Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

wien
2. feb 2009

kostri - tie svokry sú unikát tuším skoro všetky 🙄 ale inak sa ja nemožem sťažovať, ona sa do nás nestará a rešpektuje ma, ak niečo poviem ohľadne stravy/výchovy malého. určite aj preto, že bývame sami 😝
didi, ty dávaš malého spať už o 6 večer na večerný spánok??? tak to spí v noci dosť, len to má posunuté. ja dávam mareka spať až o 8.

ribizek
2. feb 2009

wien - Počuj, môžem mať otázočku? Kde presne bývaš, keď máš tak blízko do ČR, lebo aj ja som donedávna tie ťahy pri ČR okupovala.

Tak "gratulujem" všetkým nevyspatým, aj u nás bola "fantastická" noc. ☹ Mám pocit, že som ani nespala. Už sa ani nechcem vyhovárať na zuby, lebo 2 má vonku úplne, 2 na začiatku a ešte plnú pusu nevylezených. 😀 Znamená to, že najbližšie 2 roky sa nevyspím? 🙂
Vyplakať ani u nás nehrozí. Ako píše Jarka, tiež sa preberie, strašný krik, hniezdo na postieľke ledva túto noc prežilo. A nadránom som ho dala na moje brucho a na hodinku zaspal. Aj ja, ale v takej polohe, že si môžem počítať všetky svaly a kosti. ☹

wien
2. feb 2009

ideme sa trochu pohrať a potom popapať. čafte.

greguska
2. feb 2009

malý mi práve vymazal, čo som si tu popísala, asi nechce aby som ho toľko ohovárala 😀

takže vítame v klube nespáčov a malých ciciačikov aj ostatných 😉

a ďakujem za povzbudenie, však ja to vydržím, len sa vám občas trochu posťažujem, aby som neprihlušila krpčeka 😉 inak, maťkovi sa už aj tati vyhráža, že si ho zoberie k sebe do postele a dá ho v noci do parády. my tiež spávame v druhej izbe, bo tati chrápe. no ale neviem neviem, však mať na krku dvoch nevyspatých chlapov...

zistila som, že malý veľmi nechce domáce polievočky, on radšej maskovú hipku. asi mu vadia tie hrudky, keďže mu to doma nemixujem úplne do hladka. ale jablčko s banánom zlupne len domáce 😉 no čo, špekulant po maminke (to hovorí tatinko furt)

a gali, náš je tiež taký, že furt sa mu musím venovať, kde sú tie časy, že sa sám pekne pod hrazdičkou zahral 😉 teraz vydrží na koberčeku asi 5 minút, potom už začne pišťať. keď si ale ľahneme do manželskej postele, a tam sa hráme s vankúšmi a plyšákmi, tam je spokojný. nieže by sa mi to nepáčilo vylihovať celý deň v posteli, ale....

no idem, bo tlačil, tak máme určite v gaťoch 😉

lola11
2. feb 2009

kocky mam otazocku - nemozem najs info ako pripravujete tu pohanku pre malych - zopaknite mi to pjosim 😉 Ako to varit a s cim to hlavne podavat - dakujem peknucko 🙂 A este jedna - davate malym instantne kasicky? Totizto sa mi zda, ze Kristianka po nich zapeka - moze to byt?

sandraa
2. feb 2009

Baby nemate taky problem ako ja??uz ma to fakt ,,sere,,Mne maly nechce nic ine papat nez sladke a zacinala som naozaj mrkvou...vahu mame dobru, ale papame len vsetko sladke...urobim mu polievocku masko, zemiacik, mrkvu a co ma napadne ale zje max tri lyžicky a zacne plakat ze to nechce..tak to stale vyhodim a sparvim mu kasicku, musim ho klamat ze mu to dam do tej prvej kase ale je to sladke a uz mam z toho nervy a aj ked si poviem ze mu nedam nic ine tak to nejde...on mi radsej nebude papat nez by mal zjest to co nelubi...a pritom rožok, chlebik mi spapa a sladky nieje...diky za radu

dididi30
2. feb 2009

radi, no tak my sme tu tycku nemali 😀

wien, no moja, ale thomasko tak haja od narodenia, on ma taky zvyk a vies co mne to nevadi, lebo mam od 6 pokoj, aspon kusok pre seba, kedze cez den mi toho moc nenaspi 😉 a co uz snad si niekedy pospi aj dlhsie, alebo si niekedy zmeni rezim....no len toto ma stve, ze od 5 je hore a musim sa s nim hodku hrat a potom spi este hodku 😉

dididi30
2. feb 2009

snse, akoze nemala by som to , ale moja dcera robila toto iste a robi to stale, cela po tatkovi 😒 cize chcela len sladke prikmy a do teraz ich uprednostnuje 😒 a ja som si tiez hovorila, vyhladujem ju a potom jej dam zeleninku, hm myslis,ze pomohlo? nepomohlo
su aj ine finty, napr do jabka das mrvku, do kazdej zeleniny zamiesas ovocie alebo jabko s maskom...
rozky deti lubi a chlebiky, je to zaujimave pre nich, lebo to si papaju sami 🙂

lola ano moze byt ,ze kasicky zapakaju, pohanku som este nerobila 😉

zuzpolka
2. feb 2009

ahojky 🙂
Viki spinka asi hodku tak čakam kym sa zobudi a pojdeme asi von 🙂
mna dnes všetkooooooooo boli ☹ dostala som kramy 😠 😠 😠 idem si dat tabletku lebo mi praskne hlava 😠 🤐

prajem všetkym krasny den 😉

krazu
2. feb 2009

no chlapov som poslala von spat 😎
didi , keby takto spinkal stale, no to by bolo fajn 😀 😀 ale on raz za mesiac a ostatne noci sme v klube nespacov 😀 😀

a thomasko sa posunie ked sa bude menit cas 😵 , dado chodi spat o siedmej a predtym chodil o osmej

sandraa , ja ti nepomozem , dado zatial papa aj zeleninku aj ovocie klop klop

dididi30
2. feb 2009

pardon nie snse, ale sandre

krazu
2. feb 2009

ja som pohanku varila podla navodu na obale a potom som to rozmixovala s ovocim

kostri
2. feb 2009

no dieta este drichme,slepky su nakrmene,vajca boli tri..sak sa hadam zlepsa,potvory slepace 😀 😀

gali,dik,no je to ozaj o nerv s tymi klobukmi,najma teraz ked sa furt vrti pri kojeni a zhodi sa to licom 😖 alebo ked v noci pri papani zaspime a potom ho musim hladat,aby som bola redy,ked sa zobudi 😀

videla som ze v anglicku snezi!davali vas v telke 😉

jaj wien 😀 jaka si srandovne nasrata 😀 dufam ze na nas nie 😕 😉

emily,sak nehaj tak,davaj jej mliecko,ked jej chuti,tak ako ti galina minule pisala,ved ked pribera,tak je to ok..len trosku jej davaj tych prikrmov a teda skus take menej zlozite 😉 napr.krumpla s krumplu 🙂 😀

ja ked sa uz tak asi tyzden dobre nevyspim-no pre mna dobre je tak asi 4hodky v noci 😝 😀 tak mam depku..a revem za setko jak sibnuta,ze muz len chodi za mnu a pyta sa ma co mi je?a ja mu nevladzem ani povedat 😝 😖 potom ma mojka a mojka a potom ma to prejde,bo on mi zacne take srandy hovorit a ja sa musim smiat 🙂 no lubim ho!!! 🙂

kostri
2. feb 2009

no sak aj kamoska kojila len z jedneho..ale mala cici minus jeden 😒 ja som mala pred tehu75D 😝

no uz je hore,potom vas docitam

dididi30
2. feb 2009

jarus, ze redy 😀 ready 😀 😀 😉
no to ti verim ,ze haldas klobuciky, ja zas plienku, aby mi cica nevytiekla, ta druha 😀
veru a snezi a snezi 😵

ja spim v noci zhruba 6-7 hodin, aj to musim ist spat uz o 8 aby som bola v poho, ale to nechapem, cim idem neskor tym som viac vyspata, ked idem skor tak som ako opita 😀 , mne mojkanie nepomaha 🙄 😀

dididi30
2. feb 2009

jarka ze 75D 😕 😲 aj ja chceeeeem 😀 , ja len 75A 🙄 😅

miauka
2. feb 2009

ahojte maminy, po dlhsom case vas trochu citam...rozoberate jedenie...
Eliska spapa vsetko, co jej pripravim, teda zeleninku, masko, ryzu, aj pohanku...ale ja som ju nerobila na sladko ale tak ako ryzu...uvarim a zmixujem s nejakou zeleninou. Ale tak, aby tam tej pohanky nebolo vela, aby ta chut neprerazala. Najviac jej tusim chuti take papko, kde je aj kukurica, lebo ta da tomu sladku chut. To sa uplne trha za tym. 😀
A ovocie zatial len banan, jablko, slivky zavarane, hrozno bez supky. A vcera zjedla par lyziciek marhulovo-jablkovej presnidavky.
Inak sme zdravi, dnes mame 8 mesiacikov, stale len dva zuby, ale hryzie vsetko o stosest, tak asi lezu dalsie. Po styroch nelezie, ale snazi sa, krci nohy, len sa nevie zaroven na ruky postavit 😀 Tak sa pohybuje len prevalovanim a suchanim.

kostri
2. feb 2009

rit palovu je hore,este drichme 😉

sandraa,kamoska mala problemy maleho prikrmovat,nechcel nic papat,ale bananovu sunarku zjedol vzdy 😀 tak mu ju davala aj na obed,sak co uz mala robit, 😕 a potom postupne pomalicky mu skusala davat ostatne,raz chcel,raz nechcel..no a teraz je z neho velky prvak a same jednicky doniesol 😵 no ved vydrz,nauci sa papat aj ine.ja ked som bola mala,nechcela som nic,len sosovicovu,fazulovu polievku a take 😀 ani mlieko ani caj ani kakao ani kasu ani puding...no ale spala som celu noc 😠 😀 😀 😀

kostri
2. feb 2009

no veru gali,take mam ja kozicky 😀 😀 😀 dame im nejake meno? 😀 😀 😀 😀 😵 leni,daj navrh 😀 rozalia a deborah 😅

kostri
2. feb 2009

gali,redy a hotovo,sak vies ze milujem anglictinu 😀

sa pojdete sanovat ne 🙂 ?

zuz ja by som tiez rada s hankou na vychadzku..keby mi spavala vnutri a potom ju sup do kocara a ideme,nech babky ohovaracky kukaju jaka je fesi 😀 ale ked ona sa tam mechri,jak keby ju volado stipal 😝 a musim ju zjat na ruky 🙄 neva,aspon ze tam prespi

lola11
2. feb 2009

vies kostri, tie nase svekrusky to v podstate asi ani zle nemyslia, len k nam nemaju to materinske puto ako ku svojim detom - tak nam povedia aj veci co nas naseru alebo rania. Moja napr. ked ma bola pozriet v porodnici po porode skonstatovala, ze ona nemala ani take brucho pred porodom ako mi ostalo....A cele tehotenstvo vypravala, ze ona nepribrala ani kilo skor schudla - zazraky sa deju jej deti sa narodili z nicoho 🙂 🙂

lola11
2. feb 2009

no my sa ideme vyvencit 🙂 🙂 lebo maly uz strajkuje v sedacke. Musim skocit na ten urad vybavit tie peniazky 🙂 🙂 Ahojte

dididi30
2. feb 2009

mirka ahoj, aj thomasko papa vsetko 😉

eliske posirlame boztek s 8 mesiackom 😵

jari, no tak soz zvedava, ake meno pre vymyslite 😀
jaj ja neznasam, ked mi niekto malemu chyta rucicky a on potom do pusky, ble..stipkat ho nestipkaju
😉 a pocuj tamca je fajnova, ale kapustovu polievku lubi🙂
no ideme von, lebo tiez nas maly inac ako v kociku cez den nezaspi.jaaj, dufam,ze ma nezasnezi 😅

dididi30
2. feb 2009

posirlame, posielame 😅

wien
2. feb 2009

do pr... písala som písala a zabudla odoslať... to je tak, keď robím viac vecí naraz 😒

miauka
2. feb 2009

vdaka didi, tak peknu prechadzku. My sa ideme napapat a tiez pojdeme von 🙂

wien
2. feb 2009

didi, MOJA 😀 , ja som to len myslela tak, že ti spí pekne - 11 hodín. to spí aj marek mne - od 8 večera do 7 rána, ak sa podarí. tiež nepatrí medzi deti, čo prespia až doobeda 😝
ale keď sa mi budil 2-3x za noc, tak mi vyspaný vstával už medzi 5 a 6 a cez deň spal 3x30 minút 🙄

kostri, no nasratá som, jasné, keď som sa tak "super" vyspala... 😖 nie na vás 😉
ale teraz snáď ešte trochu zdriemnem.
tie mená sú supeeer 😀 😀 😀 odsúhlasujem, ak smiem. ešte treba povedať, ktorá je ktorá, aby sme vedeli 😕 😀

ja pohánku na večer namočím a ráno uvarím. pridám uvarenú zeleninu alebo ovocie a vymixujem.

dora01
2. feb 2009

kostri, tak potom ja mam frantisku a ferdinandu - 75F, take poriadne sa ani nedaju kupit a teraz nosim, ja neviem ani co je to za cislo, ja to volam parusutisticke padaky 😀

adrianuska
2. feb 2009

Ahojte konečne malá zaspala dnes je strašne zlá a to rašej nehovorím čo robila v noci 🤐 Nie a nie spať asi jej konečne pôjdu zúbky má aj soplík dúfam,že to neni nič viac než tie zúbky 😖

kostri
2. feb 2009

radka 😀 😀 😀 😀 😀 😀ferdinand frantisek bol nejaky panovnik ne? tusim ho zastrelili😀 ty to mas v zenskom mene 🙂 tak nech ti tak skoro nepadnu z tronu 😀 😀 😀

adrianuska,ani mne sa niekedy nechce rano popisovat muzovi aka bola noc,taka bola strasna,alebo si niekedy v deliriu ani nepamatam,o kolkej bola mala hore 😖
hanke ked zacali ist zubky,tak mala sopliky,odsavala som jej aj v noci.a chrchlala,mala opuch sliznice nosnej,tak som jej tam vtierala vazelinku,zvlhcovala vzduch v izbe a na spanie som jej podlozila vyssie pod hlavicku,aby jej nestekali sopliky
a velmi sa mi osvedcilo,ked mala hanka sopliky,nechavat ju dlhsie vonku na vzduchu,bo ten vlhky vzduch vonku je teraz pre nu lepsi ako suchy prekureny vnutri,koli lepsiemu dychaniu
a aj na noc som stahovala kurenie,aj stahujem.mame v izbe 16stupnov

no poucujem ta a ty uz budes mat tretie dieta 😉 ja by som chcela otehotniet koncom tohto roka 🙂 tak mam v plane 😉 musi to byt velmi unavne,ked je maminka tehotna a este musi vstavat k dietatku 😒 prajem veeeela sil,nech to zvladnes 😉

kto vie ako to zvladol jurko na tom odbere ☹ iste ho maminka mojka stale 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre