Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

krazu
20. jan 2009

juj co to citam az v troch rokov 😒 😒

kikaamajko
20. jan 2009

Ty kokšo Radka že 3 roky. Tak to tvoja mama mala dobrú zaberačku. Ja som bola veľmi dobré dieťa, spala som a aj ked som nespala pekne som sa sama hrala. Kde ma položili tam som bola. 🙂
Moja Kika tiež prespala celú noc ked mala narodeniny prvé. 🙂

dora01
20. jan 2009

lenka, aj ja som bola dobre dieta, kde ma polozili, tam som sedela a hrala sa, zato lacko to je iny diabel 😀

mamu striedala cez vikend moja o 13 rokov starsia sestra 😕 , vraj to nebolo take hrozne ako s bratom 😀

dora01
20. jan 2009

krazu, ja som si uy neni nicim ista 😉 😀

dora01
20. jan 2009

ja mam taky pocit, ze vacsi buntoskovia su chlapci. je tu nejaky butosko dievcatko okrem jarkinej hanky? mamicky hlaste sa robim prieskum, piste aj tie, ktore len citate 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pondelok
20. jan 2009

ahojte tak mi sme chori, ma chripku, nemozeme ist ani von, do nosa mame kvapky, v kuse odsavame, mala stale place, musim ist pa pa

alica147
20. jan 2009

ahojte 😉 dakujeme za gratulácie a tiež gratulujeme Nicovi k 8mesiačikom 😵

Leni no hrdlo ešte bolí, dala som si dnes pichnuť v robote calcium s celaskonom tak hádam to pomože 😖

dora01
20. jan 2009

ahoj adi!

no parada, virusy letia slovenskom, aj mna a muza paradne skrabe, len aby to maly nechytil 😖

krazu
20. jan 2009

pondelok, zajtra uz bude lepsie 🙂

alica147
20. jan 2009

Radi čaves,no ved to že aby to malý nechytil 😝

kikaamajko
20. jan 2009

Čau andrejka 😀
Tak hádam to Mirko nechytí, teraz si napamätám, bol on už vôbec chorí?
Miška tak držíme palce, aby to čo najrýchlejšie prešlo. My sme boli chorí v pôrodnici a potom ešte teraz ako mal 6 mesiacov sme mali šiestu chorobu. Neviem kde to mohol chytiť u nás v doline. Jedine raz za týždeň čo chodíme do mesta na nákupy. Dúfam že sa nám chrípka vyhne.

alica147
20. jan 2009

Leni hej raz bol,niekedy v oktobri mal najakú črevnu virozu bo ho prehánalo.teplotu nemal,iba furt kakal 😝

pondelok
20. jan 2009

babulky diki moc, teraz Michellka buva, ryhlo som dala piect zemiacky do truby posypane vegetou, a cakame na tatika, ked sa zobudi musiem vytiahnut soplik, zle sa jej dycha, chuda moje mala
pripajame sa ku gratulacii, aby boli vsetci zdravucki

dididi30
20. jan 2009

ahojte holky a chlapcatka 😀 😉

sto noveho?
moje hrdlho je v kely a thomasko sopli tiez, jaj sak uz mi to ani nevadi, sak kazdy mesiac. 😒

miska skore uzdravenie prajem, nech ste skoro fit 😉

radus dakujeme, vies je malo dni co sme zdravi, co narobis, kruti sa to okolo nas..no a vies, byvame pri meste, furt sa flakame po meste, kopec ludi a tam chytime kadeco, to je to..l

dididi30
20. jan 2009

zuzkrazu a drobec ako, este stale prdka a kukuka telku? 😀 nas ma tiez rad telku, najma reklami, v tedy utekam robit caro 😅

dididi30
20. jan 2009

baby co sa tyka toho spania....no moja dcera od 3 mesiacov celu noc prespala, bez papania, to ma po mne 😉
syn ten si celu noc ale zas sa musi napapat, to iste robil moj muz a trvalo mu to do 2 rokov, takze sa tesim, ja sa nevyspim tiez hodnu dobu ☹ no a este budem do 2 rokov kojit, urcite 😀 😉

greguska
20. jan 2009

ahojte 😉

tak sme tu už aj my. doobeda sme boli na daňovom úrade, bo tati sa tam naposledy pohádal, tak musela ísť mama teraz, aby tam tej tete zase nevynadal 😀 a potom sme boli trošku na nákupy, konečne som si kúpila nové tenisky a dokonca s 30 % zľavou 😉 maťko má dnes tým pádom trošku nabúraný režim, ale aspoň pôjde skôr spinkať (dúfam 😉 )

gali, tak vás to tento mesiac neobišlo ? skoré uzdravenie aj tebe aj thomaskovi !

a aj davidkovi, aj miške aj všetkým ostatným (už sa mi to nejako pletie 😅 )

janka, my tiež toho moc nepopapáme. my sa stále dosť kojíme, aj cez deň aj v noci, len na obedík má zeleninku s maskom, ale to som odmerala, že zje tak 60-80 ml, viac nikdy. ale potom normálne vydrží 1,5 - 2 hod kým ho kojím, takže mu to asi stačí. a nedávno sme začali s ovocím, takže poobede zje približne rovnakú dávku jabĺčka s banánom. a inak len kojenie, kašu nedávame. doki na poradni povedala, že pekne priberá, teraz máme 7100 g. vy koľko vážite, keď sa zdá že málo ?

greguska
20. jan 2009

joooj, a gratulieren oslávencom 😀

dididi30
20. jan 2009

greguska my vazime o 12 gramov viac 😀 😉 no mne nevadi nasa vaha, lebo on ine ako moje mliecko nema, kebyze mu dam umele, tak by bol ako duncak ale ja nechcem moje je naj a mne na ruky staci a tiez mi maleho lekarka chvali,ze je ako ma byt a je velmi sikovny, tak som happy 🙂 😵

greguska
20. jan 2009

gali, súhlasím.... 😀
ja si tiež myslím, že je akurát, a keď ho nosím na rukách, ani si neviem predstaviť, že by bol ťažší. a aj keď takto pomenej váži, stehienka má také fajnovučké, aj na rúčkach sa mu jamky robia 😀

dididi30
20. jan 2009

gregus presne tak, proste mame lahsie kosti, niesme nijako chudsi ako ostatni akurat na vahe 😉
no a u nas aj toto,ze on sa pretaca a lozi od 5 mesiacov, tak keby mal pribrat, no sak furt je v pohybe 😀
uz som pisala muz bol drobatko , furt najmansi a na strednej sa tak vytiahol,ze az, proste je to v genoch, ja sa nicoho nebojim, vsetko dobehnu alebo este aj predbehnu 😵 😉
co je male to je mile.....maleho je malo 😉 😀 😵 😵 😵
ze jaruska 😵 hanka sa pridava do nasho klubu ?

krazu
20. jan 2009

didi, maly vydrzi pri telke 5 nanajvys 10 min a samozrejme reklamy su naj 😀 , a uz som ho dala do postielky spinkat, dnes som sama tak dufam ze zaspinka pekne a mozem si odfuknut 🙂

emmillya
20. jan 2009

ahojte 🙂
tak my sme mali dnes ist do poradne, ale kedze sme este v inkubacnej dobe tak sa to prelozilo o 2 tyzdne ,teda nevieme ani kolko sme pocas choroby zhodili a kolko mame 😉
pozerala som fotecky a su fakt nadhernucke tie vase detusky a velmi sikovne 😵 fakt velmi rychlo rastu ...nezda sa vam? sice hovori sa ze cudzie deti rastu rychlejsie tak neviem 😀
Inak my sme skusali uspavanie v postielke bez kociara co skoncilo fiaskom 😝 😠 😉 Vcera cez den rano a poobede len po polhodinke .Vecer ako keby sa nechumelilo sme ju uz uplne nikde nemohli ulozit k spanku 🙄 Vyvrcholilo to okolo polnoci kedy uz bola v totalnom tranze a vystrajala na posteli ako keby spala cely den 😀 Najprv sme sa chichotali ale ked uz bola taka rozjarena ze nevedela zaspat tak nas smiech presiel 😝 😖
Dnes som chcela pokracovat -takze doobeda pospala 15 min. -no otras. Tak sme ju poobede ulozili v kociari 😎 🙂 kde si pospala uz lepsie..
No a po chorobe vobec ale vobec nechce nic jest na lyzicku 😖 😕 Furt len mlieko , snazila som sa jej dat nasilu no potom som to vzdala. Radsej budeme skusat pomenej... CItam tu ze niektore deticky papaju tiez malicko, tak snad sa to casom upravi 😉

no a samozrejme blahozelame vsetkym oslavencom a choruckym detickam prajeme rychle uzdravenie 😉

dididi30
20. jan 2009

tak mi hajame 🙂

zuzka sak to telka je mania a my este stale v obyvacke, mala furt cumikuje na minimax, poptritom kresli, chrume chrumky alebo nejake chipsy, tak sa neda byt bez telky 🙂

emili vy ste ako lenka, takto v noci vyvadzat, bozenko este ze thomasko len cicu pyta, takto s nim byt hore, to ma zabija uz o piatej rano , ja oci zalepene...katastrofa 😀
ale inak aj nas cez den zaspi naj v kociarky v postielke spi len par minut tak 20-30 a to je vsetko 🙂
neboj nic a chod na nu pomaly, mliecko je dobre, jej to staci kym sa zotavi 😉
aj vam nech to chytro prejde 🙂

ribizek
20. jan 2009

greguška - tak nie len, že sú rovnako narodení, ale aj rovnako naladení. 🙂 My vážime niečo cez 7,7 kg a to sa 20 minút pred tým poriadne vykakal /no malo to cez pol kilo 😀 /, takže určite by sa tam zjavilo 8 kg. Ono asi nie je problém, že koľko váži, ale že od poslednej poradne veľmi málo pribral. My sme dovtedy priberali pekne. Ale neva, sme zdraví a to je pre mna základ. /klop klop, nech mu to vydrží/

Inak, dneska ma tak šokol. Som sa doobeda sťažovala, že nechcce jesť. Tak večer sme sa vrátili a zjedol na jeden šup vyše 160 kaše a ešte sa dokojil. Ešte, že som sedela, lebo ma skoro prekoprclo. Pri tých jeho 70 je to výkon. No uvidíme, nejdem zakríknuť. Dala som tam viac ovocia, tak asi preto. Ale aj tak na jeden šup. Ja mu väčšinou dávam raz a o pol hodku zasa. Ak sa nechytí, dokojím.

ribizek
20. jan 2009

A konečne sa mi podarilo odfotiť jeho 2 zuby. Striehenm na to mesiac, ale vždy, ked som vzala foťák, zatvoril pusu. 🙂

alica147
20. jan 2009

aj my búvame už asi pol hodku, Jani akurát som tu fotku videla, no perfektný je,my máme ten zubok ešte taký maluškavý 😀

emmillya
20. jan 2009

gali no keby som mohla pouzit cici tak to by bolo lahsie ale co ? ja jej nemozem furt flasu s mliekom strkat 😀 aj tak to mala v pazi ked sa najedla ficala dalej 🙂 este sa ma mangel pytal ze co som jej tam namiesala 😀 😝
Ozaj ako robite tie kase pohankove ci ake to tu spominate ? Sonicka vypila vecer taku riedsiu 210 ml 😲 😝 takze som tiez bola v soku kedze vacsinou zvykne dost nechat. Ale pijeme na flasu, neviem ako vy 🙂

ilduska14
20. jan 2009

baby ďakujem,ste zlaté 😀 .Áno zuzka som nová,troška sa medzi vás votriem 😀 Nemám nikoho v okolí,kto má tak staré bábo ako ja tak som rada že som vás našla. 😉 Graziela moja vypije okolo 300 ml čaju denne,akurát dnes však bola výnimka a ledva vypila 100ml.Kikaamajko aj moja má okolo 9kg,no je to poriadna váha.Doteraz mi nebola ťažká,ale teraz už badám že ma bolí ruka keď ju chvíľu nosím. 😝

emmillya
20. jan 2009

ribizek aky okaty je Matusko 😵 kraasna fotecka s tymi zubkami 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre