Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

wien
11. feb 2009

ahojte. to musí byť radosti, keď to státie a sedenie v noci nacvičujú a ešte k tomu zrejme aj s hudobným doprovodom 😀
my sme spali vcelku dobre. ja som zase nemohla zaspať, asi nezvyk, že spím inde. marek bol vraj o štvrť na 4 hore, ale trošku pomrnkal a do 5 minút spal. ja som a zobudila o trištvrte na 5, išla som na wc a hneď som sa presunula do spálne. už ma fešák čakal, len sa postavil na 4 a hlava mu vyletela hore. tak ma on ráno vítal 😀
spali sme do pol 7.

wien
11. feb 2009

s kašlom som na tom oveľa lepšie. myslím, že stoptussin zabral. aj som si včera na nákupoch kúpila kúsok zázvoru. som si spomenula, že pri prechladnutí saodporúča piť zázvorový čaj. ja som to myslím pila aj počas tehu, keď som bola prechladnutá. jedno z mála, čo neškodí.

krazu
11. feb 2009

dora, bud znacku maxi cosi alebo romer king, len ma hneva ze mame v aute system isofix a take sedacky su strasne drahe, takze kupime asi obyc. na pasy

no a to statie nas urcite neminie, a pockaj ked budu mat 15, tak budu chciet dlho spat 😀 😀 😀

dora01
11. feb 2009

krazu, aj my mame romer king, je super, zatial sme nenasli na nej ziadne muchy, aj moj brat ju ma pre svoju malu, tiez su snou spokojni, ten isofix mame aj my, ale co ked ta sedacka stoji 2 krat rolko 🙄

dora01
11. feb 2009

krazu, aj my mame romer king, je super, zatial sme nenasli na nej ziadne muchy, aj moj brat ju ma pre svoju malu, tiez su snou spokojni, ten isofix mame aj my, ale co ked ta sedacka stoji 2 krat tolko 🙄

dora01
11. feb 2009

no zase tu hviezdim, som si chcela opravit preklep a poslala som to 2 krat 😅

dora01
11. feb 2009

vratili sme sa z mesta a malemu som kupila penove puzzle, to take okruhle, co ma aj michelka 😀 , som zvedava co nan povie lacko ked sa zobudi, je kraaaaasne

greguska
11. feb 2009

ahojte!

sme sa posledné dni neukázali, ani som nestihla prečítať čo nové. Ale určite tu boli oslávenci, tak dodatočne všetko dobré, aj Gabike gratulujeme k meninám 😉

inak máme 7 zubov, neviem, či už nevyhrávame 😒 dúfam, že keď vylezie tá posledná dvojka, bude nachvíľu pokoj...

a priznám sa, že včera som mala krízový deň, už som bola na pokraji zrútenia. malý je posledné dni nejaký umrčaný, on furt by len na rukách bol, a keby aj u druhých, ale prd - ja ho musím mať. v podstate ani nemusím chodiť, môžem s ním aj sedieť, len musí byť nacapený na mne. v noci spí 10 hodín, 4-5x sa budí, ja už neviem, či je hladný, alebo len chce byť pri mne. Tak som už včera bola na nervy, aj po ritke dostal, aj keď viem, že úplne zbytočne. Ale nemohla som sa zdržať. Potom mi to zas bolo ľúto a furt takto dookola, aj som si porevala, a vôbec mi to nepomohlo.
V tejto súvislosti som sa chcela spýtať, už teraz neviem, kedy si dieťa začne uvedomovať, to že na rukách je mu lepšie, a začne plačom "vydierať" ?
Musím niekde prečítať aj o tej úzkosti 8-mesačných, len neviem kedy, bo aj teraz tu vreští na zemi, ale som si povedala, že vám skrátka napíšem a hotovo. Však môže aj trochu pokričať.

dora01
11. feb 2009

greguska, kukuk ip 😉

ribizek
11. feb 2009

no greguška, to občas robí aj náš. tiež som ho nechala dnes vyplakať, lebo však musím aj prádlo povešať, najesť sa, isť na záchod. Veď trochu plaču mu neuškodí. Niekedy je zlatíčko, pekne sa hrá sám, ale niekedy des.
Ja mám také zúrivé stavy v noci,keď sa ho snažím uspať a on sa stále jeduje a zúri. Minule som radšej vyšla z izby, čo som už po pol hodine bola taká rozčúlená. Dať mu na zadok nemá zmysel, určite ešte nechápu, prečo. Aj keď viem, že človeku niekedy ujdú nervy. Preto ja radšej vyjdem z izby sa ukludniť. 🙂

kikaamajko
11. feb 2009

Ahojte, teda Greguška, nezávidím ti . To bude asi od tých zúbkov. Ved hádam budete mať teraz pauzu, uvidíš ked ho nebude nič bolieť aký bude zlatý. Aj náš iba u mňa ale dá sa to zatiaľ.V noci mal ešte horúčku, ale celkom dobre spinkal akurát ked som mu dávala o 2 čípku tak sa potom do 3 nevedel uložiť. Jak sa začne potiť tak koniec, to neznáša. Dneska žiadna horúčka, len trocha hnačka, zub zase žiadny. No to ked mu takto pôjdu všetky zúbky to bude radosti. ☹
Zuzka krazu aj náš je kvietkami fascinovaný, bude z neho záhradník. Dostane na jar okrem gumákov aj vedierko, hrabličky a lopatku 😀 A gratulujeme k sedeniu.
Jurkovi ešte všetko naj k 8 mesiačikom, dúfam že je už o.k.
A Vikinka je zdravá?
Gali díky za typ na tie homeopatiká, opýtam sa v lekárni.

zuzpolka
11. feb 2009

ahojte 🙂
kikaamajko, aspon že dnes už nema maličky teplotku 🙂 len nech to tak aj ostane 😉
Viki už nema skoro vobec soplik 😕 😅 asi zabrali homeopatika 🙂 aspon zatial 😖

no idem sa snou hrat, lebo tu už vymyšla 😀 inak mna dnes boli všetko 😠 aj muž ostal doma že mu je nejak na chorobu 😠 no snad nas to rychlo prejde ☹
pekny den 😉

dididi30
11. feb 2009

ahojte

gregus, aj nas tak robi, len pri mne ako cicik a vsade za mnou dolozi, kes stojim stvera sa len na mna, tatina ako keby nevidel, ked ma nevidi, tak mrnci, manzel sa aj boji s nim ostat sam 😅
tiez ho nechavam vyplakat, bohu zial, to by som potom nic nerobila, len ho vsade so sebou vlacila 😒

lenka, ja idem malemu kuk nejake homeho, lebo sak kasle ako divy, bolli ho to, sopel az po bradu a ja tak isto ☹

zuzka, no take pocasie je na chorobu 😒

boze a nas sa furt niekde udre, ja uz neviem,ja mu asi tu helmu kupim, ci je to smiesne alebo nie...sak dockajte aj vam zacnu lozit a behat, co to bude balamuty 😒 🤐

no idem ja, lebo este musim daco vybavit, jaj nic sa mi nechceeeee 🙄

kikaamajko
11. feb 2009

Chudáčik Thomasko ☹ tak zase ste choručký? To je hrúza. A ktovie čo Jarka, tuším tu včera nebola, dúfam že sú zdravý, aj Miruško.
Ma sme chceli ešte v januári začať plávať všetci, normálne v Poprade na plavárni, vždy sme tam chodili, každú nedelu, aj ked som bola tehu. Ale vidím že sa tak skoro nedočkám, lebo stále je niekto chorí 😠
A Majko aj keby mal teplotu od zúbkov, by som sa neodvážila s ním ísť plávať.
Škoda, to je naše asi jediné povyrazenie medzi ľúdí.

pondelok
11. feb 2009

ahojte kocky tak my sme vratili z plavania, dnes som bola v bazene ja a muz natacal, mala je uplny vodnik, dnes sme sa ucili nove veci, lebo uz mame druhu lekciu, sak som taka unavena, mala sppi jak dudek, o 4 pride suseda i sdetmi, len tak som stihla poupratovat, vecer pojdem opat cvicit, bola som aj vcera na spinnigu, kilecka idu pekne dole, len aby som to vydrzala,
my mavame noci dobre, my len to zaspavanie mame strasne zle, niekto musi byt jednoducho pri nej, cez den jej to nevadi, ale vecer, je ako z retazi aj ju nechame vyplakat, ale nic, tak si lahnem naspotel vystrcim ruku a je dobre 😠 😀
a ked zaspi tak spi az do rana bileho, no uvidime ako to zvladneme, niekedy chcem byt tvrdsia ale neda mi to, ked tak lutostivo place
wau, ze sedem zubkov, my mame stale len dva ako zajacik, ale asi jej pojdu dalsie, lebo je tiez posledne dni strasne mrzuta a len mama,
tak sa pekne zatim majte vecer vas pridem pozriet
a tie puzzle sa buudu určite pacit, su farebne a mala sa stym fakt rada hra, a ked nehra tak ich zuzle 😀

greguska
11. feb 2009

ahojte,
kde ste všetky?

ďakujem baby, ja sa musím vám posťažovať, keďže reálnu kamošku nemám ☹

dnes už bolo lepšie, maťko síce doma reval, ale aspoň v robote aspoň chvíľu poslúchal. totiž sme mu včera kúpili takú hojdačku, tak v tej vydržal dáku pol hoďku, tato ho hojdal a mama popri nich behala a pracovala.

jooj, no veď už nebuďte chorí, nech sa všetky detičky aj mamičky rýchlo vyliečia !

a maťko si ešte o šiestej hodil šlofíka, takže dnes ideme spať až po desiatej určite 😖

zuzpolka
11. feb 2009

teeeda dnes nejaka slabota 😕 kde ste všetky? 😨

greguska , no vy ste ale dobry neskorospači 😀 ale zasa potom neskor vstavate rano nie? 😕 🙂 či asi ani nie ked pracujete 😖 😲

baby a neviete čo je s ini??? 😨 ta sa tu už pekne dlho neobjavila 😖 a boh vie či sa ešte niekedy ozve 😖 ☹ no hadam su ok 😵

greguska
11. feb 2009

zuzi, no veď keby aspoň ráno dlhšie spal 😉 ale však okolo siedmej vstávame, lepšie ako o piatej 😉

aj mňa minule napadlo, že čo je s ini, však naposledy písala, že sa asi budú sťahovať, len ešte nevedela kam, tak snáď sa ozve, čo majú nové 😉

greguska
11. feb 2009

my sa ideme kúpať a potom uvidíme.... 😉

zuzpolka
11. feb 2009

greguska,,,, 😨 to si ani nepamatam že pisala o stahovani 🙂 no hadam sa nam ozvu 😒

zuzpolka
11. feb 2009

tak prijemne kupkanie, nech sa maly dobre vyčlapoce 😀
my sme sa kupkali o pol siedmej a už hajame hodinku 😅

alica147
11. feb 2009

ahojte kuriatka 😵
včera som nemala energiu sem prísť tak gratulujeme včerajším aj dnešným oslávencom a grazi všetko naj naj naj k meninkám 😵

my sme spali v noci super, akurát že som musela dnes vstávať o pol šiestej bo kolega mal dovolenku tak som musela ísť do roboty busom a mala som z toho celý den traumu 😀 😀 😀 😀

a ja už len zajtra idem do roboty a potom až v utorok 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 jupíííííííííííííííííííííííííííí

zuzpolka
11. feb 2009

jeeej alicka budeš mat dovolenku? 🙂 tak sa tešiš že budeš s Miruškom, že? to ti verim 😅 😉

dididi30
11. feb 2009

ahojte

aj ja gabike blahozelam k menimkam 🙂

a dnes sa nik nenarodil? 😉 😀

baby ja sa hned aj lucim, juj taki sme nachladeny, normalne pisem a oci mi slzia ☹

tak dobru nocku 😵

zuzpolka
11. feb 2009

juuj, dididi skore uzdravenie ☹ chodte sa poiadne vypotit 😉
dobru nocku

ja sa tiež pripajam ku gratulacii Gabike 🙂

alica147
11. feb 2009

didi no nejako vás to drží do kolečka, tak sa rýchlo vyliečte 😔

zuzi hej, tak sa teším 😀 😀 😀

dudri
11. feb 2009

greguska, Katka place ked ja sa otocim prec... uz od 6.mes

vcera sa kupala vo vanicke. katka drzala ruky na okraji a sama sa postavila a dnes 2x 😲

dneska divne dlho spala pred obedom hodinu, poobede od 16-18h-2hod...a este spala okolo o 9h asi 20-30min

alica147
11. feb 2009

Maťka nebud z toho smutná, každemu občas rupnu nervy ja som si tiež tak zvykla ako ribízek myslím písala že radšej idem z izby preč a nechám ho vyplakať ale zas je aj pravda že od kedy chodím do roboty a neni som s malým stále sa mi to už nestáva 😖 tak aspon nejaké pozitívum pracovné 😀

dudri
11. feb 2009

didi, naparuj nad slanou vodou aspon 15min alebo horske slnko 😉 za par dni budes zdrava...

alica147
11. feb 2009

idem buvať dobru noc 🙂 😵 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre