Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

graziela
16. feb 2009

Didi,
a vy sa tiez nemozete vystrabit? Mne sa zda, ze nas Jurko je tiez viacej chory ako zdravy...boze, dufam,ze z toho raz vyrastie...ved tyzden co tyzden chodime po doktoroch..predminuly tyzden sme boli za tyzden 3x !!! ☹ hruza...
Inac, u nas tolko snehu nakydalo...no aj tak my vonku teraz ist nemozeme, tak mi je to jedno...
A uz sme prehodili sportovy kocik, som zvedava, aka bude premiera...

graziela
16. feb 2009

Este ma napadlo, k tomu kojeniu, co som nedavno pisala, ze sa mi zda, ze mam menej mliecka a tak...Odvtedy ako som zacala Jurkovi rano a vecer ponukat oba ciciky a kojim ho aj castejsie cez den, tak je to uz akurat, uz sa pri tom tolko nezlosti, pekne si vytiahne...aj ked to niekedy dlhsie trva, kym sa spusti, ale ked chce, tak si ho spusti...tak sa vytesujem 🙂

graziela
16. feb 2009

A este som sa chcela opytat...nas Jurko ma este stale na hlavicke hore tie chrasticky (temenicky), co mavaju deticky po narodeni...ked bol malicky, tak som mu to natierala olejcekom a vycesavala..myslela som, ze uz mu to zmizlo, ale pravda je, ze tie dlhsie vlasky mu to len zakryli..stale to tam pod nimi ma...take mastne loziska do zlta...maju to este aj vase deturence?

greguska
16. feb 2009

a my sme už tiež doma z roboty. tatinko nakoniec nemohol pre nás prísť, tak sme sa trochen prevetrali. a boli sme tam dokopy 3 hodiny, z toho som pracovala asi 5 minút 😉 no čo, keď tati nemôže byť pri malom, mama nebude robiť, nech si to tato uvedomí 😀 no však ale on to vie, nemôže sa predsa rozkrájať, ale ani ja nie 😉

drobček ešte spinká v kočíku, dnes mu to pekne vyšlo, hodinku spal na obed, teraz už tiež hodinku ťahá, uvidíme kedy sa zobudí.
a dnes sa maťko povrackal, som ho hojdala na hojdačke, to už bol hodinu po papaní ☹ ale strašne sa tam rehotal, až sa mu čkať začalo a potom vrackal ☹ teraz neviem, či to bolo tým hojdaním, lebo už sa nám to tretí krát stalo, že vrackal keď mal na obed žĺtok 😕

tak idem aspoň teraz nejaké papierovačky urobiť, nech nám dobrý pocit, že som dnes aj niečo urobila 😉

greguska
16. feb 2009

jooj, grazi, tak vy sa stále takto trápite. no tfuj, tfuj, nech vám to už konečne prejde.
a super s tým mliečkom, je to naozaj tak, že koľko dieťatko vycucne toľko sa dorobí. ja som tiež myslela, že mám pre maťka málo, ale jeden deň som mu dala o jeden príkrm viac a tak sa mi jedno prso nalialo, až bolelo. no našťastie malý nemal problém to hneď vyťahať 😉
a tie šupinky, my sme to mali len raz, keď mal asi 4 mesiace. som to tiež naolejkovala a vyčesala a pekne mu to za 2 dni zmizlo. teraz už tieto žlté nemáme, len občas sa mi zdá, že má takú suchšiu kožu na hlave...

krazu
16. feb 2009

ahojte 🙂

greguska, nova fotka pekna 😵

u nas dnes tiez snezi, ale na cestach sa to hned rozpusta, dnes sme boli zase u opatrovatelky, uz ideme chodit kazdy den, no dnes to uz bolo lepsie tak dufam ze do marca to uz bude ok

grazi, nech vas tie choroby uz rychlo, ale ozaj rychlo prejdu 🙂

my tiez stale smoklime, ale my to mame od zubkov,

dudri, mala katka je sikulka ked sa uz vie tak pekne postavit 😵

inak, maly ako sa naucil sam posadit, tak pravidelne zaspava v polohe "prehodeny dopredu" vzdy sa posadi a potom odkvecne smerom k noham 😀 😀 😀 tak ho musim potom napravat, niekedy ho najdem tak aj v noci 😀

kostri
16. feb 2009

hojte
grazi,hanke sa este sem tam vracaju tie fliaciky.prvy krat to mala tak dlhsie,mastila a vycesavala som styri dni a teraz ked jej to jeden den vycesem,na druhy den to uz nema..ale vracia sa to stale,tak raz za mesiac.stvrtok ideme na poradnu,opytam sa na to ak nezabudnem 😉 uz aby ste sa uzdravili!!!!aj ja som bola takato zufala,co sme v jednom kuse chodili s hankou po doktoroch..ocnemu jednemu,druhemu,na cvicenie,na kontrolu,na sono ladvin..myslela som ze zosedivim..ale ako tak citam,ake to mate vy ☹ moj malinky drobcek ☹ nech mu uz zajtra pani doktorka opravi bocko aby uz bol zdravy a saska tiez!!!!!!!

kostri
16. feb 2009

krazu sak aj ty mas peknu fotku 😉
matka,zavolaj zajtra radsej dokine,ze co to moze byt,ci naozaj nie je na vine ten zltok 😕
krazu 😀 😀 😀 😀prehodeny dopredu
hanka sa este nevie sama posadit 🙄 zajtra kontrola na rehabilitacii ☹

krazu
16. feb 2009

grazi, malemu sa spravia na hlavicke supinka raz za cas (uz ich ale davno nemal), tiez ich namastim a vycesem a za dva dni su fuc

krazu
16. feb 2009

kostri, dakujem 🙂 a neboj ved ma hanka este casu na posadenie sa
🙂 🙂

kostri
16. feb 2009

veru ma cas 🙂 zajtra napisem co na to dokina 😖

kostri
16. feb 2009

grazi a ja som ta vyspehovala v tvojej teme 😀 a napisala som aj annag a tiez sa mi rozbehlo mliecko 😵 😵 😵 a hanka pije ako divaaaaa 😀 😉

krazu
16. feb 2009

pridala som fotku ako vie zaspinkat 😀 😀

lenockach
16. feb 2009

no teda toľke deturence chorucke. nas nastastie vsetko obchadza (klop, klop). Tak nech ste vsetky co najskôr zdravucke.
No idem robit langose, lebo uz mi tu muž pisti ze je hladny.

lenockach
16. feb 2009

krazu davidko je bohovsky 😀

flori
16. feb 2009

ahojte 🙂

grazi,nasej sa tiez opakovane robia tie zlte supinky,aj teraz ma caka vycesavanie 😒
a tiez som nedavno pisala o slabej tvorbe mm,ale uz je to ok,temu som citala aj ja

nasa mala dnes v noci vobec nebola hladna,budenie zachranil dudel a jedlo sa az rano o 7,00,nechapem

kostri,hanka je uplne v poho,aby nas ostatnych este nepredbehla 😀

sportovy kocik mame uz aj my,z praktickych dovodov

zuzpolka,to bol vcera teda riadny vylet

dididi30
16. feb 2009

ahojte

noc sme mali dobru, thomasko hajal, cical, hm a najnovie ked mu vyberiem z pusy cicu skor, tak normalne ako keby frfle,pisti 😅 strasne je prefikany 😀

grazi, sak hej, furt chorlavi sme, ja si myslim,ze to ma odomna, ja som mavala herpesy cele tehu, tak mozno som mu tymto nejako ublizila, alebo ja uz neviem, preco...ja tak isto, ale poviem ti, od kedy som porodila, herpesy ako keby utalo a mozno je to tym,ze som zvysila prijem vitaminov a hlavne vitaminu B ktory je dobry na kozu...
bozenko uz nech sa z toho dostaneme, lebo fakt to zneprijemnuje zivot mne, co som starsia a co take dite? ☹
my tie supinky nemame, ani sme nemali, totizto thomasko az do zimy nenosil capice a aj to pomohlo, lebo sa mu hlavka nepotila, tamca ich mala pozehnane, strasne dlho tusim aj do 3 rokov
😕

jarka a ja som sa ta pytala, ze ako ste oslavili a ty ma zas necitas 😒 tak neva...

zuzkrazu, hehe davidko je teda ako bez kosti 😉 😀

vladi, ja som spokojna so sportiakom, mame ho od narodenia a som rada, vsade sme sa strcili a rychlo zbalili 😀

dididi30
16. feb 2009

matka jej aku peknu novu fotku mate 🙂

lenocka, juj potom hod jednu langosu 😀 😀 😀 😝

dididi30
16. feb 2009

luci aj mna trapia mandle, zeru mi nervy by som povedala, rozmyslam ci ich nedam von 😒
a gratulujem k lozeniu a chvalim latkove plienocky 🙂

kostri
16. feb 2009

gali,no radko nema narodky na valentina ale valentin je na radkove narodky 😀 😉
hanka uz ok,dik za opytanie,aj vy by ste sa uz mohli vymotat z toho kruhu zamotaneho 😒

lucia,co to citam,ze usi ta bolia z mandli?? 😕 sak co si ich pchas cez usi? 😀 sak to mosis cez usta!mnam 😀 😀 😀 😉 to je inak marha bolest 🙄 nezavidim 🙄 pofukam ti,stes? 😉 fuuuuuu 🙂

leni,sak radus uz ma monterky pobalene 😀 furt sa vypytuje,ze kedy uz k vam pojdeme 😀 mam sa ta opytat,ci nevis zehnat tu holandsku kozenku,co ste kupit malej 😅 teda vlastne,ci nevis,de ju zehnat.a uz pofotil slepky 😀 tak ked tu budes,ich sem hodim,dufam,ze ta zastihnem,lebo ho porazi 😀 ze zas si nevidela nas hyd 😅 a zajacica uz chrumka karelabik a seno 😉 a vola sa berta 🙂 jak som ju zbadala,hned sa mi to k nej hodilo,sak aj tak to bolo prve meno co sa mi pacilo a to je vzdy najlepsie 🙂 ale myslim ze tie tvoje a kikine tiez onedlho budeme mat komu dat 😅 🙄 a vas statok ako?prasiatka rastu? 😀
a majusko poslucha? 😉 ste zdravi?papkate?spinkate?
viol k vam nezoberem,neboj.je to o nervy,este sa drzim.no mali sme tu s nou byt tri mesiace a sme uz osem 😝 vcera ked som hanke davala rohlik,si zmolila oci,lebo prave vstala a viol sa ma opytala ze ci neni ten rohlik kysly? 😕 reku:kysly?rohlik? 😕 a ona ze:no!istotne je kysly,asi preto ju svrbi ten nos! 😕 🙄 🙄 🙄 🙄
no totok ja mosim ocuvat 🙄 asi ju poslem za andrejkou do roboty 😀

flori dik 😉 a jako ste dobre spinkali 😕 zavist ma obziera 😉

dididi30
16. feb 2009

jarus ja sak si mi odpovedala 🙂
tak ale neviem, ci ste to dobre oslavili, ale asi hej 😉

jaj viol a to ju ako napadlo,ze rozok je kysli 😲 😀 😀 😀 alebo zeby 😲 😀

kostri
16. feb 2009

ju napadaju aj ine veci neboj 🙄 no oslavili sme dobre,den predtym 😉 na valentina bol radko v robote,to sme uz len kupali malu,ked prisiel,odfukovali hodinu pri telke a isli spat 😉 jaj a este zblajzol skoro celu tortu 😀 s rodinou oslavujeme az buducu sobotu,teda tuto 😅

dididi30
16. feb 2009

jarka no pockaj tak vy na 3 krat oslavujete?? to mal okruhle? 🙂
chapem, stare babky 😀

graziela
16. feb 2009

Babenky,
tak to je super, ze mame stale dost mliecka pre nase ratolesti 🙂 Inac, uz som tam dlhsie nebola v tej mojej teme a eraz ju uz nemozem ani najst 😅 ... Inac, ako dlho planujete este kojit?
Kostri,
ja som robila tortu dnes, chcela som na Valentina ako minuly rok (to uz asi bude taka moja tradicia),a el akosi som nestihala..alebo sa mi nechcelo? 😲 Ale bola to len taka slahackova torticka s ovocim a piskotikmi...mnaaaaam, este nam ostalo na zajtra...
Kostri, drzim palceky, aby zajtra kontrola dopadla dobre 🙂
A inac, ani nas Jurko sa este nevie sa posadit...ja si myslim, ze este mame cas a netreba deticky porovnavat..hoci niekedy sa tomu neubranime...

zuzpolka
16. feb 2009

ahojte 🙂

tak my už hajkame pol hodinku 🙂 dnes Viki zasa spinkala len do obeda 😕 😖

choručkym želame skore uzdravenie ☹ jaj, hnusna zima 😠 ked sa oteply aj choroby odidu 😉 🙂 len kedy to bude 😒

ja sa s vami asi už aj rozlučim, varim si dubovu kôru a pojdem sa vymočit 😔 v jednom lavori palec, v druhom zadok 😠 😠 😠 😀

možno sa ešte ukažem 😉 zatial pa pa

krazu
16. feb 2009

zuzpolka a co ti povedala dr. na ten palec, ved to nemozes mat tak dlho, daco ti uz musi predsa pomoct

dididi30
16. feb 2009

zuzka, thomasko spal dnes iba raz, na obed hodku a pol 😕 😅
veru ako pise zuzkrazu, daj sa do poriadku a chod lekarke, skus na to homeopatiaka, to nemusis ist lekarke 😀 a preco aj na ritusu?? boli ta? 😒 😉

grazi, ja tiez kojim uz aj cez den, no ako kedy a davam z dvoch cicikov, z jedneho mu nestaci 😅
ja chcem do roka, viac nie, teda neviem na isto, dufam,ze sa mi to podari, lebo vraj po roku,to uz nema vyznam, ale sak aj toto je diskutabilne....

inak som citala baby co mate nejake kozne problemy, alebo vase deticky vraj je naj super modra indulona alebo rakytnikova indulona, doma si nakupim aj pre malu, lebo ta ma je exemova ako ja 😒

kostri
16. feb 2009

jej grazi dik 😉
ja som robila tiez piskotovu 😀 so smotanou,za pat minut bola hotova 😀 to je na tom najlepsie 😉
nasla som tu tvoju temu a posledna som tam ja 😕 este 7.februara 😕

gali neoslavujeme na tri krat 😀 len na dva 😀radko mal 35rokov
viol je stara ale jaraaaaa 😀 😀 😀 😝

zuz prijemne mocenie 😉 kukaj pri tom panelak 😀

katka to tak malo katuska spinka? 😕 to jej staci?neni mrzutko potom? 😕 asi nie,lebo nepises ze by neposluchala,ona je zlaticko ze? 😉
hanka vcera vecer nevedela sama zaspat v postielke,nakoniec skoncila na prsku,som bola zvedava,co dnes a zatial je ticho,tak asi spi 🙂 zaujimave ze poobede spala len pol hodku,do tretej,asi dve hodiny bola taka selijaka,mrzuta,poplackavala..a potom ako keby ozila,aj teraz pred osmou este tu s nami cumakovala a kukala tenis 😵

a moj manzel dakuje vsetkym za gratulacie k narodeninam 😵

jaj a kojit budem asi do roka..no uvidim..neviem 😕 dufam ze aspon do roka

alica147
16. feb 2009

ahojte 🙂
Mirko dnes spal doobeda trištrte hodku, na obed asi 10min lebo sme išli na poradnu tak som ho u mudr zobudila tak večer bol už ko, o štvrť na sedem zaspal, ale po pol hodine sa zobudil s velkým plačom a striedavo plakal aj neplakal doteraz 😖

máme 8.80kg a 77cm ho mudr pochválila že pekne pribral; pýtala som sa aj na jogurty a hovorila že jedna skupina odporúča od 8mesiacov a druhá od 10. ale že ak mu chcem dať tak biely plnotučný a pridať ovocie alebo domáci džem a že na večeru ak chcem aby dobre prespal krupicu uvarenu v sunare 😝

dididi30
16. feb 2009

alic ahoj

uz aj moj place, idem mu dat cici 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre