Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

wien
25. feb 2009

ahojte.
dudri, pekné fotečky 😉
viem, že ten ceresit vysušuje vzduch, ale pre mňa je ľahšie dať v prípade suchého vzduchu k radiátoru misku s vodou ako dýchať tie pliesňové spóry a iný sajrajt 😝

my dnes nebudeme porábať nič zvláštneho. maximálne navarím a trochu poupratujem. marek mi akurát zaspal, dúfam, že dnes pospí cez deň viac ako včera. noc sme mali fajn. o pol 2 sa strašne mrvil, ale neplakal ani nefňukal a o nejakých 5-10 minút už bolo ticho. zobudil sa pred šiestou, napapal sa a museli sme potom už vstávať, takže fungujeme zhruba od štvrť na 7 😖

lenocka, mne marek väčšinou nespí už od pol 4 😅 neskôr mi aj tak nechce spať, jedine, že by sa doobeda a poobede moc nevyspal. je to trochu náročné ho potom udržať trochu kľudného, ale zato večer ho uložím po napapaní do postieľky a do 2 minút bez problémov vytuhne. každopádne by dieťatko malo byť hore pred spaním aspoň 4 hodiny.

zuzpolka
25. feb 2009

ahojte 🙂
dudri, pekne fotky, Katka je zlatunka 😉 🙂

my sme mali fajnovu noc 🙂 mala hajala do 7 rana bez zobudenia 🙂
dnes mame v plane ist do mesta, malo svietiť slnko a nist 😠 no nevadi, hlavne že už nesneži 😀

pa pa večer 🙂

graziela
25. feb 2009

Ahojte,
tak musim pochvalit nasho Jurka, ako sa krasne popasoval s tou chorobou, uz 2 dni som mu nemusela zrazat teplotu a okrem obcasneho zachrcania v hrudnicku a zakaslania ani nie je vidiet, ze je chorucky...dufam, ze buduci tyzden uz pojdeme konecne vonku, lebo uz mi to velmi chyba...
Dnes sa vyberiem aspon po malu do skolky a pojdeme si spolu na nakupy trosku, urobime si damsku jazdu a tatino zatial postrazi doma Jurka...Juj, ako je to fajne, ze mame tatina cez den doma...hoci v noci spavame same, vsak Didi?? 😲
Jurko dnes opät spinkal celu noc, isiel trosku neskor spat ako zvycajne, okolo pol 10, lebo si 3.krat vecer zdriemol medzi 6-7hod...A rano som ho ja musela zobudit o 6hod. kvoli atb, tak sa napapkal aj a spinkali sme dalej, do osmej...aj som dcerku zabudla zobudit pred siedmou do skoly, tak ju budil az manzel, ked prisiel z roboty o stvrt na osem...
U nas dnes este stale snezi, uz by mohlo aj prestat..Didi, ja vam zavidim to teplo...kolko tam mate °C?

dididi30
25. feb 2009

ahojte

my sme mali fajn noc , som vyspana ale cicat sme museli, no nevadi, ja by som sa bala o bradavky, juj 😅
thomasko dnes papal cestovinky s hovadzio zeleninkovou omackou, vsetko popapal 🙂

katka, krasne fotecky 😵tak uz len nase deti nemaju zubky>🙂

wien my mame ten ceresit, lebo v anglicku je celkovo vhko a mame ho v kazdej izbe a tolko vody vylievam,ze mam dost, pritom v noci netopime, lebo by sme zvlhli a stale vetrame, mame aj tie spreje na pliesne, lebo mame aj kutik, kde sa zraza to teplo a to osetrujeme kazdodenne 😝 nuz neda sa vynut tomu vlku tuna, mozno som aj z toho casto chora, ja uz neviem..

emili dik za opytanie sme uz ok, teda myslim, stale vykasliavame, ale je to uz fajn

inak som teraz vyhukana, lebo davali na stv v zenskom magazine o celiakoch a co popisali priznaky, tak mam obavy ci aj tamca nema celiaku, bo ma o polovicu menej zeleza ako ma mat, casto kaka, je chudenka, drobunka...musim to riesit, musim zajs k lekarovi, ach jaj..

dididi30
25. feb 2009

grazi veru, paradne vam ta liecba zabrala, staci spravne lieky a je to ok 🙂

veru, ja som taka stastna,ze muz mava len nocne, tak doobeda spi a do vecera je s nami, spolu ulozime thomaska a je nam veselsie....a hlavne vidi deti ako rastu 😵

lenockach
25. feb 2009

miska prave spapala rizoto co som jej spravila a ideme sa von vyvetrat tak papa

kostri
25. feb 2009

jejdanenki gate trenki 😀 som tu hvilocku neni a vy taktok? 😕 pisete jak ceski zandari 😀
tak ideme na vec 😉
matejovi vsetucko najlepsie nech je krasny zdravucky a nech poslucha 😉
wien a flori-konecne prvy zubok 🙂 no my mame sest a asi dalsie na ceste bo hanka neska poplackava ☹
a dakujem este raz za pochvalu nasej krasnej dcerenky 🙂 sak ona take ksichty hadze,to sa neda ani setko pofotit 😅
wien inak ani hanka uz od tej pol stvrtej nespava a niekedy uz od tretej 😕 a to je potom mrzutko 😢
a tiez uteka z prebalovacky..no ked jej konecne zalepim tu plienku,tak sa kuknem a ma to piate cez deviate a nakoniec si to zacne odopinat takze ideme nanovo 🙄 😀
a kupeme tiez uz po stojacky,najprv sedi chvilu no potom uz stoji a opiera sa o okraje vanicky,ked chcem aby si klakla,nejde mi zlomit v kolenach 😅
grazi,s pohybom sme presne tak isto na tom ako jurko,na brusku tiez nelubime byt,no co uz..a chvalim jurka,ze je teda velky bojovnik 😉 naozaj!
sportiak sa nam da dat do oboch stran,ale mavam ho smerom k okoliu 🙂 sak mna vidi cely den 😉 a tiez mame okienko zhora
gali sak co sa pytas po kom je tamara? 😀 po tebe,nie?ty besnica 😀
emili sak vitaj 🙂 a galina ti to dobre napisala,setky tu tocime dokola o tom istom-o nasich detoch 😉 pekne pis,na sonicku sme zvedavi 😉 hanka ked vyplakuva tiez ma:ajajaaaaj a meem meeem
a tie snurky na topankach nam mamy zavazuvali okolo clenkov zato ze aby nam nepadli topane z noh? 😕 a ja ze zato,ze su dlhe snurky 😅
my mame chodul stale vytiahnuty,ale hanka v nom tiez len visi,nechodi,alebo bucha do toho hracieho pultu a ked ju tam dam mozem ist na zachod 😀
a co je to bebe tv? 😕sranda ze taka mala a uz dostane zaracha na telku 😀 aj diskoteky jej zatrhni 😀
lenocka,hanka ma tiez stale stipe,ked ju kojim ☹ a neviem ju to odnaucit 😒 aj ju to na tyzden preslo a teraz zas,mam uz modriny
krazu blahozelame 😉a super ze si maly zvyka na opatrovatelku 😉
no idem,papa,fotky kuknem zas inokedy

kikaamajko
25. feb 2009

Ahojte,
zuzkapolka si robila tatarák? Ja ho milijem . Mňam. Ale už počkám do jesene, zabijeme býčka a budeme robiť tatarák furt. Muž to ešte nejedol, nevie čo je dobré 😀 😀 😀
Gali si sa pýtala na naše svine, no čo ti poviem majú sa dobre tri kát denne teplá strava, čo si už môžu priať vo svojom svinskom živote, no nie 😀 Super že Thomasko je zdravý, nech mu to vydží čo najdlhšie, aj Jurkovi a Marekovi. Tušim sú chlapci viac chorý ako dievčatá.
Zuzkakrazu to čo ste mali doma aký smrad, som sa rehotala. Keby tak u nás, nič nepoviem , my smrdíme furt 🙂
Akurát som rozmýšľala že začnem asi parenice predávať v júny ked sa krava otelí a bude veľa mlieka. Mňam to tiež milujem. Takže mi budeme mať toho roku zase júnovčiatko, asi 19.
Včera som pridala fotky, kto chce kuk. 😉

michell13
25. feb 2009

ahojte, tak my sme dnes boli plavat, bolo super, Michellku veľmi pochvalili 😀 potom sme boli v meste a od 15,30 buva na teraske, kocik som otocila smerom von,cvhvilu sa obzerala lebo ma nevidela, ale potom ju uz zaujimal len vonkajsi svet 😀 takze super, len neviem ci ho neotocim napsat, lebo ked bude nahodou silno fukat, i ked kryt je dost vysoko, aby jej nanafukalo do tvare, no ale hadam uz taka zima nebude.
Kikaamajko co cakate prirastok? wau tak super, dufam ze som to dobre pochopila? gratulujem 🙂
a vy ste dne co robenkali.
baby dnes sa mala hrala na koberci, stvornozkovala o sto sest, a ja pridem a ona stoji, normalne stala a drzala sa gauča, skoro som odpadla, potom toho stojaka nacvicovala aj v psotielke , moooc sa jej to pacilo, ze stoji 🙂
tak uz len cakam, kedy zacneme chodit 😀

dididi30
25. feb 2009

jaj jarus, ty a lenka ste jednotky, hned pekne napiste kazdemu 😀 😀 😀

lenka, tak dobre robis, treba svinky zuzitkovat a smrad?? no verim, ja byvam na dedine a ked jrd nieco robia, tak konieeec 😀
mnam parenicku, tie lubim, posli okostovat 😀 a ze junovca a este aj 19 😀 😀 😀
a dik snad budeme mat aspon par mesiackov pokoj od choroby, comu aj tak neverim, no treba dufat, nie 😉
idem kuk foto 🙂
boze sak tatarak je surove masko nie? 😝 toto ja ee 😀

dididi30
25. feb 2009

miska cakaju ale zvieratkovsky prirastok, teda fufam,ze ja sa nemylim 😀

dididi30
25. feb 2009

lenka krasne foto, malicky je sikulko a este aj na kravicke, joj to bude junak, sakra take zdrave prostredie a zvykne si na zieratka, bude mat aky pekny vztah k nim, je to super a nie ako my v meste, humus, sak aj zato sme chori 😒 😝

michell13
25. feb 2009

didi no veru som vahal ci zvieratko alebo babatko 😀

kikaamajko
25. feb 2009

Pre všetkých bude to teliatko, pohlavie ešte nevieme 😀 😀 😀 😀
Gali díky, ale aj malý už bol 3 krát chorý a Kika každý mesiac. Takže asi to prostredie moc nepomáha, však aj Jurkko býva na Orave a furt je chorý

dididi30
25. feb 2009

lenka vidis, tak kto vie cim to je, sakra, uz ma to stve, asi je to vo vzduchu, fuj, neviedia ho nejako prefiltrovat?? 😀

ze pohlavie nevieme 😀 😀 😀 sila , mohla si si posrandovat, kazdy by si myslel,ze budeta mat dalsie babatko 😀 😀

miska, nevadi 😉 ja som zvedava, ktora z vas bude mat tento rok babatko 😵

michell13
25. feb 2009

no veru, a je tu este nietko kto by chcel druhe? ci tretie? a asi pojdeme na to ked mala dovrši 1 ročik 😀 😉

michell13
25. feb 2009

babulky kdezeste vsetky?

dididi30
25. feb 2009

miska ,ved aj ja cumim kde su baby, asi strajkuju 🙂

wien
25. feb 2009

ahojte.

didi, mňa ten ceresit napadol naozaj ako posledná možnosť teraz, lebo už som zúfalá. aj som si myslela, že sme sa minule toho zbavili, ale evidentne nie a teraz to bolo ešte horšie 😝

mangela mám nejakého chorého, chytil črevnú virózu, tak uvidíme, či pôjde ráno k doktorovi alebo do práce, lebo z neho išlo všetko vrchom-spodom 😕

kostri, detičky máme tuším podobne živé 😅
ja som teraz mareka kúpala a asi to nechám atak a zamením za sprchovanie, lebo sedel asi 5 sekúnd, ani hračky ho netankovali a už bol na nohách. a tá plienka, to je des, už mu ju dávam všelijako - keď je na kolienkach ku mne otočený riťkou alebo keď mi sedí na kolenách 🙄 však som normálne po tom prebaľovaní unavená a vynervačená 😠 a plienku si jasné že tiež odopína 🙄

kikaamajko parenicu ja moooožem 😵 nebudeš posielať aj na dobierku? 😀
ani nevyzeráš, že si taká gazdiná. u tej kravky vyzeráš ako keby si bola len na návšteve 😀

wien
25. feb 2009

jaaaaaj?!? to ste od rána tak málo popísali? 😲 a ja že idem čítať ďalšiu stranu 😅
kika, ty si mi s tou parenicou chuť urobila, už aj idem do chladničky, jedna údená tam na mňa čaká 😎

wien
25. feb 2009

my chceme druhé, ale až bude mať marek tak 2 roky.

dididi30
25. feb 2009

ahoj vien, tak sa pomaly pripravujes na druhe 😉

inak my sme zacali dnes davat plienky c.4 aj ked sme menej kilovi a inak cudujem sa,ze som ich nezacala davat skor, sak to su vacsie len o par milimetrov 😅

tak ja idem hajat, dobru nocku 🙂

dididi30
25. feb 2009

a este pozdravim luciu, nove fotecky dala, malicka jaka sikovnica, joj sak take stehienka tahat 🙂 mamina , myslis,ze je to sranda? 😀 😉 na zozratie 😀

dobru nocku 🙂

wien
25. feb 2009

didi, no veeeelmi pomaly... 😀 dobrú noc ti želám.

my plienky č.4 používame už dobré 2 mesiace, či nie aj viac, keďže marek mal "trošku viac" kilečiek
idem aj ja kuk na luckine fotečky

wien
25. feb 2009

ďalšia peknučká plienočka 😎
tamarka má akú vypchatú ritulku tou plienočkou 😀 no zlatá je 😵

lucia31
25. feb 2009

ahojte zienky, konecne mam notebook, mala som ho v oprave, baterka uz bola nenabijatelna 😝 ...abstak som mala teda poriadny, ale uz je dobre 🙂
co nove? 😉
didi, tamara je mega baba, moja mala sumo girl 😀 ale nech, vsak z toho vyrastie, ako Janko, teraz je ako prutik 😉
mam ich teraz oboch doma, lebo Janko ma kasel, tak zabava, ale da sa, teda, musi sa dat 🙂

zaza_na
26. feb 2009

ahojte zienky 😉
som tu dllllho nebola 😲 asi som vela zameskala, co?
my stale ani jeden zub. a Lili sa zatial iba plazi. este sa nenaucila sadnut si. takze u nas ziadne zmeny 😀
musim pokukat neskor vase albumy, nech som v obraze! 😝

michell13
26. feb 2009

Dobre ranko, tak my klasika vstavali o 7, no dnes bola i o 4 hore, napila sa mliecka a spala
dnes je stvrtok tak ako vzdy pride svokra, mame gulasovu polievocku a svokra prinesie kuracie rizito.
poobede pojdeme von, do materskeho centra sa spytat na civcenie na fitloptach a na babyburzu a vecer pojdem na spinnig.
A vy co dnes mate na plane?
baby a ako rubite pre deticky tu cuketu?

krazu
26. feb 2009

dobre ranko 🙂

my uz mame 6 zubov 😉 , pekne sedime a david od vcera zacina aj lozit 🙂

didi, gratulovali mi lebo som spravila skusky ohladom prace 😉

wien, kikaamajko, ten smrad to teda je akoby tam bolo nieco zdochnute, fuj...., ono tie panely maju origos otvory na vypinace a zasuvky a su poprepajane rurkami tak ktovie zkade vlastne to ide, tmel nepomohol, muz ich zatial prelepil lepiacov paskou, kedze chodi tento tyzden do skoly tak nestiha s tym nic spravit, takze sa nam neda ani zapnut svetlo v chodbe

ja mam na dnes navarene masko so zemiakmi robene spolu v kuchte

michell ja som cuketu este nerobila , lebo nemam mam zkade ale asi to staci chvilku povarit a ona pekne zmakne

a kusok som surfovala po nete ohladom spanku deti a nasla som tieto homeopatika, tak vyskusam a uvidim ci zaberu

😀
PORUCHY SPÁNKU U DETÍ

Strach z tmy, nočné mory, strach zo samoty
Stramonium 15 CH
- 5 granúl pred spaním a pri každom prebudení sa

V noci sa chce hrať
Jalapa 15 CH
- 5 granúl pri každom prebudení sa

Mrzutosť pri prerezávaní zúbkov
Chamomilla 15 CH
- 5 granúl pred spaním a pri každom prebudení sa
Chamomilla sa osvedčila viacerým maminkám.

michell13
26. feb 2009

dik krazu, a tie homeopatika ides davat aj ty malemu?
nam sa Michelle zacala budit tento tyžden skoro vždy o 4 rano, postavilasa na nohy a zacala sa jasit, tak sme jej dali najest a spala dalej, no ale zatial to nechem nejako riesit tabletkami, jasi mylsim, ze to ma teraz len take obdobie, ked zacala lozit a stat, tak asi preto, ale si myslite ze bysom jej nieco mala dat? Poto spi do 7 a teraz spi opat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre