Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

zuzpolka
9. feb 2009

dudri s tym masom a žltkom som to aj ja tak počula, že sa ma davat 😕 no ja nedavam každy den masko 🤐

ale už sa naozaj lučim,,,, bo sa nedostanem do sprchy 😀
alebo viete čo ,,,,? osprchujem sa a ešte k vam nakuknem 😀 😅 😝
ak tu ešte niekto bude 😖

graziela
9. feb 2009

Zuzpolka, tak pardooooon, asi mi nejako preskocili riadky 😲 Ale ved vsetky deticky su tu take sikovneeeee 🙂 🙂 🙂
Alic,
nam sa ta pliesen robi normalne okolo ramov okien, aj na skle dokonca, mame strasne vlhko, sa nam zraza para na oknach, bez ohladu na to, ci kurime alebo nie..inac mame slnecny, velmi teply byt...ale okna su stare, same spary, sfusovane za totality, bolo by ich treba vymenit,ale teraz zial nemam money nazvys...no, bude to priorita c.1, ked nastupim do prace...

zaza_na
9. feb 2009

hej, aj ja som tak pocula, ze 6x masko a 1x zltko. ale ja davam kazdy druhy den masko a zltko sme este neskusali 😅
este som sa nerozhodla, kedy ho zaradime, ale uz by sme mohli. ekzem sa uz dlhu dobu neukazal, len tak trolilinku... ale klop, klop nech ho neprivolame 🤐

alica147
9. feb 2009

ja tiež nedávam každý den a žltok som ešte nedávala
Miši krásne fotky 😵

zaza_na
9. feb 2009

idem este trosku k telke a manzelovi. papa vsetkym 😉

alica147
9. feb 2009

grazi musiš teda vela vetrať, my máme plastové okná a to teda ozaj treba vetrať každu chvílu sa aj hovorí že pri plastových oknách sa naučíš vetrať 😀

alica147
9. feb 2009

dobru baby čo idete hajať

emmillya
9. feb 2009

zazi no davame si nacas lebo sonicka bola viac ako mesiac chora, najprv kasel,soplik -potom na to rotavirusova hnacka v kombinacii s kiahnami, takze mala prisnu dietu a odvtedy mi odmieta papkat aj tie prirkmy ktore sme uz mali odskusane 😒 😒 tak musim na nu pomaly, nemozem jej davat nasilu ,nic by nam to nepomohlo len by sa to zhorsilo... 😖 😉
ani my sme zltok este nedavali

alica147
9. feb 2009

idem hodiť sprchu ešte prídem

graziela
9. feb 2009

Ja sa snazim davat min.5x mäsko a 1-2xzltok, ten sa perfektne hodi ku spenatiku so zemiacikom, alebo s hlavk. salatom+zemiacik+kopor..
Inac, minule som skusala 1.krat varit pohanku, ale nerobila som kasu, len som dala varit s ryzou 1:1 a bolo to celkom mnam, az na to, ze si asi treba zvyknut na tu zvlastnu aromu...

graziela
9. feb 2009

tak som tu ostala sama.... ☹

pondelok
9. feb 2009

kocky no trochu sme fotili, sak mam opat nove fotky, len to nestiham vkladat
a stymi okanmi, no vačsinou to byva i vtedy ked sa vari a mas otovorené okná no vzdy musí byt zapnuty digestor, to sa stava vo väčšine prípadou, takze pri varení a samozrejeme prevetrávať izby, my vzdy ked rano vstaneme tak nachvilu pootvaram vsetky okna, nech to pretiahne a ked varim je jedno co a ako dlho vzdy zapunty digestor a ventilacku, zatial sa nam to nikdy nestalo s tymi okanmi,
my sme uz zltok davali a v pohode zjedla, mesko tiez nedavam 6x, asi tak 3-4 x do týždna,
ozaj babulky co ste pekne pripravali pre mužikov na valentína,ake mate darčeky?

dora01
9. feb 2009

ahojte

baby, krasne su tie vase deticky vsetky 😵

andrejka, ten tvoj mirusko je upne ako model, oci ma po tebe?

krazu som sa nasmiala, maly ti tam tak vzorne sedka, ako v skole 🙂

musim aj ja daco pofotit a pridat, ale to nase trdlo chvilku neposedi, vsetky fotky rozmazane a ked ma uvidi s fotakom, len ho driapat, tak vzdy ho musim schovat

ja davam aj zltko, malemu to strasne chuti

dora01
9. feb 2009

pondelok, ja zatial mam iba oblubenu cókoladku, my to nejak moc neoslavujeme 😅

graziela
9. feb 2009

Pondelok,
aj my rano vetrame cely byt, to je ako prve, co urobim, ked vstanem...a potom aj cez den samozrejme vetrame a nie jedenkrat...A ked varim, tiez mam zapnuty digestor...ja neviem, ako sa toho zbavime, ale pocula som, ze niekomu sa to robi, aj ked su plast. okna... ☹

dudri
9. feb 2009

dakujem za radu,

pondelok, mas pekne okruhle puzzle, este som nevidela... predava u nas???

alica147
9. feb 2009

grazi jasne pri plastových oknách, žiadny pohyb vzduch preto treba často vetrať, my mávame často aj tie mikrovetračky otvorené

my valentína neuznávame tak ani neoslavujeme 😝 😀

Radi dakujem hej okále má po mne mne sa zdá že je celý do našej rodiny ale vela ludí hovorí že je na tatinka tak neviem, ale oči má moje 😵

dora01
9. feb 2009

graziela, byvate v dome alebo panelaku?

lebo vacsinou je aj problem v stenach, ked je to nekvalitny material, rozdiel medzi vonkajsou a vnutornou stenou by sa mal vyrovnavat niekde viac k tej vonkajsej stene, ked sa to vyrovnava pod povrchom vnutornej steny, tak potom su vlhke steny a plesen, neviem ci si ma pochopila, nie som stavebny inzinier, ale svokor mi to raz takto vysvetloval 😉 🙂

graziela
9. feb 2009

Dora,
byvame v panelaku...nepochopila...ale to uz je asi tou pokrocilou nocnou hodinou...pojdem uz teda aj ja hajat...dobru nocku 🙂

dora01
9. feb 2009

no mi tam vypadlo slovo -teplotny rozdiel, uz je asi fakt neskoro 😀

pondelok
9. feb 2009

dudri tie puzzle sme kupuli v draciku, mali tam aj stvocove, ale mne sa tieto zapacili, mal sa stym vie zahrat cele hodiny, a teraz ak jej idu dasie zubky tak to zuzle o sto set,
graziela verim ze vetrate, ale mozno je to tak ako napisala dora, skus sa niekde popytat, alebo tych co vam robili okna, ci to vôbec dobre spravili, viem ze jedna znama to ma v rodinnom dome
no my vlastne ideme v piatok na koncert a hned o 22 na ples, co je spojeny s Valentinom, ja kupim tiez len nejaku sladkost a slipky 😀 bo manzel mal teraz narodky aj meniny, a mali sme i vyrocie svadby, tak uz fakt neviem co mu mam kupovat, on stale hovori ze nic, ale minule som kupila knihu: Jiste pane ministre a bol fakt potesny, ten serial chodi aj na CT2, neviem ci to niekdo pozna, mna to nebavi, no on sa ide usulat na tom

zuzpolka
9. feb 2009

tak som tu 🙂 osprchovana, noha v lavore a pokračujem 😀 skušam na ten palec morsku sol 😖

chcela som ešte pochvalit nove fotečky ostatnych bab 😅 alicke a krazu som pochvalila,,,,tak ešte pondelok, zazana a dadaga tušim dala nove 🙂 všetky detušky su kraaaaaaaasne 😅

pondelok,,,, ja nič nemam pre muža 😖 asi tiež kupim len čokoladku alebo čo 😝
mala som jeden super napad,,,,,,na MMB sa da objednat fotka na magnet na chladničku.....zo všelijakym textom a obrazkom, chcela som tam dat našu spoločnu fotku s malou ale žiadnu poriadnu nemame ☹ 😒

zuzpolka
9. feb 2009

juuuj a zabudla som napisat....Vikinke som objavila že sa tlači dalši zubok dole 🙂 za chvilu bude mat 5 zubkov 😅 ako to ide vlastne v poradi??? 😕 niekto sem hadzal link tušim radka 😨

wien
9. feb 2009

ahojte, som vás akurát dočítala. aj my dávame 6x mäsko a 1x žĺtok. ten vždy v sobotu, aby som naň nezabudla 😉
grazi, tuším vám naordinovali to čo nám 🙂 akurát my sme vymenili fenistil za promethasin. ale hlavne, že to pomáha.
s plesňou máme občas aj my problém. aj som chodila dosť nasupená, lebo sme ju mali aj v spálni, no reku paráda na tú našu alergiu. ale už som hneď aj na to prišla, že prečo - zvonka akurát tú stranu nemáme obhodenú a zateplenú, tak na jar ideme na to. zatiaľ som to vystriekala savom proti plesni a sledujem to.

dnes mi spal drobec cez deň vyše 3 hodín 😕 dúfam, že sa to neodrazí na spaní v noci. ale aspoň som aj ja dospala tú moju ukašlanú noc.

wien
9. feb 2009

pondelok, ty si riadny album urobila, ty kokso 😵 pekné fotečky. aj mne sa páči to guľaté puzzle. kde si to zohnala?
mne sa lúbia všetky tie modrooké deťúrence, ako im na tých fotečkách očká svietia 😵

biely jogurt odporúča jedna laktačná poradkyňa zavádzať po ukončení 8. mesiaca. si myslím, že neskorej je zbytočné, nie? ochucovať je najlepšie ovocím, čo sa dáva ako ovocný príkrm, ale podľa mňa nie je ani nič strašné, ak dáte rovno ovocný jogurt. a že jahodový - no a čo. mne sa to na jahody v tom jogurte aj tak moc nepodobá 😅

wien
9. feb 2009

aha, už som sa o tom puzzle dočítala 😎
nám sa teda furt ešte nič netlačí. teda - zúbok určite nie 😅 maximálne tak palčeky z pančušiek ako stále lozí a šúcha nožičkami o zem 😉

wien
9. feb 2009

náááá, zas ma tu necháte monológovať?!??!?!?!?!? 😖

zuzpolka
9. feb 2009

wien ja ta čitam 😀

dora01
9. feb 2009

wien, neboj aj ja som tu 🙂 , cakam co muz domaluje plafon v detskej 🙂

zuzpolka
9. feb 2009

dora, vy teraz malujete? 😕 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre