Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

kostri
19. mar 2009

naaa,to s tym obliekanim my mame od narodenia 😀 co sa ja narobim,kym ju prezleciem z pyzamka do denneho odevu 😅 aj spievat musim 😅

zuz,na co sa viki stalo,ze tak skoro vstala? 😕 u nas je to normalne 😖 zas sa asi vraciame k vstavaniu o pol siestej 😒 a to si vtedy pol hodinku rozpravala a potom este zaspala,ale teraz sa jej uz nechce,len sa dviha od pol pasa hore,dube do mna,ohlasuje ma a ja sa skovavam pod duchnu ale ona mi ju bere 😖 😀 😀 😀 potom sa vystrcim,vycmulam ju a rehoce sa jak diva 😀 no moze take dieta zaspat? 😀 a potom je uz o pol osmej ochrapana 😖 ale spat ide az o pol desiatej,skor sa jej neda..ja by som s nou aj isla von s kocikom,na prechadzku,lenze ked mi spi na dvore,tak ja mam sancu upratat,navarit a pripravit sa psychycky na dalsie styri hodiny hrania 🙂

zuzpolka
19. mar 2009

kostri, neviem čo sa jej stalo 😖 😅 asi mala dosť 😝 ale dufala som že ked jej dam mliečko ešte si pospi,,, no ale ništ 🙄
a Hanka teda stale tak vstava??? 😕 juuuj no dosť skoro.... 😒

dora01
19. mar 2009

jarka, aj ja uz nejem po 4-5tej, no a trochu cvicim, trapim svoje ochabnute telo 😀 Musim daco schudnut lebo v lete budem vyzerat ako biela velryba 😀

kostri
19. mar 2009

😀 ha ze velryba 😀 ja tez 🙄 😀 aj ja by som mala minimalne brusaky..no ale sak nenacvicim sa dost co tolko nacvicujem okolo hanky? 😀 ale to neni na tych spravnych partiach 😀 😝
zuz veru,hanka tak skoro vstava od narodenia 😒 v lete aj od piatej byvala hore 😝 uz sa tesim na leto 😝
sak ne len tak prenic za nic chodievam spavat o deviatej 😀 neska uz meskam 😝

dora01
19. mar 2009

sak ona vstava s vychodom slnka, neboj posunu cas tak bude chvilku lepsie 😉

dora01
19. mar 2009

hej na nespravnych partiach, jea mam ruky vytahane az po zem 😀

zuzpolka
19. mar 2009

juj kostri,,, no sranda s nou 😀 😝 asi už musi vstavať aby jej niečo neušlo hned rano 😀

baby, už začal panelačik 😅 idem kuk 🙂
tak dobruuuuu nocku 😉

kostri
19. mar 2009

aaale,trt makovy 🙄 neverim 😝 😀

idem raci uz drichmat,lebo za chvilu je pol siestej rano 😝 😀

vsetkym detickam skore uzdrevenie,aj mamickam 🙂

a ak by som sa zajtra nezastavila,miruskovi vsetko naj 😵

dora01
19. mar 2009

tak caute, ja idem robit tie brusaky 😝

wien
19. mar 2009

čafte 😉
did, tak thomasko predsa len nie je až taký nespavec 😵 dobre pospinká, fešák jeden. asi ho len bavilo ťa taký čas naťahovať, že aby si si skoro nezvykla, že dobre spí 😀 a teraz si asi už povedal, že stačilo mamu toľko dávať do pozoru, tak ti dal cez deň láskavo aj nejaké voľno 😎
marek už normálne aj na pár sekúnd ustojí sám, keď sa zabudne držať 😲 o chvíľu už bude lietať, beťár jeden. dnes spal cez deň len raz - doobeda 2 a štvrť hodiny. no a od jednej ani ťuka až do pol 8 večera. ale o 6 večer mal krízu jak brno 😕 chudáčik. ani papať mu nechutilo, len reval na plné kolo, oči zatvorené. tak sme ho nejako ešte zabavili, hodil chlapec sprchu, dopapal kašu a pri prsku zaspal. síce sa ešte tak o polhoďku s revom prebral, ale než sme za ním stačili zájsť, tak sa len nalepil na tyčky v postieľke a spal ďalej 😅

kostri, už som mu zrušila taký blivajz od kašlu. lebo už keď ma vidí blížiť sa k nemu so striekačkou, tak zatne pery a nemôžem mu tam vraziť nič, ani sirup proti alergii, čo má normálne rád 😅

zuzpolka, ešte stále robíš tú očistnú kúru? ako sa po tom cítiš? blíži sa jar, bude plno žihľavy v záíhrade, tak by som tuším fakt aspoň to skúsila. len aby som vydržala viac ako 3 dni - ako minule 😅

wien
19. mar 2009

ja som dnes zostala mierne vyvalená, lebo marek o trištvrte na 6 už mekotal, tak ja reku ešte prdím na neho, lebo dostane jesť a zas bude chcieť už vstávať ako v poslednom čase normálka a on si normálne trochu pomekotal, povrtel sa, pár x vstal a zase zaľahol a zaspal 😲 😲 😲 vlastným očiam som neverila. vstávali sme o 7.

a teda, mne sa pri ňom aj ťažko varí. keď ho nelupnem do stoličky, ale ho nechám na zemi, tak hneď ku mne do4nožkuje a už aj mi sťahuje tepláky 🙄

kostri, ja ráno a aj pri každom prebaľovaní musím zapnúť takého hrajúceho slona, čo trúbi a spieva, inak by som ho ani neprebalila 😀 minule ho prvý x prebaľovala opatrovateľka, keď sme tam boli a bola upotená ako po ruiadnej fuške 😀 😀 😀

všetko naj dnešným a zajtrajším oslávencom 😵 my máme v sobotu. no fúha, ale to letí 😲 keby aj tie pneumatiky okolo brucha tak rýchlo padali 😖 furt vyzerám jak tehotná. minule ma stretol bývalý kolega a pýtal sa ako sa mám a mrkol na mňa v bunde a spýtal sa, či už čakáme aj druhé 😕 😅 ná mne až doma došlo, že prečo to tak povedal 😀

zuzpolka
19. mar 2009

kuk kuk 😀

už je po panelaku a mne sa ešte nechce spať 😝 🙂

wien, no hej tu kuru už som skončila, brala som to 2 mesiace, a citim sa fajn 😉 teraz som si kupila aloe vera zasa 😀 a žihlava je na čo dobra??? 😕

a z toho brucha si nič nerob,,, ved to sa časom strati 😀 😝 mna sa tiež raz jeden mužov kamarat spytal či čakame druhe, ale to bolo ešte v lete, šak to je normalne po porode take brucho, nie? SOMAR! 😀 😠

dididi30
20. mar 2009

ahojte

mirkovi vsetko naj, ostatnym oslavencom tiez 😵

noc bola dobra, sice sa zobudil 3 krat, ale ked medzi tym mrncal, tak som mu len strcila dudlik a hned zaspal, joj ako dobre, uz som fakt znicena z toho nekonecneho cicania, nech si radsej dudka cumlik, lebo moja chrbticka je taka stuhnuta, fuj ☹

wien, aj nas tak isto, hra sa a pri tom stoji, zabudne sa a stoji v lufte, par sekund vydrzi a ked sa spamata, ak bud padne alebo sa zachyti, ale ked pada hruza, tak sa zlakne ze az.....no len kdy bude behat to neviem, nejako sa mu samemu nechce, furt len za pomoci, no tamca sa veru pustala a bola mensia ako on 🙂

zuzka ja som na svoje brucho hrda 😀 uz je akurat, len by sa zisli brusaky

inak ja som celu noc nespala, dusil ma kasel, do prkinka mna uz z toho porazi a vraj je to vsetko ok, anglicky magori 😠 😀

pekny dnik

sarica
20. mar 2009

Ahojte dievčatá 😎
Velmi sem nechodím,ale teraz ako som sem nakukla... 😲 ....vaše deti už 4nožkujú?! No moja je strašne,ale strašne pohodlná 😒 ....Sedíme,tam kde nás položia 😅

zuzpolka
20. mar 2009

ahojte 🙂

Miruškovi všetko naj, vela zdravička a od Vikinky jeden cmuuuuuuuk 😀 😉
a ešte su nejaky iny oslavenci? 😕 ked hej tak aj im všetko najlepšie 😅

sarica, to maš teda vegetačku 😀 no čo šak ona do toho dojde neboj 😉 🙂 asi jej je dobre tam kam ju date a to jej stači 😵

moja začala len teraz štvornožkovať ale to ju moc nebavi ona radšej na nohach 😅
ozaj baby , už prešla asi 4 kroky uplne sama 😕 bola tu mama u nas a skusila ju pustiť a prešla 😲 😀
len ešte tu rovnovahu dobre neudrži a boji sa sama 😒 😵 ale ved mame čas, aj ked už by som bola rada keby chodila hi hi 😀

čo dnes mate v plane? ja som myslela že dnes bude škaredo vonku ale svieti slniečko tak asi pojdeme von 😅
idem spraviť obed kym mala spinka 😵
dnes bude mať oblubeny špenatik, už dlho nemala 🙂
a ja si spravim zapekane špagetky,,,mnaaaaaaaaaaam 😀

tak pekny den pa pa 🙂 😉

dora01
20. mar 2009

ahojte!

vsetko najlepsie oslavencom 🙂

my sme sa vratili z prechadzky, skocila som do potravin a maly sa tam zobudili, to ste mali vidiet tan rambajz co tam narobil 😖 . zboznujem pohlady postarsich ludi, ze asi tak robte nieco s nim, co uz asi si nepamataju, ze ich deti tiez plakali 😀 no a potom som behala s kocikom po sidlisku kozmickou rychlostou po samych hrboch, lebo inak on nezaspi, po pol hodine zalomil, tak teraz sa vetra este na balkone 😀

ja na obed len polievku, druhe si dam na veceru o 4tej 😀 Lacko bude mat rizoto, tak som zvedava , ze ci to zje 😉

No v noci plakal, skriekal asi polhodinu v kuse 😕 . Zaparil sa mu zadocek, taky ho este nemal, on bol zatial zapareny iba 3 krat , ale toto je u neho extrem. to bude urcite tymi zubami 😉 😀

dora01
20. mar 2009

sarica ahoj 😀

no nas stvornozkuje asi 2 mesiace, teraz beha popri nabytku aj kolom dokola okolo stolika, ale ked ho skusim zobrat za ruky, tak nechce hodi sa na 4 a ide si po svojom. Bud rada, ze je taka vegetacka, ja len kukam kde zas vlezie, co strhne, hodi o zem.

dudri
20. mar 2009

ahojte 🙂

wien, mam velkost 40, brucho hadaj? (44 😔 ), lebo chcela by som objednat rifle, som odmerala svoje miery 😎

pred tehu 36/38
boze sa stalo dneska ☹
dopoludnie som ju obliekla a Katka sedela, isla som zobrat fusak asi 2m, katka uz je na zemi, nastastie nemala velky rev, len plakala a chvilu. buchla do hlavy na cele. teraz ma cerveny flak, nevidno skryvaju vlasy... ☹

sme boli vonku 2hod, dlho spala...ma dobru naladu, usmieva sa a papa dobre...
v noci 3x papala(22.30, 2h-obratila sa na brusku a ma skriabala na moj.perach 😵 , 5.20) a vstala sa o 7h.

papa mozno vecer sa zastavim 😉

kikaamajko
20. mar 2009

Ahojte, Miruškovi všetko naj chlapovi nášmu krásnemu, aj Nicovi, bože ten má už 10 mesiacov, ktovie či už nechodí.
Katka, nič si z toho nerob, to sa stáva, ja malého len na zem kladiem, lebo to by boli 4 sekundy a už by bol na zemi, beťár jeden.
Vidím že všetky detičky dáko skoro vstávajú, asi cítia jar, a jar nikde. 😀 😀 😀 😀
U nás snehu zase navalilo 😝
Radka to nevieš že všetky mladé matky sú vystavené ostrej kritike starších spoluobčaniek? 😀 😀 😀 Fíha ako odborne som to napísala 😉
Babky strigy všetko vedia lepšie.
Majuška ešte stále hrozne bolia zúbky, v noci plakal zo spánku a furt sa mrvil a budil. ☹ Už týždeň má také veľké bolesti, dva zuby vyšli a stále ho to olí. Chudatenko.
Gali, Radka ani náš už nechce za ruky chodiť, sadne si a ide sám. Horšie je že to chce aj vonku tak robiť 😀

alica147
20. mar 2009

ahojte 🙂
dakujeme všetkýýýýýýýýým 😵 😵 😵 😵 😵 a aj my blahoželáme dodatočne včerajším 😵 😵
večer sa ozvem pa pa

flori
20. mar 2009

ahojte 😵

Mirkovi velmi blahozelame,ma taky pekny datum 😉 a dnes ma aj Nico??no tak aj jemu 🙂samozrejme

Rebeka dnes spala dobre 🙂,v noci 2x hore a rano nas zobudil az budik 6.45,takze super ,,,no vcera rano to bola ina pesnicka,o 05.20 sa zobudila, ale o 6tej som ju este donutila zaspat,tak zalomila na 40 min

wien
tusim nasim detom zacali rast zuby rovnako, min. stredu uz vykukol druhy
ako opatrovatelka??okrem prebalovania??

myslim,ze greguska tu vcera nebola,alebo pisala,ako dopadlo skolenie 😲

nasa mala dnes takisto spustila krik v obchodnom dome a odtial sa vymotat ☹,tak som sa tvarila ze nic,pomalym krokom som odtial prchala 😀,tiez na mna kazdy cumel

zuzpolka
20. mar 2009

AHOJTE 🙂

alicka, pekne fotečky nove 😅 😉
aj ja som pridala 😀

noo teda Nico ma dnes 10 mesiačikov? 😕 juuuj no ktovie prečo ini nechodi už 😒 😔

a kde ste všetky ved nejde ordinacia 😀 😝

ja som robila teraz sviečkovu na zajtra,,, teda ešte idem rozmixovať ale za chvilu vas ešte kuk 😉 😅

alica147
20. mar 2009

kuk 😀 idem kuk fotky

alica147
20. mar 2009

no hviezdička Viki ako vždy 😵 😵 😵

dididi30
20. mar 2009

ahojte baby

mala som dlhy prispevok asi tak pred pol hodkou, maly mi ho vymazal 😠 😀

mirko aky starosta, xixi, zlaty je cela mamina 😀

flori, sak vy fajne hajate 🙂

inak mi tu blne delete sakra 😠

joj a idem este precitat bo som zabudla co som chcela

alica147
20. mar 2009

čaves didi dík 😵 😀 😀 😀 😀

dora01
20. mar 2009

ahojte 🙂

dora01
20. mar 2009

no uz mam nove SPZetky, moze mi zase daka odpadnut 😀

dora01
20. mar 2009

alica, ten tvoj Mirko je uzasny 😵 , ked nebude hudobnikom, tak urcite fotomodel, strasne je fotogenicky

dididi30
20. mar 2009

jaj zuzka, malicka je nie ako rocna ale 2 rocna 😀 😉 kocka 🙂

lenka, no ja maleho dam aj povonku chodit tak na travnikoch alebo na ihrisku, sak to sa s nim neda vydrzat tamara lieta kade tade a on hotovy 🙂 tak nech si pobeha 😉
inak tu vsade na uradoch, v skolach koberce tak pohodka 🙂

katka nevadi, aj mne mala padala aj aj maly pada, no co uz s nimi, vidis ako to je, ked najviac strazis v tedy padne 😉 tamca mala rok a roztala si celo, ako 2 mesacna spadla z prebalovacieho pultu, pekne na styri ako macicka 🙂ani nepipla 😉

jaj a my sme robili perkelt a haluskami a aj hranolky 🙂, dokonca som upiekla take nieco ako vtacie hniezda, z nugetkou, mnam 🙂
malickemu som uvarila spenatovu polievku a zahustila som ju klasickou krupicou, tak som zvedava, ako ci bude po nej ok 😉 ale chutila mu naramne, on lubi vsetko kde je spenat ako jeho maminka 😵

no a pocujte, tak ja som dnes kuk malemu, sice necitila som ziadne ostne na dasnach ale on to ma ako keby uz len eltete pokryte kozickou a cele dolne dasienko ma plne zubkov, samozrejma tiez nevyjdenych, aj vy ste to tak mali?? sak to ako keby mu isli vsetky naraz 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre