Junovčiatka 2008 II. Pridajte sa

jun2008
5. dec 2008

Ahojte maminy a miminka 😉
Rozhodla som sa, ze je na case zalozit pokracovanie nasej temy, kedze v tej povodnej uz mame popisanych koooooopec stran 😝
Chcela by som tiez obnovit nas spolocny album, zaktualnit fotky deticiek a dat doporiadku tabulky. Boli tu navrhy, ze by sme si mohli dat fotky deticiek, ked dovrsia 6. mesiac. Takze as sa vam takyto napad pozdava, len mi napiste do mojej IP, ktoru fotku z vasho albumu mozem pre vase dietatko pouzit.
Tiez by som mozno chcela vyhodit fotky brusiek z nasho tehutelkovskeho albumu. Ak ale chcete, aby tam ostali, len mi dajte vediet 🙂
Ak mate nejake navrhy ohladom nasich spolocnych albumov, navrhy na fotky alebo tabulku (tabulky musim obnovit, momentalne v albumoch chybaju), tak sem s nimi do mojej IP 😀
taktiez, ak mi chybaju este niekoho udaje, tak poslite prosim tiez do IP.

Dufam, ze pokracovanie tejto temy bude rovnako uspesne ako aciatok, ze si navzajom vela pomozeme a budeme si radit a podporovat sa.
A pevne dufam, ze sa uz coskoro aj vsetky stretneme s nasimi detickami na spolocnom stretku 😵

vasa zaza_na 😀

wien
28. apr 2009

jaj a čau didi, som ťa nejako prehliadla 😅

dudri
28. apr 2009

wien 😀

wien
28. apr 2009

baby, videli ste niektorá túto knižku? http://www.martinus.sk/?uItem=41305
ja mám tú prvé slová a tá je pekná, aj marekovi sa celkom páči. tak asi objednám aj túto, mám voľný kupón na martinus.

wien
28. apr 2009

tak, tak, dudri. mama musí ma´t všade oči, lebo hneď bude umývať aj to, čo by nemusela 😅

dudri
28. apr 2009

no, potom nic nestiham

dudri
28. apr 2009

nepoznam knizku

wien
28. apr 2009

😀 však nikto nečaká, že budeš mať doma všetko tip top, keď máš doma malé dieťa 😉

wien
28. apr 2009

idem aj ja do hajan. papa 😉

dudri
29. apr 2009

ahojte
vcera katka zobudila 1x potom do rana az vstala o 9h... 😵
vcera niekto ste videli Ordinaciu v ruzovej zahrade, ktore hrali 2 nepocujuci (poznam ich- Zuzka je mladsia odomna rok , peto mladsi asi o2roky) obaja studovali JAMU v Brne dramaticka vychova... Teraz pracuju pre deti...

dudri
29. apr 2009

este sa pytam davate olovrant pre deti ?

graziela
29. apr 2009

Ahojte,
Wien,
dobre si mi poradila, dnes som kupila Jurkovi Physiomer do nosteka, a naozaj sa tie sopliky potom lepsie spustia..neviem, preco ma to nenapadlo skor... 🙂
Dudri,
ja davam Jurkovi na olovrant bielu activiu, raz sladku inokedy tu obycajnu 🙂 ovocie davam väcsinou na desiatu.
My sme dnes boli uz o deviatej vonku, pokazil sa mi cvok na taske od kocika, tak som bola zhanat nahradne cvoky, kupila som, nastastie, manzel sa vecer bude realizovat...lebo ja som bez tej tasky nahrata, mam v nej vsetko, ked ideme vonku...
Inac, ja som dnes robila na obed tie francuzske ako som pisala...a trochu uvarenych zemiakov som nechala Jurkovi, dala som do mensej zapek. misy, ktr. som vytrela masielkom, ku zem. priadala brokolicu, zmiesala tvrdy syr+zltko+mlieko, zaliala tym zemiaciky na ked sa dopiekli nase francuzske, tak som na 10min. dala dopiect Jurkove...a spapkal, mnam, mnam 🙂
Dnes sa Jurko krasne naucil hovorit "havo", lebo predtym hovoril len "wawa, alebo hava" 🙂
A mame dalsie 2 zubky, horne dvojky, isli mu naraz obidve a celkom dobre sa teraz Jurko slinta... 😝 Ale fajne, ze su uz von, lebo bol z nich dost nervozny...ale stale mame riadnu medzeru hore, skoro by sa mu tam vosiel dalsi zubok 🙂 Saske zasa celkom podrastli tie spodne nove zubky, len ich ma trosku krive, ten jeden sa mi zda...maju tam malo miesta, bolo by treba dalsie 2 poslat zubkovej vile 😉

dora01
29. apr 2009

ahojte!

lacko spinka, boli sme na plavani, super bolo,lacko strasne spliechal rukami, som sa na nom nasmiala, druhe mamicky len kukali, co za dabel sem dosiel, tak sme boli v rohu bazena, lebo strasne spliechal druhym detom do tvare, moc sa im to nepacilo 😕 😀 strasne sa tesil z vody, strkal si hlavu pod vodu, metal so sebou, ze som mala problem ho udrzat 😀

dudri,
ja davam poobede ovocnu vyzivu na striedacku s jogurtom smotanovym, do ktoreho dam par lyziciek ovoc,nej vyzivy.

dudri, neboj aj nas tak vyplakava ,ked ma nevidi, furt ho za sebou vlacim ako opicku, ked potrebujem, povysavat tak ho nosim na chrbte v ergu, ked sa snazim nieco v kuchyni uvarit, tak bud v ergu, alebo na zem mu povykladam, varesky, misky, najnovsie ho bavi davat pokrievku na hrniec, robi to stale dokola....

graziela, ja som tiez na zaciatku davala aktiviu, ale pri tom mnozstve co lacko zje, tak by som mu musela dat 2 😝 .

wien, si ma inspirovala tou detskou svieckovou, uz raz som to robila a maly zjedol tak polku a dnes zbastil vseyko 😵

zuzpolka
29. apr 2009

ahojte 🙂

Viki len teraz zaspala, boli sme sa kupkať 😅 Bolo super, skoro sme zaspali v tom bazene v teplučkej vode 😵

dudri,,, ja po obede ako olovrant davam ešte UM,,, a potom neskor pred večerom vyživku, kašu alebo jogurt 😵

dori,,, to sa Lacko tak teši z vody? 😅 No Viki tiež lubi vodu ale takto sa teda nevytešuje 😀

krazu
29. apr 2009

ahojte maminy 🙂

joj dobre napady na varenie pisete, budem musiet skusit 🙂 , take uz riadne dospelacke jedla 😀 😀 😀

ja na olovrant striedam jogurt, kasu alebo davam rozok s maslom , ovocie davam rano na desiatu, no stane sa ze dam aj po olovrante este dake to jablko ci banan 🙂

wien
29. apr 2009

ahojte.
grazi, som rada, že to pomohlo 😉

dudri, aj ja dávam na olovrant biely smotanový jogurt s trochou výživy ako dora. keď to ovšem stihnem. lebo v poslednej dobe nejako zle a menej často jedáva. ale dnešnú sviečkovú zbaštil, aj keď na 2 krát.
dnes nejako podozrivo dlho spal. doobeda tatinovi 1,5 h a mne až navečer zaspal na chrbte v šatke na 40 min, tak som s ním takto porobila široké rezance do fazuľovej polievky. mňam, som si po dlhej dobe pochutila. a ešte som s ním takto popolievala záhradu 😵
a teraz by som mala ísť upratať ten bordelisko, čo zostal v kuchyni 😖

wien
29. apr 2009

krazu čauko 😎
mne sqa pozdávali aj tie grazine zemiačky, tiež asi niekedy skúsim. 🙂

dora01
29. apr 2009

ahojte,

este ma napadlo, ze lackovi som davala par krat chleba alebo rozok s maslom a pazitkou, velmi mu to chutilo 😉

krazu
29. apr 2009

ahoj wien 🙂

no my sme dnes spali hrozne, doobeda 50 min. a poobede az 30 min. a vecer hned po okupani zaspinkal po mliecku 😅

krazu
29. apr 2009

dora ja som dnes dala rozok s maslom a poviem ti maslo bolo vsadeeee... 😀 😀 😀 😀

kostri
29. apr 2009
krazu
29. apr 2009

kostri ahoj

krazu
29. apr 2009

no ja by som si tiez dala jojo cukrik 😀 😀 😀

kostri
29. apr 2009

wien 😀 😀 😀 cil citam 😀 ja chodim na zachod s hankou bezne,nebudem predsa violu vyrusovat a ona si uz zvykla,teda aj hanka 😀 aj viola 🙄a tiez hanka stale place len co sa od nej postavim 😕 a to sa len otocim,ze jej zo stolika zoberiem vodicku a ona zacne nariekat,jak keby som ju opustila 😕

kostri
29. apr 2009

katka,ja som kukala ordinaciu a myslela som na teba 😵
wien taku knizku som nevidela,ale stem ju 😀
radka a lacko jako sikovno ti zduchol 😀 😀 😀
a lucia ma jaky dobry tandem bicyklovy 😨

kostri
29. apr 2009

krazu nazdarek 😀 jako sa mavavame?co mate nove?
neseser ma s tym jojocukrikom 😠 😀 😀 😀
katka,ja davam malej poobede co zvysilo z obeda 😀 alebo jogurt,ak ho nemala doobeda,alebo maslovy chlebik,alebo,ked je na prechadzke,tak keksy alebo sulce 😵
a to teraz jakoze ked sme konecne presteli vecer preberat nase prazdne brucha,tak budeme tu vypisuvat supracke recepty pre deticky,aby jarke grinty tekli a musela si ist dat chleba s varenym vajcom,co mala nachystany na rano 😠 no dakujem vam pekne 😀 😀 😀 super napady 😵 musim vyskusat

kostri
29. apr 2009

krazu hanka spala neska tak isto,ani nie hodinu doobeda a pobede pol hod presne a to bola 4,5hodiny hore 😕
wien zacinam lutovat ze nemam tu satku 🙄 😖 ja by som tiez potrebovala selico..ale mam len vak a tam mi hanka nejako dobre nedrzi 😒 😀 neda sa to tak napevno jak satka,alebo teda aspon ja to nevim 😖

kostri
29. apr 2009

😉 tak som si pokecala 😀 avojte deticky 🙂

wien
29. apr 2009

kostri 😀 😀 😀
sa musím hihňať na tých prázdnych bruchách 😖 ja som teraz akurát dožrala asi tak 150 g pistácií. babyyyyy, ja už neviem, čo so sebou. však po večeroch iba ňuchám a šnupem, čo by som zožrala 🙄 kua aj s robotou 😨 a to ani hladná nie som, len mám nutkanie niečo žváchať 😒 no katastrofa. už sa zas začínam pomaličky zaobľovať 😠

dididi30
29. apr 2009

caute

aha aj jarka je tu 😀 😀 😀
asi uz aj haja 😀 vsetko precitane?
no viol, xixi inak sa necuduj,ze malej nekupila ani keksik, ked jej furt vsetko zakazujes, chuda, xixi, ale nie, aj moja svokra taka , zakazovala som a radsej nic nekupila no nevadi, teraz kupuje, xixi.....

my mavame na olovrant co pride, my to mame akesi rozhadane, lebo nas milost pan, normalne ako dospelak, vymysla 😀 takze niekedy je vyzivka ci jogurt na desiatu a niekedy na olovrant a tak 🙂

wien ,ze dobre ranko, ze si si ma vsimla, xixi

a ozaj pisali ste uz okrem grazi o tych pindurkoch, ci stahujete a ako to vyzera, ci sa da uz aj stiahnut? 😉 🙂

radka, pazitka sa uz moze, ved aj vo vyzivkach je, teda som to vycitala aj davam do varenia malemu 🙂 on uz aj surovu cibulu aj cesnak kostoval, takze pohodka 😀

dobre receptiky poskusame, ked bude cas, dnes sme mali pizzu aj thomasko mal, kedze bola bez vajicka 😉

tak babule dobru nocku, sak aj tak sa tu uz nik neukaze 🙂

dididi30
29. apr 2009

wien aj ja s prepacenim zerem a zerem, ble je mi zo mna zle, ale ja to pripisujem kojeniu, klamarka som ja teda, xixi 😀

inak aj thomasko je riadne lepidlo, fur a furt pri mne nalepeny, strasny maznak, nenormalny, nikde bez neho , pisti a pisti, nenormalne, ked ne pisti je na cici alebo sa pestuje, hrat sa bude len s doprovodom, tak kym varim mame placuce chvile, no co uz sak by sme umreli od hladu a zabila by nas spina, no tak hadam ho to niekedy prejde, toho mojho fesaka, este ze je cela mama 😀 😀 😀

tak dobruuuuuuuu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre