Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

ini
13. dec 2008

caute babulky, no zas po case som sem zavitala..

v prvom rade blahozelam vsetkym polrocnym babatkam - Thomasko, Lili, Natalka, Esterka...

Baby aj vam davaju deti tak zabrat? nico ked zaspi, nastupuju pripravy na vianoce, resp. pecenie, uz mam 6 druhov, kto to poje, netusim... ked mam trochu volneho casu, si sadnem a sedim ani za pc sa mi nechce, akurat tak pozriem najdolezitejsie veci, popisem s family a koniec... cize ani neviem co nove, my zub stale nista, papame zemiak s brokolicou, dnes sme mali polievocku, ale nejedol, nevedel a uz bol plac, tak sme otvorili hippku 🙄 v pondelok dame jablcko a zacneme postupne papkat tuhu stravy 2x za den...
darceky uz mame pre nica nakupene, huraaa, este nieco pre ocina a vianoce mozu byt 😉 ... od vcera mame na balkone uz aj stromcek 😀

ini
13. dec 2008

ako tak citam uz ste sa vsetky offli, no nic teda, aspon som o sebe dala vediet ze zijem, tak o par dni sa tu zas zastavim... papapa

lucia31
13. dec 2008

ini, cau 🙂 aj ja mam uz kadeco napecene, ale muz vkuse chodi do komory a vyjeda 😠 🙂 tak budem musiet dopekat a dopekat..
inak, babulky, viete, kotre kolaciky dnes zmizli z oslavy ako prve?...no? ...orechove stanglicky, ktore sa vam tu poniektorym nepozdavali 🙂 ..mnam..
a dnes som robila kuracie chrumkave nugetky..kuracie prsia sa nakrajaju na take sirsie rezance, daju do misy, vyleje sa na ne jeden biely smotanovy jogurt, prida sa korenie, ake ma kto na kuracinku rad (ja som dala kura s bylinkami) a necha sa to postat (mne sa to takto marinovala celu noc)...potom si rozdrvite cipsy,alebo kukuricne lupienky alebo take, ake mate radi.. ja som kupila mexicke kukuricne lupienky /tusim tortilly?), ale nie uplne najemno..no a vytahujete z marinady kuracia kusky, obalite v lupienkoch a date na plech s papierom na pecenie a peciete pri 180°C asi 25minut..neotacate...mnamka paradna..su chrumkave na vrchu a vnutri stavnatucke...k tomu nejaky dressing a urobila som ladovy salat s kokteilovymi paradajkami ..
ini, aj my uz mame stromcek, jedlicku na balkone a uz aj s dvoma gulami 😀 som ich tam Tamarke zavesila, ked isla buvat do kocika, aby sa mala na co pozerat, kym nezaspi 😉

lucia31
13. dec 2008

iniiiiiii, nie sme off, aspon ja som on 😀
ja tu tiez pridem, ked vsetky idu do rise snov a potom tu vediem monolog, ach jo 😖 😉

ini
13. dec 2008

no som stihla pozriet esterkin album zatial 🙂 ... Luci - vsetko najlepsie k meninam, chcela som sa spytat aku si mala oslavu, uz mi trclo 😉 ,, nasa jedlicka je este zabalena 😀, o tyzden ju zdobime, kedze ideme na sk 28ho, tak aby sme si ju uzili 😉

weroni
13. dec 2008

ahojte mamicky junovky a drobciatka junovciatka 🙂
tak my sme sa dnes prehupli do druhej polovice nasho prveho rocka 🙂
blahozelame aj vsetkym junovciatkam ktore v tychto dnoch dovrsili alebo dovrsia pol rocika 🙂

Pridala som nejake foto, vyblaznila som sa na prvej torte pre Esterku dneska aj ked mozem povedat ze skludom ta torta moze kandidovat na titul "nepodarok roka" 😀 fakt, taku nepodarenu tortu som este nikdy neurobila 😀

Ja len v skratke:
Buduci tyzden sa uz zacneme prikrmovat aj my, ale az po ockovani ktore mame v pondelok, uz sa tesim na lyzickovanie 🙂 a este viac moj muz 😀
Esterka sa uz vyse 2 tyzdnov plazi na bruchu, kazdym dnom nabera rychlost a obratnost 🙂 Dnes to vyzeralo ze sa aj na styri da ale akosi to nevyslo 😉
Zubok este stale ziaden nemame ostatne junovciatka su na tom ako? Uz su tu same zubate selmicky alebo tiez take bezzube usmevy stale ako my? 🙂

lucia31
13. dec 2008

ini, vdaka 🙂
ja som chcela, teda moj syn, uz dnes, kedze uz som si vyzdobila cely byt a tak ho to velmi láka, ale musi pockat, aby nam do 24teho neopadala 😉 ale mame stojan, kde sa da dolievat voda a jedlicky vydrzia viac ako napr. taky smrek...tak ozdobime aj my o tyzden ak nie skor 😉

lucia31
13. dec 2008

weroni, gratulujem Esterke k polrocku 🙂
teda, Tamarka sa este neplazi, len lezie dozadu..chuda, vidi pred sebou hracku, zacne sa snazit a snazit a cim viac sa snazi, tym je od nej dalej 😀 ..motivacia ako hrom 😝 🙂
my uz mame poriadne velke dolne 2 zubky a ostreeeeeee, au, au, au
idem kuk tortu 🙂

lucia31
13. dec 2008

waw, weroni peknucka, taka vesela, hrava, mila, mne sa paci a hned by som si dala, najma teraz 🙂 a to oko na mesiaciku by som zjedla hned, to je z coho?
esterka je na tej prvej fotocke cela ty, krasnucka..

ini
13. dec 2008

baby idem, clovek sa pri pc ani neohreje, uz ho duria... majte sa krasne, paaa

zaza_na
13. dec 2008

no babenky, ja len na skok 😖
dnes sme takmer cely den zabili behanim po obchodoch, dufam, ze buduci vikend uz nebudem musiet ani nohu vystrcit von, ledaze na prechadzku 😀

xcela som predovsetkym popriat vsetko naj k meninkam dnesnym Luciam, vela radosti s detickami a co najmensie starosti 😉

ja som nejaka nachladnuta. hrdlo ma sice neboli, ale dusi ma vkuse ze az. obavam sa, ci mi neodidu hlasivky alebo ci nemam nebodaj chytene priedusky, lebo ked prehltam boli trochu, ale tak nizsie... 😒
ale tak mi treba, ked som sa musela prehanat po vonku naraty a ponahlat sa k segrenke, az som skoro dusu vypustila. urcite som z toho nachladla, aka som bola zadychcana 😠
tak zatial sa nadajam cajmi a nasadila som satku na krk.

ja viem, ze som to citala, ale uz mi asi makne mozog, lebo uz si nepamatam, kto to tu je chorucky a hnackoval. zuzpolkina malicka? 😕 prajem skore uzdravenie. zachytila som, ze uz to bolo celkom ok, ale zase sa to nejako zhorsilo 😔 tak nech ste zdravucki uz co najskor a netrapite sa 😢
no ja uz bezim. manzel uz odkvecol na gauci, tak ho idem vyhnat spat a idem aj ja 😉
dobru nocku vsetkym

weroni
13. dec 2008

luci dakujeme 🙂
to oko je z piskoty - co su tie macane v cokolade kde je aj lekvar 😉

inac luci skvelu hrazdicku si Tamarke spravila 😀 ty teda mas fantaziu 😀 s tebou sa teda tvoje deti fakt nenudia 😉

kikaamajko
14. dec 2008

Dobré ránečko všetkým, nečítala som čo ste popísali, nestíham, želám Vám peknú adventnú nedelu, aj ked počasie u nás je hnusné ale na trhy pôjdeme, aj vy ste včera boli že Andrejka. Ako bolo?
Dúfam že sú všetky detičky zdravučké.
Didi už sa pripravuješ na zajtrajšie narodky?

alica147
14. dec 2008

ahooojte,dobré ránko
Jaruška no toto raz si tu večer a ja nie? 😢
Leni ajoj moja,ideme dnes aj my sa teším jak malá 😀 😀 😀 😀 aj ked je tiež zamračené nech
ináč asi som prišla na pramen mojich potiaží,ja som odchádzala z porodnice ako chudokrvná,kazali mi užívať železo tak som vybrala necelý aktiferin lebo ma zepekal a včera som čítala v mame a ja o nedostatku železa tak všetky príznaky mám;idem nejaké rurky poolizovať;a je tam jeden recept že klince napicha ťdo jablka a po 24hod jablko zjeesť 🙂 bez klincov samozrejme 😀 😀 😀 😀 😀
dori ty ako odborníčka-myslíš že to može byť tak s anémiou však?

kikaamajko
14. dec 2008

Anémia sa prejavuje únavou, zadychčanosťou, studenými končatinami, aspoň čo si pamätám zo školy.
A mirka už nbolí bruško?
Aj ja sa veľmi na tie trhy, dúfam že v meste nebude pršsť, lebo u nás sneží od rána. ☹

greguska
14. dec 2008

peknú nedelu vinšujeme!

večer som sa sem už nedostala, malý zase vystrájal až do deviatej 😉

jarka, si sa pýtala na to nočné kojenie. ja teda už teraz zaspím pri každom kojení, zobudím sa niekedy po polhodine, niekedy až po hodine. prsko mi zatial netieklo, ja tam asi nemám moc naviac mliečka. a niekedy sa zobudím, a maťko furt prsko v puse a spinká 😀

lucka, recept vyzerá fajne, vyskúšame 😉

zazi, skoré uzdravenie, snáď ťa to rýchlo prejde 😉

adrejka, to železo je pri kojení u veľa žien kameň úrazu. ja som tiež užívala počas tehu, po porode len v nemocke, bo som aj vela krvičky stratila, ale doma mi už nekázali. aj som chcela na nejaké odbery ísť, že pre istotu, no ale sa k tomu asi tak skoro nedopracujem ☹ a potom si budem nadávať 😠
užite si vianočnej nálady 😉

tu zase fúka jak o dušu, ale pojdeme na chvílu von určite. snád nebude pršať do toho.... 😒

alica147
14. dec 2008

dakujem za infošky baby určite to mám z toho ked sombola anemická po porode a ja som celých šesť týždnov krvácala ešte k tomu tak je to tutovka 😝
Leni malý ok to on ked sa skoro kojí po zeleninke vždy vygrckáva ale potom už bolo dobre a osmej som ho položila do postielky dala dudlík a v tu ranu spal 🙂
Maťka u nás nefuka ale asi začína pršať tak dufam že to prejde ja chceeeeeeeeeeeeeeeeeeem isť do mesta 😠

kostri
14. dec 2008

hojte
bre ranecko 😉 torta hotova,len tikadla chybaju,tie som ale dala za ulohu tatovi,no zaspal po nocnej,takze nic z toho zatim,ale potom iste pofotim
aj weroni spravila jaku supis tortu 😲 ta moja je taka nudna 😖 ale hanke k rociku spravim veselsiu 🙂 budem mat snad viac casu sa realizovat 😉
hanka sa styri krat do polnoci zobudila 😒 po polnoci kazdu hodku a pol 😒
gregus avoj 😉 no ja si nemyslim ze mam mliecko naviac,skor mi vyteka zato,ze mi mala dycha na bradavku 😀 a tiez sa kolkokrat zobudim na to,ze hanka spi na prse alebo uz duhy krat saje 😀

kostri
14. dec 2008

andrejka,ahojcek,slniecko 😉

kostri
14. dec 2008

ja som tiez stratila vela krvi pri porode,chceli mi davat aj transfuzku 😲 uzivala som zelezo,zapecena som bola no hruza 😝 ledvaj som co to vytlacila 😝 oci som si zakazdym zoskrabovala z dlazdiciek 😀
vlasy mi padali po chumacoch,strasne 🙄 potom sa mi to nejako upravilo 😕 vybrala som len jednu krabicku toho zeleza,sak to bolo strasne!stolica raz sa styri dni 😕 a absolutne nevyvetratelna 😅 😀 😀 😀
dobru chut k nedelnemu obedu 😀 😀 😀

kostri
14. dec 2008

a som neska zistila,ze malej sa ohromne paci splachovatko na zachode 😀 svokra tu ma este taky stary system splachovania 😉 a jak splachnem,sa to kyvka a ona sa na tom rehni 😀

kostri
14. dec 2008

co uz seci obedujete? 🙄

alica147
14. dec 2008

jááááááááááááááááj kostri ja z teba nemožem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzpolka
14. dec 2008

ahojte 😅
no stihla som si aspon prečitat čo ste ešte včera a dnes popisali, a padam 😀
weroni krasna tortička pekne si sa snou pohrala 😉 a určite bola mnaaaaaaaaaaam 😀

zazi, dakujem, uvidime zajtra čo povie dokina 😖 ☹

kostri, posielam ti tu adresu do IP 😉

tak zatial pačko 😅

greguska
14. dec 2008

jari, mne tuším aj dávali transfúzku 😒 a tými "stoličkami" ani nehovor, dobre si to napísala 😀 😀 😀

no tu je to počasie tiež naprd, ale ideme len toť kúsok za roh do reštiky na obed, no menu za 99 aj cez víkend, no tak sa nadrapuj doma pri hrncoch 😉 ale však aj ľuďom v práci treba papať, tak im donesieme, inak by sme niečo doma poriešili. 😅

greguska
14. dec 2008

dala som drobcovi jednu časť puzzle, nech sa zahrá, kto chce vidieť ako to dopadlo, kuk album 😉

kostri
14. dec 2008

no my odchadzame,tortu hodim az vecer cileky nestiham 😒
grazi to neni narecie,to je zmatlanina reci vsetkych obci,kde som pobyvala 😀 zatial tri 😀
zuz mas maily 😉
ahojte vecer

ribizek
14. dec 2008

Ahojte paninky. 🙂 Tak ako ste sa vyhajali?

Ja mám dneska 2 otázočky a potom si vás idem prečítať. Zazrela som tu, že sa večer objavili aj inka a weroni /ahojte dievčatá/, tai idem počítať, čo majú nové.

A teraz tie moje 2 otázky dňa: nepoznáte náhodou niekto firmu Bertoni? Neobjednávali ste niečo cez túto firmu? Mne sa tam páčili nejaké veci, aj kočík som si chcela objednať, ale po poslednej skúsenosti im akosi neverím. Iba v skratke, nech nepíšem román.- POvedali nám, že dodacia doba 2 týždne,ani po 3 týždňoch sa neozvali,dokonca pani stále hovorila stále dokola o inom chodítku, ktoré bolo mimochodom raz tak drahé. Že tám máme objednané iné veci, tak zostala len prekvapená. No proste neseriózny prístup, tak sa teraz bojím objednať cez nich golfáč. Ich link je
http://www.bertoni-sk.sk/
tak ak máte niektorá nejaké info o nich, tak pošlite, prosím. Môžete aj IP.

No a druhá "frage". Tie, čo v noci kojíte, ako vám potom deti papajú cez deň. Ja mám pocit, že malý sa poriadne naláduje v noci a cez deň mu už tak nechutí. Nedať mu prso, tak to by ohluchol celý panelák a čajík v noci nechce. 😒

Toť zatiaľ vsjo, idem vás čítať. 🙂

greguska
14. dec 2008

ahoj janka 😉

tú firmu nepoznám, takže v tom ti neporadím.

a k druhej otázke. no pravdu povediac, ja ani neviem, koľkokrát za deň sa kojíme, keď mám pocit, že chce tak mu pichnem prsko, a niekedy si dá, niekedy nechce. Ale keď sa malý budil v noci aj 10 krát, tiež som mala cez deň pocit, akoby bol prepchatý. Nič som ale nerobila, nechala som to na ňom, teraz sa v noci kojíme tuším tak 3-4 krát...snáď sa už nevrátime k tým desiatim razom.

alica147
14. dec 2008

greguška super foto 😀 😀 😀 😀 😀 😀 my padáme čafte večer 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre