Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

dididi30
13. feb 2009

ale mati, dieta neustrehnes 😉 mozes ho strazit kolko chces a aj tak si najde nieco co ozuzle....ja som mu par krat vyberala z pusy bars jake papierky, pozlata a neviem odkial ich vyhrabal 😒 a najhorsie ked to ma nalepene na podneby 😖

duracelko, sleduj to a uvidis 😉

dididi30
13. feb 2009

baby chcela som sa opytat, vy uz davate pribinacka a take tie kremiky??ja nie, lebo to tu nieje, teda mozno je, ale este som to akosi nehladala 😉 vraj pribinacek nieje dobry, vraj je lepsi lipanek, no kto vie ako to je a tiez sa daju urobit domace pribinacky, je to tu niejde v teme recepty 😉

lenockach
13. feb 2009

Ahojte baby! Prave sme prisli domov. Tato ma zobral vyvencit sa do mesta.
No dididi to bude riadny Romeo ten tvoj Thomasko, ked uz teraz zmurka.
Nasa mala tiez dava vsetko do pusy. Nevadi, ved nech si buduje imunitu. Ked bude behat po vonku da do pusy hocico a to ju stale neustrazim. Minule pre barakom dve male dievcatka zberali sneh z laviciek a chceli ho jest, ale mama ich zbadala z balkona, tak zacala na ne kricat, ale huncutky male sa aj s tym snehom bezali skovat za dom – ze na tajnaka.
No nasu malu musim pochvalit. Konecne sa rozpapkala. Asi jej uz naozaj prestalo stacit moje mliecko. Teraz tak papa, ze jej nestiham davat do pusinky a predtym sme kazde papanie preplakali.

lenockach
13. feb 2009

Ozaj baby! Ako casto davate biely jogur. Nasa by ho jedla stale. Ale neviem, ako casto ho môže papat. Ona mi ani rano nechce spapat ovocnu kasicku ked jej do toho nepridam jogurt
.

greguska
13. feb 2009

no veď ja ho aj nechám ožužlávať, však aj bacily potrebuje 😉 ale preháňať to zase nemusí 😉

ja pribináčka nedávam, čo som čítala, tak by sa ani tak skoro nemal, niežeby kvôli nejakej chémii, ale pretože obsahuje príliš veľa bielkovín, na ktoré ešte tráviace ústrojenstvo našich drobčekov nie je pripravené. niečo podobné ako tvaroh.

lenocka, my papáme biely jogurt každý deň. tak sme sa to nejako naučili, že doobeda spapá skoro celý jogurt, na obed zelenika+masko a na olovrant ovocie. a ten jogurt mu chutí viac ako ovocie 😉
a super, nech len miška papká, aby bola silná a zdravá ! náš maťko toho moc nezje, ale vidím, že mu to stačí, tak to neriešim 😉

greguska
13. feb 2009

a ja som sa chcela tiež opýtať tých čo už dávajú sedkať na nočník... keď sa detičkám niečo podarí, čím potom umývate ten nočník ?
sa pýtam, lebo som teraz dala maťka si trochen posedkať (asi 3x v živote) a on mi tam krásne naložil 😉

lenockach
13. feb 2009

No ved aj nasa toho vela nanapapala donedavna. Dokonca domace mi ani nechcela papat. Musela som jej davat zeleninku s maskom kupovane. Ale teraz sa tak rozpapkala a zvykla si na inu papanicku ako mliecko, ze co jej spravim to spapa. Mna to tak tesi ked vidim, ze spapa vsetko co som jej navarila. Predtym som to len vyhadzovala, uz som si myslela, ze som neschopna jej navarit nieco co by zjedla.

zuzpolka
13. feb 2009

ahojky 🙂

tak my už hajame 😅
aky ste mali dnes den? je piatok 13-teho 😕 🤐 my nič moc,,, muž bol u veterinara s našim havkačom, lebo včera grcal a dnes mal hnačku a išla mu krv 😕 ☹ tak dostal infuzku 😔 chudačik naš 😵 dufam, že už bude ok 🙂

greguska
13. feb 2009

lenocka, však mi to isté. už som dnes písala, že som sa potešila, bo konečne aj niečo domáce zjedol. inak fičíme na hipkách...
idem ho okupkať, už máme vodu nachystanú 😉

lenockach
13. feb 2009

greguska ten tvoj maly je iny pomocnik v praci. Taky maly a uz zarezava v robote sikulka.

alica147
13. feb 2009

ahojte hviezdičky 😵
všetko naj včerajším aj dnešným oslávencom 😵 😵

alica147
13. feb 2009

pondelok neviem či ťa adminky nezrušia, bo v pravidlách je že nesmieš mať viac nicov 😝

alica147
13. feb 2009

ja som dnes mala dovolenku tak som si vyupratovala, poprala, teraz som robila zapekačky , budeme mať zajtra s Miruškom veget,budeme sami doma tak pojdeme len na prechádzku

my ešte jogurty nejeme žiadne, v pondelok idem na poradnu tak sa spýtam dr, ale asi začnem malému dávať navečer nejaku kašičku lebo ked sa večer napapá tak sa potom ešte aj päť krát zobudí a musím mu furt dať prsko lebo inak reve jak divý 😖

alica147
13. feb 2009

gali vy ste zase chorí?a Majuško zase teplotky, no toto? 😕
aj zuzkin havino?no náš akurát tak nenormálne plzne že musíme každý den vysávať 😠 začína mi to ísť na nervy 😠

lenockach
13. feb 2009

nasa uz papa vecer kasicky, ale ze by viac v noci prespala a nepytala cicik tak to teda nie. Ona si potrebuje v noci cicik pohladkat a pocickat. Ved co aka kasa.

zuzpolka
13. feb 2009

alicka ahoj 🙂
no už je havko vyvaleny na gauči a tvari sa že mu je lepšie 😅 ale strašne som sa zlakla že čo mu je 😢 naš neplzne čo som hrooooooozne rada, bo švagrina ma takeho čo plzne ale strašne 😕 to by mi asi išlo teda na nervy 😝

a Miruško už hajka? 😅

alica147
13. feb 2009

lenockach aj Mirko tak 2krát za noc to je v pohode ale to večerné jedenie na 6krát je hruza, on sa asi vyslovene len uspáva 😖

dididi30
13. feb 2009

caute 😉

no alic, vies co ja davam kasicky, dokonca som skusala mu dat normalnu veceru, hippku, nejaku maskovu alebo ovocnu a o furt len cici, aj som skusala 2 krat mliecko od hipp na dobru noc a prdlajs, ani kase nepomahaju, prsko musi byt, no sak aj teraz mal a to pred hodinou jedol spagetky 😒

lenocka, ja jogrutiky davam, ale len tie v hippkach ine som neskusala, ale doma vyskusam, v aprili ideme na sk 😀
pribinacek ani na nebudem davat, je to dost agresivny kremik, skor lipanek, nieco take riedsie, tak doobeda, aby mu to moc nezatazilo zaludocek a to uz bude mat 9 mesiacov, tak nech si pochuti, teda ak mu bude chutit, ale zas ked sa nad tym zamyslim, ved to je sladke ako blen a on na to nieje zvyknuty, tak ktovie ci mu ho dam, asi nie, jaj uz som si to rozmyslela 😅 😀 radsej dam ten jogrutik, to je zdravsie, teda podka mna 😀

a alic aj ty mas psa 😕 jaj sorry baby, ja by som ziadne zviera v dome nechcela, ja som haklivec 😅

lenockach
13. feb 2009

aj michala vecer vymysla pred spanim nevie ako zaspat tak by tiez len cucala. Vcera vecer zapavala asi tak, ze ja som sa prechadzala po byte a ona cucala zavesená na ciciku. Musela sa pri tom este aj hojdat. Uz nevie co by si vymyslela. Inak ona nie je moc umrncana, ale ked pride vecer tak hrôza. Kym sa s nou hrame tak v pohode to sa jasi a rehni ale ked vidi co i len naznak toho, ze ju chceme uspat tak besnie. Ona sa asi boji, ze jej nieco ujde kym bude spat.

dididi30
13. feb 2009

lenocka krasne fotecky si pridala 😵 😉

zuzpolka
13. feb 2009

dididi,,,prečo si haklivec??? 😕

dididi30
13. feb 2009

zuzka na zvierata 😅 ja neviem, inak aj tamca sa boji

wien
13. feb 2009

greguska, no ja dúfam, že tá noc bola len výnimočne takáto 😝 inak budem musieť znovu zaviesť drezúru 🙄 dnes som ho toľko spať nenechala. pre istotu. boli sme aj vonku, ale nespal. teraz pri papaní odkväcol, tak dúfam, že sa napapal poriadne.

zuzpolka
13. feb 2009

no dididi a ty nemaš rada zvieratka??? no no no! 😠 😀

lenockach, pekne fotky 😉 pozeram že aj vy mate fabulu stoličku 😅 a dali ste su ju nižšie? 😕 dobry napad 😨 😀

dora01
13. feb 2009

ahojte

thomasko zmurka? aj nas zmurka uz par mesiacov, u neho je to vrchol dobrej nalady, sa na nas usmieva a este zmurkne tak precizne, tiez opakuje po nas vsetky opicky 😀 . novinka od vcera, prisiel na to, ze sa da prstami natahovat jazyk, tak to je zase srandy 😀 😀 😀

tiez uz mal selico v puske, ja sa snazim ustriehnut aby si aj daco neurobil, nespadol, daco nezjedol, ale fakt sa to neda, by som mu musela behat stale za zadkom a to, sa fakt cely den neda
😉 🙂

ja som uz par krat davala jogurt taky paradny smotanovy mnam, pribinacek nehrozi, je to umelina, navyse je tam tvaroh a straaasne drahe, aj tak by musel zjest 2, aby bolo dost. on mi normalne na olorant zvali 2 presnidavky 😕 😀 , reve dokedy neotvorim dalsiu, hruza s nim 😀

no idem pomahat muzovi, maluje steny, tak idem malovat kolo krajov, nech ho pri tom nenajde noc 😀

este sa mozno stavim

papa

krazu
13. feb 2009

ahojte 🙂
dodatocne gratulujeme vsetkym vcerajsim a dnesnym oslavencom 😵 😵

vy ste teda popisali, ufff 😀 😀

ja natieram malemu tvaricku vzdy ked ideme von nivea kremom proti chladu

ustocka mu nevytieram vobec a pravdu povediac teraz som to citala prvy krat, doteraz som o tom ani nepocula ze by sa maly detom po jedle vytierat ustocka, ale vzdy po jedle pije cajik tak sa mu to hadam prelpachne 🙂

my mame este stale sopliky, boli sme aj u dr. a je to zo zubkov tlacia sa mu predne horne a zacal nam uz skripat zubami 😀 😀 , inak ste pisali ze chlapci horsie znasaju zubky, no mate ravdu david je strasne umrncany ked mu idu zuby 😠

dora, tak nakoniec sme kupili autosedacku maxi cosi priori XP, aj vajicko sme mali maxi cosi, tak ostavame verny znacke 🙂 🙂

dididi30
13. feb 2009

zuzka mam rada zvieratka, ale vonku na dvore, ako ma ma lenka zvieratka 😀 😉

wien
13. feb 2009

ja som tiež o pribináčiku čítala, že s nemá dávať, až po roku. ani tvaroh - kvôli vysokému obsahu bielkovín, ako písala aj greguska. myslím, že preto sa ani bielok nemôže dávať.

lenocka, aj na mne je marek stále tak prilepený ako ty, čo máš v albume druhú fotku 😀 zuby nemá, ale v tej chvíli, ako sa mi dostane na bradu, je to zúrivec. sa čiudujem, že ho to nebolí, keď tak hryzie. lebo mňa áno 😠
aj tie vlasymiške stoja ako marekovi,. je to teraz taká divná dĺžka - ani krátke, ani dlhé. a keď vstáva, tak to má rozčepírené ako vrabček 😀

ináč ahojte 😉

wien
13. feb 2009

didi, s tými zvieratkami sme na tom asi podobne, tiež to v dome mať nemusím 😅 maximálne znesiem mangelovho hada, ale ten nesmrdí ani neškrieka, tak je to v pohode 😉

dididi30
13. feb 2009

radka, aj my zmurkame par mesiacov, ale hento bolo tak nahodne, ako sucast stradny, teraz to robi vedome, cize ked ja zmurknem alebo poviem thomasko zmurk on zmurkne 🙂 no a napis,ze tvoj malicky to robi vedome par mesiacov a veris tomu,ze ti neuverim? 😀 😝 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre