Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dididi30
12. feb 2009

flori joj strasne mam z toho nervy a ked z nicoho nic padne na zem a rovno na hlavicku ☹ hruza....

jaj golfiky sanujem 😀 😀 😀 az ked sa otepli alebo pojdeme na sk, nech sme kockaci 😀 😉
a vy uz golfikujete?? inak my mame golfiky od narodenia, len teraz budu zas nove 😀 😉

dora01
12. feb 2009

ahojte 🙂
je tu niekto?

muz sa pobral na nocnu, hadam tam nebude moc dlho a trochu sa aj vyspi ☹

Lacko od 8mej spi, tak som zvedava co bude v noci, idu mu horne jednotky, takze budeme zubadla, ma to total cervene a spuchnute, som mu vecer nechtiac bachla lyzickou do dasna a tak strasne plakal.

didi, dik za typ, si tu myslim lenke pisala o chamomile, tak som to pokukala a dnes sme mu bachli jednu davku na noc, je to dobre ked idu zuby a ked babbo nespi v noci 😉

a tie modriny, nas ma tiez 2 na cele, on sa na nieco obesi napr na nabytok, potom ho zacne htyzt, smykne noha a je to tam, dokonca na oboch lytkach ma modriny, to ale nechapem z coho 😕 😕 😕

dora01
12. feb 2009

ribizek, di za ten link co si tu nechala som za cala citat: Brett - Prevítem snadno a rychle, je to vtipneee 😀

greguska
12. feb 2009

ahojte,
práve mi synko zaspal 😉 a asi sa čochvíľa vyberiem za ním. mi dáva zabrať celý deň a ešte takto na večer sa tu hráme a naťahujeme. ani si seriály nemôžem pozrieť. no čo, dieťaťko je mi prednejšie 😉

dora01
12. feb 2009

greguska, aj tak v tej telke dokopy nic nedavaju 🙂

wien
12. feb 2009

ahojte. o tom príspevku v prípade, že ide maminka pracovať je to tak, ako to písala emmillya. aspoň mne tak povedala pani, ktorá príspevky dáva vyplácať. vraj sa informovala ešte pre istotu aj v blave a že jej to potvrdili.

wien
12. feb 2009

grazi, ja ten jogurt skúsim teda po ukončenom 9. mesiaci, keď ti to povedala priamo alergologička. uvidíme, aká bude potom reakcia.

wien
12. feb 2009

a zase dnes pomaly nikto nepíše 😕

dora01
12. feb 2009

wien, ja som tu 😀

wien
12. feb 2009

ahoj 🙂 mám zapnuté aj icq, keby tu náhodou nikto nebol 😀

dora01
12. feb 2009

ja som prave pozerala, co davaju v kine, by som strasne chcela ist s muyom, naposledy sme boli asi 2 dni pred porodom 😀 , dojde mama v nedelu na par dni, ale ako som pozerala tie casy, tak asi nehrozi, keby ideme vecer na 21,00, nestihli by sme sa vratit z Ba do prveho plakania ☹ No asi musim pockat co bude vacsi a nebude tak vymyslat v noci. ale fakt by som uz dakde chcela ist sa kulturne vyzit 🙂

wien
12. feb 2009

mne by stačila aj večera vo dvojke 😝 ale to asi nepôjde, pokým budem kojiť 😝

wien
12. feb 2009

ja som tu už dávnejšie objavila ešte jednu nepočujúcu.
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
dudri, poznáš ju? tiež má dievčatko 😵

dora01
12. feb 2009

hej aj vecera by bodla 🙂

wien
12. feb 2009

ja asi pôjdem už spať. lebo tu vysedávam pomaly do polnoci a potom sa mi ráno ťažko vstáva o pol 7 😅 potom cez deň potrebujem dospať,. ešteže mi drobec už aj cez deň pekne spí 😵

dora01
12. feb 2009

tak dobru nocku, aj ja idem,

wien
12. feb 2009

dobrú 😉 fakt už letím 🙂

dudri
13. feb 2009

dobre ranko 🙂

gratulujeme vsetkym oslavencom aj vcera 😉

wien, ako si nasla Wladku?
ona nie je nepocujuca, ale je nedoslychava(ciastocne pocuje a dobre sa rozprava) nepozname sa osobne, ale niekedy piseme.... je ovela mladsia...

Katka vo vanicke sa stale sa snazila postavit...

dudri
13. feb 2009

vcera Katka papala fazulovu polievku...mnam
vcera po kupeli hned spala a po hod. sa zobudila a len cucala a zaspala az pred 5h, 7h-hore

dudri
13. feb 2009

hej nikto... tak papa

kikaamajko
13. feb 2009

Ahojte,Katka aj náš to stálle robí, musím držať vaničku aby sa neprevrátila 😀 😀 😀 😀
Dneska má Esterka 8 mesiacov ale wERONI už sem nechodí.
Flori, náš málokedy už spadne zo sedu, to iba na plávajúcej podlahe, lebo s mu šmykne 🙂 Ešteže máme aj koberce niekde, tam sa môže prejaviť.
Modriny ešte tiež nemáme, sem tam nejaký pád, ale zatial nič hrozné, mám postreh 😀 😀 😀
Gali čo cesnak už zaberá?
Radka pomohla tá chamomila? Ja som ešte nebola v meste, takže som nekúpila. Ale ako sa mi marí z latinčiny, nie sú to obyčajné kamilky? Pozri to prosím ťa.

zuzpolka
13. feb 2009

AHOJTE 🙂

oslavencom všetko najlepšie 🙂 nech su stale zdravučky 🙂 iba Esterka ma dnes? 😕
a maš pravdu kikaamajko weroni sem nejak prestala chodit 😖 naposledy mali tušim kiahne ked tu bola😨
no ale je tu takych viac čo nechodia už,,, škoda ☹ kto vie možno aj nas to za chvilu prejde 😀 😝 🤐

noc sme mali dobru Viki spinkala až do 7 rana 🙂 ja sa ešte citim na prd 😠 ☹ ale už je to o trocha lepšie, len ma poriadne hrdlo boli 😠

a čo mate dnes všetky v plane? 🙂 my určite ostaneme doma 😖 aj tak nam zasa sneži 😒

dora01
13. feb 2009

ahojte

leni, no su to kamilky, asi nejaky vytazok z nich, mozes skusit aj kamilkovy caj, ked si nebola este v meste, vsak tie vseliake pre deti na dobry spanok obsahuju kamilky 😀 . ja som to kupila v stave zufalstva, stoji to tak 2 eura, ale za tial nezabralo, nam ani svatena voda nepomoze,v nooci bol hore asi 7 krat ale s takym vreskotom, ze uz aj muz bol z neho hotovy. ja len dufam, ze su to zuby a ked mu dake vylezu tak nam da aspon tyzden pokoj. aj teraz rano bol strasne urevany, ale to mi nevadi, len tie noci, uz z toho mam total depku 😢 . teraz spi na balkone.

maminy, co uz mate skusenosti so zubkami, kolko to trva kym vylezu? lebo lacko nespal v noci dlhsie ako 2 hodiny v kuse asi od januara, sa mi to zda uz dlho 😕

dudri, tes sa ked sa vie postavit vo vanicke, zachvilku sa ti postavi vsade, sikulka je katka, nas sa stavia vo velkej vani, ale za kazdym mu tam nahadzeme ine hracky, tak uz to neni take hrozne 😉

greguska
13. feb 2009

ahojte !

radka, my sme večer pozerávali kriminálky CSI, mňa to celkom bavilo. teraz je to vždy tak, že vidím tak do 3/4 a koniec už nestihnem, bo malý ide akurát spať. a keď nie je muž doma, tak mi ani nemá kto povedať, ako to skončilo 😒

náš ešte neprišiel na to, že sa dá aj samému postaviť, on zatiaľ len tak, že ho ja postavím a držím pod pazuškami. to sa mu veru ľúbi 😀 ale však on sa sám ešte ani nechce posadiť, tak kam by sa ponáhľal.

inak včera bol medzi spánkami hore ako podľa knižky. po rannom zobudení 4 hodiny, potom 1,5 spal, ďalej bol hore 3,5 hodiny, spal 30 minút a zase bol hore 4 hodiny a išiel na nočný spánok 😉 no už len v noci aby len raz papal a bude to !
túto noc som ho veru nechala aj trochen plakať, bo sa zobudil po hodine od kojenia, tak mrnčal asi 15 minút a zaspal, tak som bola rada.

no idem mu dať teraz cucnúť, bo už chce spinkať a bez prsíčka to jednoducho nejde 😀

zuzpolka
13. feb 2009

dori,,, juuuj,,, no to si teda užijete kvoli zubkom ☹ ja ani neviem kolko to prerezavanie asi trva,,,,na malej vobec neni poznat že jej idu zubky a to už ich bude za chvili mat 5, možno 6 😅 nedovoli mi kuknut do pusy poriadne 😠 😀 2 dole ma uplne vonku, treti dole jej už vykuka, a hore tušim 3 tiež idu 😕
ale zatial žiadne problemy okolo toho klop klop klop 🤐
každe babo to inak znaša 😖 chlapci možno ešte horšie ako baby 😕 😀

michell13
13. feb 2009

ahojte nejako mi blbne konik, vam funguje ok

michell13
13. feb 2009

to som ja pondelok, nedalo sa mi vobec prihlasit, uplne ma to vyplo

dora01
13. feb 2009

zuzi, ja ja som nad tym rozmyslala, lebo co poznam dievcatka, tak ani maminy nevedia ze im idu zuby a chlapci horor, no co to je to silnejsie pohlavie 😀 😀 😀 asi je to fakt individualne. vsak ani on si neda kuknut do ust, muz ho musi rozosmievat a ja nenapadne zdvihnem peru 🙄 😀 viki je uz ine zubadlo 😀 😀, ale myslim, ze greguskin matko vedie 😀

dora01
13. feb 2009

pondelok,mne ide v pohode

greguska
13. feb 2009

no veru, chlapci sú nejakí rozcitlivení 😀

radka, ja tiež neviem koľko to trvá, u nás to bolo tak, že zo 2 týždne to mal také spuchnuté - to bol ešte normálny 😅 a potom asi 3 dni kým sa mu to prerezeralo, to bol ako besný. a potom ešte nejaké 2-3 dni, kým mu to trochen vyliezlo, to bol tiež mrnčavý, ešte ho to dosť bolelo. Takto to bolo pri prvých dvoch spodných jednotkách, pri vrchných bol nervavý asi 2 týždne vkuse ☹

no tak ako zuzka píše, u každého inak, my sme chvalabohu nemali teplotu pri tom, viem, že sesternicin malý pri prvých 4 zuboch mal 40-tky horúčky. my sme pri tých prvých akurát kakali dosť často, teraz už nie.

a malý si tu zo mňa prdel robí, ešte nechce spať, len si chcel cucnúť. a práve zjedol tú vatu z vatovej tyčinky, som mu čistila nos a to musí mať on jednu tyčinku v ruke a ja druhú 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre