Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

kostri
28. mar 2009

jaj lucia,no perfisne supisne su tie vecicky 😕 😕 😕 ja tej tamci tak zavidim 🙂 ale to utieranie prachu jej nezavidim 😀
flori a zahryzla si si potom do masielkoveho chlebika 😵 😀 mne sa take este zatial nemoze stat,hanka moc na zemi sedet nevydrzi,si asi mysli ze som ju zanechala alebo co 😔 😀 ona len na gauci,no panicka 😀 ale v kocari ked sedi,tak sa poposuva dopredu,tam si klakne,chyti sa rukovete kocara a postavi sa 😵
my perieme v persile od zaciatku,a na skvrny mam taky gel co sa zaraba do rozprasovaca s vodou,to mi doniesla kamoska odvolakial,neviem ci sa to da kupit v obchode

dora01
28. mar 2009

😀 😀 😀 jaj, ja sa lucim, lebo som vypila pohar vina a nejak ho mam uz v hlave 😅 😀 No vysla som uz z cviku, co uz 😀 😀

kostri
28. mar 2009

radka,ale sa uhihnavas 😀 ja som oblizala kusek z hrusky 😖 brr ma striaslo,ale poviem vam,volakedy by som sa potrebovala tak odreagovat,ze by sme si sadli,polozili flasu pred seba a kecali a pili az kym by sme sa len rehotali a nevedeli trafit domov 😀 no zas tu odveci pisem,takze podme na to 😅
som tak zvacsa precitala,super ze sa nam deticky tak rozbiehaju,nie?aj pohybovo,aj recovo 🙂 aj s tym rehotanim 😀 to aj hanka ze:ha,haha,ha 😀 a vrieska teda poriadne,ci je sama,alebo je niekto s nou..zvreskne z nicoho nic a rehoce sa 😀
teda hovorite,ci pisete 😅 ze aj vase deticky pistia 😖 jaj galiba tie zubky 😒
katka,hanka spinka kedy ako,vascinou je to tak dve tri hodky cez den v dvoch spankoch a v noci desat,od pol osmej do pol siestej 🙄
a hanka bola v ten den taka nespokojna,zaspala doobeda uz o pol deviatej,takze uz okolo obeda sa jej chcelo druhy krat spat,ak ja ze dam jej obed a potom pojde do kocara.zobudila sa po pol hodine,mali sme ist s muzom sem do mesta a malu sme chceli nechat babke na strazenie,ale kedze sa zobudila zobrali sme ju zo sebou a zdala sa mi nejaka divna,taka pokrutena,muz hovoril,ze isto nevyspata,ale mne sa to nezdalo,reku,pockaj,ta bude vracat,no dosli sme domov mala po ceste zaspavala,tak som ju na dvore supla do kocika..a po dvoch hodinach sa zobudila s placom a kaslom,kym som tam doletela,uz vrackala a jak lezala na chrbte zakliesnena v tom kocari,pravda dobre zababusena 😔 tak som ju odtade vytrhla,nahla som ju dopredu,nech sa vyvracka,ale ona zacala plakat,aj sa lakla 😢 viol ma hned zacala poucat svojimi doktorskymi radami 🙄 ze to si len tak viac odgrgla 😠 a nedala sa presvedcit ked som jej tvrdila,ze za chvilu bude mala vracat..a aj tak bolo 😒 no nestravilo jej ten obed,myslim ze tam bola pricina..to bolo maso a ja som ju hned dala lezat a nemohla sa tam ani hybat ako v postielke,tam sa otoci na bok a odgrgne 😉 no bolo to strasne a ked si pomyslim,co by bolo,keby sme odisli a nehali ju viole 😲 sak ta kukala do kocara,ked sa mala dusila tym co vyvrackala a prihovarala sa jej:no dudinka,uz si sa vyspinkala?... 😲 😲 😲 😖 boze nechcem pomysliet ☹
idem dievcence hajkat,keby som mala cas s vami pisat kazdy den ☹ tak by som viac pokecala,ale neda sa ☹ mrzi ma to,lebo stracam vela informacii
majte sa pekne,budte zdravi vsetci mladi aj stari 🙂

wien
28. mar 2009

hojte, nééé??? 😎 zase ste sa všetky odpratali? 😖
že vybitý zub 😲 😲 😲 no fúha, u takého drobca? 😕 dora, ty by si si tie lackove nehody mala asi zapisovať a robiť fotodokumentáciu, lebo ti lacko ani neuverí, čo sa mu v tak nízkom veku zadarilo 😲
chúďa hanulka. snáď to bolo fakt len tým obedom. a viola teda zase zavalila 😅

didi, tebe by som fakticky odporučila kúpiť nejaké probiotiká 😕
ja som bola v piatok u doki, pýtala som sa na marekove výsledky z krvi - ako obvykle, všetko ok, tentokrát aj železo v poriadku - hurá! len veeeeelmi slabá imunita, dokina povedala, že tú kúru na 3 mesiace - bronchovaxom či ako sa to volá - dobre nasadila a odsúhlasila mi, že mám o mesiac kľudne dávať marekovi plnotučné neochutené acidko, že to je dokonca ešte lepšie ako jogurt. to sa podľa mňa pre deťúrence môže používať namiesto kravského mliečka. kravské mliečko na varenie sa smie používať odkedy sa dáva dieťatku jogurt- aspoň tak mi tvrdila naša doki.

dnes bolo taaaaak krásne, tak sme behali s kočárom po vonku, marek len nakúka čo sa kde deje 😉
a u nás na dvore prachu a bordelu - už búrame 😲 šak sa mi ani okná k velkej noci neoplatí umývať 😕

kikaamajko
29. mar 2009

Ahojte, čo to čítam , detičky sa fakt menia, sú také šikovné, ale aj kopu starostí máme s nimi. Teda mi teraz nie, chvalabožku sme zdravý a aj v noci mi super spí, ako ešte nikdy v živote, do tej druhej ani nemrkne, ešte som si na to nezvakla a nemôžem dáko spať, furt čakám kedy sa zobudí. Lenže potom je hore okolo pol piatej a o piatej pol šiestej budíček, tak som viacej nevyspatá ako ked sa budil každé 2 hodky 😖
Gali, držím palčeky aby si sa už vyzdravela, ved to je hrozné, fakt, mňa by porazilo. Ja musím byť furt v pohybe 😀
A Lacko chudáčik, taký úraz, nič si z toho Radka nerob, holt je to šidielko. S tým nič nenarobíš. Jurkovi prajeme aby všetky choroby utekali od neho čo najdalej, aj Hanička šikovníčka jedna nech ju bruško netrápi.
Inak my sme mali celý minulý rok v škole vši a každý čušal aby nebola hanba. Také som mala už nervy lebo sa to Kike furt vracalo, aj ja som ich dostala, to už bolo neúnosné. Dokonca aj telesnú ked doniesla aj tam behali. Pomohli až letné prázdniny 😝
My sa ideme dnes kúpať tak sa teším, jaj a Majko včera začal chodiť za jednu rúčku . Hurá 😀 😀 😀 😀

flori
29. mar 2009

ahojte 🙂 🙂

vsetky asi oddychujete po vcerajsom peknom dni 😵

a ja prajem nasmu slniecku vsetko dobre k 9.mes 😵 😵

a tiez vsetko naj Miruskovi a ostatnym Miroslavom k meninam 😉

dididi30
29. mar 2009

ahojte, no tu nikoho, sak sa necudujem, ked tu nik nechodi ani nik nenapise 😀 😀

flori gratulujem rebeke, vela zdravicka 😵 😵

a kedy je miroslava? 😕 no tak teda aj my gratulujeme, cmuky puky 😀

juj lenka, dakujem, az mi je trapne furt pisat, co som furt chora 😠

no a vsi?? hm anglicke deti ich mavaju, casto, lebo to su bordelari, fuj 😝 tak len kukam, ci tamca daco nechytila, joj a potom zas maly, ble 😝

a co porabate??
my mame kosno, ale od zajtra bude fajne 😵 hlavne,ze neprsi 😀

dididi30
29. mar 2009

wien a to z coho moze mat malicky taku slabu imunitu? 😕 ved je ockovany.....ale sak povacsine deti do roka mavaju taku slabsiu imunitu, len volakto to znasa dobre a volakdo zle 😒 boze, choroba je zabijak, ja si uz len prajem aby tie nase junovcatka boli zdravucke ako aj my mamusky 🙂

zuzpolka
29. mar 2009

ahojte 🙂

všetko najlepšie dnešnym oslavencom 😅 a Miruškovi k meninkam tiež 😵

u nas dnes stale pršalo tak sme boli v nakupnom centre
😅 a ešte v mekači 😀 😝 😀

inak mala ešte nespi 😲 už sa pol hodinu vrti v postielke a bola som ju kuk a citila som že kakala 😝 😀 prebalila som a ešte sa mrvi dalej 😖

zuzpolka
29. mar 2009

baby nejak ste sem prestali chodiť ☹ ☹ ☹

tak pa pa idem kuk TV 😖

wien
29. mar 2009

ahojte 😉
rebeke všetko naj k výmesačiu 😎
a miruškovi k meninkám. dúfam, že sa z mlieka dnes neopil 😕 😀
did a to si kde vyčítala, že je marek očkovaný? 😅 práveže má za sebou len očkovanie tbc hneď po narodení a viac nič, lebo je stále usoplený 🙄
imunita sa vraj deťom buduje až do 7 rokov. neviem, prečo ju má marek slabú, ale myslím, že sa kojeným detičkám imunita odvíja od imunity maminy - a myslím, že ja ju mám tiež chabú 😖 uvidíme, čo mi povedia na alergológii. tá dokina je aj imunologička, tak ma asi riadne prevetrá 😝
zajtra ide marek asi prvý x na celý deň k opatrovateľke - celkom bezo mňa. normálne mám trému 😅 od stredy ideme naostro, tak máme zajtra dohodnutú generálku 🙂
idem spať, lebo náš drobec zase od šiestej júchal a cez deň spal dokopy len 1,5 h, tak som dnes bola totál grogy. včera som ešte k tomu išla spať až o polnoci, lebo som tu mala brata, tak som sa ráno ledva pozviechala z postele 😒
dobrú noc.

dididi30
30. mar 2009

ahojte

baby ja som bola prvy krat v robote, no nadsena niesom, ale dalo sa 😀
no a predstavte si, vcera som utekala na pohotovost, totizto som sa strasne vyhadzala na ruke 😝 no a vraj mam alergiu na penicilin 😕 co si myslim, ze je blbost, lebo pretym mi nic nebolo a zrazu 🙄 sak ani ziaden test mi nerobil...ale zas som brala atb, tak ja neviem.........dnes idem k lekarovi, stale kaslem ☹ picha ma v boku 😠

wien, to vaaaazne, ja odpadnem, sakra, no to nieje sranda 😖 , no a to vas kedy zaockuju?
juj tak tatko pekne si bude marek s opatrovatelkou gazdovat,
normalne chapem co to je, dnes som bola len na 3 hodky prec, ale aj tak, bolo to take cudne 😅

no a zuzka mas pravdu, nik tu nechodi, kaslu na toto tu 😀

lola11
30. mar 2009

ahojte
ako prezili a prezivaju vase babence zmenu casu? Moj maly vcera vstaval o pol siestej(stareho casu) - bola som u nasich a moj otec ho zobudil - chodi ako slon v porcelane ☹ ☹ Potom bol cely den hrozne umrncany, pred obedom spal len 45 minut, poobede len 1,5 hodky(aj to nekludne) a vecer mi nechcel zaspat!! Uf, dufam, ze dnes uz bude lepsie - vstavali sme ako vzdy o 7,10h

dididi30
30. mar 2009

lola ja som isla na 6 do prace, samozrejma maly to vycitil a bol hore, nespal az do kedy som nedosla z roboty, no katastrofa a toto ranne vstavanie vie riadne zneprijemnit zivot ☹
no ked si chcem zachovat predosle zvyky, tak thomasko bude somnou kukavat ordinaciu 🙄 😀

zuzpolka
30. mar 2009

ahojky 🙂

dididi, takže prvy den v praci maš za sebou? 🙂 a s malym bol kto? manžel? 😨

wien, daj vedieť ako to maly zvladol s opatrovatelkou 😵

lola, mne ta zmena času uplne vyhovuje 😅 mala rano aspon nevstava tak skoro,,,stareho času by to bolo o 6 a noveho mame 7 takže super 😀 no a večer išla hajať o 8 namiesto 7, takže aj to je super 😵

lola11
30. mar 2009

vsak aj ja som sa nato tesila Zuzi, aj mne to takto vyhovuje - maly vstaval vzdy po 7 a chodil buvat tiez po 7, tak dufam, ze to bolo iba vcera taka katastrofa - teraz spinka na balkone uz skoro hodku - no asi to bolo len tym, ze ho moj tatino zobudil 🙂

lola11
30. mar 2009

didi maly na teba proste cakal kym prides a donesies korunky(teda libricky) 🙂 🙂 ja som bola od maleho najviac hodku a pol ked chodim do fitka a to ani neviem ze som pri nom nebola 🙂 🙂

kikaamajko
30. mar 2009

Ahojky, včera som zabudla zavinšovať Rebece a Mirkovi, aj starému Mirovi 😀 😀 😀 😀
Gali tak máš prvý deň za sebou super, neboj zvykneš si, len zdravíčko aby bolo, lebo to sa človeku nič nechce ked je chorý 😝
Mne malý vstával o 5, tak uvidím ako vstane zajtra, lebo včera išiel neskoršie spať, sme boli plávať 😀
Pridala som fotky dáke po 100 rokoch.
Inak mne by vyhovovalo keby vstával o tej 6 to je pre mňa akurát, ja vstávam 5.50.
Juj včera sme pustili na chvíľu býka z maštale, po pol roku, tak to bolo rodeo, na predné, na zadné, behal jak šialený, búchal z hlavou do steny. Už je riadne divoký, bude mať rok a už sa ho aj bojím ked ho idem krmiť, lebo on neni priviazaný.
Idem ešte pokukať vaše fotečky, dáko nemám čas už som vaše detičky dlho nevidela.
Ozaj viete čo, ten môj synátor mi začal robiť také problémy pri jedení 😖 Zje 4 lyžičky dačoho a koniec, vyplúva, jednoducho do neho viac nenatlačím. Potom mu dávam dáke kúsky zemiaka alebo syra cestoviny, proste čo mu môžem dať z ruky, z ruky mi zje, hnusák jeden. Dám mu to isté na lyžičke, tak ani porazu. Ale ako mu mám dať mäso, lebo to mi kúskované nezje. ☹

kikaamajko
30. mar 2009

Tak som kukala Vaše fotečky, krásne detičky máte, ani neviem ktoré mám viac ospevovať, mne sa všetky veľmi páčia. A aké sú šikovné a vyobliekané, no mi zase obliekame pekne len ked ideme dakde, lebo aj tak by nás tu nikto nevidel 😀 😀 😀 😀 Tak derieme darované veci. Tak pá, idem ešte syr dokončiť.

sarica
30. mar 2009

Baby,ja tu iba čumím...fakt máte šikovné deti....lozíte,chodíte.. 😲 ...moja Lea iba sedí 😅
Ale asi iba dovtedy budem mať veget,kým nezačneme stvornožkovať,alebo chodiť,čo? 😉

alica147
30. mar 2009

ahojte babenky 🙂
dakujeme za všetky gratulácie Miruškovi aj starému Mirovi 😀 😀 😀 😀

mna od piatku nenormalne bolia zuby, zajtra idem zubárke 😝
tak večer sa stavím a počítam že ste popísali, pa pa

dora01
30. mar 2009

🙂 ahojte! 🙂

my sme sa prave vratili z materskeho centra, boli sme tam 2 hodiny, lackovi sa pacilo, pokukal ake maju hracky, najviac sa mu sa mu samozrejme pacil hrackarsky vysavac a sufliky, ktore sa mu nedali otvorit, tak tak tam dostal mierny zachvat hnevu, no tak sa vyzurkal a isli sme od nich radsej dalej. Cestou mi v aute zaspal, tak som ho presupla do kocara, mam chvilku veget 🙂

lacko uz vie tapkat, dnes rano s tym zacal sam od seba, cely vikend sme mu to ukazovali , tak konecne pochopil 😉

nase chodenie popri stoliku uz nie je take do boku, ale normalne ide pekne rovno dopredu, drzi sa tak sikmo oboma rukami, v poslednom case robi par krokov s drzanim sa iba za jednu ruku 😕 😀 Musim ho pochvalit sikovnik je, ale vodit za ruky sa nechce, ked ho postavim , ze podme ideme sa prechadzat, tak take nervy chiti, az sa mi trasu bubienky, tak ho radsej uz s tym nebudeme provokovat 😀

gali, wien drzim palce v praci, nech si rychlo zvyknete a deticky su v pohode.

dora01
30. mar 2009

leni, zlaty je majusko vo vode. Ani ja maleho neobliekam bohvieako, len ked ideme von a viem, ze ho budem vytahovat z kocara, ialebo na navstevu, tak to ho vyparadim. Tiez mame vela podedenych veci. casto chodime na prechadzku aj v zapatlanych teplakoch. vsak kto ho vidi ked spi vo fusaku 😉

emmillya
30. mar 2009

ahojky 🙂 tak dlhoooooo sme sa neukazali, pravda ze som ani necitala, nestihacka 🙂 😝
precitala som akurat narychlo poslednu stranu, este ani fotecky som nekukla, ale polepsim sa 😀
vidim ze Gali, Wien sa zaradili medzi pracujuce mamicky , tak drzim palecky nech to ide ako po masle 😉 a hlavne aby ste to s detuskami dobre zvladli.... 🙂

my sa mame dobre, SOnicka je uz zdrava a este vo svojom kratkom zivotiku nezjedla tolko vela co teraz.... 😕 😅 normalne mame "shoking party" baby ona zje uplne hocico , strasne, strasne sa tesim ved to bola taka galiba s tym jedenim ze az 😖 Inak kostri aj my sme mali vrackave obdobie -presne sa to startovalo ako u vas, mala zacala pokasliavat a bim uz to bolo vonku -a presne sa nam to stavalo po masku, potom to ustalo samo od seba, asi hanicka len schuti spapkala, neboj, bude dobre 😉

Tiez sa zda ze si mala zvykla byt s babkou a ide im to celkom klop-klop dobre 😀 aj ked mam pravdu povedat ze niektore veci ma vedia dostat do vyvrtky , no ked to mam v globale zhodnotit tak je to OK. Babky asi maju prehnane pozorovacie metody 😝

Co sa tyka nasho lozenia, tak je to bieda, odkedy mame chodaky mala sa presuva ako raketa ale tym padom nechce byt na brusku, teda chce ale len kratko 😒 potom chyti nervu a zacne buchat tvarickou do zeme, takze ju berieme hned na ruky aby si neublizila 😒 😖 aj ked potvorka ked chce tak sa doplazi 🙂

oki baby stavim sa este vecer ak sa k tomu dostanem , zatim papa a drzte sa 😵

greguska
30. mar 2009

ahojte!

keďže nestíhame, chceme dodatočne poblahoželať všetkým výmesačníkom a tiež soničke a miruškovi k meninám, a tiež aj ostatným rodinným príslušníkom 😀

maťko ešte spinká, tak idem skúsiť prečítať čo ste popísali 😉

greguska
30. mar 2009

radka, to sa teda lackovi podarilo ☹ no snáď si už dá pozor 😉 a vôbec to nie je vaša chyba, to sú skrátka detičky, ktoré sú šikovné a potrebujú vždy a všade byť ! aj my sme boli takí....
a som sa pobavila na tých neotvárajúcich šuflíkoch 😀

jarka, hanka zase vrackala ? chúďa malé.... maťko teda papá väčšinou keď sa zobudí, takže hneď po jedle neleží, tak aj tak sa mi to nezdá, že by jej to nestrávilo 😒 no ale však ty si mama, tak to vieš najlepšie 😉 a s tou violkou nestraš... 😉

gali, a už je ti lepšie? to je čudné s tou alergiou na penicilín, neviem, či to môžeš dostať v priebehu života. ale asi hej, aj keď tým vašim doktorom niečo veriť... 😒 a thomasko v pohode?

no malý sa budí, tak som dočítala ☹ ale snáď keď sa preberie, napapáme, tak sa chvíľu zahrá a ja budem môcť dobehnúť !

krazu
30. mar 2009

ahojte maminy 🙂

no dnes maly spinkal u opatrovatelky dnu 2 hodky 😕 som normalne neverila ked som to pocula 🙂 🙂 a potom este hodku poobede vonku v kociku, no len aby mu to vydrzalo

ja som tiez spokojna so zmenou casu, dado chodil spat o 19:00, teraz o 20:00 a dnes rano vstal o 6:30 tak ze v poho 😅
gratulujeme mirkovi k meninkam vcerajsim 😵

didi, tak uz mas za sebou prvy den v praci, neboj zabehnes sa a bude to OK

wien, som zvedava ako prebehol prvy den, ked bol dado prvy den sam, tak som bola ako na ihlach , ale bol dobrucky, potom napis co a ako 😵

za chvilku sa pojdeme kupat, teda david sa pojde kupat 😀 , ta pa

krazu
30. mar 2009

kikaamajko pekne fotky 😵
aj my nosime vela veci podedenych, len ked niekde ideme a von mu obliekam take pekne 😉

alica147
30. mar 2009

no tak čaffte 🙂
šak tolko mám zemeškané že ani neviem už čo som čítala a čo som chcela popísať

dakujeme ešte za dalšie gratulácie

lacuškovi odkazujem že nech nie je smutný bez zubka,ja som svojmu bratovi vybila zub len čo mu vyšiel, som mala štyri roky a natrásala som ho na rukách kým mi nepadol rovno na zub 😝 😖 no a potom sa mi to po rokoch vrátilo ked presne na ten istý zub padla oja dcerenka z prášáku rovno na betonový chodník 😖 no s deťmi je to tak 😲

Hanulka malinká už je ok?

gali a wien pracuju, no sa rozrastá tábor pracujúcich 😖

gali môžeš dostať alergiu aj v priebehu života takže kludne,mne doteraz nikdy nič nebolo a teraz mám alrgiu na tlak, čo je dosť otrasne,lebo stačí že vyžmýkam handru na zem a mám opuchnuté ruky 😝 😝 je to na nervy

nám posun času tiež pomohol, dnes spal Mirko do 6.15 čo je presne o hodinu viac ako doteraz a keby sme nestávali do roboty tak by hádam aj potiahol dlhšie

no a mna tak bolia zuby od piatku že v piatok som normálne revala od bolesti a to mám teda dosť vysoký prah bolesti;furt som si striedala paralen s ibalginom 😝 tak zajtra idem zubárke

alica147
30. mar 2009

Leni krásne fotečky 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre