Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

zuzpolka
12. mar 2009

ahojte 🙂

gratulujeme s Vikinkou dnešnym oslavenčekom, je ich viacej dnes 😅 😉 hlavne vela zdravička 🙂

no a už aj utekam, mala sa zobudila 😕 😵

pa pa 🙂

greguska
12. mar 2009

ahojte!
maťko spinká, tak rýchlo ideme zablahoželať dnešným oslávencom, všetko dobré prajeme thomaskovi, lilianke, natálke aj miške, a možno aj nejakým "tajným". hlavne nech zdravíčko všetkým slúži.

jarka,
no nechala som ho v noci plakať, ani som sa k nemu nepostavila, bo ma zobudil akurát v tej blbej fáze spánku, že som sa ani obrátiť nevládala ☹ ale inak by som k nemu išla, len ho pohladkala po hlavičke, povedala, že spinkaj pekne a zas by som si ľahla. ako ho poznám, spustil by ešte väčší rev ☹
túto noc sa to už nekonalo, keď sa prvýkrát zobudil dostal papať a išiel ešte do postielky, až po druhom papaní skončil u mňa.
však to je naprd, keď mu to takto striedam, ale ja som taká blbá, že keď som už naozaj grogy, tak ho nechám plakať a potom mi je to zas ľúto, tak týždeň som "dobrá". 😅 a takto furt dokolečka, jasné, že má v tom drobček chaos, raz tak raz tak 😝

my ideme dnes na poradňu, tak som zvedavá, čo nám doki povie. potom dám vedieť zase nejaké nové poznatky ohľadom stravovania 😀

idem sa veru vychystať, bo keď sa zobudí, musíme fičať...

zatiaľ sa majte pekne, dnes vyzerá, že bude slniečko, už sa teším (na alergiu 😝 )

flori
12. mar 2009

pekny den 🙂

tiez sa pripajame a dnesnym oslavencom blahozelame 🙂 a prajeme zdravicko a nech su sikovni ako doteraz 😉

rebeka uz 2 hodiny spi,chcela som ist von po obchodoch,vykuklo slnko,,,ale zacina vietor a asi bude prsat ☹ ,takze sa prejdeme len kusok do skoly

noc sme mali fajn,mala zaspala o 21 a papala az 04.15,takze som o nej v noci ani nevedela 🙂,no po tych umrncanych a mrvivych nociach konecne trochu zmena

no uz tam suchori,idem,lebo zleti z postele

dididi30
12. mar 2009

ahojte
blahozelam svojmu milovanemu syncekovi thomaskovi a lilianke, natalke a aj miske 😵 vela zdravicka, cmuk cmuk 😵

a zaroven dakujeme za gratulacie 😵 😵

greguska
12. mar 2009

aaaa dnes je tu zase rušno.... 😀

tak teda naše dnešné miery : 7765 g, 71,5 cm - nie, nie je tam preklep, náš drobček je skrátka drobček 😀
tak čo hanička a thomasko, chytáte sa na nás ?

a teda noviny zo stravovania: máme pomaly začať dávať pečivo - tmavé, ale občas aj biele, grahamové je tiež povolené (maťko už všetky druhy poctivo vyskúšal 😀 ), zeleninka, ovocie, masko je jasné, jogurtíky tiež (tie dávame od 7. mesiaca). tmavý rožtek už môžme natierať masielkom, rastlinným, občas aj kravským nech si zvyká. a od 11. mesiaca ževraj trošku postrúhané syru, alebo syry typu bambíno, lučina a aj kúsok šunky 😉

no a teda zapotila, že už by mal mať mliečko len 2x denne, teda kojiť sa len ráno a večer, postupne ho to tak učiť, aby od roka mohol s nami papať, teda 5x denne a to čo my, akurát bez soli a korenia 😀 a ja hovorím, že on teraz aj 5x za den cucá a 5x v noci, doki, že no to bude ťažké, ale treba ho to odnaučiť. 😒 má s ním spať niekto z rodiny a nie ja. ale ja si drobčeka nedám, to ešte ani mangi nevie 😀 😀 😀
ale nebola zlá, ani mi nič neprikazovala, len hovorila svoj postoj 😉

dididi30
12. mar 2009

gregus 😀

no mame menej ako vy, meriame tak isto 😵
no co je male to je milie nie? nase male gulicky 😵 a plus hanicka 😵

no vraj sa detickam ma podavat len biele pecivo 😕 graham je pre deti nezdravy, no kto vie...
my papame chlebik aj roztek masielkom, tym tvrdim necham ho troska roztopit 😉
sunku som skusala, no zjedol by, ale sunka sa mi zda slana no a este tu v anglicku double....
syr mavame v hippkach a kto vie ci deti mozu parmezan 😕

my mame mliecko 2-3x cez den v noci neratam 🙄 no a ja nechapem, sak on cez den papa a v noci sa koji a kde to ide 😅 inak dnes na stvecke bolo o tom kojeni,o mliecku, ze ak je dieta chore ta skludom mozeme stravu detom nahradit mlieckom, alebo hocjaky chod vynechat a babo nakojit, no ved to je bomba 😵 vraj je to stale pre deti jedlo cislo jeden 😉

a ako ja odnaucim maleho od kojenia, ked on spava somnou, on nema v nasej spalni postielku a ani mu ju nedam, nech si spinka pri nas, to by sme sa bez neho s muzom nevyspali, my mame radi tlacenice 😀

greguska
12. mar 2009

gali 😉

veru šunka aj tvrdý syr sú dosť slané, no ako som písala doki hovorila, že od 11. mesiaca trošku dať.

my to s tým kojením máme nejako takto: v noci tiež nerátam, ráno 1x, potom papá ovocie, keď ide spinkať si zase musí cucnúť, ale to skôr len na upokojenie, nie od hladu. potom papá obed, zase mliečko, jogurt, zase mliečko, potom kašu a keď ide spať tak zase mliečko 😉 ja neviem, možno mu niekedy aj zbytočne dávam prsko, ale keď je taký nepokojný, prípadne už reve, prsko zaberie 😉

ale ako ho mám za 3 mesiace naučiť poriadne papať, aby už mliečko nechcel, to teda naozaj netuším 😝 ale určite to nebudem siliť, my si pôjdeme naším tempom a uvidíme 😉

greguska
12. mar 2009

jaaj, a som zabudla, doki, že zúbky čistíme ? a ja že, no ako sa podarí.... 😅 a doki, že treba treba, nech si drobec zvyká, že ja začínam s čistením a poriadne mu ich vydrhnem a potom sa on môže hrajkať. no ale my to tak nerobíme, ale nikomu to nehovorte 😀

dididi30
12. mar 2009

gregus na stvecke davali, ze je normalne , ked kojene dieta zje menej papky, teda prikmu, lebo materske mlieko zasiti, ono to je stale potravina, takze ja sa netrapim 🙂
a este nieco,ze skludom kojit do 3 rokov, babatka nebudu obezne, maju nizky predpoklad mat zle choroby a strasne vela vyhod, takze klidanek🙂
kazda lekarka inak radi a treba brat s rezervou, ono sa lahko diriguje a inac sa robi, takze si fakt urob svoj obraz, ale daj si poradit😉

zubky namame ale cistime, totizto sa tu povaluje tamcina kefka na baterky a maly si ju rad zuzlava 😀

alica147
12. mar 2009

ahojte 🙂
gratulujeme všetkým včerajším aj dnešným oslávencom 😵

Jaruška dík za pochvalu fotiek 😵

som bola včera s maminou v metre a potom som ešte dlho porcovala jedlo do mrazničky 😝 tak už som nemala energiu sem večer ísť.
kupila som aj Miruškovi kuracie a morčacie prská že mu už začneme variť, tak mu mamina dnes uvaila kuracie prská so zemiakmi a mrkvou no a pánko opluval s tým celú kuchynu 😠 😀 😀 hm,bude si musieť zvyknúť
a toto ma total naštvalo
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

greguska
12. mar 2009

však jasné, že keď bude chcieť tak mu dám. veď je to také krásne. 🙂 a hlavne teraz, keď si už vie rukou pomôcť, on si sám chytí prsko a strčí si ho do úst 😉 síce občas mu nevyjde krok a buď ma poštípe alebo pohryzne, ale má odpustené 😉

my si tiež tak čistíme, že jednu kefku má v detskej, jednu v obývačke a jednu v spálni, a keď niektorú z nich objaví, pichne ju do úst 😀

alica147
12. mar 2009

my sa kojíme ráno, na obed, večer a v noci ale do konca marca mu chcem už aj to poobedné kojenie nahradiť

dididi30
12. mar 2009

jezinko alic a kde niesu dusisnany, sak doma varena strava je vraj nahorsia, kvoli dusicnanom a kto nema na bio vyrobky tak co ma robit 😖 no nejes sa asi neda...skoda reci 😉

alica147
12. mar 2009

no ale práááááááááááááááááááááááve preto že ked vyhodím kopec penazí za BIO VYROBOK tak chcem BIo výrobok a nie pohár dusičnanov, nie?! 😠

dididi30
12. mar 2009

no vidis, je to na nervy

dididi30
12. mar 2009

baby 8 mesacne dieta a podvyzivene 😲 davaju v spravach 🤐

dididi30
12. mar 2009

jezinko az ma srdce boli, samozrejma romovia, boze co im nepodviazu maternicu, ci co sa to robi 😠

greguska
12. mar 2009

ja som tiež práve dostala tú info a bio brokolici 😠
ja teda kupujeme len hipky a včera mangi kúpil hami, iné značky sme ešte nemali, a asi ani nebudeme riskovať. vy aké kupujete?

alica147
12. mar 2009

maťka ja hippky ale zrovna tuto brokolicu sme mali asi tri krát už dávno 😠

dididi30
12. mar 2009

my hipp a take anglicke ale to len raz, bo ich solia a cukruju a davaju vselico 😠
inak tu je bio jedlo za facku

zuzpolka
12. mar 2009

ahojte 🙂

greguska, my tiež vačšinou hippky, sem tam hami, ale tie len ovocne 🙂

inak s tou brokolicou 😖 no ja neviem, to by asi fakt nemohli nič jesť, ale že to ešte aj v kupovanych vyživach 😠

ja malej kupujem vačšinou mrazenu zeleninku, ale aj tak to je jedno si myslim 😖

greguska
12. mar 2009

aďka, to veru naštve 😠
ja teda kupujem brokolicu a vlastne už každú zeleninu na trhu, ťažko povedať, čo všetko obsahuje ☹

no idem sa synkovi venovať, bo sa tu krásne hral, ale už mu je dlho 😉

ale budem sem kuk, ak mi dovolí, lebo on je už alergický, keď sa s ním posadím k PC 😀

alica147
12. mar 2009

pekné nové fotečky dievčatá 😀
idem kuk ordináciu a panelák 😵

zuzpolka
12. mar 2009

alic dakujeme 🙂 😉

dididi, Thomasko je podareny 😅 a tušim lubi TV kukať 😀 moja kamoška ma 2 ročnu dceru a ta to od malička tiež robi že ide reklama a ona ju celu musi kukať 😀 ani nedycha 😅

zuzpolka
12. mar 2009

juuuj, vam ide ordinacia 😖 no to tu nebude ani nohy 😕 😀 😝
tak idem sa ja okupkať,
pa pa zatial 🙂

mimus
12. mar 2009

didi dik, ze si si spomenula 😉
aj my blahozelame Thomaskovi cmuk posielame

dididi30
12. mar 2009

minus ahoj, my si stale spomenieme 😵 dufam,ze ste zdravucky 🙂

zuzka aj my vas chvalime, sponecky vikuske idu 😵

alic aj ja kuk ordinaciu 🙂

no a maleho som dlho uspavala, totizto on spal od 1-4 poobede a tak teraz mudroval, krpusik maly 😀 ale uz haja a rychlo som si vlasy umyla

tak dobru nocku 😵

zuzpolka
12. mar 2009

nikto? ☹
tak vam želam dobru nocku, idem kuk panelak 🙂

alicka, ta fotka Miruško s tatom s tou loptou nema fakt chybu 😅 😅 😅

alica147
12. mar 2009

dakujem zuzi 😵 😉
dobru nocku všetkým

wien
12. mar 2009

ahojte. my sme dnes boli u tej doki. mareka popočúvala a hádajte, z čoho tak kašle a soplí, ha? no zo zhoršenej alergie, samozrejme 😠 😠 😠 som už z toho chorá. aj doki 😅 dnes povedala: marečku, marečku, čo my s tebou urobíme? ty si taký náš unikát, takého tu nemáme 😅
vymenila mu flixotide za ecobec, že možno bude lepšie reagovať na ten. pre istotu ešte urobila výtery z krku a nosa. v pondelok budú výsledky.
a vyfasovala som knižočku od nutrilonu, kde sú písané všetky alergizujúce a nealergizujúce potraviny. tak sa mám riadiť podľa toho. ani som nevedela, že napríklad taký hrášok je alergén 😲 😲 😲
my papáme ráno mliečko, desiatujeme ovocie, potom obedík, potom nám vychádza asi 2x mliečko do večera a pred spaním kaša a ešte sa dopije mliečkom z oboch pŕs 😝 aj som skúšala jedno mliečko nahradiť poobede chlebíkom, ale on toho zase toľko nespapá a mala som dojem, že na tom mliečku ešte dosť visí 😕 tak neviem. a jogurt ešte nemám dávať, keď je alergik. ale ten by určite spapal aj celý 🙂

noc sme mali zas strašnú, iba kvíkal - 3x bol hore a okolo druhej sa chcel hrať 😖 ja koza som ho navečer ešte o 5 do pol 6 uložila, aby nebol moc zlý, lebo poobede nespal, len doobeda, potom už nechcel. som si teda zarobila na malér 😒 drahý nevyspatý cválal ráno do roboty a ja, aj keď som vstávala až o 7 či tak nejako, tak som sa nemohla pozviechať, čo ma oči rezali.

oslávencom veeeeľa zdravíčka 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre