Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

alica147
3. feb 2009

ja som spravila po dva dni po 30brušákov a dalej len nájazdy do chladničky 😝 😀 😀

dora01
3. feb 2009

baby, lucim sa, za chvilku dojde muz, trochu pokecame a potom hajde pojde na nocny vyjazd do roboty 😖

kostri
3. feb 2009

dadi dva zubky? 🙂 no super 😉 zdravucki ste?setko v poriadku?sa tu malokedy stretneme a tak sa mi zda ze ani vcil sa uz nevratis ked furt s tym netom mas neplechu 🙄

dakujem,tez si myslim ze je lepsie ked sa dieta pri akoze cviceni smeje jak ked ma vyplakuvat a potom mat z toho strach 😒
emily vidis,my sme nemali take stastie na rehabilitacnu 😒 ona asi zbiera body podla mna..sak je platena od poctu pacientov alebo od poctu cviceni..neviem 😒 ona hned kukla na hanku a opytala sa ma ci je nedonosena ked je taka slaba 😔 jaj nervy mam na tu dokinu 😠

no idem
a za chvilu dojde isto lucia 😀 cera som ju prekvapila,ze som tu este bola 😀
dobru nocku dievcence,pekne spinkajte nespaci,svoje maminky posluchajte,nech sa aj oni vyspia 😉

andrejka tatovi nech sa to skoro zahoji 😒 jaj ze zle zasili 😠 nech sa ten doktor ci doktorka nabuduce pichne s ihlu 😠 najlepsi do riti 😀
a mirusko zajtra bude mat lepsi den,neboj,no sak on vie ze maminka sa vrati o tretej 😉 co myslis ze nepozna hodiny? 😀 😉 cmuki 😵

alica147
3. feb 2009

pa pa dobru

jaruš kde si?

dudri
3. feb 2009

vidim niektore davaju nocnik , tak skoro??? 😕

az staci po 15mes.

http://www.mokosha.info/content/view/82/76/1/2/ 😉

alica147
3. feb 2009

aha už na ceste spať 😀
tak dobru nocku aj ja prajem a Jarka dík, aj za tatu,a Mirko vie že ked sa blíži tretia hodina mama hovorilaže zostane taký nepokojný a vyčkáva, nakuka do chodby čaká ma miláčik moj 😵

tak pá idem hodiť sprchu

alica147
3. feb 2009

dudri tiež si myslím že stačí,ešte nie su schopní uvedomovať si potrebu

lola11
3. feb 2009

alica musi to byt pre teba hrozne tazke to odchadzanie, co? Nezavidim, ale taky je zivot, prachy treba....

dudri
3. feb 2009

vidim vsetky uz idete prec, tak tulam inde net... papa dobru nocku 😉

greguska
3. feb 2009

no tak mne sa až teraz podarilo 😒

andrejka, je to veľmi smutné keď miruško takto plače, držkajte sa... aj otcovi prajeme rýchle zotavenie.

grazi, božinku zase vás to chytilo, veľa zdravíčka, nech ste všetci rýchlo v poriadku.

zazi, nášmu tiež akosi nevychádza krok, dnes zase spal 3x30 minút. no budeme skúšať ďalej 😉

a pripájam sa do klubu čosi nad 70 kg a maximálne 165 cm, ak som sa zase nescvrkla 😒

tento náš bobček malý začal ale poriadne vymýšľať, najnovšie nechce zaspávať večer v postielke, takže večer u nás prebieha štýlom, kojenie, rev v postielke - to zistí že ho dávam spať, kojenie a už drichme 😅

zaza_na
3. feb 2009

kukali sme telku a uz ideme aj my spat. tak dobru noc vsetkym 😉
dudri, my sme uz zacali s nocnickom. xcem, aby si Lili nan zvykla co najskor. vsak posadim ju nan 2x cez den. ked sa vycika, je dobre a ked nie, tiez je dobre. vsak nevadi 😀
ale ked cika, tak to pocut ako tecie do nocnicka a vzdy tak kukne dolu a potom na mna a sa usmeje 😀
kto vie ako rychlo sa nan nauci. kazde dietatko je ine. a ak nahodou budem potrebovat ist do roboty co najskor a budem xciet dat malu do skolky, nevezmu ju, ak sa nebude vediet pytat na zachod 😕
aspon zatial to tak funguje...
no greguska, tak drzim palce nech sa dari s tym spankovym rezimom 😅

wien
4. feb 2009

bré ránko! včera som stihla akurát doobeda čosi počítať a až do večera nebol čas. mangi mal narodky, tak som piekla koláčik a robila dobrú papu, keď nemám kedy a ako ísť do mesta nakupovať.

ja sa tiež neriadim knižkami, aj tou na spanie som sa v podstate len inšpirovala, nešla som presne podľa nej, lebo som videla, že u nás to tak presne nezaberá. ale asi by som to nesilila, keby som videla, že marek reve na plné pĺúca 😅
ani sa nedržím toho, že ak reve, tak ho tam mám nechať vyrevovať a tíšiť v postieľke. to mi bolo prd platné. utíšim ho v náručí a jedeme dál. ale vyskúšať som to musela, lebo sa chcem vyspať skkôr ako než bude mať marek 3 roky a budeme mať ďalšie mimčo, kde sa zase nevyspím 🙄 však by som zošedivela. ja si zas tak tú materskú "užívať" nemusím. ak niekto áno, nech sa páči.
tým, že spí v noci, tým sa u nás upravili aj tie 3 denné 30-min. mikrospánky na jeden dlhší doobeda a jeden poobede - dokopy asi 2,5 h. Plus v kočíku 30 min, ak ideme von. neosvedčilo sa mi nechať ho cez deň vyspať sa viac ako 3 hodiny, potom nechce ísť spať večer v jeho zvyčajnú hodinu.

wien
4. feb 2009

aj knihy o papaní mám len ako takú oporu, aby som zhruba vedela čo a ako.

grazi - my sme pred zavedením antihistaminík boli chorí neustále, za 3 mesiace som dávala marekovi 5x antibiotiká 🙄 pri prudkých zmenách počasia bol hneď chorý - a to som sa s ním vždy snažila chodiť každý deŇ na vzduch, aby nebol chorý vždy, keď ho ofúkne. odkedy užíva lieky proti alergii, tak je to ok, ani soplíky nemá.

včera som krpca vážila a zistila som, že má presne 10 kg 😝 a to som myslela, že keď odbúrame jeho nočné pocucávanie, tak nebude tak priberať 😖 ale zase som rada, že s papaním problém nemá. včera dostal zemiačik+zelenú fazuľku+cuketku+morčacie mäso a zbúchal zas plnú misku - skoro 300 ml. o 2 hodiny už cucal mliečko. ale potom papal zase až za 4 hodiny, lebo bol natlačený až po nosné dierky.
podobne ako zazana tu kedysi skorej spomínala, pravidelne ho musím odháňať od káblov 😠 stále ho lákajú. nestihnem mrknúť a dofuní k nim a hneď ich má v pusine 😒

wien
4. feb 2009

a ja vážim ako pred pôrodom, na pohľad som dokonca trochu chudšia, len tá pneu okolo pása ma trochen sere. 169 cm a 58 kg. takže vcelku ok, aj keď kľudne by mohli ešte 2 kg padnúť dole. no ale pri mojej "diéte" - žer od rána do večera - sa mi to asi nepodarí.

na nočník nedávam, chcem vyskúšať ho dávať rovno na wc, ale až cez leto. nejako sa mi nepozdáva predstava, že drobec sedí na nočníku pred telkoí a tlačí... som to zažila u viacerých kamošiek, že inak by tam te decká dlho nevydržali. no, ale možno tak dopadnem aj ja, čo ja viem... 😅

dudri
4. feb 2009

ahoj
dobre rano

Wien, neviem byvas v rodinn.dome. ked v lete vonku drobec pobeha na dvore bez plienok a a tam sa uci pocika
😉

didi30-gali, nemusis fotit vlozku, hej mam predstavu, som nasla 😉

htpp://www.rodina.cz/scripts/journal/journal.asp?id=7495

hej, mozno budem objednat latkove plienky...velky vyber 😝 este nemam rozhodnute....

dudri
4. feb 2009

oprava ...sa uci pocikat 😉

kikaamajko
4. feb 2009

Ahojte,
Začala som čítať čo ste včera popísali, ostatné až poubede. Jarka, Andrejka prepáčte aj vy ostatné ak vám dakedy neodpíšem ale ked veľa napíšete niekedy nestíham prečítať.
Malý ako sa narodil dostal dáku infekciu asi z plodovej vody, bola žltá 😝 A cez kanilku mu dávali infúzie a ATB: A tá ťava mu ju vytrhla chudák malý pred mojimi očami, by som ju zabila.Grazi, možno máte horúčku len z očkovania. Dúfam, akú ste mali noc?
Majko má zase teplotu, už mi z toho šibe. Neviem či zúbky alebo to chytil naspäť od KIKi tá je ešte chorá ☹
V noci sme zase nespali od pol 11 do pol druhhej hore a potom tiež bieda.
Andrejka ako je otcovi? Čo mu s tým spravili?
Chudák Miruško, srdiečko naše, bolo mu za tebou smutno, ešte že si nenastúpila až ked bude mať rok, to by určiite ťažšie znášal. No držte sa všetci. Poubede Vás dočítam, malý spáva doubeda len pol hodku a poubede aj 3-4.

wien
4. feb 2009

dudri, bývame, práve na to sa spolieham 😅 len budeme asi pristavovať, tak bude plno bordelu na dvore, tak uvidíme, ako to pôjde 😕

dora01
4. feb 2009

caute nespavci! 😉

lacko dnes v noci urobil svoj osobny rekord, zobudil sa a pistal 9krat!!!!! ja uz neviem co s nim, on spi na bruchu, zacne sa mrvit a v sekunde sedi potaca sa pisti ☹ Nehovorim o tom ako som nevyspata, ale moj muz chudakprisiel o 3tej v noci z roboty, takze spal do 7 mej s tym, ze maly buntosil a zavijal. ja som rano od unavy plakala.

wien, ja ho tiez nenecham revat, lebo ked stihnem rychlo vybehnut z postele a dat ho lahnut dost rychlo xaspi, len ked sa postavi, to je uz konec.

lenka, vela zdravia majuskovi, ja sa tesim ked mu uz pojdu yuby, aspon ten jeho spanok budem mat na co zvalit 😀

dora01
4. feb 2009

a mali sme dnes rano mierne jatky- malemu sa podvrtli nohy ked stvornozkoval, a padol na usta a dudel mu rozrazil uzdicku 😢 , takze pusa plna krvi, ja cela od krvi, ale celkom rychlo sa to zastavilo, teraz spinka.

wien
4. feb 2009

dora, možno by ale fakt pomohlo ho cez víkend nechať trochu aj vypišťať a nech k nemu vstáva muž. snáď by to pomohlo 😕 my sme jednu noc mali tiež takú divokejšiu, aj keď teda toľkokrát hore nebol a nereval naplno, len pofňukával a poplakával. ja som rada, že to máme už za sebou. si myslím, že čím neskôr sa dieťa učí prespať noc, tým horšie to je 😝
dnes bol špunt síce o pol 4 hore, mrvil sa a pofňukol, ale než som sa vywéceovala, tak už spal. zato mne to trvalo, lebo drahý zas pílil 😠 až som sa zobrala a spala som v inej izbe, inak by som bola hore až dokedy by nevstával do roboty a zas by som bola pol dňa nasratá.

wien
4. feb 2009

😲 chúďatko lacko. reval moc?

veru, majkovi teplotka možno signalizuje zúbky. kamoškin malý mal z ničoho nič okolo 38 teploty, tak vyplašená letela k doki a o deň-dva sa mu objavili zúbky 🙂
mne marek teraz kaká 2-3x denne, hocikedy aj tak na tmavo, doteraz to tak nebolo. bodaj by to boli tie zuby, nech sa môžeme trochu vytešiť, že patríme medzi zubatých 😉

dora01
4. feb 2009

wien, ja neviem, takto sme to skusali tyzden, moj muz k nemu vstaval ,budil sa vzdy aspon 4 krat, ale bez efektu, dnes bude muz doma v noci, ale vo stvrtok ide zase v noci do roboty. Proste neviem ci v tom pokracovat, on je z toho tiez uz vystaveny, sak musi daky vykon podavat v robote, este to par dni skusime, lebo ja aj tak v spalni nemozem byt, som chora a ked zacnem kaslat maly je hned hore

dora01
4. feb 2009

reval, ale on je taky statocny, som ho zobrala do kupelne, pustila vodu a hned mal zabavu, ale nechcel moc papat, musi ho to boliet

pondelok
4. feb 2009

ahojte, my dnes ideme opat plavat, uz sa tesim ako bude mala vymyslat 😀
no Michelle spi tych 4-5 hodin, ale iba vonku, vnutri poobede tak max. 3 hodky, a noc prespi celu od 21 do 7,
nasa ma len dva zubky dole, ale urcite sa jej chystaju aj horne, lebo vsetko dava do ust, aj prsteky
co sa tyka vahy ste rozoberali, tak ja pomaly chudnem, chodim na spinnig a aerobik, uz mam 66kg, ale este chcem ist samozrejme dole 😀
dora malinkemu skore uzdravenie, neskôr si vas precitam, zelame pekny dnik, pa pa

ribizek
4. feb 2009

dori - tak to máš dneska "veselé". Veď tách úrazov pri chodení sa obávam aj ja. Ja tak nerada vidím, keď sa dieťa udrie alebo ho niečo bolí. Ale toho ešte bohužiaľ bude. ☹
My sme noc mali tiež nic moc, ale boli aj horšie. Inak, tiež si neviem predstaviť nechať ho vyplakať. U nás to nefuguje ani s tatom. Kričí a vystiera sa ako luk. Väčšinou sme z toho nevyspatí, nervózni a efekt žiadny. Takže v tomto ťa chápem, že nevieš, či pokračovať. Hold, deti nefugujú rovnako. Čo zaberá na jedného, pri druhoom neplatí. Aspoňsa budem utešovať, že do 7. mesiacov som sa pekne vyspala. 🙂

wien - aj my sme pred vylezením zúbkoc kadili aj 2-3x denne. Hádam aj u vás to budú zúbky. A samozrejme, preplakané noci sme mali. Doktorka nám vravela, že tie zuby sú potvory a bolia v noci.
A malý má teraz novú zábavu, ako mu vychádzajú aj tie horné zubadlá - škrípe zubami. 😖 V noci som mala z toho husiu kožu.

ribizek
4. feb 2009

tách = tých 🙂

ribizek
4. feb 2009

Jejda, ja sa dopredu ospravedlňujem za všetky preklepy a chyby. To asi z toho nevyspatia. 🙂 Ale však vy si domyslíte, čo som pôvodne chcela napísať. 😀

dora01
4. feb 2009

ribizek, mne kadi aj 5 krat za dne, ritka vystipana, ale ked mu kuknem do pusy nic nevidim, aj vcera mu doki pozerala anic. to sa mu klubu tie zuby cely januar? 😀

zuzpolka
4. feb 2009

ahojky 🙂

len som vas prečitala a idem sa vychystat kym Viki spi aby sme mohli ist do mesta 🙂
dnes mam ist ku kožnej s tym palcom 😠 ☹

pondelok , tak mala je pekny spachtoško 😅 to je super aspon všeličo postihaš 😉

ribizek, aj mne mala škripe zo zubami 😀 😝 neznášam to 😠 😀

kostri, čo to bolo že nedonosena je Hanka 😠 šibe im? 😕 a čo chcu aby už stojky na ručičkach robila? 🙄

dudri, ja tiež davam Viki na nočnik len pre to ako zazana, aby si na to zvykla postupne 😉

noooo a už neviem čo som ešte chcela 😕 idem sa chystat tak pa pa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre