Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

mmona
17. jan 2009

ahojte aj ja som malemu kupila take choditko. Takeho psika da sa dat aj na postielku.

greguska
17. jan 2009

dobre ranko!

gali, však jasné, vám dlhšie vydržia zubadielka, my budeme skoro štrbaví 😉

wien, u nás je to podobne, cumel sme nemali vôbec, fľašu tiež nie, a z avent fľaše to nevie ťahať ☹ včera som mu však dala dole ten gumový krúžok, aby mu to tieklo samé z toho sosáčika, tak to si trochu lupol, len som mu musela ja to troške nakláňať tú fľašu, aby sa celý nepooblieval 😉 inak pijeme len po obedíku, väčšinou lyžičkou, alebo rovno z normálneho pohára 😎

ja chcem tiež také chodítko pre malého 😵 musím trochu pokukať.

a my sme spinkali tak klasicky, 3x papal, ale ráno o pol šiestej sa tváril že je vyspatý, tak som sa mu zase otočila chrbtom, trochu ma pokopal ale ešte zaspinkal a vstávali sme o osmej 😉 takže celkom fajn, na to že ho bolí ten zub. aj teraz je mrzutý, ale už ho nechcem toľko vláčiť na rukách, tak sa tu jeduje na zemi 😒

dididi30
17. jan 2009

dobre ranko

thomasko papal dost casto, ale sa necudujem, bo cez den mliecku moc neda, tak v noci si to vynahradza🙂
dnes mam v plane velke upratovanie, tak som zvedava ci nieco zmaknem, ked su doma dvaja drobci, tatino spi po nocnej, ale sak za chvilu ho zobudim, co si mysli, tolko vyspavat🙂

gregus 😀 😉

mati pocuj, tak vy rovno z poharika?? ja som este neskusala, bo on tie packy vsade pacha 🙂

wien, fiha no tak ste to zvladli, som zvedava na ten den, jaj mas teda guraz, ja veru nie a este dve deti, tak mam dost, total zabijak🙂

tak baby pekny dnik, zavrem pc, nech tu nekuk 😀

erika26
17. jan 2009

ahojte, ani my nevieme piť z fľaše, ja som jej kupila takú s tým sosáčikom a to nám trochu ide. Inak tiež lyžičkujeme čajík a vodu a najnovšie odmieta piť hocičo iné okrem môjho mlieka, čo už.
My sme dnes spali do 7,45 to je rekord. Inak noc hrôza od 01:10 bola hore každú hodinu a štvrť. Som si mohla podľa nej nastaviť hodinky ☹ akosi zle spáva v poslednej dobe, žeby to už boli konečne zuby?
My tiež máme chodítko od Chicco, je super, ešte v ňom nechodí, ale iba sedí pred ním a všetko ťahá a stláča jej to na oplátku hrá, tak sa raduje 😉

lenockach
17. jan 2009

ako tak pozeram niesme same co mame problem s pitim, tiez len lyzickujeme po troskoch a teraz sme kupili poharik tak pijeme trosku aj z toho ale viac je mokra ako napita
my sme tiez nemali dobru noc mala sa v noci zobudila okolo tretej a do stvrtej bolo hore ale aspon neplakala
stebotala skoro hodinu tato sa vyjadril ze je z nej uz na prasky ale co my mamy nevydrzime

weroni
17. jan 2009

pondelok my sme kupili Tesco za 600 sk 😉 to chicco som videla aj ja, je to podobne len je drahsie.
dnes vecer pridam fotky ako som ju na tom vozila tak mozes potom mrknut 🙂

dididi30
17. jan 2009

weroni skore uzdravenie malickej, pekne sa vam to zlepsuje 😵

greguska
17. jan 2009

gali hej, rovno z pohára, len tak po troške mu nakloním, občas prehltne, občas sa oblejeme, tak ako lenocka 😉

ja som sa ešte chcela spýtať:

dávate niečo detičkám na pery, myslím nejaký balzam alebo podobné ? maťko má totiž normálne 2 krvavé prasklinky na spodnej pere, tak som mu to natrela klasickým labelom, ale aj tak má nejaké suché ☹

a v TV som raz videla takú knižku pre detičky na učenie, na každej strane bolo niečo iné, napr. šnúrka, alebo suchý zips, alebo gombička, akože sa to tam majú naučiť. nepočuli ste o tom, resp. neviete kde sa to dá zohnať ?

wien
17. jan 2009

ahojte, kukala som na účet, či a kedy nabehol rodičovský príspevok a drobec spí, tak kukám, čo ste popísali.
my máme na pitie poháriky 3 ( avent s mäkkým náustkom, taký iný s tvrdým sosáčikom a ešte jeden z ikey - z toho to leje ako z konvičky 😅 )´a ani jeden sa ešte neujal, tak marek pije z väčšieho štamperlíka - celkom pekne, ani toho moc nevytečie.
skúšala som ho teraz dávať spať o 10 - ako to radili v tej knižke, keď vstával o 7, ale reval o dušu, potom som skúsila o 11, zase neúspech, hoci sa mu strašne zívalo a potom o trištvrte na 12 - to papal zemiačik+špenátik+žĺtko, dopil sa mliečkom, lebo sa mi zdal ešte hladný, to už podriemkával a v postieľke potom trochu zaplakal ( ale decibely riadne ) a za 2 minútky spal. tak uvidíme, koľko sa mu podarí spať. či to zas nebude jeho obľúbená pol hodinka 🙄
ja marekovi na pery nedávam nič, ale tiež som o tom uvažovala. len mu ponatieram tváričku+ušká krémom do zimy od bübche a ide sa von. tak sa dostane aj trochu na pery. ale dnes som kukala, že sa mu tuším kútiky spravili 😲 😲 😲 tak som mu ich natrela hojivým zázrakom od oriflame, to sa môže dávať aj na pery, je to také mastnejšie.
o tej knižke som nepočula, môže byť zaujímavá.

dididi30
17. jan 2009

gregus, pocuj ved mu daj tu vazelinku co s nou aj ty mastis, je to bez vselijakych chemikali, tak by to nemalo vadit 😉

wien aj to je dobre na pery, vlastne je to vazelinka, takze supis 😉

ja maleho matim len ked kupem inak nie, vraj to ani netreba...

kikaamajko
17. jan 2009

Čaute, jaj ja som dnes jak mechom udretá, zase sme mali bohovskú noc ☹
Nášmu Majkovi je to jedno s čoho pije, my s tým problém nemáme, hlavne že tečie 😉 Aj z fľašky, aj z pohárika, aj z normálneho pohára.
Jarka vidíš môže na tom dačo byť, idem zavolať veterinárovi. Díky moc. 🙂
My sme nakúpili tiež géliky na zúbky a zúbky zatiaľ žiadne.Ale zlý je dakedy ako by mu išli všetky naraz. Ved ked celú noc buntoší. Čo už. Miška, bud rada že ti spí celú noc a nepokúšaj osud. Náš mi to začal robiť cez deň, dala som ho do postieľky a rev. Nikdy to nerobil predtým. Tak som ho 2 dni všelijako uspávala a ešte horšie to bolo. Tak som ho nechala revať a na 3 deň už pekne zaspal.
Inak som sa naštvala e nikdo nepozerá náš albumík, len Galin. 😠 Náš krpec tiež stojí už od 5,5 mesiaca.Ale nikto si to ani nevšimne, furt len Thomasko. Majka si všimnete až ked spraví asi stojku na hlave. 😀 😀 😀 😀 A just idem pridať fotky kde stojí.Ha.

alex77
17. jan 2009

ahojte. cakame babatko tiez v juni ale az tento rok. prave vyberam kocik a tak ma napadlo ze sa vas spytam ci sa vam vase deticky zmestia este tuto zimu do hlbokej vanicky alebo ako to riesite. lebo sa bojim ze kupim kocik a drobcekovi bude v zime maly. tak neviem ci kupit aj hlboku vanicku alebo radsej sportak s taskou a potom na zimu fusak. dakujem za rady a zdravim vase deticky. 🙂

kostri
17. jan 2009

juhuhuuu 🙂

gali,ked nema prsicko cez den v noci mu chyba,chce ta citit a tak sa mojkat 🙂 my sa tak mojkame kazdu noc 🙂 plakat by som ju nenechala,mne to tak strasne zas nevadi ona sa pricucne a spime obe,horsie to bude ked dopadneme ako ta mamina s sestnast mesacnou dcerkou co som pisala minule 😅 🙄

to choditko-posuvatko mala aj kamoskina dcera,je to super vec!!lepsia ako chodul,no nasa hanka v choduli zatial len visi 😅 sice dociahne na zem ale vytiahne si nozky a necha si ich v lufte 😀 a hra sa s tym hracim pultikom 😀

mala sa tiez uspava takym mrmlanim 🙂 aaaa,eeeee,aaaeeeaaaeee 😀 tak

leni 😀 😀 😀 co sa durdis 😀 😀 😀 ked galina je tu najcastejsie a tak vzdy setkych napadne mrk jej album 😀 a ty ked sem prides,ja stale mrkam do tvojho albumu ale pochvalila som len kone 😔 😀 prepac 😔 😔 😔 majusko je taky sikovnicek ze on nepotrebuje pochvalu,chvali sa sam 😉

a ja mam tiez v albume ze hanka stoji 😕 😅 😅

kostri
17. jan 2009

alex,ja sa o kociku radsej nevyjadrujem 🙄 mame bertiny,zo zaciatku sme boli uzasnuti,ale teraz len chyby nachadzame,ale to najdes na kazdom kociku,nijaky nie je stopercentny
napis IP dididi 30,oni su v sportiaku od narodenia a aj kikamajko ma malinkeho v sportiaku na fotkach kde je malinky,aspon sa mi vidi 😅 nam je vanicka teraz uz mala,no sportiak mame taky,ze nemozem tam dat fusak 🙄 je to taky letny typ
takze poradim len tolko,ze bud vacsiu vanicku,alebo aby bola sportova cast taka,ze ma aj boky,aby si tam babatko nemusela putat,len ho vo fusaku polozila,pozakryvala a pekne bude hajat 😉

kikaamajko
17. jan 2009

Jarka 😀 😀 😀 😀
Ved ja len tak, aby bola sranda. Ja som Haničku videla, že stojí, ale si písala že to bolo len na pár sekúnd, tak som bola ticho.
Ved to je jedno, každé dieťa má iné tempo. Inak tie odrážadlá sa páčia aj mne. Koľko to stojí asi?
A chcela som sa pýtať, majú vaše detičky zimné topánočky? Aak áno tak aká to je veľkosť?
Alex, my máme kočík z poľska, do mesta neodporúčam, je ťažký, to je iba do terénu. A ked som z neho vybrala tú tašku/vaničku/ , čo bolo asi v 3 mesiacoch tak máme športiak. Ale má aj boky, talže to nie je zlé akurát treba dobre pozakrývať s dekou, lebo sem tam sú také medzery v spojoch.

kostri
17. jan 2009

leni,sak aj,som ju postavila,muz ju istil zo zadu 😀 lebo,ked som ju chcela sama takto odfotit,kym som to stihla,uz bola na zemi 😀 😀 😀 no ale ma s tym drazdite ,lebo vasi stoja😀 tak stoji-nestoji-bude v albume,aj ked budu hortenzie padat 😀 😀

kostri
17. jan 2009

jaj a to odrazadlo kupila na internete,bolo lacnejsie jak v obchode,tusim 900sk

matka,taku knizku nepoznam,ale ked zistis,hod link 😉

krazu
17. jan 2009

kikaamajko, no Marianko je teda ozaj veeelky sikulko 🙂 sme to teda riadne prehliadli 😕

alex, to aky kocik zavisi aj od dietatka, nam sa maly este zmestil do vanicky, no museli sme dat sportiak uz v jeseni, lebo nic nevidel v hlobokom stale plakal, ked sme presli na sportiak tak uz bol v poho. ale aj tak by sa uz v zime do vanicky nezmestil. mame quinny speed a som s nim spokojna

kostri
17. jan 2009

krazu 😀 hovor za seba 😀 ja som majka neprehliadla 😀 😀
zas ma lenka drazdi s novymi fotkami 😀 pockaj ked sa hanka zobudi!!!jaku krkolomnu fotku urobim 😀 😀 😀

krazu
17. jan 2009
krazu
17. jan 2009

joj kostri mas uplnu pravdu 😀 😀

kostri
17. jan 2009

no krazu,to je presne ono!!take ma ta kamoska!dufam ze nam ho pozicia 😅

krazu
17. jan 2009

ja som ho pozicala kamoske a jej mala s nim nechce chodit, lebo na podlahe sa jej smyka tak jej to velmi uteka, ale na koberci ze to ide dobre

kostri
17. jan 2009

krazu,teraz pozeram vase fotky,ved vy ho mate aj v albume 😕 do kelu,ja vobec nemam cas pozerat vase fotky 😔 ani nam nove pridavat,len malo

kostri
17. jan 2009

ale ze vraj to ma taku brzdu.. 😕

krazu
17. jan 2009

no mne sa tu zacal sirit smrad 😀 😀 😀 idem maleho prebalit

krazu
17. jan 2009

plany poplach, maly si len pukol 😀

kostri ma to brzdu ale to posunies po podlahe aj ked je to zabrzdene

kostri
17. jan 2009

dockaj,oni to tusim mavali tak,ze zabrzdene a oprete o gauc,kym sa stym hravala,poznala aj tie tvary,davala do spravnych otvorov 😕 a potom uz ked pevne stala,tak s tym chodila,to mala tusim devat mesiacov a chodila sama od jedenastich

greguska
17. jan 2009

gali, no vidíš, už mi nedochádza.... jasné, natriem mu to vazelinkou 😉

lenka, no teda, veru sme my nejaké nevšímavé 😀 majko je tiež veľký šikovníček, posielame pozdravy 😀 a keď je v tej postielke takto po stojačky, nebojíš sa, že sa prekopŕcne ?

alex, my máme taký neznačkový kočík, bola v ňom tiež taká vanička - skôr taška, tú sme používali do zimy, potom sme len tašku vytiahli, dali na spodok deku a tak chodíme aj teraz.

zuzka, to odrážatko sa mi ľúbi, ale hovoríš, že na parkety to veľmi nie je.... no my máme parkety všade, takže budem musieť nejaké iné pozrieť, ale také s gumenými kolieskami ani ešte nevymysleli 😝
a náš dnes naozaj kakal, ale smrádek bolo cítiť cez celú halu v robote 😉

jarka, ako hanička ? čo ste dnes papali ? ja sa tak s vami trošku "porovnávam", bo sme začali v rovnaký čas prikrmovať 😀

kostri
17. jan 2009

ahoj mati 🙂 zabudla som ti napisat ze ja natieram hanku tiez tym kremom od bubchen,no nie vzdy si spomeniem 😅 ale tak raz za dva dni,ked ide von alebo ked pride z vonku,teda licka a nostek
a pery tiez mava take cervene ako keby ranky na nich,ale to vzdy ked nieco velmi tvrde zuje 😀 napr knihu,za chvilu jej to zmizne,ale vacsinou aj skrabance jej natieram cicadermou 😕 hned zmiznu

my sme dnes mali zemiak,por,petrzlen,mrkva,karfiol,zltok,kedze si vsetko nezjedla,mala to aj teraz 🙂 hodinu po obede som kojila,potom spala,ked vstala zase mliecko a po hodine zvysky z obeda 😀 rano mlieko a o deviatej jablcko,dnes este bude mat kasu- ryzovo bananovo jablkovo aktiviovu 🙂 a este mliecko 😀 no a v noci tak styri krat mliecko,ako dnes 😀
a vy?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre