Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

zaza_na
23. jan 2009

no, aj nasa Lili sa zobudila. tak ja sa radsej uz tiez poberam. dobru noc 😉

wien
24. jan 2009

grazi, som si nejako nevšimla tvojej odpovede ohľadne arašidového masla 😅 snickersky vyskúšaj, možno budú dobré. ja mám stade kopu receptov, čo používam, dokonca aj marlenku som stade robila a bola to dobrotka.

zase som neodolala, marek mi zaspal, tak sem idem zvestovať ako sa ten jogurt podaril. dobrý je. je trochu redší ako tie kupované, ale kupované sú väčšinou myslím aj zahusťované. a na chuť je taký jemný, ani nie je moc kyselkavý, ako som si myslela. myslím, že acidko by sa dalo z toho urobiť šup-šup - stačí nariediť trochou vody alebo mlieka 😉

zazi, na tú pohánku som sa pýtala ja. ešte som ju nerobila, dnes nebol čas, tak som marekovi len nastrúhala na desiatu jabĺčko a pridala do toho pol lyžice toho domáceho jogurtu - na skúšku. no spráskal to, len taký fukot.
ja sa našťastie alergie na obyč. mlieko obávať nemusím, keďže nám v rámci vyšetrení na alergiu testovali aj reakciu na kravské mlieko.
peknú sobotu.

dididi30
24. jan 2009

dobre ranko 🙂

grazi veru ja neviem co s tym maslom, my ho nepozivame, jeden cas ho teda kupovaval muz on si ho mazal na chleba, jemu to chuti, mne nie 😝 a este sama arasida, co ja som taky alergik, tak sa bojim, chapes 😉

drobec tu pri mne stoji, ako taky vojak, jedine kde sedi , to je v papacej stolicke, no katastrofa a to som dnes sama s detmi, ach jaj 😝 😀

my sme dnes papali tiez jogurt ale predtym spapal kasu, pazros 😀 😉

dididi30
24. jan 2009

drobec mi konecne spi od 7 rana, no hruza s nim, ale zato som navarila

vidim,ze tu nikoho, tak ideme vonku, kraaaaaasni dnik, u nas je krasne slnecno 😎

kikaamajko
24. jan 2009

Ahojte, dneska je tu prázdno dáko. Mariánko mal chudák teplotu v noci, aj teraz celý deň, z toho očkovania ☹
Ale spal celkom dobre, som mu dala večer nurofen. O 9 sa zobudil večer a reval až do štvrť na jedenásť, potom ale zaspal do štvrtej s jednou prestávkou na kojenie. No a potom už nurofen neúčinkoval tak sa často budil, ale nič hrozné.
Dúfam že zajtra mu bude lepšie lebo ani nič dneska nejedol, aj pil málo. ☹
Wien syridlo sa dá ževraj kúpiť aj v niektorých lekárňach, alebo objednať v jednote, u nás teda o tom nechyrovali. Ja si ho objednávam cez net, ale je to väčšie balenie. Skús dačo vygúgliť.

kikaamajko
24. jan 2009

Super že sa ti jogurtík vydaril 😉 Aj náš je taký redší.

graziela
24. jan 2009

Ahojte,
dnes tu je nejako poriedko 😕
Ja som prave prisla z prechadzky s malym, po ceste som bola trosku nakupit, este musim nieco ukuchtit, Saska chce palacinky, manzel sisky, tak neviem, asi si hodia mincu...a zajtra planujem robit na obedik lasagne s mletym mäskom, budem to robit 1.krat, tak som velmi zvedava, ako sa vydaria a ci budu mojej rodinke chutit...
Zazi,
dakujem za opytanie, Jurko je zatial zdravucky, chvalabohu, aj Saska sa zatial drzi... 🙂
No, idem ja teda nabehnut do tej kuchyne, vecer sa mozno este zastavim 😉

dididi30
24. jan 2009

ahojte

leni aj my mavame teploty po ockovani, no co uz, musia tym prejst tie nase deturence 😎 no a vies, chlapi to znasaju horsie 😉 nech vam to co najskor prejde 🙂

grazi , ja som robila raz lazagne, boli fajnove, len my to moc nemusime aj ked anglicania za tym umieraju, to je ich poziven, po hranokach a hamburgeroch
😀 neboj to zvladnes je to easy 😉

inak aj thomasko je uz ok, len mna sa to drzi, no co uz musim detoxikovat telo, preto som taka chorlava....

thomasko teraz zahajal, no tak hadam ho dam spat neskor a budem skusat ho davat spat neskor nech dlhsie spi rano, no uvidime ci to zvladnem 😉

graziela
24. jan 2009

Tak... palacinky su uz hotove, a uz aj zjedene 😝
Jeden chlapik mi poradil tu na fore, ze nech skusim dat to arasid. maslo na palacinky...tak som to skusila, potrela som najskor tym maslom, potom dzemom a musim povedat, ze to bolo mnnaaaaammm 🙂 Ono je to maslo treba niecim dochutit, lebo samotne je nic moc...aj ked som si uz dala par lyzic len tak z flasky 😲 No, ale zas to nemozem prehanat, lebo je to poriadna kaloricka bomba...a takto sa mi teda schudnut nepodari ☹
Didi,
a ako ides detoxikovat telo? mas nejaky plan?aj mne by sa zislo veru...taka poriadna ocista...a vies co? nam by asi vsetkym prospelo, keby sme si len brali priklad z nasich detureniec..co sa stravy tyka...lebo oni papkaju same zdrave veci, neprejedaju sa, ked maju dost, tak zatnu zubky (resp. pusu) a nedas do nich nic viac 😉

alica147
24. jan 2009

ahojte mámušky 😀
už som tri krát išla písať a tri krát sa malý zobudil, včera poriadne zaspal až ked som ho preložila k nám do postele a lahla som k nemu
dnes mi je trochu lepšie len keby som nemala taký brutálne zapchatý nos, v lekárni mi povedali že pri kojení možem do nosa len Pinosol ktorý mne vobec nepomáha tak neviem čo budem celú noc robiť 😝

dididi30
24. jan 2009

baby no pekne to tu zanedbavate 😲 😀
tak ja som sama s detmi(thomasko uz haja) a pohodka, a vy? ako keby ste muzov davno nevideli 😀 😀 😉

gabika, viem o tom jarovi, on ma dobre recepty 😉 citala som aj tu temu co si zalozila, ja som spehoska 😀
veru, tie nase deti same zdrave veci, ale aj tak to vezmi, ako pekne prospievaju 😉
ja 3 tyzdne detoxikujem slnecnicovym olejom
proste kazde rano na lacno si das glg, alebo jednu PL slnecnicoveho oleja a 15-20 minut obmielas v puse, potom neprhltas , vyplujes a klasicky umyjes zuby...ocistuje to ustnu dutinu, bieli zuby, a taktiez detoxikuje telo..
inak su vselijake detoxikacne kury, len my ked kojime tak nemozeme
chcem potom skusit kapustovu, cesnakovu a tak nie moc a nie dlho, lebo mam problemy so zaludkom tak pekne pomalicky, sak najdem link a hodim o tom 😉
pocuj a ja som si kupila aj jablcny ocot, tak si ho rano na lacno dam nie moc tak za CL jablcnoveho ocku na 1-2dcl vody 😉
tiez je dobre vystavit polku citrona do 1-2dcl vody, toto si nachystaj vecer a rano vypit nalacno...inak je toho vela, no kebyze mame vsetko skusit, tak asi cez den nejeme 😀
ale ten olej , ocot a citron moze byt fajn, myslim,ze to by az tak nevadilo aj ked ten citron a ocot mozu nieco , no ale sak treba vyskusat 😉
no a vraj ked detoxikujes, mas tomu verit a ma to nieco spolocne s duchovnom, no kto vie 😉

dididi30
24. jan 2009

to prve je skor pri rakovine, ale sak ta sa tyka kazdeho , aj toho kto to nema, lebo clovek nikdy nevie kedy co moze v nas vypuknut, no bodaj by nas to zle obchadzalo..... 🤐
to druhe je debata , ake detoxikacne kury mozeme skusit 😉

dididi30
24. jan 2009

jaj alic cau, no konecne 😀
ti poviem ani ja neviem dat do poriadku moj nos 😝 ale ja na to nemyslim,nemam cas 😒

inak ja som taka dili, susila som pradlo v susicke a susila som s chladnejsim vzduchom, no niekto to tam ten dzindzik pritlacil a ja som uz stresovala,ze sa to pokazilo....no co narobite, materskamagoria 😀

zuzpolka
24. jan 2009

ahojte 🙂
tak dnes som si vas prečitala šup lup 😕 😅

Viki už spinka asi hodinku 🙂 ja robim burizonove guličky 😝 muž si nakazal 😀
juuuj baby tak ma boli dnes ten moj palec zapaleny 😲 😠 😠 😠 boli sme v obchode ani chodit som nemohla 😢 ja už nevim čo si mam na to dat ☹

alica147
24. jan 2009

že materskámagoria 😀 😀 😀 😀 😀
no ved len ja nezaspím s upchatým nosom tak neviem, práve som našla na nete že Coryzalia homeopatiká su dobré na nádchu aj uchatý nos a možu sa pri dojčení tak zajtra nabehnem do lekárne 😒

Luci a ty už dobre?

a kostri? tu už ale dva dni zase nebola 😖 Jaruš kde si zas?

alica147
24. jan 2009

zuzi čáááááááááu, mnam tie guličky milujem 😀 ale už nežerem 😖 včera mi Miro hovorí "jééj aké máš bruško, my budeme mať bábätko, huráááá" 😠 😠 😠 😠 no neporazilo by vás, tak som nasrala a idem už fakt chudnuť a najhoršie je že sa ani nemožem hnevať lebo má pravdu 😝 😝

zuzpolka
24. jan 2009

alic, aj ja to lubim ale je to dost sladke 😝 takže zjem jednu a mam dost 😅 ale za to moj muž ich zje aj 10 naraz 😕 😝 😀

zuzpolka
24. jan 2009

no a určite to nie je až take zle s tym tvojim bruškom 😀 že vraj sa telo dava do kopy tolko kolko je žena tehotna 😕 😕 😕 😉

zuzpolka
24. jan 2009

idem dorobit tie gule 😀 potom ešte kuk 🙂

wien
24. jan 2009

čaute 😉
dnes tu ani nie je skoro čo čítať 😝
drobca som uložila ( zaspal hneď a zase na bruchu 😖 ) a mangel išiel hrať karty, tak toú chvíľu voľna musím využiť.
lasagne robím z času na čas, vždy si na tom pochutíme. ja budem zajtra robiť kuracie mäsko s ananásom a horčicou na kari - len neviem, či mám horčicu 😅
grazi, no vidíš, natrieť palacinky tým maslom by ma nenapadlo. a s tou stravou, čo majú naše detičky, to je dobrý postreh 🙂
alica, to povedali aj mne, tak im ani nehovorím, že kojím. ja som si do nosa striekala nasivin aj v tehotenstve, len v prvom trimestri nie. no čo som sa mala zadusiť, či čo?!? a marekovi nič nie je. až na tú alergiu, ale tú má podedenú 😠
daj si na radiátor misku so slanou vodou, malo by sa ti lepšie dýchať. ale kľudne si strekni. keď to nebudeš preháňať, tak sa nič nestane. pokiaľ viem, vstrebáva sa to do tela len minimálne, keď to nie sú tabletky.
didi a pomáha tá kúra? ja som čítala, že sa má dávať olivový olej 😕
ja som včera skúšala celý deň jesť hnedú ryžu a zeleninový šalát, ale asi to už radšej riskovať nebudem, zdalo sa mi, že mám menej mlieka ako obyčajne. marekovi stačilo, ale radšej nebudem pokúšať šťastie.

alica147
24. jan 2009

no zuzi obávam sa že toto ma moc neuteší 😀 😀 😀 šak za dva mesiace to už tolko bude a ja furt 10kg na sebe 😠

wien
24. jan 2009

didi, ten druhý link - tá diskusia, že nejaký chlap 20-25 dní pije len vodu. no fujha. však by som umrela 😲 😲 😲

alica147
24. jan 2009

wien ahoj, ved som sprostá vzápätí som olutovala že som si nekupila nasivin alebo sanorin ten mi pomože okamžite tak musím tuto noc nejako vydržať a zajtra si kupim. ja som si v noci dala sanorin len mi došiel tak dnes to bude horor

dididi30
24. jan 2009

no a este mi napiste ako sa tie burizonove gulicky robia , bo akurat tamca mi ich vyjeda a chcem z nich nieco urobit 😅

zuzka, potrebujes tu detoxikaciu, neboj ono to zmizne uvidis, teda ten bolavy palec 😉

alica , odkas mirovi,ze kebyze som jeho zena, tak mu dam poza usi ☹ 😀 😉 no ale sak aj ja mam brucho a vies co kaslem na to, sak mi anglicanky vravia,ze som stihla na to ,ze som prednedavnom rodila, totizto tu su zeny po porode ako rakety 😀 😀 a vobec do 15 rokov pohoda potom same gule sa tu gulaju 😀 😀

a hej kde je jarka 😕 zase na nas kasle a potom pise pozadu a my nevieme o com pise 😅 jaj , ale je ona podstivka 😉 😀 😀 😀 k

alica147
24. jan 2009

a inak ja som v tehu tiež mala tú tehotensku nadchu, nos furt opuchnutý tak tiež som si dávala sanorin no šak čo som mala robiť, že?

alica147
24. jan 2009

ale didi šak on má pravdu a asi som to potrebovala počuť aby som sa nakopla 😖

alica147
24. jan 2009

zuzi hod potom recept ja som tiež tie gulky ešte nerobila 😀

dididi30
24. jan 2009

wien ale olivovy olej sa hlta, slnecnicovy nie, ten sa iba omiela v puse a vypluje 😉

no vidis, aj taky magor existuje co len vodu druli 😅 😀 😀 😀 😀

jaj baby sa kebyze mam cakat tu na odporucanie od lekara, tak nedostanem nic ked som chora a kojim, ani tehu zeny tu nic nedostavaju, iba v surnom pripade a este poviedia,ze ked neviem dychat nosom tak mam dychat ustami, debiliiiiii 😠 😠 😠 😀

jaj pardom nejako moc nadavam 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre