit hipky? tak to by ma asi ani nenapadlo 😀

Inak skoro by som zabudla - dnes podvecer sa nam Sonicka dva krat tak vydatne zvracala ☹ takze asi fakt tie prikrmy budeme musiet zredukovat na maxim. 1 za den aspon nateraz a totalne postupne a pomaly pridavat 😢 no dufam ze v noci uz zvraciat nebude. Jedla pred 5 hod. tak som jej musela dat aspon troska mlieka, caj totiz vooobec nechce 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre