Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

wien
18. feb 2009

eštežš nás tam hodil to toho oválu, ešte som stále vedľa mangela vyzerala ako rambo 😀

dididi30
18. feb 2009

krasna fotka 😵 😵 😵 krasna rodinka a maly je cela mama 🙂
alic 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzpolka
18. feb 2009

ste ešte tu? 🙂 ja som si bola dat sprchu 😅
aj mne sa pačia veeeeeelmi hnede oči 😀 ja by som tiež chcela mat ☹ 😒

wien
18. feb 2009

celá mama? 😀 😀 😀 díky, no. väčšinou tvrdia, že je namiešaný. a po narodení že celý tatino 🙂

alica147
18. feb 2009

no vidíš jak sme sa s didi zhodli 😉
zuzi ajoj 😵 ved máš dvoch hnedo okých doma 😉 😵

zuzpolka
18. feb 2009

alicka ahoooj 😅
ano mam 😵 ale keby som mala aj ja hnede tak k nim lepšie pasujem 😀 😀 😀

wien, kraaaasna fotka 😉 prečo ju chceš dat preč? 😕

wien
18. feb 2009

no rozhodne bude tvrdohlavý po mne 😖 😀

alica147
18. feb 2009

hm a už je fuč ☹

wien
18. feb 2009

čau zuzi 😵 ďakujem. už je preč 😅 nechcem tam vystavovať naše rodinné fotky, načo. nemusí ich vidieť hromada ľudí, čo nepoznám a ani si s nimi nepíšem. tu je kadejakých šmírákov. šak viem, som tiež donedávna len šmírovala, nie? 😉

graziela
18. feb 2009

Ahojte este raz,
Didi, ja tu echinaceu velmi dobre poznam, kupila som si ju este pred tehu, lebo som mavala casto anginy, tak na podporu imunity...ale ked som otehotnela, prestala som ju uzivat, lebo mi to nedoporucovala moja dr., ze clovek nikdy nevie, ze by sa u babätka aj neskor v 20-tke mohlo vyvinut v dosledku toho nejake autoimunne ochorenie...tak som to nechala tak a ani nebolo treba...no a teraz som si tiez nie ista, ci to mozu dojciace zeny...
Ja som skor za probiotika, to pomaha na cely organizmus, aj imunitu podporuje, aj crevnu mikrofloru, aj pri zenskych problemoch, ako je kandidoza a pod...
Inac,
ja sa musim pripravit na rusnu noc...Jurko mal teraz vecer teplotu 39°C ☹ ☹ ☹ A to len 5 hodin po podani cipku...dala som mu teraz hned dalsi na noc...ale uz ma to zacina dost trapit, lebo to uz trva strasne dlho, pomaly uz tyzden teplotuje... ☹ Neviem, ci zajtra nepojdeme opät k doktorke... ☹ Budem mu musiet v noci premerat a aj ho castejsie kojit, aby mal vela tekutin..len ho budem musiet budit, lebo sam by sa asi nezobudil...tak nam drzkajte palceky ...

graziela
18. feb 2009

Wien, maly aky zlatucky, ako stoji v tej postielke, bohovsky je tam 🙂

zuzpolka
18. feb 2009

grazi ☹ tak sa držkajte 😔 nech mate dobru noc, a teplotka Jurkovi klesne ☹ chudatko 😢

wien
18. feb 2009

grazi, tak ja držím moooc, aby teplotka ustúpila ☹ to je hrúza s tými našimi chorými detičkami. marek našťastie teplotu nemal ani raz, len raz trošku zvýšenú, 37,4 myslím - a to je nič.

wien
18. feb 2009

grazi, len je teraz problém ho v postieľke uspať. doteraz sa vždy len mrvil, ale už začal pochodovať po celej, tak bomba špica, aj pol hodinu trvá, než sa chlapec uloží 😖

alica147
18. feb 2009

grazi ahoj, no aj ja by som asi radšej skočila k dr. ked tak dlho teplotuje 😖 tak držím palčeky

idem spať žienky bo ráno ma šlak trááááfa ked mám vstávať, pa pa dobru nocku všetkým

zuzpolka
18. feb 2009

alicka dobruuuuuuu 😉

wien
18. feb 2009

alic papa 😉

wien
18. feb 2009

inak tá téma minule o tých mamách bola dobrá 😕

zuzpolka
18. feb 2009

wien, aj ja som to čitala 😨 hrozne 😖
dnes som čitala temu vidia deti duchov? 😕 ale už to nečitam šak sa po...toto od strachu 😀

graziela
18. feb 2009

Wien a vsetkym dakujeme za palceky 🙂
Alicka, ved my sme dnes aj boli u dr., ale ak to bude do zajtra horsie, tak pojdeme znova...doteraz Jurko tiez nikdy nemal take teploty, max. tak 38,4, aj to len tentokrat ako je chory..predtym ma vzdy aspon trosku tesilo, ze nema aspon teploty...no, jeho telicko sa brani...ale podla dr. by sme to mali zvladnut aj s tymi liekmi vsetkymi, co nam naordinoval...
Wien, inac tie pamycon su naozaj antibioticke kvapky do nosteka...ale podla mna menej "skody" narobia ako atb vo forme sirupu a tabl...ved vies ako to myslim 😉
A s tym uspavanim uz chodiacich babätiek si to velmi dobre este spominam, ked moja dcerusa bola v tom veku...to sme aj zo 10x ju museli ist ulozit, kym zaspala...ale potom ju to preslo...a my sme mali este tu nevyhodu, ze sme mali 1-izb. byt, takze bola zapnuta este aj telka a ju to vsetko lakalo..lebo ona musela ist spat, ale my nie...teraz sa uz aj tak trochu cudujem, ze ako sme to vsetko zvladali, traja v takom malom priestore...ale vtedy nam to pripadalo asi normalne...aj ked taaak velmi som zavidela tym, co mali aspon 2 izby...Teraz som naozaj nadmieru spokojna...A vychutnavam si to, ked si mozem maleho pritulkat na velikanskej manzelskej posteli...ako Didi pisala, ze tak dnes uspavala maleho Thomaska...ja to v posl. dobe tiez tak robim...viem, ze Jurko nema problem sam zaspinkat v postielke, staci, ked ho parkrat pohladkam po hlavicke, chvilocku pri nom ostanem, a on sladko buvinka aj v postielke...Ale ked mne je tak dobre pri nom, ked ho dokojim vecer na manz. posteli a potom si ho tak pritisnem k sebe 🙂 🙂 🙂 , a on ma tak hladka po ruke, pritiska si ju ku tvaricke a tak blazene sa pri tom tvari a spokojne si "pradie"...Ja zboznujem tieto chvilky...Pre toto by som asi aj riskla to, zeby sa nenaucil sam spat v postielke, ale musela by som ho takto uspavat...Asi by mi to az tak nevadilo, ved uz nikdy viac to nezazijem...pri dcerke som si toto nemohla vychutnat, lebo som ju nekojila a ona doteraz nema potrebu sa nejako velmi tulkat...

wien
18. feb 2009

zuzpolka, aj ja som raz začala tú tému čítať, ale celé sa mi to nechcelo prelúskavať a žiadn strašidelnú príhodu som tam vtedy nnenašla, tak som to už nečítala. ale názov je zaujímavý 😲
grazi, jasné, nie sú také silné ako tie sirupy, tiež ich možno zajtra dostaneme 🙄 ja som pri atb dávala vždy aj probiotiká, aby ho bruško nebolelo. a po tom pamykone taaak strašne smrdel, že som vždy vedela, kedy je pokakaný 😀 to keď bol malinký. teraz to poznám aj bez pamykonu 😝
aj ja milujem, keď marek papá a pritom mi šmátra voľnou rukou po vlasoch a po šatách, alebo ma búcha.... 😨 no na zožratie 😵 a najviac sa pobavím, keď sa odpojí a tak šibalsky sa na mňa zasmeje 😎 a potom zas papká ďalej. alebo aj nie 😉

zuzpolka
18. feb 2009

grazi 🙂 pekne si to napisala 😉

ok, ja sa tiež lučim,,,,idem ešte kuk tv, vypiť si čajik a uložiť sa do ríše snov 😀 😀 😀
dobru nocku 🙂

wien
18. feb 2009

ja akurát robím album na nete. vraj s heslom 😕 ale je to len na fotky, nie na videá ☹ potom pôjdem aj ja spať, lebo tu zase skysnem do polnoci. potom mám ráno o pol 7 problém vstať 😖
dobrú noc.

graziela
18. feb 2009

dobru nocku, idem aj ja do spisa....

dididi30
19. feb 2009

dobre ranko 🙂

grazi, ano suhlasim ,ze v tehu moze ta echinacea mozno ublizit, ale ked kojim a uz v tomto thomaskovom mesiaci to nemusi byt zle 😉 probiotika vraj obsahuju nieco, co je nie moc dobre, takze ja radsej beriem tu echinaceu, je na prirodnej baze a sto krat lepsie ako atb, kebyze sme na sk, tak by nas nadzgavali atb a toto je onicom, lebo atb sa oslabuje organizmus a potom je na nic aj cele probio....
a este nieco, echinaceu nemam v plane uzivat dlho, s prestavkami, napr tyzden-dva a potom dva tyzdne volno, len na posilnenie imunitiy a hlavne echinacea nieje toxicka,nezatazuje pecen....ako atb a vselijake neprirodne porobaraty, som proti a som rada,ze sme tu, lebo atb som mala 2x tamca 2x thomasko 1x a muz ani raz, sme tu 3 a pol roka, je to super, lebo doma by sme boli asi kazdy mesiac na atb a nech si telo zvyka ...thomasko si tymto buduje imunitu, ATB by jeho imunitu riadne oslabili, takto je to lespie
🙂

inak noc sme mali suprovu, sme vyspani a co vy? 🙂

dididi30
19. feb 2009

grazi vies co ma stve najviac,ze tie nase deti tu nasu biednu imunitu zdedili po nas ☹ a nech robime co robime, aj tak ochoreju 😒 dufam, ze sa im ich imunita pekne rozbehne a ze z toho vyrastu 😵
inak ja ked som bola mala, ja som bola v nemocke na 2 tyzdne, neviem ci som mala rok 😒 mala som zapal pluc, mastny kasel...ten kasel mam to teraz a bola som plne kojena 😖 presne ako thomasko, len dufam, a verim a klop klop,ze thomasko ziadne zapali nebude mat, boze chran 🤐
sme sa minule bavili,ze ked pojdeme na sk, tak ho dam vysetrit, ale zvazujem, ze asi to necham tak, je maly a nebudem ho trapit odbranim krvy,atb a kadecim.......ak sa mu to neupravi do roka-dvoch, tak budem to riesit, inak nie.....pytala som sa tuna lekarky a mi vraveli,ze mam vydrzat, ze dieta je male a buduje si imunitu ....

dididi30
19. feb 2009

inak radka ak citas, dufam,ze ste ok 😕 ked si tu davno nebola 😉

a lenka ty co? ste tiez ok? nejako to tu zanedbavas? dufam,ze marianko je zdravucky 🙂

dididi30
19. feb 2009

baby, keby ste videli moje deti ako sa krasne hraju, thomasko uz ani nepisti ako volakedy 😎

idem nieco upratat, lebo zase zapisem celu stranu a jaruska sa nebude moct docitat 😀

matka a vy co robite? uz makate? 😉

a ostatne baby? hrajkate sa s dietatkom? 😵

dufam,ze ste mali dobru nocku 🙂

dididi30
19. feb 2009

wien a ty si co vymazala tu peknu fotecku, tu spolocnu 😠 ha 😀

dididi30
19. feb 2009

jaj a co sa tyka uspavania, no aj thomasko je prilepeny bud na mne alebo na muzovi, ale vacsinou na mne, lebo muz je ako riadiator, cize vreli 😀 ked sme boli mladsi tak som na nom mala furt nohy, teraz uz len sem tam, lebo thomasko mi to vracia, furt ma na mne nohy vylozene 😀
inak tatino ma taky zvyk, ked pride rano z roboty, tak furt kuk ako jeho deti spia, on aj pol hodky vydrzi, kym nezaspi 😵 a uz len porovnava,ze su obe cely tatko 😠 😠 😀
ale nevadi, len nech su zdrave 🙂 😵

jaj baby ja som sa vykecala a ked na nieco este pridem tak dojdem dopisat 😀 😀 😀

zatim cafte 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre