Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

wien
1. feb 2009

grazi, branie krvi mi ani nespomínaj. si to ale prečítaj, až budete po odbere, oki? 😵
kvôli tým kadejakým vyšetreniam marekovi brali krv asi tak 3-4x ešte v nemocke ( kontrola stavu žltačky a iné ) a doteraz tiež asi 3x.
ten posledný x to bol horor 😲 naša doki mu robila ešte kontrolné vyšetrenia, tak pichali hlávku - sestrička ho držala ako kliešť zamotaného v plienke, ale ako bol už veľký ( niečo cez 5 mesiacov ), tak sa samozrejme metal a aj sa stade vyvliekol, doki pichala žilu a furt krv netiekla 🙄 no revu na celú ordináciu, mala som 100 chutí im ho vytrhnúť a zutekať. tak som im poradila, nech skúsia z rúčky, že v blave mu tak brali bez problémov. tak sme na neho boli pre zmenu 3 - ja som ho držala na kolenách, sestrička ho držala za ruku, aby sa nemykal a doki brala krv. no metal sebou na všetky strany a revááááál.... 😢 v blave ho nechali ležať na lehátku, tatino ho zabával a tak ani nemukol 😕 myslím, že tu mu vadilo, že ho všetci tak pevne držali. a to som ešte nespomenula, že tá žila na hlave bola napichnutá dobre, len ihla bola voľajaký šmejd, asi upchatá alebo čo ( vraj takých pár prípadov už mali ), tak popri tom na nás kvapkala krv z hlavičky... ešte 10 minút mi vzlykal v náručí, chúďatko. až ma srdce bolelo ☹
snáď som ťa moc nenastrašila 😅

kostri, ja som prvé 2-3 mesiace furt chodila doma odhalená ako domorodkyňa 🙄 som si nemohla ani nikam odbehnúť, ani s kočárom na prechádzku, lebo ledva ubehla hodina a už to krpaté z kočára revalo až domov 🤐
ale prežili sme, s oídstupom času aj to bolo fajn. aspoň budem pri druhom vedieť, že aj to je normálne 😉 lebo svokra hneď ma posielala k detskej, nech mi predpíše UM, že mám slabé mlieko, keď tak málo vydrží. a to mi marek za mesiac od pôrodu pribral 1,15 kg od pôrodnej váhy...
a neni dávno už ukľudňovala jednu babu, čo sa sťažovala na časté kojenie, nech len malej dáva, keď si zapýta 😝 no na porazenie 😖 teraz je múdra, až som ju poučila 😀

wien
1. feb 2009

no dobre, misia splnená, kuknem vás zajtra voľakedy vtedy, keď mi marek zaspí. dnes spal zase za deň dokopy len asi 1,5 h, tak to zajtra snáď bude lepšie 🙄
dobrúúúúú!!!! 😉

greguska
2. feb 2009

dobré ránko!

fíííha, ste toho popísali, to teda neprečítam.... tak snáď ste všetci v poriadku, zdraví.
želáme dodatočne všetko dobré oslávencom, a eriky všetko naj k meninám !

ja sa idem posťažovať, bo už pomaly strácam nervy. jasné, že ide o ten nešťastný spánok. v poslednom týždni má matej taký režim, že poďme na jahody. jednu noc sa mu podarilo spať len 9 hodín, skoro má ráno o 6 piclo, keď sa na mňa začal vyrehotávať. a odvtedy spí 10 hodín, viac ani keby traktory padali. a to samozrejme ešte min. 4x reve a pýta prso. dnes v noci toľko jedol, že sa tak počúral, že som ho musela ráno nakomplet prezliecť.

ja neviem, asi ho budem musieť nechať trochu poplakať, ale on je ako besný keď v noci k nemu nevstanem. on nieže mrčí, on je úplne hore, oči dokorán a kope nohami do mreží. tak neviem, keď ho tak nechám, či sa nerozpadne postielka 😅

no dobre, už mi je lepšie, tak sorry, že vás s tým zase obťažujem 😅

inak je zlatý, rozpráva si tak krásne, že sa furt musím cez deň usmievať 😉

lola11
2. feb 2009

ahojte babule, zase vikend za nami co? Ako vzdy som ho mala cely rozhodeny - v sobotu sme boli na oslave - svekrusa maĺa narodky - zase skusala davat Kristiankovi "nove chute" tentoraz okusil slahacku z jej prstu a krem z kolaca ☹ No nebolo to az take brutal ako na Stefana - praskovy cukor, biele zemiakove lupienky a chcela aj slivovicu na prst, ale to uz zasiahol moj manza - nastastie. Mna v kuchyni az rozpucalo od jedu...Ked jej nieco poviem, tak nech chudacik vyskusa nieco nove a nebud taka knizkova 😠 😠 Ale inac je v pohode, nemozem si stazovat, na Viol nema ako som citala 🙂 🙂

kostri
2. feb 2009

no sevuste 😉
matka,sak my mame uplne take iste noci ako si teraz popisala 😒 a dnesna bola este o to ina,ze sa zobudila o desiatej a do dvanastej nevedela poriadne zaspat,len sa mrvila a mechrila plakala☹ potom zaspala a do rana bola este styri krat hore..ja stale verim ze sa nam to upravi,neviem ju nechat vyplakat 😢
marek len mrnkal,wien pisala,ale hanka tak reve ze mi ide usne bubienky roztrhnut 😒

wien,no celkom pekny monolog si mala 😉 a to o tom odbere krvi bol des 😲 😲 😲 mne tiez srdco trha ked hanka tak vzlyka ☹ aj teraz naposledy ked ju ockovali tak vzlykala,az ju nadvihovalo ☹

luci,no nam sa to uz asi bez klobucikov nepodari..a tiez sa mi vidi,ze z laveho menej taha,ze tam mam menej mlieka..no to budem mat jedno prso ovisnute a jedno jak melon?? 😲 😀 😀 😀

erike vsetko naj 😉

krazu
2. feb 2009

dobre ranko 🙂
no my sme mali super noc, kojili sme sa o pol dvanastej a potom az o stvrt na pat 🙂 , potom vstaval o pol siestej ,
som rozmyslala kolkokrat asi plakal a nepocula som ho 😀 😀 😀 ale urcite pekne spinkal 😵

ja som tiez skusala pohanku, dva krat, som sa tesila ako mu bude chutit, ale prvy krat( spravila som mu to so susenymi marhulami a slivkami a kuskom jablcka) po pvej lyzicke neotvoril ani usta a druhy krat( mal ju s bananikom) to do neho liezlo straasne dlho, no nechuti mu 😒

greguska neboj, tie noci sa upravia a bude dobre 😉

grazi, si ma inspirovala, uz kysne cesto na sisky 😅 😅

dora01
2. feb 2009

ahojte!

greguska, jarka, nezufajte, my sme mali take 2 tyzdne hrozne noci, ze 8 krat hore, z toho 2 krat reval vzdy pol hodinu, ani prso ani ruky, nic nezaberalo, no trochu ho to preslo, uy tak strasne nevrieska. do polnoci som mu dnes davala 2 krat dudel, o polnoci prso, potom som sla spat do obyvky, mam hrozny kasel, som muza a maleho budila, muz potom k nemu vstal 3 krat, 2 krat to bolo v pohode a hned zaspal a raz dost reval to ho zobral na ruky a ja krava som sa musela ist kuknut, ze co sa deje tak ked ma v polosere zbadal to bol teda hysak 😉 no a nakoniec vstal o 7mej a to som mu uz dala prso. takze vydrzal nejest 7 hodin, plienka precurana, takze urcite mu to stacilo 😀

a este vcera vraj povedal 2 krat mama, ale iba muz to pocul, ja som pritom nebola, a este dalsi uspec vypil asi 100 ml caju z flase na jeden sup😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😀 😀 😀 😀 😀 😀

emmillya
2. feb 2009

ahojky 🙂
citam len tak sporadicky lebo nestihacka , takze ak su nejaky oslavenci tak im prajeme vsetko najlepsie hlavne zdravicko 🙂 😉 a samozrejme aj erike vsetko naj.. k meninam 🙂

krazu-u nas pohanka tiez asi nebude srdcova zalezitost 😒 ale je kupena takze sa sem-tam mihne v miske s papkou 😀
kostri -no u nas tie noci raz tak-raz tak 🙂 uz dosli aj argumenty ze z coho to asi je 😝 😀
Nase posledne 2 noci boli tiez take "slabsie" ale co uz 😒 mam pocit ze mala trubi to UM hlavne v noci a nechcem aby sa tak prejedala, sa pretaca , narazi hlavickou do tyciek na posteli 😀 a potom mrnka -niekedy sa to samozrejme vystupnuje a vtedy jej uz musim to mliecko dat 😝 samozrejme nie po 2 hod. 😉

Jedenie nic moc -stale rovnako , chce hlavne mliecko -ale tak bojujeme no 😔 🙄 s kazdou lyzickou 😉 😒 cim vydumanejsi recept -tym viac zavreta pusina 😖

No ale vcera sme kooonecne vystartovali do ulic, som sa velmi tesila ze konecne mala na takej vyyydatnej prechadzke 😀 😵 moja ani zaspat nemohla tak to prezivala 😅 😀

prajeme krasny dnik a ja idem na nejaky prirm -zda sa ze zacneme odznova 😖

dora01
2. feb 2009

a prave povedal banana banana, asi chce banan pojdem kupit 😀 no uz idem lebo sa tu prizabija 😅

dora01
2. feb 2009

didi, si sa pitala na voditko, no kupila som malemu take traky, co idu do kocara, ked tam nie su, ale mi ich mame v papacej stolicke, lebo si na papaci stolik vyklada nohu , kruti sa a snazi sa postavit. a este k tom u bola taka cast ktora sa da pripnut, da sa to pouzit na prvekroky dietata, aby si sa nemusel krcit

dora01
2. feb 2009

pitala/ pytala 😅

kostri
2. feb 2009

jaj lola 🙂 to nemozes vedet ci na viol nema,mozno len ja ju tu tak drasticky opisujem 😀 ale silne mi tvoja svokra tu moju pripomina 😠 ja sa s nou normal vadim,teda ked sa to da nazvat vadenim..ja si poviem svoje a jej to nic neurobi 😀 🙄

krazu no vy s nami nesucitite?preco ste nespali jak my? 😀 😀 😀 to je dobre,ze davidko pekne spinkal,aspon si aj mamka zdriemla 😉

baby siskami sa to tu len tak hmyri a my este mame vianocny stromcek rozlozeny 😀 a darceky nikde 😀

mala konecne zaspala,idem jej navarit obed a do obchodu 😝

a wien,to iste som pocuvala aj ja od svokry ze mam malo mlieka a ze mam jej dat umele,lebo ju z toho mojho boli brusko,zato tak place a to umele by jej brusko odlahcilo 😠 no chapes? 😝 a do setkeho sa nam starala odzaciatku a ked k nam prisla jej svagrina,ze budu mat vnucatko,tak jej radila:len sa im ty do nicoho nestaraj,helenka!oni veda,co treba).. 😠 😀

wien
2. feb 2009

ránečko 😒
my sme mali po dlhej dobe taaaak otrasnú noc, až no. tředa - hlavne ja. som tu dopísala a utekala spať. no hodinu som minimálne nemohla zaspať, lebo ten môj chlap chrápal totál desne 😠 zabila by som ho. potom som konečne zaspala a zase krpec sa začal okolo štvrť na 3 mrviť a nakoniec nielen pomrnkával, ale vyrevoval. no nasratá som bola ako pes. potom som sa na to vyprdla, aby sa mangel vyspal do práce, tak som mu pred trištvrte dala jesť, aby sa ukľudnil a zaspal. snáď to nebude aj dnes také. to ho už budem sekírovať a nepovolím 🙄 už som muža informovala, že v prípade, že bude aj dnešná noc podobná, tak sa musí vyspat inde. aj mne to prospeje, keď mi nebude chrápať za ušami. už som kukala na nete čo stoja tie pásiky na nos voľný dych 😠
ma srali dnes v noci dobre obaja. a o 6 bol soploš zas hore, najedol sa a spať ani za oného. tak sme vstávali o pol 7. dobre aj tak, aj tak bol dobre pokadený. teraz spí už hodinu a pol, o chvíľiu ho pôjdem budiť, nech si pospí aj ešte poobede.
teda ale vám poviem, dávno som nevstávala taká nasratá na celý svet... 😠 😖
včera mi spal cez deň zas dokopy asi 1,5 h, možno aj preto tak zle v noci spal. nejaký bol celý rozhádzaný.

wien
2. feb 2009

kostri, ja som čítala, že odaktoré maminy koja bez problémov celý čas len z jedného prsníka 😅

dididi30
2. feb 2009

dobre ranko 🙂

neuverite v anglicku sneziiiiiiii 😅 anglicania su z toho paf a mi slovac, ze jejdo, konecne 😀 😀 😀

luci, jarka, obdivujem vas s tymi klobucikymi na kojenie, ja by som to nevedela a urcite by som na to nemala nervy ako vy, asi by som davno davala umele, taka som ja neptrpezliva 😒 ale chvala bohu drobec sa chytil a aj ked sa chytili, nikdy nevypil cely prsnik, proste mliecko nemusi a to som skusala aj umele, vytiahol maxim 60 a finito, takze vobec mozem byt rada,ze sa chytlil, nie? 😉
ale ja verim,ze nakoniec budete kojit aj do 4 rokov 😀 😉

wien, som zvedava aka budes na rocna, ked budes ma druhe babo 😀 😀 😀 ale nie, proste su deti, ktore nemaju problem spat, su deti, ktore spia pri kazdej prilezitosti, su deti, ktore sa nabiju ako baterky svetlom a nespia, to sme my 😀 ale vies co, som zvyknuta mala nespi od roka cez den vobec, ale zato noc celu prehaja 😉 synator ten je ciciacik nocny, nevadi mi to fakt, lebo je to moje posledne dite 😵

wien
2. feb 2009

didi, v tomto určite náročná budem aj u druhého. ja som velmi nervózna, keď sa nevyspím 😝

dididi30
2. feb 2009

radi, no ja mam na kocari aj na papacej sedacke traky, ja by som kocar ani stolicku bez trakov nekupila, som poucena po malej 😉

gregus co to , aj vas je stale ciciacik? 😉 ale nas spi dobre, niejedy mu pri pomrknavani netreba ani cicu, dam ho na bok a haja dalej 😉 len mu zavadzia vankus alebo ho tlaci cumliky co mu vypadol z pusky 🙂
a neboj to treba trpezlivost, kazde babo je ine, mozno budete vynikat v recitovani 😀 no ale to je este daleko 😅 😉

krazu, tak fajne ti haja 😉

dididi30
2. feb 2009

wien, coooo 😅 no pockaj ked bude druhe babo nahodou este raz tolko uplakane v noci, tak sa nevyspis vobec 😀
radsej uz toto nepis, lebo prave co nechces to sa stane 😀 😉
ja som nechcela aby thomasko bol upistany a je 😀

dora01
2. feb 2009

didi, mas pravdu, kazde dieta ine, to nose furt mrnkosi v noci, ale cez den taky usmievavy zlatusik 😵

dora01
2. feb 2009

didi, my sme kupili drevenu taku co vydrzi do 4 rokov da sa sedak posuvat aj opierka noh, takze tak, tam nedali samozrejme traky, ale take oka zo spodu, ze si tam mozes traky pripevnit 😉

sa ma muz pytal ked montoval tu stolicku, ze ci tam ma tie oka pripevnit, ze sak hadam bude pekne sedkat v nej 😀

dididi30
2. feb 2009

radka no nas v noci ani tak nepisti, skor cez den, len sa mu venovat a venovat a venovat a este aj malo spi, je to zabijak....ide spat o 6 vecer a rano o 5 velke hranie, ja so na to neviem zvyknut, stale ma to zabija 😝 tak sa hodku hrame a potom zaspi este na hodku a potom okolo 9 pol hodky a okolo 12 dalsiu pol hodku, niekedy sa mu zadari aj okolo 3 alebo az okolo 5 a o 6 zacne brutalne zyvat, tak uz ide dobrunocovat sa 😀

wien
2. feb 2009

didi, však v pohode, no 🙂 viem, aká som a viem, že muž mi s tým pomôže tak, ako sa bude dať. toho pol roka vydržím, nech je akýkoľvek a od pol roka sa zase môže drobec učiť spať 🙂

dididi30
2. feb 2009

radka viem, aj ja som taka mala, ked som bola mala aj tamca, tak som sa poucila, bo ona sa sklzla hned dole, sak bola ako tintiko 😀
ale fakt tie remene su super 😉 ja som ich mala na kociary pri malej 😉

dora01
2. feb 2009

wien, trochu mi pripominas moju svagrinu, ta ked je nevyspata vynada celej rodine, na svoje rocne dieta navrieska, ze ho raz roztrhne 😕 , neuraz sa 😉 to ma len tak napadlo, ja si tiez rada pospim, ale som uz zvyknuta z vysky, ze staci sa mi vyspat dobre raz za pol roka 😒

dora01
2. feb 2009

didi, moj nezklzne, ma taky pasik medzi nohama 😉

wien
2. feb 2009

😀 dora, zas až také strašné to nie je, ale viem si aj to predstaviť. je ale rozdiel, keď vstávaš k malému bábätku, čo ťa potrebuje a je rozdiel vstávať takisto k trištvrteročnému čertovi, čo ťa len skúša. aj také malé deti majú už svoj rozum a rodičov častokrát len skúšajú. kto sa nechá, neskôr s nimi nebude vedieť čo robiť.

dora01
2. feb 2009

didi, ja som za vsetky pomocky na pacifikaciu dietata, aj za to voditko na prechadzku,ked ho treba neukamenujte ma, ked ma niekto kludne dieta, ktore nic nevyvadza nepochopi, didi, sak ty to poznas 😉 😀

dora01
2. feb 2009

wien, ja viem, som to napisala zo srandy 😀

dora01
2. feb 2009

no ideme my na prechadzku, uz je 4 hodiny hore a konecne vyzera, ze by siel spat 😀

paaa

wien
2. feb 2009

mne sa to vodítko zdalo vtipné, raz som to videla in ekšn - na trhoch viedli na tom akýsi rodičia svoje dieťa 😀 aspoň sa im nestratilo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre