Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dididi30
30. jan 2009

gabika
no tie laktove intimky sa daju aj kupit, len si daj latkove vlozky do vyhladavaca a ides 😉 aj intimky su tam..noa ked budeme pouzivat tampony tak to je super 🙂
ja som si posila, uplne jednoduche a k tomu som to sila rucne 😀 😉 potom pofotim, ked to dokoncim 😉
ani nemam ziadne zapreniny, lebo mne vadil ten povch na vlozkach, mne to robilo zle a teraz ziaden problem....akurat si to neprilepis ale sak drzi to aj tak 😉
aj ja som dosala skoro menzes 😝 tak snad nepojdeme do prechodu pred 40kou 😅 😕 😀 😀 😀

flori
30. jan 2009

greguska
ten spanok cez den je skvela vec,tak velmi pomoze
Matko teda vcera pekne papal,ale ked sa tak vrti,ani sa necudujem,doplna zasoby

ja mam uz 2 tyzdne doma Juliu,co nemoze pre chorobu do skoly,ze mam z nej uz uplne nervy,vcera dostala rano injekciu na ukludnenie toho vysypu na tele,mala byt po nej malatna a spat cele doobedie,no urcite,lezala 5 minut a bolo,inak nechce spat vseobecne vobec,spanok jej nechyba,spi 7-8 hodin a je cula az moc,chodim s nou aj ku psychologovi,tak to riesime

gali
mne sa zda,ze dake hotove mlieko aj u nas predavaju

co je podla annag ok?

nasa rebeka ma take mini vlasky svetle a z porodnice jej este nevypadali tmave,tak to ma take smiesne

wien
30. jan 2009

flori - tak aj my dodatočne všetko naj rebeke k 7 mesiacom 😵
v tej vani sme mali podobný problém, ale odkedy som nasadila protišmykovú podložku, tak sa mi tam už nešmýka. ale zahrá sa tam sorej s tatinom ako so mno, ja na to za celý deň nemám nervy, len okúpať šup šup, ponatierať, napapať a šup do postieľky, nech mám kľud 😝

didi - myslím, že keby ti thomasko spal pekne v noci, aj cez deň by ti časom pekne pospal. vidím to na marekovi, tiež to tak bolo. teraz to vyzerá, že sme už konečne nabehli na 2 denné dlhšie spánky a je to rozhodne lepšie ako predtým.

a vy, čo toľko nekojíte, čo dávate drobcom papať cez deň? 😲 a ako často? lebo ak ja pôjdem do tej roboty, tak budem musieť vyplniť príkrmami celé doobedie. ale asi tam namiesto ranného mliečka dám jogurt a hotovo.

ani ja som ešte nekrámovala, ale mám tiež ATK, tak ani nečakám. ani mi nechýba, kľudne stačí, keby prišla, až budeme trénovať na ďalšie 😅

graziela
30. jan 2009

Greguska,
dakujem za povzbudenie, hadam to nejako zvladneme s tou krvickou ... 🙂
Flori,
a co je Julinke, ked je tak dlho domka? Uz jej je urcite dlho doma, to poznam aj ja...Saska nam tak ochorela 2 tyzdne pred Vianocami, potom od nej Jurko, potom boli prazdniny, takze spolu bola vyse mesiaca doma...a taka usomrana a ufrflana a umrncana baba sa z nej za ten cas stala...najhorsie, ze s chorymi detmi sa ani vonku neda ist, to je hotovy zabijak... Tak vam prajem, nech to coskoro prejde 🙂
Dididi,
ani ja som nepochopila, co je podla Annag ok...aj ja som jej chcela napisat..tak nam to vysvetli, prosim
🙂

graziela
30. jan 2009

Babenky a to co mate za ATK, ked vam kramy ani nepridu???? Ja v tom akosi nemam skusenosti, lebo atk som brala niekedy pred 7 rokmi, daaaaavno pradaaavno...ale budem musiet zas nieco vymysliet...zatial neberiem nic...rozmyslala som nad mirenou alebo implanonom, ale strasne vela neg. nazorov som na to pocula, takze asi predsa len tabletky...

emmillya
30. jan 2009

ahojky 🙂

tak ani neviem kde zacat... popisali ste tu toho neurekom, takze co pamatam 😉
co sa tyka slabikovania -u nas sa nic nedeje, aj ked zvuky a vselijake piskoty sa vyskytuju 😀 ale zeby ma-ma-ta-ta to urcite nehrozi aspon zatial 😝
lozit lozime stale rovnako okolo vlastnej osi a smerom vzad, dopredu sa pokusa ale nejde jej to, nozicky pokrci a zacne potom "plavat" rukami nohami 😀 no a posledne dni ma aktivitu taku ze sa podhadzuje a pohopsava si sama ked ju mame na rukach 😀 srandovna je pri tom 😀
Takze ja tiez cucim ako puk ked vidim ako Lacko, Thomasko, Vikinka, a neviem este ktore vsetky detusky stojkaju a zacinaju krokovat 😕 😉

no jedenie u nas nist moc 😒 vcera sa mi opat povracala 😖 ja krava /uz ked to mam tak povedat/ som jej dala po jedle mlieko lebo plakala . to bola ale moja chyba, ona totiz mlieko -aj ked UM veeelmi chce 😖 Tak som sa uz tesila ze spapala troska vyzivky so sunarkou a celkom slusne obedik a potom bim zvracanie 😠
samozrejme ze je to uz OK , dnes som jej dala len zemiak.kasu so spenatom a to jej moc dole krkom neslo 😝 nebolo tam maso 😀 no a zatala som sa ze aj ked zje minimalne mlieko nedostane a bodka 🙄 a tak cuduj sa svete vypila po asi 4 mesiacoch opat 70 ml caju 😕 no "shoking party"
Inak to mlieko som jej nedavala hned ale asi po hodinke -aj to bolo asi skoro 😝
Ribizek -aj vy mate problem s papkanim ?

Inak gali vraj tvoja tamarka bola slaby jedak -mi kostri pisala .ti nepapala prirkmy? Intimky si sila rucne? Tak ty si ina zena 😉 😀

Grazi drzim palce nech ten odber zvladnete co najlepsie a bez velkeho trapenia 😉

graziela
30. jan 2009

Wien,
ja doobeda zatial len kojim, o 8 a o 10, potom obed okolo 13hod. (mäsovo-zel.), na olovrant okolo 15h. ovocie, okolo 17h.kojim, okolo 19h kasa a pred spanim okolo 20h. kojim...a potom este nad ranom kojim, ale niekedy mi Jurko spinka celu noc, takze az rano potom zas...

graziela
30. jan 2009

Emmilya, dakujem 🙂
Aj moja dcerka bola a aj je stale slaby jedak...teraz si to naplno vychutnavam pri malom, to sa neda ani porovnat 😉

graziela
30. jan 2009

no,idem uz, lebo prisli moje 2 zazraky, paaate 🙂

erika26
30. jan 2009

ahojte, tak my máme dnes za sebou podstrihovanie jazyka. Som sa toho bála, ale bolo to rýchle a iba trošku Veronika zaplakala. Teraz sa už šantí na posteli. Tak som zvedavá, že či už začne nejako viac zvukov vydávať, uvidíme. 🙂

emmillya
30. jan 2009

flori -samozrejme ze dodatocne blahozelame aj my 🙂 😵 aj vsetkym oslavencom na ktorych sme zabudli 😔
ked bola mala chora sme mali tiez dat diazepam aby sa skludnila a vraj si mala od toho aj pospinkat. samozrejme ze to ani u nas nefungovalo 😉

inak u nas tiez 2 spanky -doobeda -vacsinou kratsi a poobede aj hodinku ,niekedy aj viac 🙂 No a vecer sa zacala budit len raz na mliecko a hajka az do rana 🙂 sa smejem ze to sa len pomylila 😀
Inak wien aj ja som to skusala s tym vankusom na kojenie aby sa mala neotacala a bolo to horsie 😒 tak som sa napalila a vsetko som vyhadzala , fakt 2 noci ked sa pretocila pomrnkavala na brusku , aj sme ju otacali, potom som ju zacala len hladkat po chrbatiku a zaspala na brusku a odvtedy sa jej to tak paci a je pokoj 🙂
co sa tyka krmenia ti neporadim aj ked sme na UM lebo mala papka prikrmy len ako vtacatko -moc nechce 😒 ale ved UM ti zarobi hocikto kto bude s marekom nie? pri kojeni by som videla vacsi problem 😎

erika26
30. jan 2009

graziela ani moja malá nieje ktovieaký jedák, ona zje trošku, potom za chvíľku znovu a najviac jej to chutí už studené, vtedy to všetko doje. Tak neviem načo jej to varím a prihrievam, ale čo už, každý máme iné chuťové bunky 😉

dora01
30. jan 2009

graziela, ja mam cerazete, obsahuje len progesteron, preto nie je pri tom menzes, estrofeny nemozes ked kojis 😉

wien, ja rano kojim, potom kolopol10tej obed, kolo pol1- 1dnej obed a ten tak spazravi ze potom az kolo 4-5 trochu ovocka a mlieko, kolo 7mej kas, pred spanim mlieko.

ja sa mu snazim ponuknut poobede aspo par krat cici, lebo on ine nepije, vodu vypluva, caj tak 10ml za cely den, jeden cas cucol z poharika, teraz ho zas nechce a cuccne caju z flase a tak dokola 🙂

krazu
30. jan 2009

ahojte 🙂
dado tiez uz pekne blaboce slabiky, najradsej vravi ta-ta-ta 😀 😀 a aj strasne rad krici a vyska, najradsej rano o pol siestej 😀 nech aj susedia maju z toho nieco

flori z takych listockov v schranke si nic nerob, ved vsetci sme boli deti a plakali sme,

ja kupem maleho vo vanicke, ktoru mam vo velkej vani, takze zatial len spiechame 😀 😀

a tiez sa hlasim ku kojacim bez menstruacie ( dufam ze ju hned zajtra nedostanem 😀 😀 😀 )

grazi nasmu malemu brali krv uz dva krat, prvy krat som plakala a uz druhy krat to bolo v pohode, neboj zvladnete to 🙂

nas papaci rezim: rano kojenie, potom okolo 9:00 ovocie, na obed zelenina s maskom, poobede kasa, alebo kojenie a vecer UM, no a v noci sa kojime

didi, neboj vraj sa mliecko tvori ako dietatko potrebuje, takze urcite mas mliecka dost 😉 😉

krazu
30. jan 2009

wien, veru nepila som medovku 😀 😀 , ak by som si dala asi by ma nezobudil ani kanon z dela 😀 😀

lola a ty si si davala ziadost o rodicovsky ?? bez nej ti nepride

krazu
30. jan 2009

no idem sa venovat drobcovi 🙂

kostri
30. jan 2009

juhuuu 😀

krazu no sak necudujem sa,clovek unaveny,zalomi ahotovo,ja sa zas zobudim na kazde cvrknutie a to tez neni dobre,lebo potom to velice riesim a mozno by som ani nemusela 😠 😔
po tej vcerajsej noci som sa neska rozhodla,ze budem spat s muzom,no ani za toho oneho zaspat!mala spala od osmej a ja o jedenastej este ociska vyvalene 😒 tak som isla k nej do izby,no nezobudila sa,az o pol noci,napapala sa,potom o tretej sa zobudila,to si len tak cucla,cosi podebatovala a spala,no o stvrtej bola hore 😕 tak som jej pichla dudel-to bol reeeev 😝 tak prso,no zaden zaber,tak sa opakoval zas vcerajsok-kolotoc ponukania potrieb 😝 tak som to vzdala,odisla k muzovi a cakala..zaspla 😕 isla som si k nej lahnut-zobudila sa 😒 tak som zas odisla,zaspala..pockala som dlhsie,bolo ticho,vstupila som,len co som si lahla,zas sa zobudila ☹ tak som definitivne ostala u muza v posteli,no uz len zaspavala a zobudzala sa sama az nakoniec velmi plakala,tak som isla k nej,dala prsko a spala.zobudila sa o stvrt na sedem,klasika 😀 ale este sme zaspali do pol osmej ani neviem jak 😲 tak som zmeskala autobus 😠 a musela som ist do roboty na aute 😠 tolko ani nevyrobim 😠 😠

grazi hanka nekvika 🙂 ona vyhukuje 😲 😀 alebo vyvreskuje 😀 alebo hmmmka a intonuje,akoby hovorila celu vetu 😀 ale bez slov 😀 neviem ci chapete,ci som to dobre napisala 😕

andrejka,no vy ste mali tiez uzasnu noc ☹

kostri
30. jan 2009

wien,nehaj,tak sa rozrecni ze nebudes stihat 😉 nasa uz aj atla matla tla tla a take 😀 ja malej stale davam ten igelit na kocar,taka je teplucka ked vstane,jek zo sklenika 😀 rychlejsie naraste 😀 nebola som chrtica 😀 ale ani taky pupek a stehniska som nemala 😖 mala som 65kg ked som otehotnela,ked som prisla z porodky 70..a mam furt 😝 teda mozno aj viac,som sa nevazila uz asi 5mesiacov 😔 😅 radsej

kostri
30. jan 2009

gali,ja nebudem reagovat 😎 🤐 😵

radka,hanka este len pred asi dvomi tyzdnami zistila ze ma vo vani nohy 😀 si ich chytka,plieska rucickami,papa penu 😀 a teraz sa zacala otacat,vykrucat,podvihuje sa s rucickami..no uz ju mam problem udrzat

a zabudla som,ze hanka ma papaciu stolicku pri okne a na parapetnej vylozene plysove hracky a ja som jej pri papani rozpravala:tam je baba,maco,maco haca,aj baba haca..atd 😀 no a asi pred troma dnami som sa jej opytala:kde je maco ?a ona sa tam pozrela a dvihla rucicku akoby ukazala 🙂 a odvtedy to robi 😵 aj na babu aj na maca..a vcera som sa jej opytala,kde je tato?to bolo uz trochu tazsie 😀 ale nasla ho 🙂

kikaamajko
30. jan 2009

Ahojte, vy ste strašne veľa toho popísali.
Aj my želáme všetko naj Rebeke, som si nevšimla že má 7 mesiačikov. Flori to nie je bohviečo s týmy ATB. Dúfam že už konečne vyzdravie.To čo máš akých debilov susedov 😒
Erika gratulujeme k pokrokom, super že už nemusíte cvičiť, Jarka aj vy sa dočkáte za chvíľu uvidíš. Vás obduvujem baby nemáte to ľahké.
Jarka to čo bolo s tými gumákmi 😀 😀 😀 😀 Nemôžeš obuť? Tu nosia staré babky také gumáky že pri členkoch odstrihnú a iba nasúvajú. Tak sa inšpiruj 😀 😀 😀 😀
Ved to máš iba 5 kg navyše, majú tu kočky aj viac. Ja som prišla z porodky mala som 49 kg a už mám 52. Tenká som jak cverna len pneumatika okolo pása 😀 😀 😀 😀
Wien super ti malý spáva, raz sa hádam aj my k tomu dopracujeme. Hlavne že už sme zdravý, aj lepšie spal, len 2 krát sme kojili.
Ja tiež mám málo mlieka, z pravého mi vôbec nepije, tam nič len raz za deň odstreknem, tak aspoň v druhom dačo. Ale tiež cez deň sa hnevá lebo netečie hned. Ja keby som nemala mlieko tak dám od našej Kravky Tarky 🙂

kikaamajko
30. jan 2009

Gali aj ja myslím že Majko bude za chvíľu bežkať, za také 3 mesiace. Už sa teším na jar, ked bude behať na dvore. 🙂 Ťa obdivujem ako to zvádaš s thomaskom ked ti nespí cez deň, neviem si to predstaviť, že i ani kávu nevypiješ v klude ☹
Radka to ty si písala že ti zaspal posediačky? 😀 😀 😀 😀 😀
Lola krásne fotečky ozaj .
Ja som dnes myslela že je sobota ked je Kika doma a upratala som celý spodok domu lebo svokra je chorá. 🙂
Náš Majko tiež moc nerozpráva, ale on sa ani moc nenasmeje. Ani Kika sa moc nesmiala ked bola malá. ☹
A Majko iba uprene všetko pozoruje a ked mu robím opičky tak sa len tak pootočí nabok a usmeje sa popod fúzy. Maska jedna. Mal iba jeden týždeň taký že sa furt rehotal na hocijakej chujovine čo som povedala a už ho to prešlo ☹ Škoda.

krazu
30. jan 2009

kostri, no ty sa sa teda v noci nachodila , moja 😕 😕 neboj, niekedy sa vyspime 😉 😉
a ako si dopadla v praci 🙂

kikaamajko a vy mliecko aj dako upravujete, ci pouzivate priamo take cerstve

lola11
30. jan 2009

fu ale ste sa rozpisali...ja tiez este nemam MS a kojim-dufam,ze ani tak skoro nedorazi....V pondelok budem musiet skocit na Urad vybavit ten rodicovsky prispevok-myslela som, ze to pride samo-by som sa nacakala 🙂
Aj my kupeme vo vanicke vo velkej vani-trpi chrbat, ale aspon nemame v kuchyni potopu 🙂

krazu
30. jan 2009

lola a vsat ti to doplatia, budes mat prvykrat viac 😀 😀

pondelok
30. jan 2009

ahojte kocky, my len na chvilu, mala je konecne zdrava, chodime von, tak je super
no nasa Michelle sa smeje stale, na kazdeho sa usmieva, a ked sa blaznime sa smeje ako hrkalka, aj v spanku sa dokonca smeje 😀 😀 😀 strasne je zlata
no nas objavila nozicky teda robi teraz to ze stoji a robi ako keby drepy, spusti sa dole a hore, a straaasne jej je to smiesne, strasne by chcela chodit, len chuda este nevie co ma stymi nozickami robit, ruky ovlada uplne super, sak snimi sa odraza ked lozi, teda aby ste chapali lozi dozadu 😀 😀 😀 😀
boli sme opat plavat a opat uspech, uz sa ponara uplne v pohode, strasne miluje vodu, i ked jej doma len tvaricku a ruky umyjem, hned by mi vhupla do umyvadla 😀
cakame dnes navstevu, tak sa budeme venovat,
dodatocne gratulujeme vsetkym oslavencom i k meninam
zuzka dik za typ tu pohanku, mala to je o sto sest, spravila som jej to s karfiolom, len taky hupot, som len tak naratala 20 lyziciek, dalej som uz neratala 😀 😀 😀
pekny vikend vsetkym

kikaamajko
30. jan 2009

Zuzi prevarím mu to a to je všetko. Varím mu tak večer kašu. Miška super že ste zdravý 🙂
J8j Jarka si v noci pestovala turistiku?

lola11
30. jan 2009

inac aj my mame skusenosti s bratim krvicky - maly nemal ani mesiac - bacala som nad nim, potom este 3x - uz som to znasala lepsie - ale jeden raz netrafili dobre zilu na rucicke - nic neslo, tak mu zobrali z hlavy...nechcite zazit ☹ ☹

dora01
30. jan 2009

leni, hej ja som to pisala

jarka, sak ju nechaj samu a uvidis co sa bude diat 😉

pondelok, tesim sa, ze michelka je zdrava, aj nas uz soplenie opusta, dnes somodsavala len 2 krat 🙂

emmillya
30. jan 2009

leni davas mu kasu s kravskym mliekom?
dori, pondelok tak to je dobra sprava ze je detickam uz lepsie 😉 😵 uz nech tu mame jar a ako jarka napisala, do jednej ruky rozok do druhej parek a ide sa na prechadzku 😀

kostri
30. jan 2009

grazi,aj ja uz som odstranila z podprdy vlozky 😕 no uz mi ani moc natecie z druheho,ked z jedneho kojim 😔 a ani na noc uz nepotrebujem vlozky do podprdy 😔 no co,uz tolko nesoskaju,ale snad mliecko sa tvori,kolko vypiju,tolko sa dotvori a galina tu pisala,ze jej kamoska koji vecer a inak ma cely den ovisnute prsia a navecer sa jej naleju..hadam to priroda dobre zariadila a mliecko nezmizne 😉
ja som este nedostala menzes 😕
a tiez sa mi to mliecko niekedy neskor pusti,mala vyrevuvala a teraz si prv trochu vytlacim pred kojenim,aby tieklo hned 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre