Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dudri
23. apr 2009

a velky balik latkove plienky 😉 krasne... budem vyrabat sliz na pranie ale nemam vedro..moj muz by mal preniest dnes...cakam

katka rano pokakala normal.stolicu, okolo o 11.30 riedke az po chrbat, nastastie Katka plazila a stvornozkovala...neni spina, len body 🙄-strasne ako novorodenec , vcera som prala detske oblecenie... 😠 teraz co mam prat 1 body... mam napad budem spolu prat s nohavick.plienkami.

zuzpolka
23. apr 2009

dori, ty sa nejak v tych bicykloch vyznaš 😕 😀 juj to sa musim muža opytať šak ja neviem 😕 no teda tušim horske su to 😝 😅 ja som videla len na obrazku cez internet 😀 ale lubia sa mi 😀 😀 😀
viem že budeme mať s mužom rovnake len ja menši trochu 😵
No a s tou ZOO,,,vidiš aj program som vam vymyslela 😀 😀 😀

dudri,,, dobru chuť 😵

dudri
23. apr 2009

radka staci bycikel krosovy
jarka -gratulujeme hanulke
zuzka, boze neviem spomenut kedy som bola ZOO, asi ako mala...ani s manzelom sme neboli (ako rande)i 😕 😀 ani botanicka zahrada... 😎 hm
matka, nepecieme take plastovu formu...pecieme klasicky plech...,

dudri
23. apr 2009

dakujem, mame horsky a krosovy bicykel, podla mna lepsie krosovy -moze byciklovat vsetko

horske -tazke bycikluje, len v prirode-na ceste kamene...

dididi30
23. apr 2009

caute moje zlata 😀 😀 😀 😀 😀 veru spehujem(wien 😀 ) nemam cas 😔 do roboty s malou do skoly, s malym narabam, varim, upratujem 🙄

inak doma bolo super len malo 😖 , zato sme vybavili co bolo treba, maly mal bacil v usku aj v nose ☹ tak mame atb, chvala bohu 😉
inak cesta, no tam hruza des, naspat lepsie, totizto ked spal, parada, ale ked bol hore, no katastrooooooofa 😠 islo ma poraziiiiit ☹ , no ale v lete ideme lietadom, uf, to by som nezvladla 😝 dalsia cesta autom 😉

inak chvalim deticky, teda wien, no bomba, ako ste sa rozbehli 😵 my sme vo faze statia a dalej ani krok 😒 😀 😀 😀 , teda za rucicky v poho,k ale bez ruk bude stat ako stlp 😅 😀 😀 no ale poviem vam . ze som urobila chybu, ze som mu nedala hned ked zacal stat, topanocky, lebo on by uz davno bedal. predsa je to lepsia stabilita 😉 inak sme skusali chodacku, veru nechcel tam byt, bolo to pre neho take obmedzujuce 😖 a sak ked uz s vozickom chodi, tak naco mu choditko 😉

dotatocne blahozelam oslavencom, posielame bozteky, cmuky cmuky 😵
neskor sa ozvem, snat 😉

dudri
23. apr 2009

ahooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooj

didi-gali

dididi30
23. apr 2009

katuska ahoj, no co uz aj vy behate? 😉 ste zdravi? 🙂 🙂

dudri
23. apr 2009

len stvornozkuje, drzime ju rucicky, Katka sa snazi postavit. a ko opacne V. zadok hore... minuly tyzden Katka mala vysoku telotu 40. teraz v pohode.... 😉 katka uz zobudi ideme papat.. brokolicovu omacku a zajac.masko

dora01
23. apr 2009

cau gali 🙂

dudri, mas pravdu, horsky je tazky jak slak a s malym sa urcite nepojdem bicyklovat do hory 😀

my sme zas chodili do zoo a do botanickej na vyske, sak je to kusok od intrakov. Inak super je zelezna studnicka, krasne ihriska su tam porobene pre deti, aj pre mensie aj vacsie, aj opekat sa tam da...

kostri
23. apr 2009

nazdarek 🙂
katka,neni si lakoma,co sa tej kadernicky tyka,len setrna 🙂 aj ja sa snazim byt 😀 ale aj mne moja dlhorocna kadernicka pokazila uces 😲 co sa to s tymi kadernickami deje? 😀 tak som sa dala ostrihat tu,platila som 10eciek aj za to ze stareho ostrihala 😀 mojho 😕 😀
hanke som len tak skusila raz to jablcko dat,ona niekedy aj velky kus chce prehltnut,to ju trochu zacne dusit ale vrati sa jej to naspat do ustociek,tak to vykasle alebo co 😕 a spapa 😀
wien,aj ja som poctiva zahradnicka 😀 ale tento rok to bude o nicom,lebo nemam cas na zahradu,tak jak aj ty 😝 mala spi uz len raz za den-odvcera 😕 a to vylucne vnutri 😕 tak som utekala kupit bejbysiter,nech ona vnutri spinka a ja budem vonku robkat 🙂
teraz ho skusam,ale nerobkam,lebo aj tak strazim malu,lebo vcera zas vracala ☹ ja neviem,co sa jej to takto skoro kazdy mesiac vrati 😖 aj som sa neska chcela pytat dokiho ale neni tam 😒
a viola zas zaperlila,povedala,ze to mala vracala z vycerpania 😠 lebo stale od nej nieco chceme 😠 aby rozpravala,aby chodila.. 😠 skoro ma porazilo 🙄
hanka pije zatial z poharika s naustkom,ale vyskusam aj ja tu slamku,mame taky pohar-trojbalenie a je tam aj slamka,normalny dudel a naustok

dora01
23. apr 2009

gali, nas mal zapal stredneho ucha a chudacik tak plakal, a thomasko nic? neplakal, ci to mal uz daco chronicke?

dora01
23. apr 2009

jarus, ach ta tvoja viol, zase perlila 😀

kostri
23. apr 2009

tu ste? 😀
nazdar gala s makcenom 😀
radka,viol veru ma viac perliciek,ale sa mi ani neste o nich pisat,lebo ona co sa tyka malej vie vsetko,pozna ju dokonale a je okrem ineho aj doktorka 😠 takze vsetky choroby vie vysvetlit 😠 🙄 mudrosti su to,no co ti povim,by si sa dobe nasmiala 😀
gali super ze ste relativne dobre zvladli cestu 🙂 no vies vsade dobre doma najlepsie 🙂 otazka znie,kde mate teraz doma? 😕 😅
thomasko nam chybal,mas uz pridane aj nejake nove fotky od nas zo slovenska? 🙂
my mame bicykel ze cestny 😕
inak ako tu skusam tu bejbysiterku,hanka sa uz aj zobudila,po polhodine spanku 😖 ale plakala 😖 tak som ju este uspala,dufam ze zas nebude vrackat 😢 katastrofa 😒
dakujeme za gratulacie 😵
malu v pase mat nebudeme,ani my nemame pasy 😕 my nemame radi zahranicie 😖 my radsej krasy slovenska 😵 takze galina necakaj nas 😀 😉
matka,tak blava ti prospieva? 😀 aj mna niekedy chyta taky suchy kasel,ale co ti ja viem,zatial nepozorujem,ze by to mala byt na nieco alergia 😕
inak,aj lucia by sa tu mohla niekedy ukazat 😔 ci su zdravi a tak..

kostri
23. apr 2009

a golfky mame po segre,teda segrinej malej 😀
a silikonovu formu nemam 😕 len silikonovy klobucik 😵
a vincujeme setko dobre majkovi aj michellke 😵

kostri
23. apr 2009

a ozaj marecek aky vlasaty 😀 a papa jablcko aj so supkou? 😕 ja zatial supem 😕
no mala sa uz zobudila,zase s placom 😔 neviem co to bude 😒 tak avojte

flori
23. apr 2009

ahojte dievcence 🙂

no ja som s mojim bicyklom dopadla v nedelu tak, ze som ho pri parkovani do garaze nabrala bocnym zrkadlom 😲 ,vzpriecila koleso a preliacila dvere na aute 😠 😠,mala mi hucala v autosedacke,tak som chcela rychlo zaparkovat a tak to aj dopadlo 😝....mam po bicykli a ked vidim tie dvere,zaplakala by som

inak sme zdravi,akurat muzik je na 3 tyzdne fuc z domu,tak sa desim,co ma caka,som sama doma este len 3 dni ☹

nasej malej nedavam nic,co si moze odhryznut,lebo prve pokusy boli bud dusive alebo to cele napchala do ust
len jej nakrajam alebo natrham/syr,pecivo.../,dam na tacku a sama si dava do ust,a to papa pekne po jednom,tak to sa cudujem 😀

niekto pisal,ze si dieta po sebe uz aj upratuje,tak to sa mi veeelmi pacilo 😉

my mame golfky chicco multiway,daju sa tam polohovat aj nozicky,aj chrbat a su lahke
wien
to mate teda pekny future kocik

blahozelame tohtotyzdnovym oslavencom k vyrociam aj meninkam 🙂 🙂 🙂

gali 🙂ahoooj po dlhej dobe

rebeka sa zacala sama pustat este len vcera,to su zatial take mini pokusy

graziela
23. apr 2009
zuzpolka
23. apr 2009

ahojte 🙂

grazi, ja som tiež malej davala 2 krat z ryby,,, to ked mi sme boli na rybke tak dzobkala aj ona troška😅 a chutilo jej 😀
My sme tiež minule išli do thermalu sa kupať a že ZATVORENE 😲 😠 a tak sme sa tešili 😒 asi menili vodu alebo čo 😖
No teda a paradne bude mať Saška prekvapko 🙂

baby viem že sa to tu už rozoberalo len si nepamatam 😝 čistite zubky detom? a ako??? 😨

krazu
23. apr 2009

ahojte 🙂
maly uz spinka, dnes som sama

my sme sa skusali bicyklovat, uz som raz pisala, prvy krat muz malemu pristipol bradicku az do krvi ked mu zapinal prilbu, tak nechcel bicykel ani vidiet, no a teraz cez vikend sme skusali znova a ked muz isiel tak bolo dobre ale ked zastal tak plackal, ale potom uz to bolo celkom fajn 🙂 🙂
a my mame horske bicykle

zuzpolka, ja skusam dadovi umyvat zuby, ale je to straaasne tazke 😀 😀 😀 😀 mam aj detsku kefku aj taku kefku na prst, tou na prst sa to ako tak da

grazi ja som ryby este nedavala

didi cafff, baba jedna co sa neozves 😀 😀 😀

a ozaj skoro som zabudla vsetko naj naj oslavencom a oslavenkynam 😵 😵

greguska
23. apr 2009

všetko dobré mariánkovi prajeme 😉

ahoooj gali, tak sme docestovali v poriadku, to je hlavné, aj keď to bolo namáhavé. prajeme thomaskovi, nech mu liečky zaberú a bacil zdochne 😉

my sme ryby ešte nedávali, na poradni sa najbližšie opýtame 😉

zuzi,
veru s tými zubami je to tak všelijako, no tí naši drobci ich už majú dosť 😒 my sa teda snažíme umývať, keď ho posadím do vane, tak vie, že najprv ja chytím kefku, trochu mu tam v puse s ňou pošmátram, dole aj hore a potom sa on s ňou hrá 😉 no o nejakom veľkom čistení sa hovoriť nedá. ale myslím, že je podstatné naučiť dieťatko tomu, že mu najskôr poumývaš ty, aby bolo na to naučené keď bude staršie.

a dnes bobček spal tiež len jeden krát, doobeda sme totiž mali návštevu, potom sme šli na tie obličky (to spal asi 10 minút v aute takže to nerátam). tak chudák taký unavený zalomil až o 13.00, ale spinkal 2 hoďky, tak super, a potom potiahol do pol deviatej 😉
a obličky dopadli dobre, tak som rada, už tam nemusíme chodiť, všetko sa dalo do poriadku 😀

zuzpolka
23. apr 2009

greguska, tak super,že vam ta kontrola dobre dopadla 😵

no ja jej tiež trošku čistim tou kefkou zubky, len moc si nechce dať 😝 ale ved postupne si zvykneme 😅 dufam 😀

baby ja sa lučim, začal panelak 😀
dobru nocku 😵

wien
23. apr 2009
wien
23. apr 2009

fí, bisťu, grazi, dobrá oslava že pre 3 😲 budeš mať čo robiť. tak nech to dobre dopadne 😉
ja som rybku ešte nedávala, tuším sa to ani nemá, ale asi ako všetko - záleží od maminky.

marekovi som raz dala zo srandy upiť vinei a odvtedy mu musím štamperlík dať, keď si dávam ja vonku pred našou jedinou kultúrou - krčmou, inak chytá hysterický záchvat 😅 inak pije len čistú vodu, tak sa mu snáď nič nestane.
nanuk som mu ešte nedala, ale keď dojem, tak strašne rád po mne ešte vyoblizuje paličku 😵
ale kamoška dáva svojmu o 2 týždne mladšiemu synovi normálka aj nanuk oblizovať, aj čokoládu a podobne 😕 😲

majkovi všetko naj 😵

s tým umývaním zúbkov by som aj ja rada vedela ako na to 😅 mne sa vždy rehoce, keď si zuby čistím, ale neviem, či by ma on do úst vôbec pustil 😒

marek stále pokračuje v tom jeho spaní - nespaní 😒 dnes doobeda vraj okolo 20 min a poobede presne 20 minút 😠 a do večera ani ťuka, ale taaaak bol unavený, že som ho nakoniec poumývala už o 7 a po pol 8 už papal a drichmošil. dúfam, že zas budeme vstávať o pol 6 😖

dnes sme konečne posadili zemiaky. som nebola tak sexi jak minule toť jaruš v montérkach a podprsenke, ale aj na mňa chlapi leteli - komáre 😒 😀 upotená som bola na hovado, s marekom na chrbte a potom som to dorábala už bez neho. a ešte aj na večeru som robila zemiakovú kašu 😝tak mám zemiakov na dnes až nad hlavu 😅
ešte čosi počítam a prchám aj ja 😉

lucia31
23. apr 2009

ahojte zienky 😉
dlho som tu nebola, ja lenivec 😝 ....co nove? 😉 urcite uz tu mamedeticky, co cupkaju same, vsak? ..my ani nahodou, nastastie 🙂 zatial len stvornozkujeme, teda, lepsie napisane, plazime sa a ked sa nam chce, tak zdvihneme ritku a ide sa po styroch..no, ked Tamcu drzim, tak robi aj krocky, od vcera 🙂 , ale nejako ju to chodenie este nelaka, taka to nesilim, no ..mame casu 🙂 ...
musim pridat nejake aktualne foto, uz ideme mat 11 mesiacoc a mame 11 kg, papa vselico, to co my, teda, aby ste sa nezlakli, skor my jeme, to co ona 🙂 ..no, jednoducho som upravila nas jedalny listok tak,aby to bolo jedle pre vsetkych, my si len dosolime, manzel dohodi klobasu a pod...napriklad dnes som varila cestoviny s brokolicou a parmezanom a mrkvovu polievocku, tak no problem...manzel ma obedy v praci, tak na veceru moze byt aj nieco light, potom sa sice este sem tam doje slaninou, ale pohoda 😉
recnime statocne, mama, tata, papa, bac, daj , baba a najma mnam, mnam 🙂 ..no a najlepsia hracka je pistalka, co nosi muz so sebou na futbalovy trening, Tamca na nej vypiskuje jedna radost, asi z nej bude rozhodca 🙂

lucia31
23. apr 2009

kostricka, telepatiaaaaaaa 😀

wien
23. apr 2009

ahoj lucka 🙂
ty si iná šikovnica 😕 😲 krásna kbnižočka. by ma zaujímalo, kam na ty nápady chodíš?!? 😎
ale to si prečítam až zajtra, idem spať 😔 pa

dudri
23. apr 2009

ahoj, som posledna
jarka -perlicka- violin zakon 😀 😀 😀 ako murphy zakon
wien varim vzdy 2dni.potom dam do misky vakuoo zepter, cez vikend mozno zeleniny alebo strukoviny-cervena sosovica alebo cicer...uvidim dalej ak ma nieco napad 😉

Katka spala od 19h sa zobudila 4x...potrebuje cuckat... 😒 (dneska spala 1x okolo obed)

zuzpolka
24. apr 2009

ahojte 🙂

Viki už mi hodinku haja , dufam, že ešte hodinku aj bude 😀 včera spala 2 hod 😕 😅

wien , dobre pišeš že ryby by sa nemali,,, 😒 no ja som len tak trošku dala ked sme mi jedli lebo tak za tym pišťala že až 😝 ale neplanujem jej to davať často alebo vela 🙂 ved ani mi to furt nejeme 😵

kostri, veru ta viol zasa perlila 😕 kde na to chodi ona preboha 😀 🤐

nanuky Viki nejedla, ale za to zmrzku si sem tam lízne kedže my sme zmrzlinari 😀 😀 😀 to by tak bolo aby neochutnala 😀 😝

jeej a Jurkovi k meninkam všetko najlepšie prajeme 😵 😵 😵
aj oslavencov dnes mame??? 😕

dora01
24. apr 2009

ahojte 🙂

maly haja, ja dnes varim zemiacik, zajac mrkva, cukina, pazitka na zaver. Skuste tu pazitku dakedy pridat, ma to potom taku dobru chut. lackovi to chuti, vlastne jemu chuti vsetko 😀

jarus, aj ta moja svokra dakedy perli, naposledny, ked mal zapal str. ucha povedala, ze to koli tomu, ze mal na hlave klobucik a nie capicu, ze mu nafukalo do usi 😀 , pritom jej x/krat mozme vysvetlit, ze mal nadchu a z nosa sa mu to dostalo do ucha, ona si len stale svoje teorie melie 😠 Alobo, ze mu mame dat bravcovu mast do ucha, lebo bravcova mast je vseliek 😀 tak naposledy ked sa na daco stazovala, ze ma problemy so srdcom, tak som jej povedala, ze nech si natrie bravcovu mast a pomodli sa k panenke marii 😀 Lebo panenka maria vsetko vylieci/- to je tiez jej vyrok 😅 Trochu sa ofucala, ale mne je to jedno, mna tiez nebavi stale pocuvat tie jej mudrosti, esteze je 220km daleko od nas, inak by som z nej kvitla 😀

greguska, super, ze tie oblicky su v poriadku

lucia, mas krasne vytvory, ta knizka vyzera zaujmavo

graziela, viem si predstavit tu makacku, co budes mat na oslave, my mudeme oslavovat lackove narodky na 2 krat, lebo, ked pride len muzova najblizsia rodina , tak nas tu bude 15 😀 , 5 ludi a 3 deti tu zostanu spat, mame gauc a 1 postel pre nich, tak to bude sranda, ale ja uz som celkom zvyknuta, maju radi velke party 😀

kostri
24. apr 2009

kuki 🙂
wien,viol je scitana,cita najma slovenku,krizovky a posla 🙄 😅
hanka ma neska taky horsi den 😖
tak len zavinsujeme jurkovi a prchame 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre