Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

wien
18. jan 2009

brý večer vám 😎 akurát som šupla špunta do postieľky, ešte si vykecáva.
dnešná noc bola ok. zaspal asi po 3 minútach po uložení a zobudil sa až okolo pol 3. ja som sa zobudila o druhej a vyčkávala som na neho 😵 tak sa zobudil, toršku si pomrnkal, nasadil dlhé aaaa a do 20 minút bol zase bez revu tuhý. ani som k nemu nevstávala, lebo ho tým zbytočne dráždim. druhý krát sa zobudil až o pol 6. napapal sa a ja som sa utekala prezliecť a odstriekať trošku mliečka aj z duhého prsníka, lebo som mala tričko mokré ako keď bol marek ešte malinký a mliečko sa tvorilo až moc 😝
trošku z neho som použila do dnešného zemiačika na obed.
fúha, už nemrnká, ale reve 😕 asi pôjdem o minútku kuknúť.
potom spal polhodinku o pol 11 a asi trištvrte hodinku od druhej. no a potom asi štvrťhodinku v aute, kým sme prišli od našich domov.
no, trošku som sa s ním pomojkala, položila do postieĺky, trošku ešte pomrnkal a skoro hneď zaspinkal. dala som fotku jeho najnovšej polohy v spánku 😀 aj teraz tak zaspinkal.
idem kukať s mangelom telku, tak si počítam až zajtra. pajte sa 😉

kostri
18. jan 2009

jaj andrejka 😀 😀 uz som myslela ze ty si zase tehu 😀 a potom ma napadlo ze asi kikin tatko je tehu 😀 😀 😀

dik baby,sak to ja obcas chytim taku nostalgiu..no nejak to len prezijem a mozno ozaj to bude tak jak zuzka napisala ze budem kojit v kuse 😀 no ale jedno babo budem musiet odstavit 😢 jaj no nehajme to 😀

takze andrejka,mirko spava cez den len v bodinku,zakryty dekou a ma zastrete?

a gali,thomasko v noci spinka len v bodinku?a cim je zakryty?? 😕

sak nemyslela som pancuchy na noc,myslela som ze ked ma cez den aj teplacky,tak tie dole a spinkat len v pancuskach..my tu mame v noci 16stupnov a cez den tak 18 az 20 😕

dididi30
18. jan 2009

jarus sak paplonom extra na zimu 😉 a este je nalepeny pri mne tak je to ok 🙂
cez den spime tiez v bodinkach a prikryty dekou, neprehanam zakryvanim, lebo keby ste ho videli obleceneho von tak si pomyslite,ze svoje diete nemam rada 😅 ale ja ho lubim 😵 na kociku ma teplu vlozku z ovcej vlny a na vrchu teplulilinku deku, to mu staci, nechcem ho zbytocne prehrievat...inak nosieva von taku teplejsiu mikinku s kapucnou na zips, pod tym body a mikinka, pancuchy a riflicky, botky alebo teple ponozky a na to deku, to je vsetko 😉 ked je moooooooc zima tak mu dam overal , no 😀
ja cez den pancusky nechavam, ale sak zas on spi len 15 minut tak to ani nestihnem zist dole a uz je hore 😒

zuzpolka
18. jan 2009

baby kuk na Viki video 😀 ako sa hraje s našim havom 😅
http://viki-zuzpolka.blogspot.com/2009/01/viki-...

alica147
18. jan 2009

aj my máme chladnejšie ale ja ho povyzliekam bo ja by som to tiež nezniesla na nohách 😀 body šup do spacieho vaku,my máme taký hrubší a na to ešte deku 😉

drahý to tu okupuje tak sem len občas nakuknem 😀 som teraz využila že išiel fajať 😀 😀

gali a malý je ok? si tuším tiež písala že asi budete chorí,či nie? 😕

dididi30
18. jan 2009

zuza jej zlate 😀 ako pekne beha vikinka v chodacke 🙂

alica, tak veru sak to je hrozne v tych pancuchach, ties mu vyzleciem ak stihnem ak nezaspi skor, ale v noci urcite nie 😉

hej maly je ok, len z vonku bol asi taky osopleny ale uz je hadam ok 🙂

alica147
18. jan 2009

teeeeeeeeda zuzi Viki ale frčí v tom chodítku,svetoví su aj s havkom 😵

zuzpolka
18. jan 2009

dididi noooo ved som pisala že v tom lieta jak šarkan 😕 😀 😀 😀
a to už bolo natočene davnejšie,,,,dnes napriklad po obyvačke nahanala psa 😅 oni sa tak hraju 😕 😀

kostri
18. jan 2009

no baby zajtra si vas precitam,co ste mi napisali,musim ist,hanka uz bola raz hore,nechapem to,sama zaspi v postielke a o pol hodinu je hore 🙄 nekedy o hodinu,raz sa stalo ze o tri 🙄 volakde musi byt chyba 🙄

dobru nocku 😉

zuzpolka
18. jan 2009

alic dakujeeeeeeeeeem 😀
no su zlaty spolu 😀 hlavne ked ho Viki taha za chlpy 😕 chudačika ☹ 😢

zuzpolka
18. jan 2009

kostri dobruuuuuuuu 🙂

asi aj ja sa s vami rozlučim,,, idem si robit nechty 😝 aj ked sa mi nechceeeeeeeee 🤐

dobru nocku mamičkam a detičkam 😀 😉

dididi30
18. jan 2009

zuzka inak aj my sme mali dnes navstevu a takeho isteho psika mali ako vy mate, ale thomasko len cumikoval, tamca sa boji psov 😅

tak dobru babulky aj ja idem do vane a hajat 🙂 zitra idem kuk do prace, jaj sa mi nechce 😠

dobru nocku 🙂

dudri
18. jan 2009

zuzapolka, Viki a havik su zlate a same srandy. Urcite u Vas doma sa dobre pobavite kopec srandy najma s psikom.

dudri
18. jan 2009

kostri, vlani som citala ked chces mat dalsie babo, mozes kojit do 3mes v tehu, nie dlho inak potrati.

Katka spi cez den na postele (musi mat vycicat-jej zlozvyk 😒 .)
normalne cely den oblecene doma -body+lahke ponozky+dupacky alebo body+ponozky+teplaky+latkove capacky Tesco. pred spanim dam prec capacky

alica, podla mna najlepsie prva pomoc pri bolesti hrdla 3xdenne kloktat so slanou vodou, vecer aj med+citron.stava

alica147
18. jan 2009

dudri dík, aj veru budem slaná voda mi vždy pomože

idem ajja babulky hajať dobru noc, majte sa tu zajtra pekne, večer sa určite stavím,pa pa 😵

graziela
18. jan 2009

Pekny vecer prajem,
blahozelame vsetkym oslavencom a vsetkym chorym babätkam zelame skore uzdravenie!!!!

Zuzpolka,
aka je mala chutnuckaaaaaaaaaaa na tom videu a ako pistala, zlatucka naozaj 🙂 🙂 🙂
Didi,
ja sa chystam nafarbit uz dobry tyzden, ale stale som sa k tomu nejako nedokopala, stale to odkladam a nist...ale uz veru budem musiet, lebo zacina nad ciernou prevladat "strieborna" a to uz veru nie je dobreeee.... 😠
My inac ideme zajtra na zapis do skoly s nasou Sasulkou, tak som zvedava 🙂 Ona je sikulka, to zvladne, sa nebojim, len som zvedava, ako to bude prebiehat a tak...
Kiahne - ani nasa Saska ich doteraz nedostala a to uz mali aj v skolke viacere deti minuly rok a nic, nechytila...tak som zvedava, kedy to pride...tiez by som bola radsej, keby co najskor, lebo ked uz bude chodit do skoly, zbytocne vymeskavat a potom dobiehat ucivo a cim starsi je clovek, horsie to znasa...

Ako tak pozeram, tak väcsina deticiek uz stoji, alebo aspon chodi v chodaku...to vyzera, ze len nas Ďuďo je taky lenivcek, ci co???? U nas nehrozi, ze stat na nozickach, ved my este aj matrac v postielke mame na najvyssom bode, tak ako ked sme z porodnice prisli...no, ktovie, mozno jedneho pekneho dna nas niecim prekvapi 😝

No, idem aj ja hajat, este do sprchy, dnes ma manzel 24-hodinovku, tak sme boli domka sami...
Inac,Didi, ty si spominala, ze tvoj muz tiez robieva väcsinou nocne, co vlastne robi?

dudri
18. jan 2009

kukni nove fotky aj kolaze

🙂 😉 dobru noc

wien
19. jan 2009

dobré ránko! aj marek spí ešte v postielke úplne hore, ale to je vidieť na fotke, čo som včera stihla vložiť 😉
noc bola....hmmm, no trochu divná...zobudil sa ešte o 9 s veľkým revom, asi sa mu chudáčikovi niečo zlé snívalo.utíšila som ho, tak ešte trošku zaplakal a zaspinkal. o pol 2 sa zobudil prvý x, pomrnkal a povrtel sa a zaspal, potom o pol 3, o 4, o 5 - dostal napapať a zaspinkal a o trištvrte na 8 sme vstávali. vždy pomrnkal, zatiahol to svoje aaaaaa, povrtel sa, ruka na mantnel a zaspinkal 😕 možno bol aj smädný, keď sa tak budil, ja som bola. ale musel vydržať do tej 5, lebo vodičku mu nemám z čoho dať, keď pohárik ani fľaša u neho nefungujú a mliečkom som to spanie kaziť nechcela. uvidíme dnes, či to bude lepšie alebo horšie.
dnes musím volať doki, lebo sme vysadili skoro všetky lieky na alergiu, zase začína pokašlávať a soplit a zase to v ňom chrčí a pochrapkáva, tak asi zase nasadíme plnú poľnú - všetky spreje a kvapky 🙄
ktorási ste sa tu pýtali na acidko - deťom sa smú podávať všetky kyslo-mliečne výrobky, teda aj acidko, ale samozrejme zase len plnotučné.

koľko vychádzajú tie babylove plienky? ja som mala len tie newborn v porodnici, mali akurátne balenie a boli fajn.

a ešte som sa chcela spýtať tuto našich sestričiek a doktoriek ( sú tu tuším nejaké 😅 ), či sa môžem dať zaočkovať proti tetanu ( 3 dávky ) aj keď kojím. som sa dávala než som otehotnela, ale poslednádávka mi vyšla akurát, keď som bola v prvom trimestri, tak sa musím nechať dať očkovať odznova 🙄

dudri, chutné fotečky 😵

idem ešte kuknúť zuzpolkine video 😉

wien
19. jan 2009

no chutné video 😀 toľko radosti naraz 😀 😀 😀
o chvíľu bude viki havka aj za chvost ťahať 😀
no nič, my sa ideme hrať, lebo malý sa už vrtí.... 😖 😉

wien
19. jan 2009

no jasnačka. zas treba nasadiť všetky spreje 3x denne 😖

dora01
19. jan 2009

dobre ranko"

hlasime sa po tyzdni 😀 .
U nasich bolo super len sa moc nevyspali, lebo nas maly vydierac pisti, vrieska a vydava rozne ine zvuky, hadam uz kazdu hodinu, po prvej noci som to vzdala, lebo vsetci boli nevyspaty, tak si zas navykol na cici a na ruky. pomooooc asi ma porazi. musime to dako vyriesit, s nami v posteli spavat nemoze, lebo manzel ma problemy s chrbtom a ja s kolenami, postel uzka takze tak 😒

a vy sa ako mavate? skusim precitat aspon poslednych par stran 😉

Lacko robi dalsie pokroky, sedi vystrety ako luk, uz ho vobec nehadze do bokov, lozi po celom byte, vie sa sam postavit, po vsetkom sa driape, rano som sa zobudila, a stal v postielke 😀 😀 😀

zuzpolka
19. jan 2009

ahojte 🙂
dakujem aj ostatnym za pochvalu videa 😀

dudri, naozaj mame kopec srandy s Viki ale aj s havkom 😀 😀 😀

dora, vitaj po tyždni 🙂 😉
Lacko je teda tiež pekny šikulko 😅

idem kuk na nove fotky 😉

zuzpolka
19. jan 2009

wien, maly je strašne podareny 😀 tiež sa tak rad pozera na seba v zrkadle? 😅

dudri, aj Katka je smejko zlaty 😉

no proste všetky detičky su krasne a šikovne, juuuuuuuuuuuuuuuj 😀

lenockach
19. jan 2009

ahoj baby tak sme boli o doky mala si porevla ako pavian lebo ju neznasa
rano sme uz teplotu nemali ale noc bola zaujimava stale mala teploty a plackala tak sme sa nosili na rucickach
doktorka povedala ze ma sice trosku zapalene hrdielko ale ze to skôr vidi na tie zubky tak nam povedala ze jej mam vecer pred spanim dat cipku proti teplote a stvrtok sa prist ukazat
grazi ani nasa mala sa s tym stavanim neponahla a ved naco sak sa este nachodi ju len bavi lozit po dlazku a aj to len dozadu ako racica

emmillya
19. jan 2009

ahojky 🙂
dnes som skusala dat spinkat malu mimo kocika kedze uspava len tam pri hojdani... 😒 Tak pospala pol hodinku. Normalne by som ju pohojdala a schrupla by este aspon pol hodku, tak uvidim ako dlho vydrzi hrajkat sa
😉
Zuzpolka neviem ci ty si pisala ze mate x-lander?

zuzpolka
19. jan 2009

emmillya, hej hej my mame x-lander športovy 😉

emmillya
19. jan 2009

zuzi kuk na IP 😉

wien
19. jan 2009

zuzpolka, straaašne rád sa obzerá, on je taký narcis 😀 každé ráno sa musí pozdraviť v zrkadle 😉
ja tu pravidelne obdivujem všetky dievčatká, aké sú vyšatočkované, vysponkované a doružova, také mňam 😵
my sme s mangelom chceli strašne dievčatko, tak snáď bude v poradí aspoň druhé. a keď nie druhé, tak tretie 🤐
ale drobca samozrejme aj tak ľúbime ako koňa, aj keď je to chlapček. také malé čertisko s kopou energie 😎

emmillya
19. jan 2009

lenocka aj my lozime len smerom vzad... 😀 urcite na to pridu samucke a zmenia smer jazdy. Len ten plac ked nejde k hracke ale od nej 😝 Stat stojime -krasne sa zapiera na nozicky, ale sama v postielke este nehrozi 🙂 a ked daco dak dievcatka chytrejsie 😀

dididi30
19. jan 2009

ahojte
vcera sme kupili drobcovi ten chodul co ho taha pred sebou, potom hodim foto, on nevie ci ma ist ci sa hrat s tym, zlaty je 🙂 😵

emili tak vam je uz vyborne ako kukam 😀 😉 no ved aj ja to netvrdim, thomasko je sikovnejsi ako jeho segra 😉

wien drzim palec aby sa vam ako druha zadarila baba 🙂

inak moj krpcek je od rana mrzuty, dnes som bola kuk v praci a on ako keby to citil, boze a to len na 2 hodky idem, sak keby som sla dlhsie tak neviem co by robil drobatko moje 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre