Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

zuzpolka
30. jan 2009

tak dobruuu nocku všetkym 😉

emmillya
30. jan 2009

mali sme navstevu tak az teraz som tu kuk ked ostatni uz isli do hajan ☹

zuzi ja som v s o k u 😕 normalne nechapem ako ti Viki kraasne chodi 😵 fakt super 😉 🙂 😵

zuzpolka
30. jan 2009

kukipuki 😀
už som osprchovana a nechce sa mi ešte spat 😖 tak som kuk k vam ale tu nikoho 😝

emmily, dakujem 😀 ja tiež nechapem, ale toto je ešte nič, niekedy sa tak rozbehne že nechapeme 😕 😅
šikulka 😀
no ale za to na brušku ani ťuk nespravi 😖 🙂

alica147
30. jan 2009

no to je dnes s vami hruza, ja nemám šancu si zapamätať čo som chcela popísať

wien mne hovorila tá naša mzdova že za celý čas ten bonus čo som bola doma,tak nieviem uvidíme

Jaruš neviem čím to je že Hanke nestačí poobede len mlieko asi je hladoška 😀

no a už neviem čo som chcela 😝

jaj didi dík za pochvalu foto 😵 k tej hyperaktivite to moja malá mala a jeden z príznakov bol že nespávala

alica147
30. jan 2009

zuzi ty brdo Viki už riadna chodkyna je 🙂

alica147
30. jan 2009

no tak dobru noc a čaffte zítra 😀

dididi30
31. jan 2009

dobre ranko 🙂

noc sme mali dobru, som vyspana 😉

zuzka, viki je sikulka 😉 a nerob si z toho nic, ze nelozi, ani tamca nelozila, rovno chodila, tak ako vikinka 😉
thomasko vsetko naraz 😀 😉

alic jaj tak si to myslela 😉 no vidis, ja mam take deti obe 🙄 ale nevadi, o nic v zivote nepridu 😀 sa hovori 😉

peknu sobotku 😵

wien
31. jan 2009

ahojte!
viki chodí ako guľa 😲 😲 😲 marekovi sa ešte nôžky v kolienkach dobre podlamujú, maximálne krok-dva urobí. ale my nepoužívame chodítko, to bude aj tým. mne sa aj tak nechce ničiť si kríže, keby som ho mala tak za rúčky vodiť 😅 možno budem ale neskôr musieť, uvidíme 😝
stačí, že ma chrbát bolí, keď ho vyvlákať na rukách občas musím. chválabohu už menej, lebo ho nechávam viac sa vyhrať na zemi. aj keď sa občas zlostí, ono ho to za chvíľu prejde, keď to nemá odozvu 😉

didi - myslím, že keby sa thomasko naučil spať v noci, tak by lepšie spal aj cez deň. mala som rovnaké dítko, však vieš 😀 odkedy spáva pekne v noci, o týždeň-dva si navykol aj cez deň na 2 dlhšie spánky - jeden doobeda, jeden poobede. treba vyskúšať, boli by ste spokojnejší, si myslím. alebo tamarka ti spávala celú noc a aj tak cez deň moc nenaspala?

alica - no som zvedavá, ako to bude. ja si daňové robím sama, ale mne aj tak za materskú asi nič nevrátia - dane odvádzam čechách a tu podávam daňové priznanie. keď mám nedoplatok, treba doplatiť, ale keď mám preplatok, tak žiadne peniaze nedostanem 😠 tak uvidíme.
peknú sobotu všetkým 😉

zuzpolka
31. jan 2009

ahojte 🙂
dakujeme za pochvaly 😉
inak baby mohli by ste aj vy hodit nejake videa 😅 rada sa kuknem 😀 😉

Viki teraz haja, ja som niečo upratala, ale ešte by som mala povysavat 😝 ale to počkam kym sa zobudi 🙂
dnes sme same doma, tak nevarim 😝 ja som si kupila v bille lasagne bolognese šupnem do truby a je to mnamka 😅
Vikinke varim morčacie masko, zemiačik, brokolicu, mrkvičku 🙂

pekny den všetkym 😉

dididi30
31. jan 2009

wien ani my nepouzivame choditko, choditkom dieta peskoci lozenie...ale ja som toto nechcela, ja si chcem uzit aj lozenie, lebo tamca nelozila 😝 😀
inak thomasko spi dobre v noci, on sa neprebere a nieje hore, on sa len mrvi a hlada cicu, nestalo sa ,zeby sa prebral a uz nechcel spat.....jednoducho spi celu noc, ale cicu hlada 😉
nemame problemy pri zaspavani ziadne, on zaspava bez hupania , sam od narodenia 😵
a este nieje vzdy pravda,ze ked ti dieta spi celu noc tak bude dobre spat cez den, thomasko je dokaz a plus jeho segra, ta od 3 mesiacov prespala celu noc bez papania, ale za to cez den ako thomasko, slabo a od roka vobec, aj napriek tomu,ze spala pekne celu noc..
to ja mam proste hyper deti a tomu sa pomoc neda, teda da, maximalne sa im venovat, hm co ma zabija 🙄 🙄 😀

zuzka, no tak ty si mudra, ja som rada,ze tu viem hodit link a nie este nejake videa 😅 a nemam cas, hm tam smola..ale aspon foto, no 😀

alica147
31. jan 2009

čavesky 😀

Mirko spinká na balkone, všetko mám už porobené, už len periam tak reku idem si vás prečítať nech mám toho večer menej no ale velice rýchlo som dočítala 😀 😀 😀

my sme spali super, Mirko papal iba o tretej a potom sa zobudil až o pol osmej tak som sa vyspinkala 🙂
Kika išla s kamoškou a jej maminou do Blavy a do Pandorfu na nákupy tak som zvedavá čo podovláka 😎

zuzi hod tipa ako sem dať video 😉

wien a vy ste v čechách?či tu?

graziela
31. jan 2009

Zuzpolka, no ja zasnem normalne, ako vasa mala uz chodi 😕 😕 😕 😕 😕 😨 😨 😨 😨 😨
Je sikulka, myslim,ze ani Thomasko sa nechyta 😉 Ja predpokladam, ze nas Jurko tak bude chodit o dobre 2-3 mesiace, ak nie neskor....
Inac, Annag mi poradila ohladom toho kojenia, aby som vzdy davala Jurkovi mliecko z oboch cicikov, aby sa mi udrzala laktacia...kedze ja v noci takmer vobec nekojim, je to moc dlhy interval a mliecko sa potom tolko netvori...tak skusime, uvidime 🙂

graziela
31. jan 2009

Tu dnes akosi ani nohy...ja som vyslala mladez vonku sa posankovat a ja sa idem pustit do sisiek...teda do robenia sisiek...este cakam, kym mi kvasok vykysne...ten 1.mi nevykysol...ja nerada robim kysnute cesto, lebo sa mi malokedy vydari...ale ked vsetci doma zobronia, ze chcu sisky...no tak budu mat sisky, ake budu, take budu...

kostri
31. jan 2009

no ahojte,dnes sa hlasim total zdochnuta,noc sme mali otrasnu

sadla som si sem ze sa troska odreagujem a akurat som tak zostala v soku 😖 dakujem ti galina za tvoje povzbudive slova co sa tyka kojenia 🙄 proste dobre slovo je na nezaplatenie.fakt dik

prajem vam este pekny dnik,dnes sa tu asi moc neukazem,chcela som si trocha pospat,kym mala vonku spi,ale neda sa mi ☹

grazi ako sa vola ta tvoja tema?

katka a kde najdem tu fotku ako stlacit bradavku? 😨

kostri
31. jan 2009

grazi aj my sme mali neska sisky 😀 mamina moja robila,podarili sa jej,iste aj tebe neboj 😉 no mne sa este tak suprovo ako mamine nepodarili,ale zato zozrala som ich vsetky 😀

graziela
31. jan 2009

Kostricka,
moju temu najdes na linku:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
A tusim annag ma vo fotoalbumceku obrazky ohl. kojenia a popis k tomu vsetkemu, naozaj dobra pomocka 🙂 Annag je proste poklad 🙂

graziela
31. jan 2009

Cesto mi uz kysne, kvasok sa vydaril na 2.pokus, to je zaklad..tak hadam sa podaria sisky 😉

kostri
31. jan 2009

grazi dik 🙂 idem kuk 😉

krazu
31. jan 2009

ahojte 🙂

zuzpolka, viki krasne uz bezka 😀 sikula jedna, ozaj sikovne su vsetky tie nase dietky 🙂
ja som uz sem hodila videjko 😎 😎 no uz davnejsie 😀

grazi, mna tiez kysnute cesto nema rado, sestra ked robi kvasok tak jej kypy z hrnceka a moj - sem tam bublina 😝 😀 😀

kostri a co bolo v noci, urcite si bola spravit casko kuk na hanku, ja som od polnoci spala v obyvke a muz sa staral a striedal cumel a cajik aby som sa kusok vyspala

maly je v postielke a spievka si 🙂 , no uz by mohol aj zaspinkat

zuzpolka
31. jan 2009

ahojte 🙂
tak my už hajame.... 😅

alicka, ked chceš dat video tak sa napr. zaregistruj na www.blogspot.com , vytvor si blog-možeš tam dat bud fotky alebo videa a hod link potom a my si kukneme 😝 😀 😉

no pojdem dat sprchu, musim si umyt vlasy a potom vas ešte pridem kuk 😉

krazu
31. jan 2009

no spev utichol , asi spime 🙂

alica147
31. jan 2009

kukuk 😵

dakujem za rady zuzki 😀 musím nejakénatočiť to videoa hodím sempotom, dnes som fotila jak strhaná tak niečo pridám hádam

Jarka a čo ste mali v noci? 😕 Hanke niečo bolo alebo čo? 😕

juj také chute ste mi narobili s tými šiškami že si musím ísť niečo zobnúť(dobrá výhovorka čo? šak hlavne že vinník sa našiel 😀 😀 😀 😀 )

kostri
31. jan 2009

serus zuzkra 🙂 no noc bola taka ze zaspala o tristvrte na osem v postielke,uz o pol desiatej mrnkala,nechala som ju,no za pat minut taky rev,ze som tam hned vystrelila 😕 zobrala som ju z postielky,polozila k sebe do postele a ona najprv akokeby zaspavala,potom sa ale rozhladela okolo seba,setko videla,bo som nestihla vypat telku,tak sero bolo este aj v tej izbe kde spime,tak neviem ci si zacala mysliet ze je uz rano 😅 ale zacala si rozpravat a dvihat noziny 😀 no.tak jej hovorim:dockaj,idem vypat telku a vypisat sa,hned dojdem 😅 som odesla,reku,dockaj jaky rev bude,kym dojdem..a ona nist,ticho 😕 tak si k nej opatrne liham-sak nevidela som ci spi ci je hore,bo tma jak v rohu 😀 a ona sa ozvala,ze :hm 😅 tak som si k nej lahla,pritulila sa ku mne a spokojne driemala 😀 ona ma normalne posluchla 😀
no ale nejak nevedela zaspat,tak sa zacala jedovat,nakonec to skoncilo o desiatej na prse 😖 zaspala,zobudila sa o jednej,napapala,zobudila sa o druhej 😖 som skusala dudel,ale zas taky rev,ze normalne som na nu prehodila perinu,kym si pripravim prso 😅 -klobucik 😝 lebo usne bubienky mi trhalo a som sa bala ze dorazi viola z vedlajsej izby 😝 potom sa zobudila o pol piatej,zas prso a vstala 6:10 😝 no este zadriemala,ale o pol siedmej sa pokadila 😀
takze asi taka noc 🙂
a u vas to ako prebieha?

baby,ktora mamina to tu vcera pisala,ze jej dcerke vcera prestrihovali uzdicku?? 😲

kostri
31. jan 2009

jaj seruste aj ostatne maminy 😉 kym som to naskrabala,tak ste dohrmeli 🙂

zuz,s muzom sme cumeli,ociskami gulali 😕 😕 😕 viki nema uz nahodou rocik? 🙂 😉

andrejka secky sisky su uz fuci fuc 😀

krazu
31. jan 2009

kostri, david zaspi tak do pol osmej, potom do polnoci davam dva krat cumel alebo cajik alebo cumel a otocim ho nabok, zvykne zaspinkat, no a o polnoci az do jednej musim kojit lebo nezabera nic, potom po kojeni od 30 - 60 minut sa prebere a pride na rad zase cumel a otacanie nabok, no a potom sa kojime este okolo tretej - stvrtej a niekedy este o piatej skacem davat cajik a cumlik a o pol siestej az siestej vstava, uz nezaspinka ani ked nakojim tak si ho dam k sebe a hra sa z hrackami do siedmej

krazu
31. jan 2009

jaj a zabudla som , niekedy si v noci na hodinku spravi den a bud klebeti sam so sebou postielke, alebo v horsom pripade place

kostri
31. jan 2009

boze krazu,sak to ta moja otrasna noc akoze,sa nechyta 😒 😝

kostri
31. jan 2009

krazu davidko jak pekne stoji 🙂 a stahuje si ponozky jak nasa hanka 😉

alica147
31. jan 2009

no šak som natlačila bratislavskej klobásky 😀 😀 😀 😠

no Mirko ked večer zaspí tak sa ešte aj päť krát zobudí a nepomôže nič len prso tasiť 😀 aj v noci ja sa ani nesnažím ho nejako obabrať rovno mu dám prsko šak čo nech si dá ved to im nemože uškodiť

zuzi Dadulo už tiež jaký postoj, nám sa ešte kolienka podlamujú 😀 😀 😀 pekné fotečky 😉

aj ja som nejaké prihodila 😵

krazu
31. jan 2009

no ja som si zvykla, som rada ze kojim len dva krat, predtym to bolo od desiatej kazdu hodinu do rana, som si uz rano o tretej vravela: uz len dva krat a je rano 😖 ,
no a niedeky asi tak spim ze nepocujem 😀 😀 😀 ako minule, no a niedeky po druhom kojeni spi az do siestej 🙂 , no kazda noc je insia
ja si myslim ze nam to velmi rozhadzali zubky a potom si navykol na papanie a teraz zase sem tam sarapatia zubky, ved do piateho mesiaca spinkal ukazkovo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre