Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

ribizek
20. jan 2009

ahojte

Dlho som sa tu neukázala, stále sme boli rozcestovaní a keď sme prišli, dávala som to v byte do poriadku. Ja neviem, kde sa ten prach stále berie. Keby som vždy za každý kúsoček mala euro, aj zbohatnem. 😀

Vidím, že je tu veľa nových, tak takto unisono ahojte. 🙂

My sme boli minulý týždeň na poradni. Ako náš malý lámal tabuľkové rekordy v priberaní, tak teraz asi bude zasa, ale smerom nadol. ☹ My sme v príkrmoch slabí papkáči. Už som radšej aj pridala kojenie, ale nemám pocit, že sa ide jedlom zadusiť. Ale ja si zasa hovorím - usmieva sa, vkuse je v pohybe, bľaboce, kadí každý deň aj 2 krát, tak asi mu nebude nič chýbať. Proste je taký prsomaniak. 🙂 Včera síce zlupol na 2 krát 150 kaše, ale to si myslím, že zasa dlho nebude. Inak väčšinou zje tých 70-100, výnimočne 120 /aj to raz za mesiac/ a už sa ani nechce dokojiť. Tak som to prestala riešiť. Snažím sa mu dávať pestré papanie, čo ľúbi, spapá viac, čo nie, ani mi pusu neotvorí. A nasilu dávať nebudem.Veď keby bol hladný, ozve sa. 🙂

Spanie detto ako vy. Často sa v nci budí, ale skôr aby si len pár krát potiahol. Aj som sa ho to snažila odnaučiť, ale toľko krikuuuuu. Tak teraz mu dám potiahnuť len pár krát, hneď mu vytiahnem prso, aby mi potom cez deň papal a on ku podivu trošku zaplače, ale do pol minútky spí. Nakojím ho poriadne ešte o pol noci a potom sa snažím do piatej len zacucnúť. Viem, že to asi nie je najsprávnejšie, že si zvykne, ale o tej pol noci pije o106 a zdá sa mi to lepšie, ako robiť mu zmätok a raz dať a raz nedať. Veď uvidíme. Hádam, keď podrastie, si to dá vysveliť. 😀 Dobrá naivita, čo?

A za ten čas, čo sme tu neboli, gratulujeme všetkým výmesačným aj meninový oslávencom a choručkým veľa zdravíčka.

zaza_na
20. jan 2009

ilduska, my papame takto:
rano okolo 8.00 ju nakojim a spravim este mliecko do flasky (Lili bola od porodnice kojena aj prikrmovana). okolo 10.00 ide spinkat. ked sa zobudi, dam jej domacu vyzivu a zapit vodickou (vela nevypije, skor sa s flaskou hra a strieka si vodu do tvare 😀 ), obed okolo 13.00 - zeleninovy al. masovo-zeelninovy + kojenie. potom spinkat. olovrant okolo 16.00 - momentalne pohankova kasa s vyzivou. a vecer kojenie+umele mlieko
😉
tak my takto. zltko ani lepok som este neskusala...

zaza_na
20. jan 2009

ahoj ribizek 😉 ja tu teraz tiez chodim vacinou uz len sporadicky 😖
Matusko veru vela prikrmov nespapa. ale ked je spokojny, ani ja by som to nejako obzvlast neriesila... nasa Lili spapa aj 200g na obed. co jej dam, to zje. nevybera si. ale kukuricne chrumky jej nechutili. akosi sa jej nepacila ta konzistencia 😀
no a s tym kojenim; snad sa vam to poriesi. aspon nejake pokroky mate. to je dobre. a aj ja si myslim, ze radsej v noci raz nakojit a poriadne a nenaburat mu cely jehu system 😀 mudre knizky vravia, ze dieta by uz malo prespat celu noc bez zobudenia, ale to je podla mna velmi optimisticke ocakavanie 😝

ribizek
20. jan 2009

My sa kojíme hneď ráno, keď sa zobudí prvý krát, to je tak okolo 5-6. Potom sme mali okolo pol deviatej ovocnú výživu, teraz som tam dala zasa kojenie a výživky len trošičku, okolo 12-12:30 zeleninku s mäskom, ideme von a ptom okolo štvrtej - pol piatej kašičku alebo tú pohánku, čo písala Lucka. A potom muž len kojenie. Tie šasy píšem také polhodinové, lebo keďže nie je veľký papkáč, tak začneme, potom mu nechutí a o pol hodinu to zopakujeme. Žĺtok sme skúšali, nechutilo, napínalo ho, lepok ešte nie. My sa neponáhľame, uvidíme, ako sa ďalej chytí.

ribizek
20. jan 2009

jej zazi, 200 to je u nás celodenná strava. 😀 Ale je dobre, keď jej chutí. Moja mama hovorí, že aj ja som bola hrozný jedák. Vraj sa navymýšľala, kým som niečo zjedla.

zaza_na
20. jan 2009

ribizek, to urcite nebude mat po mne 😀 ja som vzdy dojedavala posledna a nikdy nezjedla vsetko, ocko po mne dojedal 😝
inak, Lili ma zase naspat jej pol hodinove az 45-minutove spanky... niekolko tyzdnov nam spavala cez den aj hodinu, alebo dokonca hodinu a pol. som si myslela, ze obdobie kratkych spankov je za nami, ale je to naopak. obdobie tych dlhsich je za nami 😀 😝

gabkazabka
20. jan 2009

Ahojte,
cez vikend som tu nebola,mali sme navstevu-rodicov a oslavu,svokor oslavoval sestdesiatku.Idem pridat nove foto z oslavy 😵
A idem si vas precitat,asi mi to da zabrat....ved za 4 dni ste tu toho popisali...... 😝
Ilduska,
ja nekojim,takze ti napisem nas jedalnicek:
Rano po zobudeni mliecko(Beba)
desiata ovocie(alebo vyziva)
obed masko,zemiacik(alebo zelenink,alebo polievka)
olovrant ovocie
vecera ovocie alebo mlieko
pred spanim ryzova mliecna kasa 😉
Inak,nam idu asi 2 zuby naraz,horny a zda sa mi ze aj horna dvojka,takze je Ninka trosku mrzuta..... 😝

graziela
20. jan 2009

Ahojte,
tak Iduska, aj ja ti napisem nas jedalnicek, hoci som to uz pisala:
Doobeda sa iba kojime, tj.1.kojenie bud v noci, resp. nad ranom okolo 3-4-5, ako kedy, potom 2.kojenie okolo 8hod, 3.kojenie okolo 10hod., potom ide Jurko spinkat, okolo 12,30-13,00 hod. zeleninkovo-mäsovy obedik, potom spinkanie, medzi 3-4 ovocicko, okolo 5-6 hod. kojenie, pred spinkanim okolo 8 hod. kojenie a potom uz len buvame a buvame, niekedy az do rana, takze nocne, resp. skore ranne kojenie odpadava...
Inac, uz rozmyslam nad tym, ze na desiatu budem davat pomalicky uz aj biely jogurtik, lebo pri mojich ranajkach, to je tak okolo tej 9hod. tak na mna kuka a prehlta naprazdno, ze mu vzdy musim nieco dat...tak takto uz parkrat spapal celu striedku zo sendvica alebo maleho krajca chlebika...dnes som mu skusala rano davat Marina keksy, tak skoro cely jeden spapal...dala som mu potom zapit aj cajik, lebo to bolo dost suche..
Inac, kolko cajiku vam deticky vypiju za den? Ja odhadujem max. tak pol deci, moc nechce...a z flasky uz duplom nie, skusala som aj hocijake cumle, no flasa nehrozi, tak len z poharika s naustkom, to mu celkom aj ide...no neviem, ako bude pit mliecko, ked uz nebude z cicika... 😖
No, idem nieco porobit, kym mi drobec spinka, doobeda spinkal necelu polhodinku a teraz tiez s placom polhodinovym som ho uspala...ale uz krasne spinkava v postielke...
Este co sa tyka kojenia a TV, ja zasadne nekojim pri telke, väcsinou sa ideme napapat do spalne, tam mame klud a nikto a nic nas nevyrusuje...no, ked sa inac neda, napr. ked je navsteva a ja nechcem odchadzat z izby, alebo sme na navsteve, tak musime aj tak, s "kulisami..."

dididi30
20. jan 2009

ahojte

no ja a thomasko sme nachladeni, ho hruza, ved davno sme neboli, len pred mesiacom a vlastne sme chori kazdy mesiac 😲 , mna porazi 😒 😒
no neva, co uz s nami 😀

iduska, my tiez nemam zubok a uz mame po 7 mesiaci 😉
my cez den kojime malo, teda ani by sme nemuseli, ale no si stale rad cucne, ale zeby sa s toho nejedol to ne, to mas skor od smedu, toto uz nieje pre neho jedlo 😉

gabika my papame ako vy, len nie bebu ale cicu namiesto miecka 😀 😉

kikaamajko
20. jan 2009

Ahojte žienky, včera som tu nebola, bola som úplne grogy (alebo grogi( asi aj mne mäkne mozok na materskej .
No a preto mi bolo nanič lebo Majko zase vyčíňal v noci. Od 10 nemohol zaspať do 1 v noci. Už som myslela že ma porazí. Od polnoci už len reval a reval. Nechcela som ho vyberať lebo bol aj nakojený aj všetko, tak som ho tam nechala. o 1 zalomil do 5, a potom ešte do pol siedmej ale to som už aj tak bola v maštali. Horšie bolo že ja som už nemohla v noci zaspať s tých nervov, tak som si dala diazepam 2 a logla piva. 😲 Nezabite ma ale už sa nedalo. 😒 Dneska spal v pohode.
Grazi to ako si spravila že 11 hod. 😕 Inak som čítala čo ste si vytrpeli s mužom vás obdivujem.
Jarka to bolo dobré s tou slaninou 😀 😀 😀 😀 Mne našťastie vitamín S nechýba, o pol 9 pošlem Kiku spať a ide sa na to 😀 Horšie bude ked už ju nedonútim ísť spať tak skoro alebo ked budeme mať 3 😒
Baby ani ja nemôžem cez deň spať, jednoducho nezaspím aj keby som sa posrala. Pardon 😅
Andrejka Miruškovi posielame veľkú pusinku s 7 mesiačikom, a Kike blahoželáme k súrodencovi. A ten môj bývalý sa k ničou nemá zatiaľ. ale našiel si frajerku čo má 3 deti. 🙂 Tak asi preto. Ešte ťa bolí hrdlo?
Ozaj Miška čo malá? A ostatné choré detičky?

dididi30
20. jan 2009

no grazi, ako citam vy ste vacsinou cicate, staci vam to? teda malemu? 😀 thomaskovi nie, on radsej take inaksie 🙂
my sa kojime hocikde a hocikedy 🙂 nech si zvyka a moja tamca je zive striebro, takze aj na nu musi byt zvyknuty a na jej hlasne kecalky 😀

ja cajik nedavam, ja davam len vodicku, caje su ochutene ako aj dzusiky 😉 teda ja aspon nedavam ani nebudem, kym nezisti,ze je to lepsie ako voda, ked bude mat viac rozumu 😉
inak som sa cudovala este aj moja lekarka tuna,ze nemam mu dzusiky ani caje, ze je to moc sladke, no oci som vygulila, lebo ked vidim tie deticky v mcdonalde a este aj colu im daju, tak mam dost 😒
inak mam astmaticku a ta smrdi ako stary chlap, sama cigareta..ble 😝
no a tu su rozny experti 😀

zuzi, veru lilka ma bohovske stehienka🙂

dididi30
20. jan 2009

miruskovi vsetko naj k 7 mesiacikom 😵 cmuk cmuk 🙂

kikaamajko
20. jan 2009

Ilduška vitaj, ani my nemáme zúbky ešte. A papáme len obed a večer kašu, ale kojíme sa . Ved mu viac netreba, má už skoro 9 kilov.
Gali už aj vy ste chorí? Tak sa chytro vylieč kým pôjdeš do robotky. Veru kým má človek 1 dieťa tak je to celkom veget, aj ráno si môže pospať ked dieťa spí ale potom treba už vstávať s druhým do škôlky, školy . ☹
Jáj a aj Nocovi blahoželáme k 8 mesiačikom. 🙂
Moja Kikuša začala minulý týždeň chodiť na bežky a tak jej to šlo že učiteľka ju zobrala v nedelu na preteky. Skončila 5 .Šikulka je ale to po mne teda nemá ja som drevo. 😀 Teraz je zase na tréningu aspoň nečumí na telku a v nedelu zase preteky.

dididi30
20. jan 2009

lenka, vidis sak aj nico ma 8 mesiackov a ivanka tu nebola aj 2 mesiace, hadam su ok, snad hej ked uz ma takeho velkeho chlapa 😵

veru je to horsie uz 2 a viac deti, fakt nestihacka a nebyt muza jak asi ma porazi, .....
inak ja by som sa taaaaaak chcela dobre vyspat, len mi mame taky slahnty rezim, ze chodi okolo 6 a vstava okol 6 rano, je to zabijak, lebo ja idem spat okolo 8-9 vecer a vobec nebyvam vyspata...ja sa chcem konecne vyspat a nemozem ...najhorsie je,ze uz sa ani nevyspim bo do roboty budem chodit na 6 a cez den tiez neviem spat, ani nieje casu 😒
veru kikuska je sikulka, gratulujem 🙂

wien
20. jan 2009

ahojte, aj my gratulujeme oslávencom. nebudem menovať, aby som náhodou na niekoho nezabudla 😅
a my sme spali od 8 večera ( pri zaľahnutí bolo len jedno dlhé meeeee a potom ticho ) až do pol 6 do rána 😲 😲 😲 ráno sa napapal, vybozkávala som ho za takú peknú noc a ešte pospinkal v postieľke do pol 7. tak vyspaná som ešte snáď ani nebola.
teraz doobeda spal drobec len asi 20-30 minút v meste v aute a teraz spinká neobvykle už od pol druhej vyše hodiny 😲 o chvíľu ho asi budem budiť, nech si ešte nechá nejakého 30-min. fóra na neskôr do kočíka.
a po dlhej dobe som si schrupla aj teraz polhoďku poobede - aby som do večera nezabudla, ako spánok vyzerá 😎
ilduska, ty si ešte dobre obstála, keď ti najskôr aspoň jedna odpovedala, mala si väčší úspech ako ja. ja som včera položila 3 otázky minimálne a tiež neboli rečnícke 😖 😖 😖 tak na to prdím aj ja, aj tak už ani poriadne neviem, na č som sa pýtala...
my kojíme - ešte stále vcelku často, teraz dávam okrem obeda aj ovocie na desiatu. zatiaľ stačí, lebo ovocie dávam ešte len od minulého týždňa.
kika a to mala tvoja dcéra aký rýchlokurz na tie bežky, že už aj preteky vyhrala, ty kokso?!? 😎

krazu
20. jan 2009

ahojte, gratulujeme Mirkovi aj Nicovi 😵 😵

no my sme uz druhy den doma, vlastne treti a uz maly je riadne mrzity, nic ho nebavi a ani sa poriadne nevyspi, kedze sme spavali len vonku, frckame si take polhodinovky, takze sem nestiham ist, teraz maly spinka

ilduska my sa rano kojime, potom ovocie, na obed zelenina a masko, poobede kasa 80 ml + dokojenie a vecer davam UM, no a v noci sa cickame 2-4 krat 😀 😀 😀

jaaaj som aj zabudla co ste popisali
didi zasa ste chory, rychlo sa vyliecte 😉
a ozaj grazi, fuha to ste teda mali s muzom ozaj perne, mate moj obdiv, ze ste to tak pekne zvladli 🙂

baby ja sa rano nevyspim ani ked mam jedno babo, dado totiz vstava okolo pol siestej az siestej 😝 😝 a cez den by som spala, ale ked spi maly tak ja musim vonku tlacit kocik 😀 😀 😀

wien
20. jan 2009

grazi, inak aj ja som včera skoro odpadla, keď si včera písala, ako tvoj mangel fungoval pri prvom - noklobúk dole, fakt.
drobca už mám hore. musí tu mať volakde špeha, keď sa zobudil, než so m ho zobudila ja 😕

wien
20. jan 2009

didi, aj marek bol tak často chorý, ale odkedy má lieky na alergiu, tak sa to oveľa zlepšilo. či ajthomasko náhodou niečo také po rodičoch nezdedil 😕

krazu
20. jan 2009

wien 😀 😀 😀 vraj speha 😀 😀

krazu
20. jan 2009

no skoncila mi polhodka volna, bezim pa

wien
20. jan 2009

krazu, aj ja valím 😖 😉 páčko

dididi30
20. jan 2009

krazu no alergia sa tazko lieci 😒

wien ale my sme v anglicku a tu je vsetko ok, vies, tu takymto malym detom nic nerobia, lebo su vraj este maly a netreba im davat ziadne lieky, no co ti poviem....
veru podedene, doma to chcem dat do poriadku, no ale zas mame len nadchu, kto vie co bude dalej....vidis a to maleho chranim a vonako nieje chraneny....
ja by som sa mala liecit, ale podla vysledkov v uk som ok, v norme..oni maju ine normy ako my, hlavna vec,ze som kazdy mesiac nachladena 😠

tak caute, ja idem tiez nieco porobit, lebo to tu mam ako po vybuchu a ked pride mala tu bude ako po zemetraseni, ci nieje to jedno 😅

zuzpolka
20. jan 2009

ahojte 🙂
Miruškovi a Nicuškovi všetko najlepšie, vela, vela zdravička 😉
Ivanka tu naozaj pekne dlho nebola, asi jej maly zabera všetok čas ako naposledy pisala 😖 no snad sa niekedy ozvu 🙂

dnes sme neboli ani vonku 😖 bola tu kamoška s 2 a pol ročnou dcerkou tak sa aspon s Viki pohrali 🙂 teraz mi zaspala od unavy 😅

dididi čo to že ste zase chory? ☹ ach jaj nech sa rychlo vyliečite 😉 aj ostatny choručky 😉

kikaamajko
20. jan 2009

Wien to ti teda gratulujem že si to s tým spaním tak zvládla. Super nech Vám to vydrží. Krazu tak nech vám to prede čo najskôr. Tá choroba.
Kika sa postavila na bežky len tak skusmo v škole, chodí na bežecký krúžok ale doteraz trénovala na kolieskových korčuliach. A šlo jej to. Jej športy idú, to len mne nič. Dúfam že môj syn bude tiež radšej po tatinovi. 😀 😀

dora01
20. jan 2009

ahojte!
vsetkym oslavencom vsetko naj 🙂

graziela, fakt klobuk dole, tebe aj tvojmu muzovi, musela to byt makacka

iduska, ja kojim v noci potom kolo osmej, okolo 10tej ovocie, kolo 13obed, tak za hodinku mlieko, potom mlieko az do vecera, podla Lackovej nalady, ked jeme veceru tak mu dam kusok chlebika, lebo strasne sa jeduje, ked my jeme a on nema nic, potom kolo8mej pred spanim kasa.

lenka, tusim ako sa citis, ja som minulu noc bola taka nervozna z neho, ze o 5 tej som odpochodovala spat do obyvky a muz ho pacifikoval, celkom mu to islo, lebo nakoniec mu zaspal o pol6tej v postielke a spal do pol8mej, co je rekord u neho spat 2 hodiny v kuse 😉 no a tuto noc som od unavy plakala nad nim, od 4 tej bol s nami v posteli, ale aj tak sa budil...

tvoja kika je sikulka 🙂

didi, posielame cmuky cmuk thomaskovi, nech sa skoro uzdravite

kikaamajko
20. jan 2009

Radka tiež to máte veselé s tým spánkom 😒 A ja som sa chcela vydávať ked malý bude v noci spať, ved kto by mi ho takto varoval a veru asi sa tak skoro nevidám 😀 😀 😀 😀 😀
Jarka haló kde ste? Čo pacifikuješ Violu? Zajtra má tvoj syn meniny 😉

dora01
20. jan 2009

wien, kukuk ip 😉 😀

dora01
20. jan 2009

lenka, moj muz bol zas taky naivny, ze dohodol, ze pojdeme vo februari na ples. vsak polrocne dieta vie presúpat celu noc 😀 ja som stale tvrdila, ze to bude iba horsie, mala som pravdu, je to iba horsie a nikam nejdeme 😀

nie si vydata? sak mozno sa umudry, po 1. roku deti vraj uz lepsie spia 😀 😀 😀

dora01
20. jan 2009

inak rozmyslam, ci toto buntosenie neni dedicne 😕 😀 😀 😀 mama mi to povodne nechcela povedat, aby ma nejak nestrasila, ale moj brat, do roka vrieskal vzdy minimalne 5 hodin v noci, spal len ked ho mama natriasala na rukach alebo hojdala v sestrinom kocari pre babiky 😕 ja som zase nespavala medzi 2 a 5 tou rano, neplakala som len som furt daco zvatlala z postielky. celu noc som prespala, ked som mala 3 roky 😕

krazu
20. jan 2009

no som tu zas 😀

kika dakujeme, malemu som odkazala nech sa uzdravi 😀 , pusta si tu do gati 🙂 a pozera telku

dora si si ista 🙂 🙂 , tak uz len 4 mesiace a vyspim sa 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre